Šta je novo?

Cene nekretnina

Da je tako kako kažeš, onda ne bi postojao ovaj zahtev i dopuna zakona koja se desila.

Citiram:
Predsednik Republike Aleksandar Vučić, zaštitnik građana ali i udruženja građana obratili su se Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukure sa zahtevom da se građankama i građanima koji žive u bespravno sagrađenim objektima omogući privremeno priključenje objekata na komunalnu infrastrukturu do rešavanja njihovog zahteva za ozakonjenje - objasnio je Vesić.
 
Mislim da sam negde pročitao da je krajnji rok da se sve legalizuje 2027, i to ne "na inicijativu AV i udruženja građana" nego zato što to EU traži u predpristupnim pregovorima, da posle tog roka nema nelegalnih zgrads.
Naravno ćekaće da se rasproda BnV, K-district i slično a posle toga moraće da puste (a i da naplate fine takse)
A novih nekoliko stotina hiljada objekata na tržištu će sigurno oboriti cene nekretnina.
 
I do sada su nelegalne nekretnine priključene na struju, vodu, grijanje... i čak se plaća godišnji porez na imovinu na njih i to godinama i godinama unazad.
Ja mogu da potvrdim prvi deo, nasa vikendica je nelegalizovana (iako je prvi zahtev predat jos 2003, pa onda samo dopunjavana dokumentacija sa svakim novim zakonom), ali je prikljucena na struju i vodu. Kanalizacije svakako nema.
Porez na imovinu se ne placa.
 
Ja mogu da potvrdim prvi deo, nasa vikendica je nelegalizovana (iako je prvi zahtev predat jos 2003, pa onda samo dopunjavana dokumentacija sa svakim novim zakonom), ali je prikljucena na struju i vodu. Kanalizacije svakako nema.
Porez na imovinu se ne placa.
U BG se plaća i godišnji porez na imovinu. Samo se ugovor o kupoprodaji odnese u Opštinu. Čak se i ljute što se odma nije prijavilo plaćanje poreza.
Ovo što sada radi vlast je klasična demagogija i populizam. Da su imalo pametni, uknjižili bi prvo sve nelegalne objekte u katastar sa teretom u "G" listu "Nema građ.dozvolu", pa ko hoće da prometuje takav stan, što da ne. Tako je u CG na primjer.
 
I ovo je Bg opstina u pitanju, Grocka. Ne znam kako ide sa stanovima i kupoprodajnim ugovorima, moguce. Znam samo da u celom kraju niko ne placa porez na kuce, skoro sve su nelegalizovane. Ali su sve povezane na gradsku vodu i struju.
 
Odoše i cene na Bulevaru, za Depo.
Samo na pogrešnu stranu.

Kada se ovo bude izgradilo i ne bude ostao nijedan stan, a pojavi se zainteresovan kupac, da li će vredeti više ili manje nego danas?


A i ono na mestu Goša instituta je skoro 4.000 koliko vidim.
 
Poslednja izmena:
Odoše i cene na Bulevaru, za Depo.
Samo na pogrešnu stranu.

Kada se ovo bude izgradilo i ne bude ostao nijedan stan, a pojavi se zainteresovan kupac, da li će vredeti više ili manje nego danas?


A i ono na mestu Goša instituta je skoro 4.000 koliko vidim.
Nisam siguran sta hoces da kazes, pa u Landmark Residence su neki stanovi vec prodavani za preko 5k e/m2. Cene idu od 4k e/m2, pa navise, tako da ovo nije iznenadjujuca cena. Tj. jeste previse iznad svake granice normalnosti, ali ne vidim po cemu su ovaj oglas i ova cena specificni.
Evo, imas i za manje od 4k e/m2 (3.990) https://www.halooglasi.com/nekretni...-3-0-14/5425642977332?kid=1&sid=1689440777747
Ili slicna povrsina za 4.150 https://www.halooglasi.com/nekretni...tna-pro/5425642545159?kid=1&sid=1689440777747
 
Tema mozda nije "trazenje krova nad glavom" nego "cena nekretnina", ali najveci broj ljudi u Srbiji razmislja o kupoviniu nekretnine u konteksu krova nad glavom. Ako neko razmislja o kupovini nekretnine kao investicije, to je vec luksuz, i to znaci da se vec nafatirao, i da vrlo cesto nije svestan kako obican narod zivi. Mnogi koji investiciono kupuju nekretnine misle da ima puno ljudi sa dzakovima para koji ne pitaju za cenu kad kupuju nekretnine, a to misle na osnovu trznje u poslednjih nekoliko godina. Koliko je to realno razmisljanje? Normalna zemlja bi trebalo da uvede dodatne poreze na dodatne nekretnine kako bi sprecila da neciji luksuz ugrozava tudju potrebu za krovom nad glavom, ali to je druga tema.
Elem, ovde na forumu ima clanova koji, ne znam da li su botovi ili nisu, tj. da li im je posao da pisu ili to rade iz ubedjenja ili interesa, ali je ocigledno da im je cilj da diskredituju bilo koji argument koji govori u prilog tvrdnji da ce cene nekretnina padati. Cak i kad se ispostavi da nisu u pravu, oni ne priznaju greske. Koliko njih je tvrdilo da nece doci do pada traznje pre pola godine, a sad vec nakon samo pola godine imamo pad traznje od 30%. Niko od njih ne kaze: "pogresio sam", nego tu cinjenicu ignorisu i pisu o tome kako cene nece padati. Kad budu pale 10% pisace kako nece pasti vise od 10%, kad budu pale 20% pisace kako nece pasti vise od 20%.
Tacno je da se, istorijski gledano, uvek isplatilo kupovati nekretnine, sto za zivot, sto za investiciju. Ali, trendovi se menjaju. Ranije nismo imali pad broja stanovnika u vecim gradovima kao sto je Beograd, a sad imamo. Ranije nismo imali neke zakone i poreze koji se trenutno uvode ili ce se uvesti. Nikad nismo imali ovoliko prica o ekologiji i energentima kao sada. Nikad u istoriji nismo imali niske kamatne stope kao sto smo imali do prosle godine. Proteklih par godina smo imali istorijski veliki rast trzista nekretnina kao nikad u istoriji.
Ko zna sta ce se sve promeniti u narednim godinama. Evo sada smo bukvalno u roku od samo 3 godine dosli od toga da od relativno stabilnog trzista koje jeste brzo raslo zbog niskih kamatnih stopa bude prvo kratkotrajno ugrozeno zbog neizvesnosti oko korone, pa imamo helikopter novac koji je gurnuo cene nagore, pa imamo Ruse koji su jos digli cene nagore, pa imamo inflaciju, FOMO i hype koji su dodatno sve to gurali nagore, pa su porasle kamatne stope koje su ocigledno imale jak uticaj na trziste nekretnina koje ce se tek videti. Za sad vidimo samo pad prometa od 30% i mozda neki manji blagi pad cena, ali pravi efekti ce se tek videti. Neke stvari ne traju vecno. I frilenseri su radili preko interenta i nisu placali poreze, pa su na kraju morali da plate. Ko kaze da se i posedovanje dodatnih nekretnina i njihovo izdavanje nece strozije oporezivati u nekom trenutku u buducnosti? Ne moze se zakljucivati o isplativosti ulaganja u trziste nekretnina samo na osnovu toga koliko su cene porasle u proteklih 5 ili 10 godina. Trziste nekretnina treba posmatrati dugorocno, a dugorocno to sa sobom nosi puno rizika.
Ja nemam nista protiv toga da neko iznese drugacije misljenje od mog, ali to drugije misljenje meni zaista izgleda kao da je neko zaista ukljucio ChatGPT i rekao mu "kad god neko napise nesto, ti samo pricaj da cene nikad nece padati i da ce uvek rasti". I sa ekonomske tacke gledista ja ne vidim veliki potencijal ni za rast cena nekretnina ni za rast kirija, mislim da su cene dostigle neki svoj vrhunac i probile svaku psihicku barijeru bilo koje normalnosti, i pad cena je vrlo izvestan, poslednjih pola godine imamo pad prometa i blagi pad cena koji pokazuje da se nesto na trzistu desava. Gde su sad ti Rusi koji ce ovde kupovati stanove? Gde su sad ti gastarbajteri? Cuo sam od nekih na forumu da traznja nece padati, kad ono pada. Kako to?
Kome god treba stan za zivot, ako mu se finansijski uklapa, neka kupi. Ko misli da ce mu se investicija u vidu kupovine stana isplatiti, neka kupi. Samo nek bude svestan da cene mogu da idu i dole, da drzava moze uvoditi novu regulativu i poreze i da bude spreman na cinjenicu da mu se investicija mozda nece isplatiti. Mozda i hoce, ali to niko ne zna.
Evo recimo kako su se kretale cene nekretnina u Grckoj proteklih 20 godina, ko ga je kupio pre 15 godina i dalje je u velikom minusu. Ko kaze da se i kod nas to nece desiti?
(izvor: https://getgoldenvisa.com/property-prices-in-greece)
Pogledajte prilog 167474
Cene mogu da idu I gore I dole, ali
Pa i frilensing se uvek isplatio sve do momenta dok se vise nije isplatio. :)
Ja samo kazem da ako svi mastaju o tome da imaju stan za izdavanje u glavnom gradu, na kraju ce svi imati po 2 stana u glavnom gradu, jedan u kome zive i drugi prazan koji nemaju kome da izdaju jer i drugi su takodje kupili stanove za izdavanje :) I na taj drugi placas vece troskove energije, vece poreze,...
U Beogradu se broj stanovnika smanjuje, broj stanova raste, porezi i energenti rastu,... , cene su dostigle maksimum maksimuma i vec se nazire da ce krenuti da padaju,.., Problem je samo sto se cene nekretnina ne menjaju svakodnevno, nego im se cene menjaju na 10-20 godina, pa o tome da li se nesto isplati ili ne ima smisla pricati tek kad prodju tih 10-20-30 godina. Danas se sve menja brze nego ikad i pitanje je sta nas ceka vec za par godina. Ne mora da se desi daleko bilo rat kao u Rusiji niti neka velika ekonomska kriza da bi ti nekretnina izgubuila 50% vrednosti. Dovoljno je recimo da drzava uvede neki novi porez ili regulativu i slicno. A i sama cinjenica da se broj stanovnika smanjuje a broj stanova raste unosi veliki rizik da mozda neces imati kome da izdajes stan. Kako god, svako raspolaze svojim finansijama kako zeli. Ako pricamo o trenutnim cenama, za sad se ispostavlja da neki od nas jesu bili u pravu kad smo pricali da su cene naduvane, da ce uskoro krenuti pad prometa, a zatim i pad cena. Pad cena jos uvek nemamo, samo se nazire, ali promet je vec pao 30%. Nadalje pratimo...
Na ovom forumu se od prvog posta ove teme govori kako su cene prenaduvane i kako moraju znacajno pasti. To je narativ koji se ponavlja iz godine u godinu, bez obzira na to kako se stvarna cena kreće, cene stanova će uvek biti previsoke i nepriuštive za većinu stanovništva i razumem delim empatiju sa tim ljudima.
Međutim, ovde se ne radi o propagiranju populizma i ideja kako svi treba da se skuće, već o sučeljavanju argumenata i diskusiji na smislen i analitican način. Svi ti što pozivaju na pad i govore o "realnim" cenama, koje se znatno razlikuju od tržišnih, prvi ne bi svoj stan ponudili po toj realnoj ceni. To govori da su ljudi neprincipijalni i sebični, što bi Amerikanci rekli "put your money where your mouth is", a priča bez pokrića je uglavnom prazna priča.
Ja sam moj stav u više navrata obrazložio, postoji ogromna tražnja za stanovima u centru grada i okolnim delovima i tu nema nikakvih naznaka o padu.
 
Odoše i cene na Bulevaru, za Depo.
Samo na pogrešnu stranu.

Kada se ovo bude izgradilo i ne bude ostao nijedan stan, a pojavi se zainteresovan kupac, da li će vredeti više ili manje nego danas?


A i ono na mestu Goša instituta je skoro 4.000 koliko vidim.
Izgleda da je ovo na Bulevaru (biv.Depo) projektno finansiranje Intesa banke. Baš me zanima kakve uslove tu ista banka daje za kupovinu kupcima.
 
Labude,
Jesi li gledao kompleks što se gradi na Tari od Ytonga?
Da li ono uopšte ima podzemne garaže?
Koje su cijene?
Meni nisu nikada odgovorili na upit čime su mi ubili svaku želju za daljim interesovanjem.
 
Sta ce pokretati trziste u narednih godinu-dve?

1) Makro ciklus zatezanja koji je u toku.
2) Promena vlasti - proces zapocet:
a) korupcijski kapital ce teze u nekretnine, a nije nemoguca ni lustracija.
b) destabilizacija/stopiranje BG H2O (pokretac i "north star" rasta cena od 2016.), kao i ostalih "drzavnih" projekata.
c) refokus resursa sa gradjevine na grane koje dovlace vrednost u zemlju.
3) Pustanje u promet 1,4 mio nelegalizovanih stambenih objekata.

Sve ove varijable podsticu pad cena. Realno je ocekivati i drasticne padove.

Btw. Expo uticaj je minoran/nepostojeci (rasclaniti na komponente u praksi).
Verovatno izboksovan kao argument za izmestanje sajma...
 
Mene zanima mišljenje ozbiljnih članova Foruma koji ne botuju za agencije:

Da li je tačno da nikada u bližoj istoriji običan je jednosoban stan na prosečnoj lokaciji nije bio manje dostupan jednom intelektualcu (recimo lekaru ili farmaceutu koji radi za platu od 800 EUR) nego što je sada?

Već sam pominjala jednog druga od mog muža koji radi kao lekar u jednom domu zdravlja, i koji kaže da je pre korone mogao da podigne kredit tako da rata iznosi oko 150 do 180 EUR, a plata mu je u to vreme bila oko 600 EUR.

Sada rata kredita za isti takav stan iznosi oko 700-750 EUR, a plata mu je oko 800 EUR.
Može li link do tog stana koji je 2019/2020te mogao za 150e na kredit, a sada je minimum 700e.
 
Labude,
Jesi li gledao kompleks što se gradi na Tari od Ytonga?
Da li ono uopšte ima podzemne garaže?
Koje su cijene?
Meni nisu nikada odgovorili na upit čime su mi ubili svaku želju za daljim interesovanjem.
Jesam. Nemam pojma za garaže, zainteresovao sam se i znao i cenu u jednom trenutku. Međutim pošto investiciono ulažem u turizam odnosno bolje reći želim brži povrat investicije odustao sam jer je nekako malo zavučeno
 
@p3ricam89
Pored one liste ko sve može kupiti stan, Ja bih dodao i frilencere iz Niša, koji nekom drugom uzimaju hleba i ostaju bez posla, jer oni nude povoljniju cenu. Ajde što su nekome uskratili zaradu već su i poslodavcu omogućili veći profit. Pošteno?
 
Sad naleteh na svescicu iz perioda kad smo trazili stan, 2020. 🙂
Vojvode Brane, 100kvm, 205000, izvorno
Rudnicka, 100kvm sa garazom 234600, novije
Hadzi Prodanova, 102kvm, 220000, izvorno
Dunavski kej, 92kvm, 195000, izvorno
Stanoja Glavasa, 100kvm, novo, 250000
...
Ove cene stvarno deluju nestvarno sada.
Ali odlicno se secam, i tada su svi govorili da sledi sunovrat cena stanova od proleca 2021. Narocito kad se ponovo krene s naplatom kredita koji su bili obustavljeni zbog korone, cene neminovno idu dole. Svi su predvidjali pad. Ne secam se nikoga ko je predvidjao ovakvu eksploziju cena.
 
Cene mogu da idu I gore I dole, ali
Na ovom forumu se od prvog posta ove teme govori kako su cene prenaduvane i kako moraju znacajno pasti. To je narativ koji se ponavlja iz godine u godinu, bez obzira na to kako se stvarna cena kreće, cene stanova će uvek biti previsoke i nepriuštive za većinu stanovništva i razumem delim empatiju sa tim ljudima.
Međutim, ovde se ne radi o propagiranju populizma i ideja kako svi treba da se skuće, već o sučeljavanju argumenata i diskusiji na smislen i analitican način. Svi ti što pozivaju na pad i govore o "realnim" cenama, koje se znatno razlikuju od tržišnih, prvi ne bi svoj stan ponudili po toj realnoj ceni. To govori da su ljudi neprincipijalni i sebični, što bi Amerikanci rekli "put your money where your mouth is", a priča bez pokrića je uglavnom prazna priča.
Ja sam moj stav u više navrata obrazložio, postoji ogromna tražnja za stanovima u centru grada i okolnim delovima i tu nema nikakvih naznaka o padu.
U čemu se ogleda ta ogromna tražnja?
---
Neumorno se spinuje i dalje vidim. Malo malo pa novi nalog eto čisto da kaže mudro kako su i 2021. predviđali pad, pa je bio rast (nivo osnovne škole).
 
Cene mogu da idu I gore I dole, ali
Na ovom forumu se od prvog posta ove teme govori kako su cene prenaduvane i kako moraju znacajno pasti. To je narativ koji se ponavlja iz godine u godinu, bez obzira na to kako se stvarna cena kreće, cene stanova će uvek biti previsoke i nepriuštive za većinu stanovništva i razumem delim empatiju sa tim ljudima.
Međutim, ovde se ne radi o propagiranju populizma i ideja kako svi treba da se skuće, već o sučeljavanju argumenata i diskusiji na smislen i analitican način. Svi ti što pozivaju na pad i govore o "realnim" cenama, koje se znatno razlikuju od tržišnih, prvi ne bi svoj stan ponudili po toj realnoj ceni. To govori da su ljudi neprincipijalni i sebični, što bi Amerikanci rekli "put your money where your mouth is", a priča bez pokrića je uglavnom prazna priča.
Ja sam moj stav u više navrata obrazložio, postoji ogromna tražnja za stanovima u centru grada i okolnim delovima i tu nema nikakvih naznaka o padu.
Ljudi su nakon protekle krize kad su cene pale 30-40% prodavali stanove po mnogo nizoj ceni nego sto su kupovali. Niko od njih nije bio srecan zato sto mora da spusti cenu, ali jedino po tim cenama su mogli da prodaju. A cene su padale i na jacim lokacijama. I sad kad/ako budu pale cene onaj ko prodaje ce morati da spusti cenu manje ili vise ako zeli da proda. Naravno, ako mu nije hitno da proda uvek moze da odustane od prodaje i da ceka X godina da cene ponovo porastu, ali oni koji zaista zele da prodaju jer im je potreban novac iz nekog razloga ce morati da spuste cene, hteli to ili ne. Eto, ti si tvrdio da traznja nece padati, pa je pala, zbog cega mislis da si sad u pravu kad kazes da cene nece padati? Mozda vi koji navijate za rast cena jeste bili u pravu proteklih X godina da ce cene rasti, sad je red malo i mi koji navijamo za pad cena budemo u pravu, i za sad jesnmo u pravu s obzirom da je promet vec pao :)
@p3ricam89
Pored one liste ko sve može kupiti stan, Ja bih dodao i frilencere iz Niša, koji nekom drugom uzimaju hleba i ostaju bez posla, jer oni nude povoljniju cenu. Ajde što su nekome uskratili zaradu već su i poslodavcu omogućili veći profit. Pošteno?
office-funny-steve-carell-53683v5p6lb2hzwx.gif
 
Odoše i cene na Bulevaru, za Depo.
Samo na pogrešnu stranu.

Kada se ovo bude izgradilo i ne bude ostao nijedan stan, a pojavi se zainteresovan kupac, da li će vredeti više ili manje nego danas?


A i ono na mestu Goša instituta je skoro 4.000 koliko vidim.
LandMark Residence je jedan od retkih projekata koji javno imaju objavljene cene na sajtu i te cene su preslikane i u kupoprodajnim ugovorima koje možete da vidite na sajtu cenenekretnina. Da su velike jesu ali vide volim pošteno da kažu koliko košta nego da skrivaju kao zmija noge pa kao zovite, ili oglase kao BW od 2975e a tu cenu imaju za 1 jedini stan koji niko neće a svi ostali su 5k i više.
 
Cene mogu da idu I gore I dole, ali
Na ovom forumu se od prvog posta ove teme govori kako su cene prenaduvane i kako moraju znacajno pasti. To je narativ koji se ponavlja iz godine u godinu, bez obzira na to kako se stvarna cena kreće, cene stanova će uvek biti previsoke i nepriuštive za većinu stanovništva i razumem delim empatiju sa tim ljudima.
Međutim, ovde se ne radi o propagiranju populizma i ideja kako svi treba da se skuće, već o sučeljavanju argumenata i diskusiji na smislen i analitican način. Svi ti što pozivaju na pad i govore o "realnim" cenama, koje se znatno razlikuju od tržišnih, prvi ne bi svoj stan ponudili po toj realnoj ceni. To govori da su ljudi neprincipijalni i sebični, što bi Amerikanci rekli "put your money where your mouth is", a priča bez pokrića je uglavnom prazna priča.
Ja sam moj stav u više navrata obrazložio, postoji ogromna tražnja za stanovima u centru grada i okolnim delovima i tu nema nikakvih naznaka o padu.
Ti si mene ranije napao što hoću da oglasim svoj stan 4k€/m2 al govoriš da su cene realne. Ja govorim da su prenaduvane, jer je nelogično da Zemun bude skuplji od Budimpešte, al ako su agencije Peri, Žiki, Stevi itd. iz komšiluka oglasili stan na 4k€/m2 šta agenciju i mene sorečava da i ja oglasim za toliko? Plus ću napisati metro stanica u opisu kao ovi što reklamiraju BnV, jer je ista od strane AV obećena da će biti gotova 2030. na 150m od mog stana.

Tako je, Mirijevo će cenovno doći na nivo Budimpešte i Bratislave.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Ar4
Ove cene stvarno deluju nestvarno sada.
Ali odlicno se secam, i tada su svi govorili da sledi sunovrat cena stanova od proleca 2021. Narocito kad se ponovo krene s naplatom kredita koji su bili obustavljeni zbog korone, cene neminovno idu dole. Svi su predvidjali pad. Ne secam se nikoga ko je predvidjao ovakvu eksploziju cena.
Identicna prica, ja sam prvi stan, mali, kupovala pre 4 i po godine. Bukvalno se secam da su mi u procesu svi redom pricali iste te price o prenaduvanom balonu, i koliko sam luda sto sam toliko platila kvadrat (Nbg je isto u pitanju). Za samo 4 godine njegova cena je skocila tacno 100%, duplirala se.
Sad, nije da ja ocekujem da se takvi skokovi desavaju stalno, i istina je skroz da su tada kamate bile vrlo povoljne. Ali samo hocu da kazem da je velika vecina ljudi oko mene pricala kako je steta sto sam kupila taman pred sunovrat cena.
 
Posto su cene trenutno najvise u istoriji, eksplodirale su u protekle 3 godine, i ko god je kupio stan pre vise od 1-2 godine po bilo kojoj ceni je sad u velikom plusu, zakljucak je da se stan isplati kupovati uvek po bilo kojoj ceni?
Glupo je recimo sacekati pad cena ili pad kamatnih stopa i kupiti kad su uslovi povoljniji? Kad pominjem cekanje, pod tim ne mislim bas na kalkulisanje (mada i sto da ne) koje se i moze isplatiti i ne mora, nego bukvalno zdravorazumsku odluku da odlozis kupovinu za neki kasniji period jer iako bi mozda sad mogao da kupis na kredit, mozda ti plata nije dovoljno velika, mozda ti posao nije siguran i slicno, pa ne bi da ulazis u neki veci rizik.
Niko, pa ni ja, ne sporim sve ovo sto se ponavlja ovde po milion puta:
  • Ljudi ce uvek pricati da su cene napumpane
  • Osoba X je kupila stan pre Y godina, svi su joj pricali da su cene naduvane, a gle sad kolike su, sto znaci da je osoba X dobro postupila
  • Kupoivina stana se isplati da ne bi placao kiriju, a i generalno je dobra investicija jer dugorocno cene rastu a zaradjuje se i od izdavanja
Ja to nikad nisam sporio, i ovo se moze poremetiti samo u dugom roku i usled nekih nepredvidivih dogadjaja (ratovi, krize, poreska politika, ekoloska politika, migracije,...)
Ali sve to ne menja cinjenicu da su trenutno uslovi na trzistu takvi da postoji velika sansa da cene padnu, a cak i da ne padnu, toliko su visoke da su gotovo nemoguce sanse da rastu barem u narednih X godina. I ako je vec takva situacija, zasto onda zuriti sa kupovinom osim ako ti nije bas hitno. Bolje je sacekati bolje vreme, pratiti trziste, cekati neku dobru ponudu i slicno.
Uostalom, nije bitno sta ja kazem ili sta neko drugi, nije bitno da li su cene realne ili nisu, da li imamo balon ili nemamo, pogledajte sta kaze trziste (kakvo god bilo i bez obzira na poreklo para). Trziste kaze da po trenutnim cenama i trenutnim uslovima sve manji broj ljudi zeli da kupuje nekretnine, tj. promet opada. Videcemo sta ce trziste reci u buducnosti.
 
Poslednja izmena:
Vrh