Šta je novo?

Cene nekretnina

Kreator termina autosovinizam kao i svi clanovi partija u Srbiji koji isti koriste su sateliti vladajuce partije. Jedini preostali praktikanti ove reci i borci protiv autosovinizma su perjanice Balkan Infa i njihovi sledbenici.

Sad mirno nastavimo pricu o konobarskoj drzavi Hrvatskoj i Zagrebu ciji je gradonacelnik Tomislav Tomasevic, Slovencima konjusarima i ostalim vrlim forumskim kvalifikacijama suseda.

Nema veze sto je cena nekretnina u EU metro Sofiji 30% niza uz 50% vece plate - nas glavni adut svrstavanja u metropole je 5000 beskucnika na ulicama kako rece parizerov vaterpolista.
 
Autosovinizam bi bilo prozivanje samog sebe, ja npr. samog sebe ne prozivam. Placam porez, ne bacam smece na ulici, ne pokusavam nista da uradim preko reda, ne nazivam ljude pogrdnim imenima kad mi ponestane argumenata. Nisam primetio ni jednog autosovinistu ovde. E sad, ako neko hoce da se pretvaramo da zivimo u Swedskoj ili Danskoj, da imamo metro, da je u Srbiji lagano zaraditi 3k evra i vise... ja tu ne mogu da ucestvujem, niti sam strucan da pomognem. Ako su nekome ove cene ok, nek "pazari" na kilo, ne znam sto uopste mora nesto da dokazuje nama paorima?
 
Autosovinizam bi bilo prozivanje samog sebe, ja npr. samog sebe ne prozivam. Placam porez, ne bacam smece na ulici, ne pokusavam nista da uradim preko reda, ne nazivam ljude pogrdnim imenima kad mi ponestane argumenata. Nisam primetio ni jednog autosovinistu ovde. E sad, ako neko hoce da se pretvaramo da zivimo u Swedskoj ili Danskoj, da imamo metro, da je u Srbiji lagano zaraditi 3k evra i vise... ja tu ne mogu da ucestvujem, niti sam strucan da pomognem. Ako su nekome ove cene ok, nek "pazari" na kilo, ne znam sto uopste mora nesto da dokazuje nama paorima?
Da da zaista postoji ili konstantno pljuvanje, preterivanje i karikiranje ili apsolutno prihvatanje, nema nista izmedju.
 
Placam porez, ne bacam smece na ulici, ne pokusavam nista da uradim preko reda, ne nazivam ljude pogrdnim imenima kad mi ponestane argumenata. Nisam primetio ni jednog autosovinistu ovde.

Kreator termina autosovinizam kao i svi clanovi partija u Srbiji koji isti koriste su sateliti vladajuce partije. Jedini preostali praktikanti ove reci i borci protiv autosovinizma su perjanice Balkan Infa i njihovi sledbenici.
@gamblerNBG evo ga jedan koji se ne uklapa u tvoje kriterijume ne-autošovinizma.
 
Poenta kapitalizma je efikasnost i komfor gradjanja, ako kapitalizam sto se tice stanogradnje ne funkcionise i ne obezbedjuje ljudima jeftine i kvalitetne stanove, treba ga regulisati.
Da li je to nesto tipa socijalnih programa u Becu ili neki drugi model?
 
Srećna nova godina svim dobronamernim ljudima na ovoj temi, sa željom da nam svima plate porastu a cene kvadrata padnu, da se skući ko se nije skućio i da život posvetimo nekim lepšim stvarima od stresiranja u vezi stambenog pitanja. Živeli!
 
Srećna Nova godina svima. Puno zdravlja i sreće. Svima koji su već kupili nekretninu želim dalji rast cena i smanjenje kamata. Neka se aktivira štamparija u 2024. godini.
 
Takodje, Srecna Nova. Posto smo u domenu naucne fantastike, bilo bi lepo da u novoj godini AI malo vise zahvati i robotiku :) pa da gradnja postane brutalno jeftina, onda bi lepo mogli svi da se skuce za relativno male novce. Da ne placaju Kirjosakijima koji su se zaduzili pa cekaju da im dug pojede inflacija, a sve na nasoj grbaci. Pa nek izdaju posle mami svojoj. Ziveliii! 🍻
 
Ćao ljudi nije me bilo neko vreme. Bacih pogled na site i vrlo zanimljiv obim prodaje novogradnje na NB 🙂. Zbog prevelikih cena kupce kradu novogradnje npr u Zemunu. Šta mislite kako će se rešiti to?
Hoće li biti npr neke bolje ponude od investitora? Npr 5% popusta na -3 za parking u garaži ili?

Edit: hahaha, sad videh, promet u evrima za novogradnju na NB je manji od prometa novogradnje u Kragujevcu 😂.
 
Poslednja izmena:
Koje novogradnje na Nbg, sem Lastavica i Lux 51, u ovom trenutku uopste potpisuju ugovore?
 
Ćao ljudi nije me bilo neko vreme. Bacih pogled na site i vrlo zanimljiv obim prodaje novogradnje na NB 🙂. Zbog prevelikih cena kupce kradu novogradnje npr u Zemunu. Šta mislite kako će se rešiti to?
Hoće li biti npr neke bolje ponude od investitora? Npr 5% popusta na -3 za parking u garaži ili?

Edit: hahaha, sad videh, promet u evrima za novogradnju na NB je manji od prometa novogradnje u Kragujevcu 😂.

Ako se i uzdaš u neki pad ili popuste, očekuj ih svuda pre nego u NBG i centralnim opštinama.
 
Soul 64 mozda? Neke novije koje nisu prodate do kraja mozda?
Mislim da soul 64 ne potpisuje ugovore jos, samo predugovore. Ovi ostali da, ali pitanje je koliko je slobodnih stanova uopste u opticaju. Vidim u novembru ugovori su Wellport, V Park i koja Lastavica.
 
Davno prošlo vreme. Danas se gradi privatno, za zaradu i za onog ko ima da plati. Ta vremena kad je država delila stanove džabe u BG nećemo doživeti opet.
 
Ako se i uzdaš u neki pad ili popuste, očekuj ih svuda pre nego u NBG i centralnim opštinama.
Znam da ga neće biti. Znamo svi i zbog čega ali kako da kažem brojke su baš porazavajuće. Šta je ovo, dolina gladi 1.1 🙂. Ipak sam pogrešio, evo Defke kaže, nema više novogradnji pa zato. Sve je prodato pa nema šta da se kupi 😁 a i kod njega gde je jeftinije ostalo tipa 40% neprodatih a zgrada je 80% završena
 
Davno prošlo vreme. Danas se gradi privatno, za zaradu i za onog ko ima da plati. Ta vremena kad je država delila stanove džabe u BG nećemo doživeti opet.
1000 evra kvadrat nije dzabe. Isto nije dzabe ako neko imas vise dece (za troje dece recimo povlascena cena, za 4 i vise dzaba), vise dece znaci opstanak Srbije - Srbija ce u narednih 10 godina izgubiti jos dva Nova Beograda.
 
 
Znam da ga neće biti. Znamo svi i zbog čega ali kako da kažem brojke su baš porazavajuće. Šta je ovo, dolina gladi 1.1 🙂. Ipak sam pogrešio, evo Defke kaže, nema više novogradnji pa zato. Sve je prodato pa nema šta da se kupi 😁 a i kod njega gde je jeftinije ostalo tipa 40% neprodatih

40% neprodatih je poražavajuće za zgradu koja je toliko odmakla sa gradnjom, to godinama nije moglo da se vidi u BG. Ali agenti pričaju stalno kako za novogradnju ne treba očekivati nikakva spuštanja.

1000 evra kvadrat nije dzabe. Isto nije dzabe ako neko imas vise dece (za troje dece recimo povlascena cena, za 4 i vise dzaba), vise dece znaci opstanak Srbije - Srbija ce u narednih 10 godina izgubiti jos dva Nova Beograda.

Hoću da kažem, danas se ne gradi za stanovništvo, već prvenstveno za investiranje, i privatni investitori nisu država, socijalno ni crveni krst, već gledaju da iskamče što više mogu iz svoje investicije.
 
Koliko beše idu rate na gore kada se ukinu mere krajem godine? 30-tak % npr 500 ide na 670e? Pa tako jedno 2 godine dok ne pada postepeno Euribor jedno godinu, dve polako zbog bojazni da se inflacija ne vrati i tek onda bude rata oko 550-570
 
40% neprodatih je poražavajuće za zgradu koja je toliko odmakla sa gradnjom, to godinama nije moglo da se vidi u BG. Ali agenti pričaju stalno kako za novogradnju ne treba očekivati nikakva spuštanja.
Nemoj molim te. Uzeće sad statistiku prodaje da nije 40%, već 36,9% a ako se uzme ukupan broj prodatih kvadrata a ne stanova onda je 33% 😁
 
Vrh