Šta je novo?

Cene nekretnina

Ko ce od Srba da ide dole da ga naseli, cak i da svi Albanci odu.
Isto tako Pakistanci i ostali nesvrstani pricaju za Srbiju, njima je ovo raj na zemlji, plodna zemlja a nenaseljena.
Dok razmisljate o Kosovu i srbovanju, spremite se za suzivot sa prijateljima iz treceg sveta.
Kosovo je puno rudnog bogatstva i ima dovoljno uglja za vekovnu proizvodnju struje za Srbiju. Ko radi u tome poslu, naseliće se. Eto vredne nekretnine.

A prijatelje iz Trećeg sveta niko nije zvao ovde od naroda., ali recimo odgovaraju tim građevinskim investitorima da ne moraju da plate domaćoj radnoj snazi tržišne nadnice. Odgovaraju vlasti i privatnim prevoznicima da ne moraju da plaćaju vozače gsp-a hiljadu i plus evra.
 
@G.I.Joe Ja sam zavrsio s investiranjem. :) sada gledam placeve na Zlataru i Goliji (blizina autoputa ka CG) tu ocekujem ROI od buducih kuca/bungalova od bar 8%. Zlatidjerica je prenatrpana i okruzena betonom, nije to to, drugacije se dise.
Realno gledano, valja se malo odmaknuti od Beograda a ne sve strovaliti tu od precenjenog kapitala.
 
Dobar primer, u Novom Sadu je pad prometa i duzi i jaci od Beograda, jos nemaju ni BnV pa opet cene i dalje rastu.

Skoro godinu dana pada, od toga pola godine preko 40%, a cene i dalje 12% vece nego prosli avgust.

Normalno je da prosečna cena raste kad padne promet? Ne znam šta hoćeš da kažeš ovde.
 
Postoji tema koja se zove, Srbija - crna strana medalje, tu se moze pisati o Roi-ju, kao i o rizicima izdavanja stanova u unutrasnjosti.
Ovo je ipak tema za cene nekretnina u nikad skupljem (za zivot) Beogradu
 
Normalno je da prosečna cena raste kad padne promet? Ne znam šta hoćeš da kažeš ovde.
Pa ocigledno ima jos faktora koji drze cenu gore. Inflacija, smanjenje ponude, rast primanja, tvrdoglavost, ne znam.

Navodim podatke a svako ima prava na svoju interpretaciju istih.
 
Pa ocigledno ima jos faktora koji drze cenu gore. Inflacija, smanjenje ponude, rast primanja, tvrdoglavost, ne znam.

Navodim podatke a svako ima prava na svoju interpretaciju istih.
Kako ja to razumem, uvek postoji neki promet nekretnina.
Čak i u doba hiperinflacije su se stanovi prodavali, sveopšta beda ali prometa je bilo.
Ljudi koji sada vuku promet su verovatno platežniji ljudi od proseka (npr vlasnici firmi, političari, programeri sa ili bez rešenog stambenog pitanja...) i oni kupuju novogradnju pretežno, zato što investiraju.
Ne znači nužno da će u tim stanovima neko živeti.
Novogradnja je skuplja složićemo se.
Tako da ako generalno padne promet, cena može da ode naviše zbog skupljih realizacija prodaja nego što je bilo kada je promet bio izbalansiraniji.
To isto može da "sakrije" činjenicu da cena stanogradnje pada ili da će pasti.
Možda ne odmah, ali kao što rekoh u prvoj rečenici, kao što uvek ima kupaca - uvek ima i prodavaca.
Možda će doći doba kada će prodavaca biti više nego kupaca.
Možda.
 
Beograd je specifičan jer 40% kupaca je dijaspora/region, a 30% je iz unutrašnjosti.

Ovaj pad prometa od 30% je verovatno ovaj sloj kupaca koji živi u BG, a koji nema način da akumulira novac ili nema šta da proda od zemlje/kuća itd. Verovatno 15-20% potencijalnih kreditnih kupaca koji su ispali sa tržišta + ovi što nemaju sad kako da zavrte vezane kupovine.
 
BG na vodi se unosi ODMAH po potpisivanju ugovora a ne po izgradnji zgrade!
U pravu si. Vidim da su uneti stanovi zgrade Eden koja ce biti useljiva tek za 2 godine.

Ali sada ne kapiram, kupac uplacuje kes odmah ili se obavezuje da placa rate i na taj nacin preuzima na sebe rizik u slucaju kasnjenja izgradnje ili nekog drugog problema?
 
Bilo je diskutovano. Rizik uvek postoji naravno zato su i jeftiniji stanovi u izgradnji i to prilicno.

Razlika je do toga da li se potpisuje predugovor kao u slucaju recimo Zoned (a prodali su brdo stanova) i ti stanovi se ne unose u RGZ
ILI se potpisuje odmah konacni ugovor kao u slucaju BNV. To je verovatno kako odluci investitor da radi.

Inace Zoned poslednja info kod Hale pionir ostalo im samo jos 20 stanova neprodatih. (Tako da se ocekuje unos tih stanova sledece god svi odjednom).
 
U pravu si. Vidim da su uneti stanovi zgrade Eden koja ce biti useljiva tek za 2 godine.

Ali sada ne kapiram, kupac uplacuje kes odmah ili se obavezuje da placa rate i na taj nacin preuzima na sebe rizik u slucaju kasnjenja izgradnje ili nekog drugog problema?
Kupuje stan u izgradnji. Tu uvijek postoji rizik i kupac mora biti svjestan toga.
 
Kad kupuje u izgradnji jel daje odmah 100 % i ceka 2 godine da se zavrsi, ili imaju neke rate ?
 
Kad kupuje u izgradnji jel daje odmah 100 % i ceka 2 godine da se zavrsi, ili imaju neke rate ?
Zavisi kako gde.
Zoned je davao ogroman popust ako platis sve unapred (preuzimas najveci rizik ali dobijes i najpovoljnije).
BNV je uglavnom na 7 rata ali ako platis unapred mislim da je 2% popusta sto je smesno u odnosu na Zoned.
 
Ja ne bih imao hrabrosti da dam nekom tolike pare na lepe oči. Ugovor te možda štiti, ali nećeš se nikad naplatiti ukoliko investitor ostane bez para iz nekog razloga.
 
Ja ne bih imao hrabrosti da dam nekom tolike pare na lepe oči. Ugovor te možda štiti, ali nećeš se nikad naplatiti ukoliko investitor ostane bez para iz nekog razloga.
Tako je. To svi znamo. Onda moras da sacekas da se izgradi zgrada i prakticno da kupis od nekoga ko je rizikovao i da platis duplo :)
 
Inace Zoned poslednja info kod Hale pionir ostalo im samo jos 20 stanova neprodatih. (Tako da se ocekuje unos tih stanova sledece god svi odjednom).

Imaju upisane kod njih na sajtu sve prodaje.

Uglavnom su prodati manji stanovi. Ako uzmemo da je cena bila oko 2300-2500+PDV za stanove oko 50-ak kvadrata i avansno plaćanje, znači kupio je stan svako ko je imao oko 100-150k eur viška :) A to je odokativno oko 40-ak stanova.

Dvoiposobni: od 12 stanova prodato 5
Trosobni: od 17 stanova prodato 5

Osim toga ima još 5 dvosobnih stanova, dakle ukupno 24 stana.

Znači prodato 60% stanova.

A tu pored njih kreće izgradnja Palate Vizantija sa 154 stanova.
 
Meni rekose 20. dal nisu update ili su malo zakinuli u razgovoru ne znam.
 
Izgrađen je odavno Green Residence, ne znam kakva je tu situacija sa prodajom, mada mislim da su većinu prodali. Doduše, čini mi se da i dalje veći deo stanova prazno - bar tako izgleda po upaljenim svetlima uveče.

Tako da će Palata Vizantija biti treći objekat u nizu, a verovatno ima prostora još na tom potezu do Bogoslovije da se ubaci još koja zgrada.
 
Je li Zoned isto što i Pionir Palace?
Ako jeste 2.300-2.500 + PDV je bila odlična cijena.
 
Da li je neko kupio stan u "Central Palace"? To je u Dimitrija Tucovića skoro odma uz Ruzveltovu. Kakva su iskustva? Kakav je kvalitet?
 
Vrh