Šta je novo?

Cene nekretnina

Istina, Beograd vise nije jeftin da se jede i pije…ovu drogu i prostituciju nisam pratio kakav je trend …
Pričao sam skoro nekim strancima kako imamo jedan od najboljih festivala u Evropi, Exit dok nisam bacio pogled …oni su nagrade dobijali pre 15-20 godina ne i u zadnje vreme…zadnje nagrade 2017 ili tako nešto…stvarno nismo atraktivni Bog zna za turiste …eee sad kako je bilo i ovo je nešto
 
Eno moji prijatelji prodaju apartmane u Megeve, Val d'Isere, Alta Badiu, Zermatt, ovi u Americi Breckenridge, Veil, šta će im to, i svi trče na Zlatibor, pazare 14 sprat, čuli to je prava stvar.
Ajmo ljudi budimo realni. Pustite ove ruse, turke i kineze koji ne mogu u EU bez viza, exYu koji dođu da piju i ..bu, itd.
Mi smo zapadnom upscale tržištu interesantni ko što su nama zanimljivi Gruzija Jermenija Kazahstan, dakle nešto neobično, jeftino a ima da se jede i pije. Dolazi niža srednja klasa ko na Jadran 70rih.
Slovencima nešto manje a Hrvatima trebalo 30 god da se oslobode tog imidža destinacije za lumpenproletarijat.
Ma i njih tamo a i nas ovde zabole za te magarce koji se podsmevaju sopstvenoj državi i vrednostima, odakle god bili. Nama je svaki kulturan i platežan turista dobrodošao, i treba ga lepo ugostiti kako bi opet došao i poveo još 2-3 nove porodice svojih zemljaka. Crna Gora je bila slaba do skoro pa su stigli brendovi, to se i ovde događa samo malo sporije jer nemamo onako dramatično lepe planine i more. Ko bi rekao da će ona mala dolinica i ski centar Kolašin uopšte nekome trebati osim kravama i ovcama, pa eto stigli brendovi sa svojim marketingom i sada i visokoplatežni stranci sa njima
Takođe kad budemo više poštovali ovo što imamo verovatno ćemo tada brže i napredovati. Autošovinizam je ustvari autogol...pljuvanje uz vetar!

Broj turista iz zapadnih zemalja u prvih 9 meseci:
Austrija 35.900
Italija 36.700
Nemačka 100.500
Slovenija 61.500
V.Britanija 25.000
Francuska 29.600
Holandija 27.500
Švajcarska 26.600
Švedska 20.000
Španija 15.500
SAD 39.000
Australija 15.000

Zbirno to uopšte nije malo u odnosu na turiste sa istoka...i svi oni nalaze nešto ovde što ih interesuje, čak i što nas same ne interesuje na žalost, i to treba razvijati,...pa makar dolazili da rade samo veštačke zube
 
1701793601540.png


@vradovic , nema ništa od 5k. sad kad skoči ponuda na Mirijevu...
 
Evo linka Zavoda za statistiku gde se mogu uporediti prvih devet meseci ove u odnosu na prošlu godinu

Recimo broj noćenja u Beogradu je porastao sa 2281799 u I-IX 2022 na 2536081 u I-IX 2023, NS sa 402850 na 427981
Kopaonik sa 481094 na 481818, Divčibare sa 96857 na 161464...ili recimo malo poznati Zlatibor sa 505320 na čak 856094 :cool:

Naročito ohrabruje povećan broj noćenja stranaca sa 3613922 na 4227903 što je skoro 17%

Turizam razbija, i to se svakako odražava na nekretnine koje posluju u tom sektoru...
...što bi Nole napisao, MA TAKO JE BREEE! 💪🎾📈:)

p.s. ovde verovatno nedostaje još jedno 2-3 miliona noćenja koja nisu prijavljena...
I koliko je povećan broj noćenja u prvih 9 meseci? Pošto si izuzetno selektivno izvukao delove teksta, evo ti i za septembar:

У Републици Србији у септембру 2023. године, у односу на септембар 2022. године, број долазака туриста већи
је за 3,3%, а број ноћења мањи је за 9,5%.

Pa ti nasluti trend i uticaj na ogroman i ultra brz povrat investicije u stan na dan
;)

I samo da ne botuješ u prazno sa "Srbija ide brže, jače, bolje - Airbnb nudi besplatno i javno podatke koji su gradovi najisplativiji za investiciju u tom segmentu, za razliku od tebe, uključuju indeks zauzetosti, cene zakupa i sl., pa pogledaj da li su BG ili Zlatibor na listi i kako se kotiraju ;)
 
Dobro ajde da budemo objektivni:

dođe turista rečnim kruzerom, šta on realno ima da vidi? U BG realno jedino Kalemegdan da je zaista interesantan i unikatan, Knez Mihailovu ima u svakom gradu u Nemačkoj i to 10 komada, Skadarlija, ima i toga koliko oćeš (eno Baš Čaršija i Tklačićeva u susedstvu), eventualno Muzej Nikole Tesle koji je atraktivan jer je on zanimljiva ličnost. Ostalo (Cecina kuća, Marakana, Titov grob, to zanima 10% turista). Uveče kafana. Sve zajedno dan i po.

NS: od SNP do Dunavskog parka i na Peteovaradin, realno i dan uvrh glave. Ostali gradovi ja i ne znam šta da gleda.

Avio saobraćaj: sleti na Surčin i ide bus na pola sata ako neće da mu taksista odrapi 70e. Noću nema nikakav prevoz. Nigde kiosk i pult da mu se sazvaće city break gde da ide i šta da radi za 48h u BG i da kupi city pass (doduse ima sad aplikacija), sad i ma kartu online da kupi a do skora ništa.
Praznici: imamo dva Božića i dve nove godine što nema niko u Evropi, umesto da se tu osmisli program da se turista zadrži pola januara TOB nezainteresovani za bilo kakav kvalitetan program za pre svega sredovečne turiste koji su glavni potrošači. Njih ne interesuju Neverne bebe, Karleuša i Sara Jo.
Ej pa jedan Zagreb od adventa (a počeli 2015, doveli stručnjake iz Beča da im objasne kako da organizuju) uzme para ko pola Srbije. Tri godine zaredom najbolji advent u Evropi, idite pa vidite.
To su sve ozbiljni problemi ako hoćemo kvalitetan turizam i da postanemo pre svega citybreak destinacija
 
Poslednja izmena:
Ljudi idu turistički i u Gazu ili Kairo. Uvek će biti nekih turista.

Kada stanovnicima Beograda život bude bio lepši i udobniji tad će i turisti navaliti u većem broju.

Šta da kažeš nekome za grad u kome nemaš real time podatke za Google tranzit. Na šta liči GSP da i ne pominjem. A tako je u svakom segmentu.

Mi smo previše navikli na ovo ovde.
 
Kada stanovnicima Beograda život bude bio lepši i udobniji tad će i turisti navaliti u većem broju.

Nije pomogla ni ta lepota grada, niti novogodišnja rasveta, pa ni savršeno uređeni izlozi u Lafajetu da se otresem tog osećaja krize koji vrišti sa svih strana
 
Ono što je do mene lično to ću i ispraviti,...običnom čoveku koji kupuje recimo stan da bi ga na dan iznajmljivao je bitno da ostavi utisak lepo sređenog i prijatnog smeštaja, kako bi se turista opet kod njega vratio. Iz svega je bitno da je srpski turizam bolji za 15% i da ljudi dolaze, ima dosta i poslovnog sveta, to treba iskoristiti..statistika pokazuje i gde su najveći skokovi i gde potencijalno treba ulagati

Meni je žao što se ova tema uništava očiglednim botovanjem (možda i AI pošto odgovaraju u roku od par minuta!) i nadam se da će admin da reaguje
 
Šta da kažeš nekome za grad u kome nemaš real time podatke za Google tranzit. Na šta liči GSP da i ne pominjem. A tako je u svakom segmentu.
Jao sta da kazes nekome za grad koji nema Google feature star par godina. Cutis, gledas u pod, kako drugacije opravdati nedostatak te osnovne tekovine civilizacije.

Imas mapu, imas put, listu linija koje idu i plan voznje, al ako ne znas u sekund kad dolazi cemu sve to.

Jaoj kad sapic pusti sad te GPS signale pa navale turisti da bi gledali tackice po mapi, ode gdp 7% na gore odma prve godine.
 
Postoji GSP-ova aplikacija sa realtime kretanjem buseva na mapi. Ne znam da li radi i dalje, nisam je koristio nakon sto je GSP raskinuo sa Turcima.
 
Jao sta da kazes nekome za grad koji nema Google feature star par godina. Cutis, gledas u pod, kako drugacije opravdati nedostatak te osnovne tekovine civilizacije.

Imas mapu, imas put, listu linija koje idu i plan voznje, al ako ne znas u sekund kad dolazi cemu sve to.

Jaoj kad sapic pusti sad te GPS signale pa navale turisti da bi gledali tackice po mapi, ode gdp 7% na gore odma prve godine.

Nema bazičnije stvari za jedan grad. A i ne postoji glavni grad u EU koji to nema.

Ono što je pranje zuba za čoveka to su ove stvari za grad, pogotovo ako je kontekst turizam.
 
Jao sta da kazes nekome za grad koji nema Google feature star par godina. Cutis, gledas u pod, kako drugacije opravdati nedostatak te osnovne tekovine civilizacije.

Imas mapu, imas put, listu linija koje idu i plan voznje, al ako ne znas u sekund kad dolazi cemu sve to.

Jaoj kad sapic pusti sad te GPS signale pa navale turisti da bi gledali tackice po mapi, ode gdp 7% na gore odma prve godine.
Ovde ću da se složim sa ostalima. Jako je bitno da znaš kada koji prevoz ide, pogotovo ako isti koristiš. Neretko dok šetam mi prilaze stranci da se raspituju o prevozu, a Ja kao i oni pojma nemam jer ga retko koristim. Imam novu aplikaciju koja nekad radi nekad ne. Ovde ću da spomenem čuvenu Švedsku i moje oduševljenje koliko je prevoz tačan, možda je "u sekundu" preterivanje ali je minut potcenjivanje.
 
Ovde ću da se složim sa ostalima. Jako je bitno da znaš kada koji prevoz ide, pogotovo ako isti koristiš. Neretko dok šetam mi prilaze stranci da se raspituju o prevozu, a Ja kao i oni pojma nemam jer ga retko koristim. Imam novu aplikaciju koja nekad radi nekad ne. Ovde ću da spomenem čuvenu Švedsku i moje oduševljenje koliko je prevoz tačan, možda je "u sekundu" preterivanje ali je minut potcenjivanje.
Pa i vidis, pise lepo kada stize sledeci na stanicu.
 
Banke već zaradile 865 miliona evra, za devet meseci premašile prošlogodišnji profit

Evo ko je brinuo za sirote banke, sto im je NBS ogranicila rast rata kredita - one imaju najbolju godinu ikada. Nece nas napustiti, bez brige, uprkos "komunjarskoj" i "populistickoj" zastiti klijenata koji su uzeli promenljive kamate na stambene.
 
Srbija i Beograd turistički imaju da ponude: ukusnu hranu, prostituciju, i neke stvari koje su u drugim zemljama zabranjene: pljuvanje i povraćanje po ulici, slobodu govora, poštovanje od strane naših prodavačica pica...nemojmo nismo mi najgori.
 
Broj turista iz zapadnih zemalja u prvih 9 meseci:
Austrija 35.900
Italija 36.700
Nemačka 100.500
Slovenija 61.500
V.Britanija 25.000
Francuska 29.600
Holandija 27.500
Švajcarska 26.600
Švedska 20.000
Španija 15.500
SAD 39.000
Australija 15.000
Steta sto ti nemas neki svoj primer da podelis, nesto iz prakse o zaradi od Zlatibora :) Kako da znamo da nije pranje novca i satro 'nocenja'? Ja sam hteo da cujem neku konkretnu pricu, pucacina iz prvog lica, koliko moze da zaradi neki Average Joe koji kupi tamo apartman. Onako, dolar za dolar... I nemoj mi o guzvi na Zlatiboru. Ja samo pitam za licno iskustvo. Al da, steta, ti nemas takva iskustva. Kanda ne praktikujes ono sto propovedas, kojekude?
 
Pa i vidis, pise lepo kada stize sledeci na stanicu.
Ne znam koliko često koristiš. Ako piše 15min to je obično 25min. Jednom mi se desilo da je pisalo 5min, i još gledao kako prilazi i samo je odjednom nestao i vreme se vratilo na 45min. Jednom mi se desilo da nije video autobuse uopšte. Ne koristim često ali svakako aplikacija je za unapredjivanje jer nije gotov proizvod. Jednom mi se desilo, doduše vikend je bio, da sam morao da kucam one poruke da vidim kad će prevoz doći, naravno prevoz uopšte nije došao iako je u porukama stizalo očekivano vreme 15 10 3 1, a Ja čekam već sat vremena. Zato vikendom samo auto.
 
Mene najiskrenije zanima da li su clanovi koji zagovaraju ovakvu asertivnost, po sistemu "on kaze stan kosta 100k", "ja kazem evo ti 70k" uspeli ikada da kupe stan u Bgu u udarnim opstinama?
Moje iskustvo sa 2 kupovine je takvo da mozes ti da budes agresivan i asertivan koliko hoces kad ste dosli da gledate stan ti i jos njih petoro od cega troje kes kupaca, i makar jedan maltene odmah spreman da sklapa predugovor.
Zasto bi kupovao stan na udarnim opstinama?
Je li imas neki dobar razlog za tako nesto?

Kupuje se potcenjena lokacija, koja ima veliki potencijal.
Kao i potcenjene nekretnine.

Na primer ruinirane nekretnine su cesto potcenjene.

Ovaj biznis model funkcionise u praksi, posto znam coveka koji se bavi time.
Kupi ruiniranu nekretninu, ima ekipu koja dolazi i po brzom postupku sredjuje stan.
Donosi svoj namestaj iz magacina i rasmesta po stanu.
Na taj nacin zaradjuje oko 50% vrednosti stana koju je platio.
Kada proda nekretninu, pokupi namestaj i vraca u magacin za narednu nekretninu.

Moras da imas dodatne info, koliko se nekretnina prodaje, koliko je hitna prodaja itd....
 
Srbija i Beograd turistički imaju da ponude: ukusnu hranu, prostituciju, i neke stvari koje su u drugim zemljama zabranjene: pljuvanje i povraćanje po ulici, slobodu govora, poštovanje od strane naših prodavačica pica...nemojmo nismo mi najgori.
Koju ukusnu hranu, nek me neko prosvetli? Gde je to mesto?


Pristojan švedski sto u ovom gradu ne možeš da nađeš ispod 20 EUR ( računaj 80 EUR za celu porodicu).

90% ugostitelja u ovom gradu nije dobro sa glavom. Naprave buffet tako što izmešaju đubre koje ostane od ručka prekjuče i to naplate gostima 1.000 RSD.🤮

Ukratko, sve ono što je za đubre u normalnim zemljama i završi u kontejneru, ovde se to prodaje za ozbiljne pare.🦍
 
Ja na primer nikada ne nudim ponudu da bude nize od 5% ispod cene. I tih 5% je sportski cisto eto reda radi.
Svako spustanje da ja prodajem i da meni neko dodje da kaze trazis 100k evo ti 70k bi smatrao uvredom i prosto
ne bi vise radio sa takvom osobom cak ni da mi se vrati i kaze ajde evo 100k.

Ja sam x y puta propustio da dam ponudu ako mi se ne uklapa u budzet i prosto ne razgovaram dalje ako mi deluje preskupo. Ne idem sad da saljem nebuloza ponude.
Naravno nije nedozvoljeno i slobodno je trziste svako je voljan da radi kako mu se cefne.
Hahaha pa sta si ti uvredjena princeza.
 
Vrh