Šta je novo?

Cene nekretnina

Blok, br'te, sve od Savskog keja do Vojvodjanske, a moze i nesto preko. Mozda bez ovih novih zgrada, jer su zbijene ko u bangladesu, samo stara skola. Ok su i ovi blokovi od Siva (Palata Srbija) do pruge. Al ona sirina, zivina i hierarhija, to nema nigde. Izadjes u bloku 70a na klupicu na pivo, kao da si u sumi. A blizu je i reka, komarci, naprorni lokalci, teretana u sklonistu, ada brodicem preko puta... to je to, nema dalje.
 
kakav je ovo sci-fi u bloku 38 nbgd??
IMG_1700.jpeg
 
Javi da li ima neka dobra šuma za trčanje u Rumi. Samo dobri stanovi me zanimaju.

Ima još jedna stvar, u velikim gradovima imaš dostavu namirnica. Bukvalno u prodavnicu ne moraš ni da uđeš. Velika ušteda vremena i energije. U manjem mestu toga nema, sam ideš u nabavku, čekaš redove i ostalo.
Ima oko hotela Borkovac sasvim fina šumica, ljudi džogiraju i po ovom vremenu, meni je lep utisak ostavilo, a što se tiče dostava i gužvi nemam informaciju.
 
Blok, br'te, sve od Savskog keja do Vojvodjanske, a moze i nesto preko. Mozda bez ovih novih zgrada, jer su zbijene ko u bangladesu, samo stara skola. Ok su i ovi blokovi od Siva (Palata Srbija) do pruge. Al ona sirina, zivina i hierarhija, to nema nigde. Izadjes u bloku 70a na klupicu na pivo, kao da si u sumi. A blizu je i reka, komarci, naprorni lokalci, teretana u sklonistu, ada brodicem preko puta... to je to, nema dalje.
Kao odgovor na gde bih u Bg živela, od reči do reči se slažem.
 
Definitivno se vracamo na stare cene mozda uvecane za procenat odstampanog novca zadnjih godina,sto vazi i za nekretnine.
Ovo mene najviše i brine! Da nije bilo štampanja novca pa i da se nadam nekom padu, ali u proteklih nekoliko godina je odštampano novca kao nikad do sada u istoriji. I kada se ta rupa provali onda je moguće i Mirijevo 10000 a ne Mirijevo 5000.
Bez sve šale uopšte mi se ne sviđa taj scenario, ne samo po cene nekretnina!! @vradovic da li se može naći informacija koliko je tačno novca odštampano, kako bi probali da utvrdimo njegovu realnu vrednost...
 
Meni je ipak lepsi Dunavski deo. Voleo bih da sam uleteo u blok 32 kad se gradio.
 
Ima oko hotela Borkovac sasvim fina šumica, ljudi džogiraju i po ovom vremenu, meni je lep utisak ostavilo, a što se tiče dostava i gužvi nemam informaciju.
Hvala ti. Videla sam na slikama, divna je šuma, baš uređena. Online dostavu namirnica iz velikih marketa imaš samo za Beograd i neke delove Novog Sada (sve preko Dunava nema dostavu, uključujući i Petrovaradin), što zvuči neverovatno😶

Ja sam se navukla na tu online kupovinu, u prodavnicu uđem možda jednom u par meseci. Sad bi mi bio smor neviđeni da se preselim negde gde nema dostave. Zato gledam delove Novog Sada sa druge strane Dunava. Tipujem na Novo naselje gde je cena kvadrata pala bar jedno 10%. Kad padne na 1.500 EUR po kvadratu, krećemo u potragu.

Sremski Karlovci imaju divnu arhitekturu i blizu su mesta za rekreaciju. Online dostave naravno nema.
Ima li stambenih blokova u kojima su zgrade u Sremskim Karlovcima? Ono što vidim su samo kuće.
 
Hvala ti. Videla sam na slikama, divna je šuma, baš uređena. Online dostavu namirnica iz velikih marketa imaš samo za Beograd i neke delove Novog Sada (sve preko Dunava nema dostavu, uključujući i Petrovaradin), što zvuči neverovatno😶

Ja sam se navukla na tu online kupovinu, u prodavnicu uđem možda jednom u par meseci. Sad bi mi bio smor neviđeni da se preselim negde gde nema dostave. Zato gledam delove Novog Sada sa druge strane Dunava. Tipujem na Novo naselje gde je cena kvadrata pala bar jedno 10%. Kad padne na 1.500 EUR po kvadratu, krećemo u potragu.

Sremski Karlovci imaju divnu arhitekturu i blizu su mesta za rekreaciju. Online dostave naravno nema.
Ima li stambenih blokova u kojima su zgrade u Sremskim Karlovcima? Ono što vidim su samo kuće.
Ceo grad je zaštićen kao istorijsko kulturna celina, jedino se možda bude gradilo van gradske zone u budućnosti…
 
Ovo isto čujem od ljudi koji rade u unutrašnjosti. Brat koji se bavi advokaturom kaže da ima značajno manje posla poslednjih meseci u odnosu na prethodnu godinu.
Moguće je da će prvi kandidat za nelikvidnost biti projekat u unutrašnjosti
 
Ja sam se navukla na tu online kupovinu, u prodavnicu uđem možda jednom u par meseci. Sad bi mi bio smor neviđeni da se preselim negde gde nema dostave.
Još jedan razlog zašto su cene takve kakve su. Ljudima nije mnogo da plate dostavu za nešto što treba da prepešače 50tak metara ali im je svaka cena kvadrata skupa. Gde ima tu se i prosipa.
 
Još jedan razlog zašto su cene takve kakve su. Ljudima nije mnogo da plate dostavu za nešto što treba da prepešače 50tak metara ali im je svaka cena kvadrata skupa. Gde ima tu se i prosipa.
Zavisi. Nemojmo biti kao zlurade babe o zlim novotarijama.
Evo kod nas u kancelariji porucuju sve sto treba za frizider preko aplikacije, iako su relativno blizu nas i Idea i Maxi, jer preko neke cifre (slagacu mozda 2000,3000) je besplatna dostava. S obzirom da tu ima vise kesa, sto bi se neko maltretirao kada je cena ista, a dobijes i gratis dostavu.
 
Nemojte samo famu o divnoj srpskoj kuhinji, ko da u ostalim okolnim zemljama nemaju šta da jedu. Uostalom pola kuhinje je zajedničko za ceo Balkan.
Kada dođe vegetarijanac ili zatraži salatu ili zdravu hranu.gledaju ga kao bolesnika. Ribu jedemo samo za Svetog Nikolu i veliki petak.
80% ishrane je jednolično mesište ili čist holesterol, a stranca posle čvarak vikenda na Zlatiboru samo u Sremsku Kamenicu na produvavanje arterija da odnesu 😃
:šala mala:
Ne jesti meso/ribu nije zdravo.
 
Upravo ta reč adekvatno opisuje trenutno stanje stvari kada se govori o Ontariu I BC. Nemoj da te drug iz Toronta laže da sa prosecnom platom može da prehrani decu, a ne nešto više. Tamo nema varijanti kao kod nas gde kvadrat stana košta 5k u centru, a 3-4km dalje u Višnjičkoj banji 3-4x puta manje. Tamo je svuda nerealno skupo.
Moj drugar je pre povećanja kamatnih stopa prodao kuću u Vankuveru, isplatio kredit i kupio u nekom manjem mestu u provinciji gde su konzervativci na vlasti. Stalno mi šalje ludačke vesti iz Kanade. U Vankuveru je u praksi dekriminalizovano prodavanje malih količina droge, i srednjoškolci se lako navuku. Sve češće nude ljudima sa težim zdravstvenim problemima asistirano samoubistvo, a nekretnine su toliko skupe da ljudi rade maltene samo da bi plaćali kredite, od kada su povećali kamatne stope.
 
meni ono deluje bez veze iskreno, skuceno, klaustrofobicno, dvoriste tanko kao da ga nemas
 
Karingtonke u Visnjickoj banji zato...moj favorit. I 25. maj pored reke...
 
Stanovi na Višnjičkom vencu se s vremena na vreme pojavljuju u oglasima, ali ih cene i do 2000 EUR/m2. Preskupo po mom mišljenju za taj deo grada.

Inače, nisam siguran koliko je infrastruktura u tom delu dobra? Znam da je Sanivil katastrofa u tom smislu.
 
Vrh