Šta je novo?

Cene nekretnina

Nemojte samo famu o divnoj srpskoj kuhinji, ko da u ostalim okolnim zemljama nemaju šta da jedu. Uostalom pola kuhinje je zajedničko za ceo Balkan.
Kada dođe vegetarijanac ili zatraži salatu ili zdravu hranu.gledaju ga kao bolesnika. Ribu jedemo samo za Svetog Nikolu i veliki petak.
80% ishrane je jednolično mesište ili čist holesterol, a stranca posle čvarak vikenda na Zlatiboru samo u Sremsku Kamenicu na produvavanje arterija da odnesu 😃
:šala mala:
 
Steta sto ti nemas neki svoj primer da podelis, nesto iz prakse o zaradi od Zlatibora :) Kako da znamo da nije pranje novca i satro 'nocenja'? Ja sam hteo da cujem neku konkretnu pricu, pucacina iz prvog lica, koliko moze da zaradi neki Average Joe koji kupi tamo apartman. Onako, dolar za dolar... I nemoj mi o guzvi na Zlatiboru. Ja samo pitam za licno iskustvo. Al da, steta, ti nemas takva iskustva. Kanda ne praktikujes ono sto propovedas, kojekude?
Šta će ti veća praksa nego da se broj noćenja povećao za 70% u odnosu na prošlogodišnji period. Ali pusti ti Zlatibor njega ionako čeka neviđeni razvoj,...Beograd je počeo da raste, to je tema, broj zvaničnih noćenja skočio preko 11% za prvih devet meseci ove godine!
Šta ćemo sad i kako uopšte da ubedimo prodavce da spuštaju cene kad svi parametri odoše na gore, bdp, industrija
 
Zasto bi kupovao stan na udarnim opstinama?
Je li imas neki dobar razlog za tako nesto?

Kupuje se potcenjena lokacija, koja ima veliki potencijal.
Kao i potcenjene nekretnine.

Na primer ruinirane nekretnine su cesto potcenjene.
Mozda da bi ziveo u njemu. Ili ga izdavao. Ima i takvih cudnih ljudi, ne kupuju svi stanove za preprodaju.
Ovaj biznis model funkcionise u praksi, posto znam coveka koji se bavi time.
'ajde.
Taman po samouverenosti i potcenjivackom pristupu pomislis makar neko licno iskustvo, kad ono, rece mi jedan co'ek...
 
Evo linka Zavoda za statistiku gde se mogu uporediti prvih devet meseci ove u odnosu na prošlu godinu

Recimo broj noćenja u Beogradu je porastao sa 2281799 u I-IX 2022 na 2536081 u I-IX 2023, NS sa 402850 na 427981
Kopaonik sa 481094 na 481818, Divčibare sa 96857 na 161464...ili recimo malo poznati Zlatibor sa 505320 na čak 856094 :cool:

Naročito ohrabruje povećan broj noćenja stranaca sa 3613922 na 4227903 što je skoro 17%

Turizam razbija, i to se svakako odražava na nekretnine koje posluju u tom sektoru...
...što bi Nole napisao, MA TAKO JE BREEE! 💪🎾📈:)

p.s. ovde verovatno nedostaje još jedno 2-3 miliona noćenja koja nisu prijavljena...
Kako bi super bilo da je sva publika ovih postova zatucana i neuka:

Zagreb je u ovom istom periodu imao 2 miliona noćenja, kao duplo manji i "nebitan" grad.

 
Poslednja izmena:
Šta će ti veća praksa nego da se broj noćenja povećao za 70% u odnosu na prošlogodišnji period. Ali pusti ti Zlatibor njega ionako čeka neviđeni razvoj,...Beograd je počeo da raste, to je tema, broj zvaničnih noćenja skočio preko 11% za prvih devet meseci ove godine!
Šta ćemo sad i kako uopšte da ubedimo prodavce da spuštaju cene kad svi parametri odoše na gore, bdp, industrija
Mislim da si quotovao pogresan post :) ovo sto sam napisao nema veze sa ovim sto si odgovorio. Znakovi pitanja ostali otvoreni.
 
Zasto bi kupovao stan na udarnim opstinama?
Je li imas neki dobar razlog za tako nesto?
Ovo je toliko apsurdno pitanje da zaista mislim da je glupo i da pokusavam da obrazlazem.
Ok, sad mi je makar jasnije da kad pricas o tolikom spustanju ti mislis na kupovinu na nekim znacajno manje trazenim lokacijama, sto meni licno ne odgovara ni za zivot ni za izdavanje.
 
Uh nemojmo samo Zagreb i Hrvatsku spominjati, nema tamo odavno E od ekonomije, oni su u EU ušli bez ispunjenja bilo kojeg od uslova i poglavlja, takoreći preko reda! Nisu oni, i ne smeju biti uzor ni u jednom smislu. Dovoljno je bilo što su vatikan i nemačka namignuli Briselu i njihovo se bezobrazno mezimče već našlo u zajednici europskih naroda
 
Kako bi super bilo da je sva publika ovih postova zatucana i neuka:

Zagreb je u ovom istom periodu imao 2 miliona noćenja, kao duplo manji i "nebitan" grad.

Zagreb je seo i rekao hej dosta je da primorje uzima svu lovu od turizma a mi ništa, zašto ne bi smo organizovali advent, hoćemo i mi deo kolača. I upravo pomenuta Martina Bienenfeld je zaslužna za preporod. Doveli ljude iz Beča koji im objasnili kako da organizuju, poklonili im i neke ukrase i prodali fore za događanja širom grada. Bio sam 3x i zaista je savršeno organizovano: mali trgovi, dobar koncept, umetničke postavke i instalacije, skver posvećen nauci, hobotnice i tartufi po kućicama (naravno da ima i kobasice i kuvano vino ali ima i fina klopa), klasika, jazz, rock, klizanje, razne zezalice, dakle na 15-20 mesta se događa nešto zanimljivo i meni matorom a kamoli deci. Reke i reke ljudi se slivaju svako veče, gomile turista koji se provode do duboko u noć. Svi preljubazni i nasmejani.
Besplatan gradski prevoz za sve tokom adventa i rezultat ne izostaje.
Imamo zaista šta da naučimo od njih, a pre svega "stručnjaci" iz TOB i TOS. Bog nam dao dve Nove godine, umesto spektakl da napravimo sa Teslom, festivalom svetla, umetnošću, događanjima, mi sedimo na ušima i naručujemo kineske ukrase i jelke od 70K.
 
2020. uopste nisu bile sumanute cene niti navala, pa je opet bilo isto. Jedan od 7 stanova se proda brzo i tada i danas zato sto ostalih sest ne vredi nicemu.
2022. je anomalija, svako poredjenje s njom je izlisno zato sto se tada prodavalo sve. Sve ostale cari beogradskog trzista nekretnina u starogradnji, poput mizernog izbora i nemogucnosti cenkanja za dobar stan, ostaju pouzdane i stabilne.
Videces i sam uostalom, srecno u potrazi u svakom slucaju! I mene stvarno zanima necije licno iskustvo iz prakse sada, a toga ovde malo ima.
2020 su pocele cene da rastu, te zato uzimam kao referentan pocetak ludila.
Ne vredi nicemu ili ne vredi te pare su dva razlicita pojma.
Nije meni problem stan od 0 da renoviram, ali onda ocekujem da cena m2 u izvornom stanju ne vredi kao m2 renoviranog sa novom stolarijom. I tu dolazimo do toga sto se zove losa ponuda. Ne moze nista da me ubedi da je normalno da psihicki zdrava osoba da 2, 2.5k za stan u izvornom stanju .
Kada sam kupovao trenutni stan pre 8 godina, situacija je bila drukcija, ne u cenovnom smislu naravno, vec da su vlasnici bili spremni da pregovaraju. I zeleli su da prodaju taj stan sto pre, i uspeo sam 5k evra na vec dobro spustenu cenu da spustim, jer su znali da mogu da se nacekaju za cifru koju su zacrtali. Sada mi se cini kao da svi i dalje lete na krilima rasta, i da se vredjaju na pomen nize cene (evo i na temi imamo takve :) ).
Nisam ni ja pametan, pa cemo videti ko ce bolje sa zivcima. Dobra strana je sto mi ne gori pod nogama, i imam vremena da cekam to hladjenje starogradnje.
 
Moj utisak na osnovu gledanja oglasa za Beograd i Novi Sad:

Možda je značajno smanjena cena stanova u potkrovlju i lošijih stanova, ostalo ne baš.

Koliko sam videla na Blic, u Novom Sadu nude dosta novogradnje po povoljnim cenama (značajno niže nego za starogradnju).

Liman se negde izjednačio sa Novim naseljem i sličnim lokacijama, iako bi zbog blizine fakulteta I keja trebao da bude značajno skuplji.

Periferija bg- Nema više lupanja idiotskih cena od 2.500 EUR za Rakovicu, mnogi nude cenu između 1.500 i 1700, ali kvalitet nije baš neki. Potkrovlja su do skoro oglašavana na 2.000 EUR, sad to više nikome nije na kraj pameti.

To je šta sam primetila na blic, nek me neko demantuje ako ima argumenata.
 
Poslednja izmena:
+

Za Novi Sad iskače ogroman broj oglasa koji se odnose na novogradnju (dobar deo je završena novogradnja sa snimcima gotovih stanova). Cene su značajno niže u odnosu na starogradnju. Ovakvih oglasa ima mali milion.

Ponuda starogradnje je standardno nikakva.
 
Ne moze nista da me ubedi da je normalno da psihicki zdrava osoba da 2, 2.5k za stan u izvornom stanju .
Svet i nije napravljen da ga samo mi razumemo.
Mislim, mogu da se slazem ili ne slazem s necijim stavovima, ali ne razumem zasto ljudi imaju toliku potrebu da vredjaju tudje izbore. Znaci da su svi koji su kupovali stanove u starogradnji u prethodne dve godine psihicki bolesne osobe?
 

Bezanija iz Kanade.
 

Ima i na YT, pričaju IT likovi kako žive u Kanadi. Sa 100k godišnje, krpe kraj sa krajem, dok plate porez, stan, ostane im da jedu. Plaćenih poslova sve manje, a nove nade dolaze i dalje. Nove nade pristaju na niže početne plate, nadajući se napretku u plati, koji se više ne dešava, jer ima novih nada koje dolaze.
 

Ima i na YT, pričaju IT likovi kako žive u Kanadi. Sa 100k godišnje, krpe kraj sa krajem, dok plate porez, stan, ostane im da jedu. Plaćenih poslova sve manje, a nove nade dolaze i dalje. Nove nade pristaju na niže početne plate, nadajući se napretku u plati, koji se više ne dešava, jer ima novih nada koje dolaze.
Pa da, bolje je mnogo da rade u Srbiji za platu 60.000, kad plate hranu i račune ostane im ihaj...

Druže, to su plaćeni tekstovi i koje naručuje Vučić💀 da bi nam objasnio da je ovaj mračni vilajet kome živimo nešto sasvim normalno.
 
Моја родбина из Торонта ми није најавила повратак. Као ни другар из Калгарија.
Б92 је септичка јама новинарства.
Mazohisti? Sta drugo covek da pomisli za nekog ko se odlucuje da zivi u Kenjadi.

PALA PRODAJA STANOVA, ALI CENE OSTALE ISTE: Keš kupci drže vrednost nekretnina, a evo šta nas čeka od sledeće godine​


Evo sta su ovi kriminalci stekli sve kriminalnim aktivnostima.
Ovaj Belivuk od silnih prica spao na
Stan 80 kvadrata Ulica Živka Davidovića (max 2.000e po m2)
Stan 70 kvadrata Ulica Kozarčeva (1.800e po m2)
Jedan hektar placa u Vrčinu (ovo moze da bude zesca glupost u zabiti)

Ako je to sve od najokorelijeg o kome se pricalo barem dve godine non stop onda ovi ostali nemaju ni za vode.
A ko zna da li su u opste ovo stekli kroz kriminalne aktivnosti ili su deo i nasledili.

Al najjaca izjava dana "Kod žena je nađen i novac u iznosu od više od milion i po dinara." :)))))))))
 
Poslednja izmena:
Zagreb je seo i rekao hej dosta je da primorje uzima svu lovu od turizma a mi ništa, zašto ne bi smo organizovali advent, hoćemo i mi deo kolača. I upravo pomenuta Martina Bienenfeld je zaslužna za preporod. Doveli ljude iz Beča koji im objasnili kako da organizuju, poklonili im i neke ukrase i prodali fore za događanja širom grada. Bio sam 3x i zaista je savršeno organizovano: mali trgovi, dobar koncept, umetničke postavke i instalacije, skver posvećen nauci, hobotnice i tartufi po kućicama (naravno da ima i kobasice i kuvano vino ali ima i fina klopa), klasika, jazz, rock, klizanje, razne zezalice, dakle na 15-20 mesta se događa nešto zanimljivo i meni matorom a kamoli deci. Reke i reke ljudi se slivaju svako veče, gomile turista koji se provode do duboko u noć. Svi preljubazni i nasmejani.
Besplatan gradski prevoz za sve tokom adventa i rezultat ne izostaje.
Imamo zaista šta da naučimo od njih, a pre svega "stručnjaci" iz TOB i TOS. Bog nam dao dve Nove godine, umesto spektakl da napravimo sa Teslom, festivalom svetla, umetnošću, događanjima, mi sedimo na ušima i naručujemo kineske ukrase i jelke od 70K.
Kolega iz kancelarije u Zagrebu... Kupio u mestu pored Velike Gorice (20 min vozom do centra ZG, 10 min busom do V. Gorice), plac 50 ari, započet objekat 120m2 sa prvim pločom (polu suteren u punoj visini), dozvole, ne znam za priključke za 40 000 EUR...
 
Vrh