Šta je novo?

Cene nekretnina

Nigde nije spomenuto "iskačeš iz šablona - snob si". To si eto ti opet umislio. Ako se vratiš i ponovo pročitaš videćeš o čemu se pisalo. Ovo drugo je takodje tvoje nerazumevanje napisanog.
Pa meni ova tvoja definicija snobizma tako izgleda:

- nema dovoljan broj obrazovanih ljudi
- imaju samo bazični sportovi, nema umetničko klizanje
- hoću moje dete da bude bolje od druge dece, ide u školu koju niko ne želi
- hocu da biram sa kime ću da se družim
- hoću da pričam samo teme koje me zanimaju
- svi ostali su nižeg ranga i shvatanja od mene, jer su patrijahalno i religijski vaspitani, sa nižim obrazovanjem
Dosta hiperbolisanja i ucitavanja oko necega sto jeste samo blago iskakanje iz sablona.
 
To je opet tvoje shvatanje da pola ljudi "ne pere guzicu posle sranja" :) Isto kao nekome kome je gadnije tvoje kuče od nečijeg go.neta :D
To se potpuno slazem zapravo. 🙂
Svet i nije napravljen da bi ga samo ti razumeo, ili ja, ili bilo ko drugi pojedinacno. Svako od nas ima svoje vidjenje stvari i u odnosu na to, izmedju ostalog, bira i gde ce da zivi. Zato i nema potrebe nazivati nekoga snobom, ili kako god, zato sto se ne uklapa u moj sistem vrednosti, zar ne?
 
To se potpuno slazem zapravo. 🙂
Svet i nije napravljen da bi ga samo ti razumeo, ili ja, ili bilo ko drugi pojedinacno. Svako od nas ima svoje vidjenje stvari i u odnosu na to, izmedju ostalog, bira i gde ce da zivi. Zato i nema potrebe nazivati nekoga snobom, ili kako god, zato sto se ne uklapa u moj sistem vrednosti, zar ne?
Definiciju nisam ja izmislio :) Može se neko pravdati do sutra ali se sve vidi po ponašanju. Ja i nisam napadao nekoga zbog njegovog izbora gde hoće da živi, već što su ostali koji se ne uklapaju u taj šablon vrednovanja nedostojni života ili žive život koji nije vredan čoveka. Nekome je dovoljna njiva i partner, neko neće biti zadovoljan i 20 poslova da promeni i 1000 restorana i šetnji. U tome se svi razlikujemo te onaj sa drugim shvatanjima ne mora da udje u šablon "primitivac iz malog mesta" isto kao i onaj "velikograski snob".

Dosta hiperbolisanja i ucitavanja oko necega sto jeste samo blago iskakanje iz sablona.
Onda je i Hristiana samo blago iskakanje iz šablona ;)

Ako to sad tako zovemo, onda definitivno zelim da zivim u gradu Fema i noblesa, i sto vise komentara citam to vise mi kvadrat vredi svake pare
Naravno. Koja žena želi da uživa u privatnosti sama sa mužem u nekom manjem mestu ili selu? Ta se još nije rodila, još kada na to dodaš da mora ponešto i da se radi dobiješ eksploziju :)
 
Mnogo je stvari kojih nema u manjim mestima, a ima u vecim. Pocevsi od ranog detinjstva nemas recimo vrtice na stranom jeziku, tokom osnovne skole nemas mogucnost treniranja nekih sportova, nemas skole jezika, tokom srednje skole imas ogranicen broj mesta za izlaske, kad dodjes u vreme da studiras dobre fakultete mozes naci uglavnom samo u univerzitetskim centrima, a i nemaju svi Univerziteti sve fakultete i smerove, a i kvalitet zna da se razlikuje. Kad dodje vreme za trazenje posla veca mesta ti pruzaju vece mogucnosti. Primera radi, do 2015. si recimo mogao u Nisu da se zaposlis u AIK banci i radis u razlicitim sektorima banke. Od 2015. godine centrala banke je u Beogradu, i jedino gde mozes da radis u Nisu kao bankar je za salterom. FInansije, racunovodstvo, revizija, IT sektor, unutrasnja kontrola,..., i koji vec sve sektori postoje u banci, sve je preslo u Beograd,... Tako da, vrlo cesto, cak i gradovi velicine Nisa ne pruzaju dovoljno potencijala. Kad dodjes u stare dane nemas dom zdravlja ili nemas specijalistu u mestu u kom zivis, nemas ni privatne lekare,...
Prijatelj iz Uzica je pre 2 meseca polomio nogu na Zlatiboru na turniru u futsalu. Nije bio u treningu pa tako ispalo. Cela hala videla nezgodan lom.
Posto je koleno bilo u pitanju, namestili su mu uzickoj bolnici i mislim operisali.
Nekih 7 dana u bolnici se osecao lose i preznojavao se.
Morali da ga transportuju u Beograd na ortopediju i tamo su to uspesno sanirali, tj.uzicke brljotine. Oporavlja se, hvala Bogu.
Ima vec 6 meseci kako sam pricao s drugarom da nece imati ko da nas leci za 10-15 god cim nasi odu u Nemacku, ostace diletanti i kupljene diplome. To me bas i plasi.
Neka nas leci AI, da budemo svi srecni :)
 
Onda je i Hristiana samo blago iskakanje iz šablona ;)
Ja iskreno ne vidim gde je Mislica nastupila nalik Hristiani. Ona je navela razloge zasto ne zeli zivot u malom gradu, ali da razume ko voli.

Ne znam kako je to postalo ‘ljudi iz malih mesta su nedostojni života ili žive život koji nije vredan čoveka’. Pa tek kako je na to odgovoreno jos gorim etiketiranjem i osudom.
 
Pri razmatranju da li je realna cena stana koji neko prodaje redovno uzimam u obzir i to koliko bi koštala odgovarajuća kuća koju bih sam izgradio. Na primer, stan u Beogradu košta 180.000 evra. Za taj novac mogu u Staroj Pazovi da napravim kuću koja izgleda ovako: https://www.idealista.com/inmueble/101306744/
Postavlja se pitanje da li je bolje da živim u stanu od 50m2 u centru Beograda ili u ovakvoj kući. Cena im je ista. Osim toga, za taj novac mogu u selu da napravim dve kuće, jednu u kojoj bih stanovao i u blizini na pogodnoj lokaciji još jednu sa bazenom koju bih izdavao (preko bookinga, tim bilding, rođendani itd). Donosila bi mesečnu rentu u visini dobre beogradske plate. Ako izdajem obe, dobiću dve plate kroz rentu. Prinos bi verovatno bio veći od kuće(a) na selu nego stana u Beogradu.
 
Poslednja izmena:
U tome se svi razlikujemo te onaj sa drugim shvatanjima ne mora da udje u šablon "primitivac iz malog mesta" isto kao i onaj "velikograski snob
Pa ti si taj koji je ubacio mene u sablon velikogradskog snoba, a nisam ja tebe u primitivca iz malog mesta. Napadas retoriku koju sam koristis.
Naravno. Koja žena želi da uživa u privatnosti sama sa mužem u nekom manjem mestu ili selu?
Neka da, i ocigledno da tebe takav zivot privlaci i takvog partnera treba da nadjes. I ja nemam nista ruzno da kazem za to sto se tebi svidja. Mene takav zivot ne privlaci i ne ispunjava. Volim urban, dinamican, drustven zivot u centru modernizma, liberalizma, politickih desavanja i tehnologije
 
Pri razmatranju da li je realna cena stana koji neko prodaje redovno uzimam u obzir i to koliko bi koštala odgovarajuća kuća koju bih sam izgradio. Na primer, stan u Beogradu košta 180.000 evra. Za taj novac mogu u Staroj Pazovi da napravim kuću koja izgleda ovako: https://www.idealista.com/inmueble/101306744/
Postavlja se pitanje da li je bolje da živim u stanu od 50m2 u centru Beograda ili u ovakvoj kući. Cena im je ista. Osim toga, za taj novac mogu u selu da napravim dve kuće, jednu u kojoj bih stanovao i u blizini na pogodnoj lokaciji još jednu sa bazenom koju bih izdavao. Donosila bi mesečnu rentu u visini dobre beogradske plate. Ako izdajem obe, dobiću dve plate kroz rentu. Prinos bi verovatno bio veći od kuće(a) na selu nego stana u Beogradu.
U selu NE bi mogao da izdaješ za više od 200e! I bio bi srećan da izdaš i za toliko. Najverovatnije bi dao besplatno da žive samo da plaćaju režije!
 
Ja iskreno ne vidim gde je Mislica nastupila nalik Hristiani. Ona je navela razloge zasto ne zeli zivot u malom gradu, ali da razume ko voli.

Ne znam kako je to postalo ‘ljudi iz malih mesta su nedostojni života ili žive život koji nije vredan čoveka’. Pa tek kako je na to odgovoreno jos gorim etiketiranjem i osudom.
Hristiana je imala mišljenja koja su istupala iz kalupa manjini ovde, pa je nailazila na osudu od tebe ;) No nebitno, krenuli smo od nabrajanja nekih osnovnih stvari za život koji nemaju manji gradovi (ne sela od 1000 ljudi), a Beograd ima. Na kraju smo došli da ima skoro sve sem "umetničkog klizanja" i naravno posla, ali posao nije bila tema jer smo razmatrali onoga ko ne zavisi poslom od grada. Na kraju je samo trebalo reći "živim tu jer tako hoću, može mi se, ne volim život u malom gradu neću da budem malogradjanka, to je moje mišljenje, ok ko voli i td..." ali se nastavilo ka traženju neke esencije života koju samo Beograd ima. Na kraju bi se verovato dotakli Hitlera i naravno Beča. Ali kad neko navede hendikep "manje visoko obrazovanih ljudi" onda se to može protumačiti da smatraš da si bolji od tih ljudi, bez da ih znaš.

Uf. Ne znam da li sada progovara snobizam iz mene, ali ovo je bilo bas "seljacki"
to je i bio cilj ;)

Neka da, i ocigledno da tebe takav zivot privlaci i takvog partnera treba da nadjes.
Moja partnerka mi trenutno uvalila dete i otišla da pije :) Porodila se nečija žena zaboravih koja, nekog rodjaka. Sad bih kao i svaki malogradjanin trebao da odem umesto nje, a ona da čuva dete ali nisam, nek se svi zbune i nek crknu dušmani 😈 Neće moći da piju od tiltovanja.
 
Hristiana je imala mišljenja koja su istupala iz kalupa manjini ovde, pa je nailazila na osudu od tebe ;)
Mislim da je istupanje iz kalupa bio najmanji problem kod njenog nastupa :) A i ja sam bio banovan sa teme kad je ona bila aktivna, tesko da sam bio kolovodja osude.

ali se nastavilo ka traženju neke esencije života koju samo Beograd ima.
Pa u Srbiji jedini pruza iskustvo milionskog grada, ko to voli. Nista tu nije topla voda.

Ima gradova u svetu na spram kojih je Beograd ko Smederevo u poredjenju sa njim.

Ima ljudi kojima je Beograd preveliki, preuzurban i prenatrpan i vise vole mir svog manjeg mesta.

Ima ljudi kojima je Beograd premali, prazan i predaleko od svetskih desavanja i vise im odgovara svetski centar poput Londona.

Ne smatram snobovima ili primitivcima ni jedne i druge.
 
Pri razmatranju da li je realna cena stana koji neko prodaje redovno uzimam u obzir i to koliko bi koštala odgovarajuća kuća koju bih sam izgradio. Na primer, stan u Beogradu košta 180.000 evra. Za taj novac mogu u Staroj Pazovi da napravim kuću koja izgleda ovako: https://www.idealista.com/inmueble/101306744/
Postavlja se pitanje da li je bolje da živim u stanu od 50m2 u centru Beograda ili u ovakvoj kući. Cena im je ista. Osim toga, za taj novac mogu u selu da napravim dve kuće, jednu u kojoj bih stanovao i u blizini na pogodnoj lokaciji još jednu sa bazenom koju bih izdavao (preko bookinga, tim bilding, rođendani itd). Donosila bi mesečnu rentu u visini dobre beogradske plate. Ako izdajem obe, dobiću dve plate kroz rentu. Prinos bi verovatno bio veći od kuće(a) na selu nego stana u Beogradu.
Malo tijeze ces to napraviti za 180k. Mislim ako koristis sve kineske i turske materijale, onda verovatno da.
Ali kada bi ugradjivao alu stolariju, najbolji parket i plocice, namestaj koji nije forma ideale, to je smesna suma. Plus plac.
Moj komsija je u Rumi pravio obicnu prizemnu kucu, socijalna varijanta sa belim pvc prozorima za 120k, znaci kuca koja se nicim ne izdvaja.

Pravi bazen kosta od 10k e pa navise.

A najveci problem je sto to sto ulozis neces za 15 godina moci prodajom da izvuces. Jer ko ima 200k e pravice sebi novu kucu jer placeva ima, nece tebi davati za 15 godina zastarelu kucu.

Podstanari po manjim gradovima prvo gledaju koliko je stanarina jeftina, ne koliko je kuca luksuzna, tako da je tesko naci nekoga ko ce davati prosecnu platu za kiriju u Pazovi. Iako bi da bi bilo isplativo morao to izdavati za 900e min. Tek to niko nije blesav u Pazovi da placa. Taj ko ima te novce ide u Bg.

Razmisljao sam ja izmedju nove kuce u Rumi ili stana u Bg, i ipak ovo drugo je dugorocno logicnije.
 
Malo tijeze ces to napraviti za 180k. Mislim ako koristis sve kineske i turske materijale, onda verovatno da.
Ali kada bi ugradjivao alu stolariju, najbolji parket i plocice, namestaj koji nije forma ideale, to je smesna suma. Plus plac.
Moj komsija je u Rumi pravio obicnu prizemnu kucu, socijalna varijanta sa belim pvc prozorima za 120k, znaci kuca koja se nicim ne izdvaja.

Pravi bazen kosta od 10k e pa navise.

A najveci problem je sto to sto ulozis neces za 15 godina moci prodajom da izvuces. Jer ko ima 200k e pravice sebi novu kucu jer placeva ima, nece tebi davati za 15 godina zastarelu kucu.

Podstanari po manjim gradovima prvo gledaju koliko je stanarina jeftina, ne koliko je kuca luksuzna, tako da je tesko naci nekoga ko ce davati prosecnu platu za kiriju u Pazovi. Iako bi da bi bilo isplativo morao to izdavati za 900e min. Tek to niko nije blesav u Pazovi da placa. Taj ko ima te novce ide u Bg.

Razmisljao sam ja izmedju nove kuce u Rumi ili stana u Bg, i ipak ovo drugo je dugorocno logicnije.
Pravi bazen košta od cca 30.000-35.000 € pa na više. Pod pravim bazenom ja mislim AB bazen 8x4x1,5 m (koliko god neko mislio da je to mali bazen), propisno izolovan sa staklenim mozaikom i osrednjom bazenskom opremom (skimerski naravno, ne prelivni).
Kuća sa linka koji je neko postavio košta dosta više od 180.000 €.
 
Mali je broj lokacija u Srbiji na kojima se isplati praviti kucu, u smislu da je posle mozes prodati za onoliko koliko si ulozio. Isto vazi i za izdavanje.
 
Vrh