Šta je novo?

Cene nekretnina

Samo što to može da se iskopira "preko noći". Kao što sada sele čipove u Teksas.
 
Vrlo mi je zanimljivo da postoje ljudi koji i pored toga što Kina i Rusija nemaju pristup najmodernijim čipovima, ni poslednjim dostignućima u domenu AI i robotike predviđaju uspon Kine i Rusije i pad Zapada. Trenutno se ne vidi na horizontu mogućnost da se neko približi Americi po pitanju najnaprednijih tehnologija, ali eto...

Vrlo mnogo ljudi smatra da na njih propaganda na deluje, ali izgleda da ipak i deluje pomalo.
Ne verujem da bi se Kina/Rusija ili kako ih trenutno na CNN-u nazivaju "Osovinom zla", usudile da ulaze u priču oko kreiranja multipolarnog sveta i oslobađanja od dominacije kolektivnog zapada, da nemaju neku prednost, leverage, u odnosu na njih. Naivno je pomisliti da AI, roboti i napredni čipovi jedini prave razliku i prednost. Više varijabli je u opticaju. A i upitno je koliko WESTWORLD zaista dominira po tom pitanju u odnosu na Kitaj. Izgledniji mi je scenario da se zaista napravi multipolarni svet gde će svima biti dostupne identične tehnologije. U stvari neki, uslovno rečeno, distopijski (za neke utopijski) svet kojim, kao medijator, upravlja upravo neka vrsta AI tehnologije (već imamo primer u sportu gde se odluke sudija osporavaju sa tehnologijom koja je iznad njih (VAR)), ali ovo je za neku drugu temu.

E sada kakve ovo veze ima sa cenama nekretnina? Jel diskusija ide u onom pravcu "Nećete imati ništa i bićete srećni"?
 
U Februaru je na Zlatiboru bilo 105 prodaja. Samo je ‘21 i ‘22 bilo vise. To je i dalje 4 puta vise nego ‘14 i ‘15 i duplo vise nego ‘16 i ‘17.

Ne znam bas da li ‘stalo sve’ najbolje opisuje trenutnu situaciju.
Ne znam da li ti i vredi da objašnjavaš nekome ko je ovde izvalio da je vazduh u Njujorku čistiji nego na Zlatiboru, sam je sebe diskreditovao bar do 900 strane (ako ne bude sličnih izvala u međuvremenu ;))

Ministar Husein je opasno navalio da kineski turisti opet dođu u Srbiju, tri direktna leta uskoro ako se ne varam...to će onda značiti za celu zemlju i gradove, a ako sad navale više nego rekordne 2019 na Zlatiboru neće više imati gde sneg da padne od kineza :cool:
 
Vrlo mi je zanimljivo da postoje ljudi koji i pored toga što Kina i Rusija nemaju pristup najmodernijim čipovima, ni poslednjim dostignućima u domenu AI i robotike predviđaju uspon Kine i Rusije i pad Zapada. Trenutno se ne vidi na horizontu mogućnost da se neko približi Americi po pitanju najnaprednijih tehnologija, ali eto...

Vrlo mnogo ljudi smatra da na njih propaganda na deluje, ali izgleda da ipak i deluje pomalo.
Izgleda da su i Australijanci pali pod propagandu, kada su Kini dali prednost u 37 od 44 kljucne buduce tehnologije:


Kina takodje sada vec podnosi duplo vise patenata godisnje u odnosu na US:

 
Izgleda da su i Australijanci pali pod propagandu, kada su Kini dali prednost u 37 od 44 kljucne buduce tehnologije:


Kina takodje sada vec podnosi duplo vise patenata godisnje u odnosu na US:

To je sve ok. Samo srećno im bilo bez čipova.
 
Mislio sam konkretan primer evo ovde je primeceno da su pale cene. Evo link sa visom cenom evo sa nizom. Neki dokaz. :)

Inace Mikie primetio sam da znas stvari pogotovo oko finansija ali ih toliko sturo pises i koristis neko pomodarstvo da delujes ljudima lose.
Mislim da bi mnogo bolji utisak i znacaj tvog postao ostao kada bi umesto slengova i skracenica koristio recenice.
 
inako ne mogu da utvrdim na ovoj karti verujem ti na reč. Ipak reč je o Nemačkoj, Svedskoj, Francuskoj a iskreno tamo i treba da padaju cene. Precenjeni su a protesti samo pucaju. Bukvalno samo sto ne krene gradjanski rat.

On je pomenuo da cene kod nas padaju pa bi voleo da vidim nešto u nekakvim (bilo kakvim) dokazima za to.
 
A sta bi tek kod nas trebalo da bude od prostesta i bukvalno gradjanskog rata od sve lepote i svega naopakog ovde?

Da nije narod do srzi vecinski u jaja*skom fazonu i da nije vecina uspela da proda d*pe za neke bedno sitne pare i ipak neku korist da vuce preko stranke ili bilo cega namestenog drzavnog i kao cute sada jer im odgovara.
 
inako ne mogu da utvrdim na ovoj karti verujem ti na reč. Ipak reč je o Nemačkoj, Svedskoj, Francuskoj a iskreno tamo i treba da padaju cene. Precenjeni su a protesti samo pucaju. Bukvalno samo sto ne krene gradjanski rat.

On je pomenuo da cene kod nas padaju pa bi voleo da vidim nešto u nekakvim (bilo kakvim) dokazima za to.
Pojavio se novi učesnik na meme top listi:
"Zbog protesta i mogućeg građanskog rata u Francuskoj cene i treba da padaju na zapadu". Dajem mu za sada treće nesto, drugo i prvo još uvek čvrsto drže Mirijevo 5k i Glasačko mesto blizu stana.
 
Poslednja izmena:
inako ne mogu da utvrdim na ovoj karti verujem ti na reč. Ipak reč je o Nemačkoj, Svedskoj, Francuskoj a iskreno tamo i treba da padaju cene. Precenjeni su a protesti samo pucaju. Bukvalno samo sto ne krene gradjanski rat.

On je pomenuo da cene kod nas padaju pa bi voleo da vidim nešto u nekakvim (bilo kakvim) dokazima za to.
Ne mesaj Francusku sa Nemackom. Francuzi protestuju jer nece u penziju sa 64 godine starosti, a Nemci se nisu bunili, kada je donesen zakon da je granica starosne penzije 67 godina. Za Srbiju je dovoljan dokaz drastican pad prometa nekretnina u poslednih 6 meseci i spustanje cena stanova u oglasima, a na jesen ces videti i osetiji pad.
 
Podaci druže podaci. Samo sirovi podaci. Činjenice.
Daleko si ti od podataka...i istine, naročito kad babi nije milo što joj se snilo. Ali nebitno



Kako ovo komentarišete, narod sa zapada kupuje sve više na Alpima i planinama...cene rastu
 
Vrh