Šta je novo?

Cene nekretnina

Neki su godine potrošili na ovom forumu izmišljajući neke ITjevce i dijasporu koja kupuje stanove u bgh2o, a predsednik ih u sekundi demantovao. Stanove u bgh2o kupuju funkcioneri SNS i direktori javnih preduzeća koje pas nije imao za šta da ujede pre par godina posvedočio je predsednik.

P.S. Saznali smo i da je zabranjeno izaći iz stranke, ali to je sada sekundarno.

Haha, vrh!
Covek priznade ono o cemu smo mesecima ovde raspravljali da li jeste ili nije.
Koliko je samo stranica potroseno da se demantuje...
The end
 
Savski venac u problemu.

Btw. @Wolf zašto misliš da je to to za april? Meni se čini da ćemo možda imati još jedan full weekly update sledećeg četvrtka.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: max
Novi Sade ti me izdade, pa veci pad prometa ima Beograd 🤣

Novi Sad ipak nije izdao, sa novijim azuriranjem padamo jace od Beograda. Mada, vidim da su novosadske agencije za nekretnine zakupile prostor za reklamiranje kod Wolfa na sajtu, sa' ce da im krene pos'o 🤣
 
Savski venac u problemu.

Btw. @Wolf zašto misliš da je to to za april? Meni se čini da ćemo možda imati još jedan full weekly update sledećeg četvrtka.
Zato što su već počeli da unose ugovore za maj, a iz mog iskustva to bi trebalo da znači da je april gotov. Plus, svi datumi su manje više pokriveni, i u zadnje vreme su dosta ažurniji.
Očekujem da se doda još neki ugovor standardno, verovatno na NBGu, no videćemo, nikad se ne zna, možda uleti 300 ugovora :D
 
Zato što su već počeli da unose ugovore za maj, a iz mog iskustva to bi trebalo da znači da je april gotov. Plus, svi datumi su manje više pokriveni, i u zadnje vreme su dosta ažurniji.
Očekujem da se doda još neki ugovor standardno, verovatno na NBGu, no videćemo, nikad se ne zna, možda uleti 300 ugovora :D
Videćemo, mada imam neki osećaj da se april shiftovao više nego prethodni meseci, pa zato očekujem full weekly update. Hajde videćemo. Thx.
 
Novi Sad ipak nije izdao, sa novijim azuriranjem padamo jace od Beograda. Mada, vidim da su novosadske agencije za nekretnine zakupile prostor za reklamiranje kod Wolfa na sajtu, sa' ce da im krene pos'o 🤣
Zanimljivo je da je cena NS novogradnje sada pala na nivo iz aprila 22.
 
Novi Sad ipak nije izdao, sa novijim azuriranjem padamo jace od Beograda. Mada, vidim da su novosadske agencije za nekretnine zakupile prostor za reklamiranje kod Wolfa na sajtu, sa' ce da im krene pos'o 🤣
Pazi, Wolfe, mozda bi mogao i da dodas tab sa stranicom za oglase :) izgleda da postajes popularan.

NBG starogradnja, ako izuzmemo kovidonosnu 2020, najgora od 2015. do sad...
 
1683833920728.png
 
@Wolf Hvala na jos jednom update-u. :) Inace, da li postoji razlog zasto jos uvek nije ubacen maj, s obzirom da postoje ugovori i iz maja na RGZ.
 
@Wolf Hvala na jos jednom update-u. :) Inace, da li postoji razlog zasto jos uvek nije ubacen maj, s obzirom da postoje ugovori i iz maja na RGZ.

Polako druze, pusti ekipu da malo prica kako je ovo samo privremeni pad prometa, bili su drzavni praznici i tako to i nisu ljudi razmisljali o kupovini, evo do kraja godine skoro pa i nema vise drzavnih praznika krece rast prometa od maja ja vam kazem. Pozdrav iz Novog Sada
 

POSLE DUŽE VREMENA Narodna banka Srbije obustavila je rast kamatne stope​


 
Nakon ispracenog FED sastanka, dolazi se do ovog zakljucka.
Zaustavice rast kamata najverovatnije u junu, tada ce zvanicno reci da ce sacekati osim ako se ne desi da dobiju neki izvestaj gde ce nesto zestoko da pukne pa ce biti primorani da dizu, trziste veruje isto da ce staviti pauzu u junu i to 95% su sigurni.
Ono sto je jako zanimljivo i sto jos drzi ovo trziste na ovom nivou je sto trziste misli da sanse da se kamate pocnu vec spustati u julu je 40% a u septembu 84% !!!!
Tu sada imamo dve strane koje se kontriraju, FED koji kaze da nece spustati ove godine ali trziste mu ne veruje i misle da ce vec poceti sa tim u julu ili septembru. Ako se desi da ne bude u julu, trziste ce polako paniciti, ako se ne desi ni u septembru bice haos, svakako ce septembar biti neka kljucna tacka.
Ako se stvarno desi da krenu da spustaju, svi koji imaju kapital ce masovno krenuti da ulazu.
 
Tu sada imamo dve strane koje se kontriraju, FED koji kaze da nece spustati ove godine ali trziste mu ne veruje i misle da ce vec poceti sa tim u julu ili septembru. Ako se desi da ne bude u julu, trziste ce polako paniciti, ako se ne desi ni u septembru bice haos, svakako ce septembar biti neka kljucna tacka.
Ako se stvarno desi da krenu da spustaju, svi koji imaju kapital ce masovno krenuti da ulazu.
Ako krenu masovno da ulazu krenuce inflacija, onda moraju opet da dizu kamatne stope.
Onda ce prestati da ulazu, itd.
 
Ne znam zasto pojedini ocekuju brzi pad kamatnih stopa. Pa ovaj dosadasnji rast jos uvek je prakticno skoro bez efekta. Inflacija jeste malo smanjena, ali nedovoljno, a povecane kamatne stope za sad nisu izazvale negativne efekte u smislu nezaposlenosti. Jeste usporila privredna aktivnost, ali to je ocekivano kad imas rast kamatnih stopa. Za sad mislim da ce se kamatne stope relativno stabilizovati, uz eventualno povremena manja povecanja, i da ce se pratiti situacija. I tek kad bude proslo jedino godinu dana tokom kojih inflacija nije problem, tek onda se mozemo nadati padu kamatnih stopa. Znaci, ako dosadasnji rast kamatnih stopa uspe da recimo do kraja godine obori inflaciju na zeljeni nivo, i ako ta niska inflacija potraje barem pola godine do godinu dana, onda mozda tek tad mozemo ocekivati pad kamatnih stopa. Inflacija nije samo ekonomska kategorija, nego i psiholoska, i kamatne stope se ne menjaju tek tako, ideja svake promene kamatnih stopa jeste da potraje dovoljno dugo da bi imala neki efekat, a ne da bi se menjala reda radi. Ja verujem da pre 2025. godine necemo imati smanjivanja kamatnih stopa. P.S. Naravno da niko ne moze da zna sta ce se desiti, moze se ispotaviti da nisam u pravu (mozda sa obaranjem kamatnih stopa krenu ranije, a mozda cak i kasnije), ali sam 90% siguran da ce ovako biti, tj. da pre 2025. necemo imati smanjivanja kamatnih stopa.
Ukratko, nece padati kamatne stope dok se ne obori inflacija. Ne mogu se pojedini nadati da ce pasti kamatne stope dok je visoka inflacija i da ce moci da kupe stanove sa jeftinim kreditima u nadi da ce ta inflacija da im podigne vrednost stanova.
 
Poslednja izmena:
Vrh