Šta je novo?

Cene nekretnina

Interesuje me jedna stvar vezano za cene novogradnje, ne znam da li se nekad pricalo o tome. Terase se racunaju u kvadraturu, to je jasno, ali da li ih investitori prilikom prodaje racunaju po istoj ceni kao ostatak stana ili je za njih neka niza cena?
 
Malo menjamo teze ovde. I Kijev je evropski grad, pa eto sta se desi u roku od par godina (da se odmah ogradim, nit prizivam rat, niti asociram da ce ista slicno da se desi ovde, posto se svasta ovde prividja clanovima).
A da postavimo ovako - jedini glavni milionski grad bez metroa i pogona za preciscavanje otpadnih voda, visedecenijskog problema nelegalizovanih objekata i potpunog odsustva planske gradnje, tj favelizacija delova grada - nek me neko ispravi za ovo, ali ja nista slicno nisam video u jednom milionskom gradu, bar u Evropi. Ovo samo spominjemo probleme grada Beograda, bez ukljucivanja ostalih faktora poput politike, pravosudja, itd.
Zbog situacije Ukrajina, Rusija sam i napisala "ako iskljucimo neki armagedon". Ako se to desi mislim da onda ima sanse da kursne promene, inflacija i kriza pojedu slamarice, da ne mogu da povucem pare sa stednje, da ljudima propadnu biznisi u koje su ulozili zbog nemogucnosti rada, te da onda svi ostali mehanizmi cuvanja novca i investicija nisu superiorni. Naprotiv, i u toj situaciji bih najradije bila vlasnik nekretnina na dobrim lokacijama glavnog grada.
Ti si izvukao samo najgore stvari o Bgu, dosta sam putovala i stvarno nije situacija da je kod nas sve uzasno a da je tamo negde sve savrseno. Beograd i tek kako ima prednosti za zivot i rad, ima razvijenu kulturu, istoriju, mnogo mladih nada, mnogo firmi se otvara bas kod nas zato sto smo jeftini a pametni, uspesni, vide potencijal za razvoj biznisa ovde. Nekoliko firmi za koje sam radila su medjunarodne korporacije koje su bas u Bgu izabrale da otvore svoj glavni evropski hub. Geografski smo pozicionirani dosta dobro, nemamo prirodne katastrofe koje su u drugim zemljama neuporedivo cesce, nemamo teroristicke i separatisticke napade koji narusavaju bezbednost. Mnogo stvari treba da se popravi, ali zaista ne mislim da su samo lose stvari u Beogradu. Uopstalom da tako mislim, do sad bih se uveliko odselila.
 
Interesuje me jedna stvar vezano za cene novogradnje, ne znam da li se nekad pricalo o tome. Terase se racunaju u kvadraturu, to je jasno, ali da li ih investitori prilikom prodaje racunaju po istoj ceni kao ostatak stana ili je za njih neka niza cena?
Kao pun kvadrat. Ranije je to bilo da se racunalo kao 0,5, pa kao 0,75, i sad je vec duze vremema ceo kvadrat i za starogradnju i novogradnju.
 
Zbog situacije Ukrajina, Rusija sam i napisala "ako iskljucimo neki armagedon". Ako se to desi mislim da onda ima sanse da kursne promene, inflacija i kriza pojedu slamarice, da ne mogu da povucem pare sa stednje, da ljudima propadnu biznisi u koje su ulozili zbog nemogucnosti rada, te da onda svi ostali mehanizmi cuvanja novca i investicija nisu superiorni. Naprotiv, i u toj situaciji bih najradije bila vlasnik nekretnina na dobrim lokacijama glavnog grada.
Ti si izvukao samo najgore stvari o Bgu, dosta sam putovala i stvarno nije situacija da je kod nas sve uzasno a da je tamo negde sve savrseno. Beograd i tek kako ima prednosti za zivot i rad, ima razvijenu kulturu, istoriju, mnogo mladih nada, mnogo firmi se otvara bas kod nas zato sto smo jeftini a pametni, uspesni, vide potencijal za razvoj biznisa ovde. Nekoliko firmi za koje sam radila su medjunarodne korporacije koje su bas u Bgu izabrale da otvore svoj glavni evropski hub. Geografski smo pozicionirani dosta dobro, nemamo prirodne katastrofe koje su u drugim zemljama neuporedivo cesce, nemamo teroristicke i separatisticke napade koji narusavaju bezbednost. Mnogo stvari treba da se popravi, ali zaista ne mislim da su samo lose stvari u Beogradu. Uopstalom da tako mislim, do sad bih se uveliko odselila.
Pa opet se izvrce teza - ni sam nisam rekao da je sve crno. Naravno da cu da izvucem ono sto je realno, ostavimo po strani da li je dobro i lose. Sam taj ruzicasti pristup "ih gde izvuce ono najgore", kao da sam pomenuo prepun i prevrnut kontejner na Karaburmi (a ne kardinalni problemi u kojima se ovaj grad gusi), pa da ispadne gde se bas uvati za to - mi smeta :) Crno sve nije, pa na kraju i sam zivim ovde, te bih se i ja selio po bilo koju cenu da je sve samo negativno. Ali takodje taj stav da je nekretnina ovde u Beogradu neka premijum (da izvine drug Zlatiborac) stvar, je malo sto bi mladi rekli - mani me tog hajpa :) ja razumem da zbog investicionog stana dolazi takvo i razmisljanje, ali tu su uvek i cinjenice.
 
Pa opet se izvrce teza - ni sam nisam rekao da je sve crno. Naravno da cu da izvucem ono sto je realno, ostavimo po strani da li je dobro i lose. Sam taj ruzicasti pristup "ih gde izvuce ono najgore", kao da sam pomenuo prepun i prevrnut kontejner na Karaburmi (a ne kardinalni problemi u kojima se ovaj grad gusi), pa da ispadne gde se bas uvati za to - mi smeta :) Crno sve nije, pa na kraju i sam zivim ovde, te bih se i ja selio po bilo koju cenu da je sve samo negativno. Ali takodje taj stav da je nekretnina ovde u Beogradu neka premijum (da izvine drug Zlatiborac) stvar, je malo sto bi mladi rekli - mani me tog hajpa :) ja razumem da zbog investicionog stana dolazi takvo i razmisljanje, ali tu su uvek i cinjenice.
Verovatno i nije premijum kad se poredi sa nekim jacim drzavama. Ali sam misljenja da je ulaganje u nekretnine na dobrim lokacijama dobra odluka. Bilo bi mi bolje mozda da sam se rodila negde drugde, jer bi se ulaganje tamo isplatilo mnogo vise jer je kao sto si naveo sredjeniji sistem. Ali ulazem gde tamo gde mogu, a da je racionalno.
Tako da u tom smislu, iskreno jesam oduvek ishajpovana da tako nesto treba raditi. Ali mogu skroz da shvatim i razumem da ti nisi. Ni hajp kao i sve drugo nije univerzalan za sve.
 
Interesuje me jedna stvar vezano za cene novogradnje, ne znam da li se nekad pricalo o tome. Terase se racunaju u kvadraturu, to je jasno, ali da li ih investitori prilikom prodaje racunaju po istoj ceni kao ostatak stana ili je za njih neka niza cena?
West je npr prodavao terase upola cene, VK za penthause je takodje računao pola cene, ali to je bilo 2017/2018. Sad ne znam kakva je situacija ali znam da većina računa istu cenu kvadrata.
 
Ostavljam ovo ovde. Pozz


F56DCEE5-4817-4320-B333-507FB8B075B4.jpeg
 
Ostavljam ovo ovde. Pozz


Pogledajte prilog 167933
Jbg, Cikago 10 puta pristupacniji nego Beograd.
Pricao sam o tome kako su na Kubi polovni automobili preskupi, tipa polovan Peugeot 206 iz 2013. kosta 90.000 USD. Ali verovatno i tamo preprodavci i uvoznici tih polovnih automobila pricaju kako je to realna i trzisna cena jer se po toj ceni prodaju (iako to mozda moze sa kupi samo 0.01% ljudi, i to politicari).
Rekao bih da smo blizi Pjongjangu u Severnoj Koreji nego Cikagu :)
1689793452231.png
 
pa ovo je preskupo. Covek je bu****.
Ovo je gore nego da vam kazem prodajem vam moj ugovor o zakupu koji sam potpisao na 2.000 eura za BNV na sledecih 20g i to za samo 200k.
Koja nebuloza 200k hahahha
Jos Chicago??? Grad u raspadu bolje u Pristinu emigrirati nego Chicago.

IMG_7221.jpeg


IMG_7222.jpeg
 
Eno popadaše kranovi u "Bašti aerodroma", sad će verovatno da dižu cenu jer porasli troškovi izgradnje ¯\_(ツ)_/¯
 
Sad ćemo da vidimo koliko krovova prokišnjava, u kom delu grada su poslednje upalili uličnu rasvetu (centar u 20:30) i sve ostale bisere idilične balkanske prestonice, kako neki ovde pričaše, pune kulturnih dešavanja i toplih priča.
 
Jel ovo pise N1? Samo od njih bi ocekivao takvo radovanje da nekome prokisne kuca.
Da si rekao nadam se da nikome nece prokisnuti i da kazes sve najbolje svima izdrzite ili nesto tako bi bilo ok a ovo je vec…..
Nadam se da nikome u Beogradu na vodi neće prokisnuti.

Sve najbolje svima u Beogradu na vodi.

Izdržite u Beogradu na vodi!
 
pa ovo je preskupo. Covek je bu****.
Ovo je gore nego da vam kazem prodajem vam moj ugovor o zakupu koji sam potpisao na 2.000 eura za BNV na sledecih 20g i to za samo 200k.
Koja nebuloza 200k hahahha
Jos Chicago??? Grad u raspadu bolje u Pristinu emigrirati nego Chicago.

Pogledajte prilog 167951

Pogledajte prilog 167952
Bas tačno mesečni troškovi 4500$ plus režije plus kredit. Plus porez. I zgrada iz 1927 godine. Pa to je za bager a ne za prodaju. Energy label šnj! Znači kad počne onaj ludi vetar da duva ima da platis grejanje 3000$ mesečno.
 
Jel ovo pise N1? Samo od njih bi ocekivao takvo radovanje da nekome prokisne kuca.
Da si rekao nadam se da nikome nece prokisnuti i da kazes sve najbolje svima izdrzite ili nesto tako bi bilo ok a ovo je vec…..
Botino, meni je žao što će ljudima prokisnuti kuća.

Neki od njih nemaju za bolje, a neki slušaju takve kao što si ti što štancuju neumorno ispiranja mozga (i kojih je sve više i na ovom forumu, a posebno na ovoj temi).
 
Vrh