Šta je novo?

Cene nekretnina

Ne sve su stanovi viška, komšinici ćerka jedinica otišla u Australiju, a već imaju stan viška. U Ns ima između 20 i 25.000 potpuno praznih stanova u kojima niko ne živi i niko ne stanuje (tj koji se ne izdaju i ne prodaju), zato se broj za prodaju i uvećava iz dana u dan. Do sada su cene samo rasle.

A kako se doslo do broja stanova koji nisu izdati? U NS svi prijavljiju kad izdaju stan nekome?
 
Tema se ukopala na liniji Bahmut - Kramatorsk - Slavjansk... Ne mrda..
"Nedostajaće mi napredovanje u Bahmutu, kada osvoje Bahmut".

Nažalost, tema će sa padom cena nekretnina izgubiti na oštrini. I nedostajaće ta dinamika i oštrina svim pripadnicima obe struje. Jedino ko će ostati na temi su oni "mislioci", što "misle" da će cene da padaju ili da rastu i što "misle" kada će to da se desi i što "misle" zbog čega će to da se desi. To su oni što imaju o svemu "mišljenje" i što velikodušno dele besplatne finansijske savete. Za njih najviše pozdrava, njihovo "mišljenje" je najbitnije za opstanak ove teme.
 
Cene luka skakuću kao i krompira, menjaću ih na jesen za stan kod Vrčina 😀
Paa sada cu ti nesto reci..sva ta prica ,,stan za dzak krompira" je bila svima nama simpaticna ali kada sam cuo da cu jaja otici na 50 din.sada oko uskrsa ee too vec nije smesno,vec za brigu..sto znaci da ta tvoja prica polako dobija smisao
 
Kamate ponovo skaču,ali samo za one koji jedu,piju i puše,tako se nekako da zaključiti???

 
Ne znam jeli se neko bavio Valensijom, sad gledam kakvih lepotica ima u ponudi…


…ili ovo… kapiram da je centar, nadomak mora, solidna starogradnja …

 
Ne znam jeli se neko bavio Valensijom, sad gledam kakvih lepotica ima u ponudi…


…ili ovo… kapiram da je centar, nadomak mora, solidna starogradnja …

Par pitanja:
- Da li banka iz Srbije moze da da kredit za nekretninu u inostranstvu bez hipoteke na objekat u Srbiji?
- Da li naš drzavljanin (bez drugog pasosa) moze imati racun u stranoj banci (Npr. Banca Intesa Espana) i podici stambeni kredit na osnovu primanja u Srbiji?
- Tj kako do nekretnine u inostranstvu bez gotovog keša?
 
Ne znam jeli se neko bavio Valensijom, sad gledam kakvih lepotica ima u ponudi…


…ili ovo… kapiram da je centar, nadomak mora, solidna starogradnja …

Roqueta i Eixample pored su vrh krajevi. Eixample je identičan kao i istoimeni kraj u Barseloni. Rusafa je džentrifikovan kraj a i tamo ima sad interesantnih zgrada
Obišao sam celu Španiju, da biram grad za život to bi bila Valensija, eventualno Santander, Coruna, a na jugu Cadiz (najlepši je San Sebastian al tamo su baš jake cene)
 
Ovde ima dosta It-evaca, da li se neko razume u web scraping tools, kako bismo analizirali i uklonili duplikate oglasa za stanove sa Halooglasa recimo? Da vidimo realnu situaciju broja unique oglasa. Hvala
 
Par pitanja:
- Da li banka iz Srbije moze da da kredit za nekretninu u inostranstvu bez hipoteke na objekat u Srbiji?
- Da li naš drzavljanin (bez drugog pasosa) moze imati racun u stranoj banci (Npr. Banca Intesa Espana) i podici stambeni kredit na osnovu primanja u Srbiji?
- Tj kako do nekretnine u inostranstvu bez gotovog keša?
Koliko ja znam ne i ne, odnosno praktično je nemoguće. Eventualno nešto u Crnoj Gori, pa da tu imaju neku toleranciju ka većem riziku.
 
Par pitanja:
- Da li banka iz Srbije moze da da kredit za nekretninu u inostranstvu bez hipoteke na objekat u Srbiji?
- Da li naš drzavljanin (bez drugog pasosa) moze imati racun u stranoj banci (Npr. Banca Intesa Espana) i podici stambeni kredit na osnovu primanja u Srbiji?
- Tj kako do nekretnine u inostranstvu bez gotovog keša?
Ne razmišljam o kreditu, prodam garsonjeru vradovicu na Mirijevu i pravac Valensija 😉
 
Roqueta i Eixample pored su vrh krajevi. Eixample je identičan kao i istoimeni kraj u Barseloni. Rusafa je džentrifikovan kraj a i tamo ima sad interesantnih zgrada
Obišao sam celu Španiju, da biram grad za život to bi bila Valensija, eventualno Santander, Coruna, a na jugu Cadiz (najlepši je San Sebastian al tamo su baš jake cene)
Hvala na komentaru!
 
Ima t
Ovde ima dosta It-evaca, da li se neko razume u web scraping tools, kako bismo analizirali i uklonili duplikate oglasa za stanove sa Halooglasa recimo? Da vidimo realnu situaciju broja unique oglasa. Hvala
Ima tu dosta posla, pošto (većina) agencija neretko jednostavno laže.

Pa ti između 2 duplikata jedan bude na Lionu, a drugi u Uciteljskom naselju, jedan bude na poslednjem spratu, drugi ne, razlike u kvadraturi budu velike...
 
Hvala na komentaru!
Dakle ima prelep stari grad, a imaju i novi grad:
Dakle postojala je reka Turia koja je plavila grad pa su je isušili.
I u koritu reke napravili Okeanarijum, Grad nauke in tehnike, Zoo, Bioparc, Kuću opere i muzike, pa zelene površine sa mnoštvom sportskih sadržaja i terena.
Predveče kad vrućina mine pokuljaju hiljade mladih i starijih ljudi koji trče, voze bajk, rolaju, vežba se joga, uživa sa decom.
Pored svega toga ima i peščanu plažu koja ide desetinama kilometara (mali detalj 😃) iz centra si na plaži Malvarosa bajkom za 15ak minuta, takođe ima i metro.
Kao treći grad u državi život je mnogo opušteniji i relaksiraniji nego u Madridu i Barcelona, a opet je sve dosta jeftinije. Sedi se uveče do ponoći uz tapas i ima vremena za sve.
Dakle apsolutno svi elementi za jedan lep život
 
Imao sam ideju da kupim garsonjeru u Borči i je izdajem i posle 20 godina mi ostaje garsonjera.

Sad imam jos bolju ideju, da kupim stan u Monte Karlu i da ga isto izdajem 20 godina. Priznacete i sami da je mnogo bolje da mi posle 20 godina ostane stan u MC nego garsonjera u Borci.

E sad imam pitanje posto nikad nisam bio u MC, da li neko zna nesto vise, koji stanovi se najbolje izdaju, mislim kosi sprat, koji deo MC itd, svaka info je dobro dosla.

PS
Da li bi mi neka nasa banka dala kredit ili bolje da uzmem kredit u nekoj banci u Monaku?
 
Moze da se desi da Monte Karlu uvedu da moraju da se pridrzavaju pravila poreza za EU i da ti ta nekretnina iz Monaka ode -90%.
Jedini nacin da ti se isplati taj stan od 1M eura u Monaku jeste da imas realno 1M godisnji prihod pa kad oduzmes porez 50% da ti bude ROI za 2 godine.
To je jedini razlog zasto neko kupuje nekretninu tamo.

Krediti u Monaku su nepovoljni jer moras da das 50% ucesca ali su kamate dobre.
Nasa banka ti svakako nece dati kredit da kupis nesto u Monaku i jedina teoretska mogucnost bi bila da zalozis nekretninu ovde pa da ti daju kes.
 
Moze da se desi da Monte Karlu uvedu da moraju da se pridrzavaju pravila poreza za EU i da ti ta nekretnina iz Monaka ode -90%.
Jedini nacin da ti se isplati taj stan od 1M eura u Monaku jeste da imas realno 1M godisnji prihod pa kad oduzmes porez 50% da ti bude ROI za 2 godine.
To je jedini razlog zasto neko kupuje nekretninu tamo.

Krediti u Monaku su nepovoljni jer moras da das 50% ucesca ali su kamate dobre.
Nasa banka ti svakako nece dati kredit da kupis nesto u Monaku i jedina teoretska mogucnost bi bila da zalozis nekretninu ovde pa da ti daju kes.
Ovo je odlicna vest dobro si mi rekao na vreme. Kada se to desi, stan u MC je biti jeftiniji od gasonjere u Borči, a onda mi kredit i ne treba, kupiću za keš.

Nego jel ima neki datum okvirno?
 
Dakle ima prelep stari grad, a imaju i novi grad:
Dakle postojala je reka Turia koja je plavila grad pa su je isušili.
I u koritu reke napravili Okeanarijum, Grad nauke in tehnike, Zoo, Bioparc, Kuću opere i muzike, pa zelene površine sa mnoštvom sportskih sadržaja i terena.
Predveče kad vrućina mine pokuljaju hiljade mladih i starijih ljudi koji trče, voze bajk, rolaju, vežba se joga, uživa sa decom.
Pored svega toga ima i peščanu plažu koja ide desetinama kilometara (mali detalj 😃) iz centra si na plaži Malvarosa bajkom za 15ak minuta, takođe ima i metro.
Kao treći grad u državi život je mnogo opušteniji i relaksiraniji nego u Madridu i Barcelona, a opet je sve dosta jeftinije. Sedi se uveče do ponoći uz tapas i ima vremena za sve.
Dakle apsolutno svi elementi za jedan lep život
Sve sto ste napisali je apsolutno tacno. Osnovni problem Valensije i Spanije (zapravo celog mediterana) je velika nezaposlenost (pogotovu za mlade) i slaba ekonomija. Savrsena mesta za Engleske penzionere ili ljude koji rade online, zato ih i ima dosta. Medjutim, porediti gradove Mediteranskih zemalja u smislu imigracije i trazenja posla sa severom/zapadom Evrope je potuno besmisleno. Nezaposlenost je velika a plate male u poredjenju sa razvijenim zemljama.
 
Sve sto ste napisali je apsolutno tacno. Osnovni problem Valensije i Spanije (zapravo celog mediterana) je velika nezaposlenost (pogotovu za mlade) i slaba ekonomija. Savrsena mesta za Engleske penzionere ili ljude koji rade online, zato ih i ima dosta. Medjutim, porediti gradove Mediteranskih zemalja u smislu imigracije i trazenja posla sa severom/zapadom Evrope je potuno besmisleno. Nezaposlenost je velika a plate male u poredjenju sa razvijenim zemljama.
Ja i mogu da radim remote, a jesam i bliže penziji i ozbiljno razmišljam da rasprodam sve ovde, kupim neki stančić, krckam ostalo i odem tamo. 1.zbog kvaliteta života, 2.uolatim neko zdravst.osiguranje, nas ovde za 10god neće imati ko da leči 3.jedini problem koji vidim je što nismo u EU pa po propisima možeš da sediš 90/180 dana ako ne središ neke papire.
 
Ja i mogu da radim remote, a jesam i bliže penziji i ozbiljno razmišljam da rasprodam sve ovde, kupim neki stančić, krckam ostalo i odem tamo. 1.zbog kvaliteta života, 2.uolatim neko zdravst.osiguranje, nas ovde za 10god neće imati ko da leči 3.jedini problem koji vidim je što nismo u EU pa po propisima možeš da sediš 90/180 dana ako ne središ neke papire.
za 10 godina ce te leciti AI tako da nema da brines.
 
Vrh