Šta je novo?

Cene nekretnina

 
A ova prica o zlatiboru i saveti o cg… stvarno je strasno kad neko umesto da iskoristi sve sto ima ostane toliko primitivan i zatucan i na nivou budve na moru i sutomora na planini
Ovde su prikazana 3 sjajna projekta koji očigledno pokreću nešto lepo u smislu arhitekture Zlatibora...više puta smo se svi zgražavali nad Standardnim zgradurinama kojima tamo nije mesto, slabo pratiš diskusiju!

Milunkina koliba https://forum.beobuild.rs/threads/cene-nekretnina.2149/post-1006252
Bor Karizma i

Nego da li si ti pronašao neki interesantan projekat bilo gde u Srbiji...
 
Porez se plaća na ugovorenu cenu tj pdv i to nema nikakve veze sa tržišnom cenom, porez na nekretninu je nešto drugo. Dakle u zavisnosti od novogradnje ili starogradnje porez je 2,5 ili 10% od cene u ugovoru.
Nismo pričali o PDV-u, vec o porezu na prenos apsolutnih prava i porezu na kapitalnu dobit. Kao što rekoh cena iz ugovora se prihvata samo ako je veca od trzisne cene , u suprotnom je neće prihvatiti.
 
Savo malo si kontradiktoran.
Ako mislis da ce inflacija da nastavi da bude dvocifrena onda ce da raste cena svega i hrane i stanova i automobila. Ako mislis da ce inflacija da uspori (sto po meni vec primetno jeste) onda ce cene da stagniraju, jedino sto bez stimulansa svima ce biti malo teze za biznis nego do sada. U smislu manje posla, vise otkaza, manje prometa itd. Ovde sad mi svi zajedno cekamo da li ce da urade neki stimulans ili ce da puste da malo skliznemo u recesiju i od toga sve zavisi.

Vrlo je realno da pokusaju rucno da balansiraju da nema nikakvog posebnog rasta, inflacija 3-4%, kamate 6-7% i da tu “drze” ekonomiju do daljnjeg pa u zavisnosti od dogadjaja da odluce sta ce.
 
I)
06.11.2018. Donet Zakon o izmеnama i dopunama Zakona o ozakonjеnju objеkata iz 2015., cime zabranjen promet istih.


II)
Od novembra 2018. cene (prosecne u Halo Oglasima) u Beogradu krecu strmo da rastu.


ili zumirano

 
Mislim da ako se ide na retku gradnju gde je recimo svako ima svoju brvnaru ili kucu sa nekim pogledom onda bi cene mnogo nego sto je danas. Da su sve kuce na Zlatiboru sa po hektar placa cene bi sigurno bile u milionima. Ne bi bila guzva i bilo bi jako skupo. Na zalost lokanlna vlast je izabrala da idu na masovnost i na sveopsti turizam (sto mozda nije lose sa ekonomskog stanovnistva). Svakako meni licno bi vise odgovaralo da su napravili ranch fazon i da se digne property tax na neku cifru tipa extra zona i plati pa se klati. Bilo bi mirno i tiho i pljeskavica 5000 din :) kao u Davosu koji pominjes :)

Bela Zemlja neki plac na putu za Zla i Cerovica Brdo u UE.
Ne vredi mnogo oko 75k ali sredicu malo :)
Zapravo voleo bi da neko nadje planine na zapadu gde se grade soliteri kao na Zlatiboru?
Dosta sam bio na Alpima, sto u Svajcarskoj sto u Nemackoj, Italiji ,Austriji.
Samo izguglajte slike npr.
Garmisch-Partenkirchen, Grindelwald, Chamonix-Mont-Blanc,

To sto je lepa priroda na Zlatiboru pa je neko u fazonu, kupi stan u soliteru pa idi setaj tamo negde jos 5km gde jos nisu digli solitere, ne pije vodu.
 
Kapiram da nisi iz Beograda pa eto zelis kupiti stan u Beogradu.:)
Ja bih sutra kupio u Obrenovcu da nema zagadjenja od termoelektrane. Beograd je unisten.
...
Ja sam kupio stan u Beogradu još davne 2017/2018te kada su takvi vikali balon na sve strane. Srećom nisam ih poslušao. Da, da, znaš ja bih kupio tamo ali... "zagadyenye"... Beograd nije zagadjen? Ja bih kupio u Kruševcu ali nema "klyzalyšte i teatar". Ja bih kupio na selu "aly nemam sadržaye". Znači Beograd je uništen ali svi ostali gradovi kada se skupe nemaju ono što ima Beograd? Da li to spušta cenu ili diže dodatno? Izgovori... kada 99% Srbije prestane da mašta da kupi stan (investiciono ili životno iz potrebe) u Beogradu tada će cene biti realnije. Jednostavno ne postoji drugo mesto za uložiti novac kao npr u Bugarskoj primorje, planine... Ove imaš samo BG.
 
Stan verovatno nije onaj u kom stanujes. Stanova u Beogradu ima za sve one koji zele da zive u Beogradu. Samo sto ima ovih koji imaju po tri i pet. Koji zele da drugi zive od rente.
Nije stvar da li 99% ljudi masta da kupi stan u Srbiji. I ja evo mastam da kupim stan u Barseloni i mora da sam u ovom trenutku podigao cenu kvadrata tamo. Cene ce biti realnije kada drzava skloni prst sa tasa vage. Kada se regulise trziste i prljav novac, taska korupcija, kada se obeshrabri i oporezuje spekulativna kupovina, samim tim natera diverzifikaciju ulaganja u druge grane. Samo tako ce se zadrzati struktura stanovnistva koja nije sacinjena od botova, spekulanata, pevaljki i politicara. Drzavi ovaj profil ne treba, treba joj bas onaj koji ima sve manje sanse da normalno zivi u gradu kojem daje zivot.
Dosao do love, nemam gde, spucaj u kvadrate. Lozi da kvadrat bude sto skuplji. Prosecan srpski investitor! Cak ni mozak ne treba, samo clanska kartica, manjak obraza ili sticaj srecnih okolnosti.
 
Ja sam kupio stan u Beogradu još davne 2017/2018te kada su takvi vikali balon na sve strane. Srećom nisam ih poslušao. Da, da, znaš ja bih kupio tamo ali... "zagadyenye"... Beograd nije zagadjen? Ja bih kupio u Kruševcu ali nema "klyzalyšte i teatar". Ja bih kupio na selu "aly nemam sadržaye". Znači Beograd je uništen ali svi ostali gradovi kada se skupe nemaju ono što ima Beograd? Da li to spušta cenu ili diže dodatno? Izgovori... kada 99% Srbije prestane da mašta da kupi stan (investiciono ili životno iz potrebe) u Beogradu tada će cene biti realnije. Jednostavno ne postoji drugo mesto za uložiti novac kao npr u Bugarskoj primorje, planine... Ove imaš samo BG.
Ne znam zasto naglasavas ono sto svi znamo da je u Beogradu najskuplji kvadrat u zemlji Srbiji. Uvek bilo. Otkrivas Ameriku i dalje?
Druga prica je pad cena koji ce se desiti i u tom slucaju ce u Beogradu biti najveci apsolutni pad ali i dalje najvece cene u Srbiji.
Sto se inflacije tice, ne moze ona direktno da utice na cene stanova, osim u delu gradjevinskih materijala i usluga tj. same cene izgradnje, a tu je vec bio pad i gvozdja i drvene gradje i logicno je da ce jos vide da pada kako gradjevinska industrija posustaje.
 
Ako mastas da kupis u Barseloni zasto ne kupis tamo? Nego eto bas mastas da kupis u Beogradu umesto u Knezevcu. Ja u mom stanu zivim jer sam stan kupio za zivot za razliku od nekih koji cekaju kataklizmu i pad cena da bi kupili jos neki stan.

@milos78-2
I dalje ne kontas tj pises nepovezano ili citas sa nerazumevanjem. Svakako ne mogu vise da objasnjavam. Uglavnom takvih komentara sam se naslusao tokom 2018te “haha kako sam pametan, au ala cete plakati svi koji ste sada kupili stan u balonu, krecu cene 50% dole”. Takvih dobronamrnih saveta i postova je bilo na pretek. 5 godina kasnije evo nas… Uglavnom ako je najvise rastao mozda ce pasti najvise samim tim jer je najskuplji ne znam sta je tu neocekivano, da i kada padne opet ce m2 biti nekoliko puta skuplji od ostalih gradova. I tada ce opet nekome biti skupo i bice neki drugi milos89 koji ce pricati da su stanovi precenjeni i da pad od 50% samo sto se nije desio.

Evo i Ja imam jedno “botovsko” predvidjanje. Prosecna cena m2 u Beogradu bice 4000e za 5 do 55 godina.
 
Zapravo voleo bi da neko nadje planine na zapadu gde se grade soliteri kao na Zlatiboru?
Dosta sam bio na Alpima, sto u Svajcarskoj sto u Nemackoj, Italiji ,Austriji.
Samo izguglajte slike npr.
Garmisch-Partenkirchen, Grindelwald, Chamonix-Mont-Blanc,

To sto je lepa priroda na Zlatiboru pa je neko u fazonu, kupi stan u soliteru pa idi setaj tamo negde jos 5km gde jos nisu digli solitere, ne pije vodu.
Avoriaz_France_winter.jpg

Eee nisi bio u Avoriaz-u, Francuska
Tu recimo možeš i da skijaš između solitera, za razliku od Zlatibora...
 
Stan verovatno nije onaj u kom stanujes. Stanova u Beogradu ima za sve one koji zele da zive u Beogradu. Samo sto ima ovih koji imaju po tri i pet. Koji zele da drugi zive od rente.
Nije stvar da li 99% ljudi masta da kupi stan u Srbiji. I ja evo mastam da kupim stan u Barseloni i mora da sam u ovom trenutku podigao cenu kvadrata tamo. Cene ce biti realnije kada drzava skloni prst sa tasa vage. Kada se regulise trziste i prljav novac, taska korupcija, kada se obeshrabri i oporezuje spekulativna kupovina, samim tim natera diverzifikaciju ulaganja u druge grane. Samo tako ce se zadrzati struktura stanovnistva koja nije sacinjena od botova, spekulanata, pevaljki i politicara. Drzavi ovaj profil ne treba, treba joj bas onaj koji ima sve manje sanse da normalno zivi u gradu kojem daje zivot.
Dosao do love, nemam gde, spucaj u kvadrate. Lozi da kvadrat bude sto skuplji. Prosecan srpski investitor! Cak ni mozak ne treba, samo clanska kartica, manjak obraza ili sticaj srecnih okolnosti.
Taj što renta
Pogledajte prilog 152882
Eee nisi bio u Avoriaz-u, Francuska
Tu recimo možeš i da skijaš između solitera, za razliku od Zlatibora...
Na Zlatiboru ima solitera ali nema skijanja. Jedina planina na svetu koja gradi gondolu za panoramsko razgledanje a ne za skijanje.
 
Ja sam kupio stan u Beogradu još davne 2017/2018te kada su takvi vikali balon na sve strane. Srećom nisam ih poslušao.
Opet ovo 🤦‍♂️
Sumnjam da ne razumes razliku izmedju ne slusati druge i kupiti kada je bio najbolji period za kupovinu i ne slusati sada ljude koji upozoravaju na trzisnu anomaliju pa kupiti kada su cene na istorijskom maksimumu, plus kamate otisle i jos ce malo da ih povecaju. Ko god da misli da je dobar period za kupovinu neka kupi i sada.
Pricati sa nekim o nekretninama je kao da igras iks-oks, svaku tvrdnju mozes da kontra argumentujes i tako u krug dok neko ne odustane.
 
Kako sam ja vradoviću kontradiktoran? Kakva inflacija? Pa u radnjama se gledaju samo akcije. Sve se bednije živi čak i sa većim platama. Džaba tebi tvoja logika nema od toga ništa, možeš samo da se nadaš, jer cene neće stagnirati već padati, cene su već pale za min 10%, i još će. To u stvari nije dobro za nas, ali bar se ti nećeš više javljati, jer ako je pad primetan u EU. Srbija prodala obveznice, svi znaju šta nam sledi, ali tebe to ne zanima, smislićeš ti već novu priču.
 
Neće žičare da im gledaju u solitere, to bi narušilo diskreciju pri švalerisanju i kurbanju našim wannabe novobogatašima, a zna se da je većina stanovništva, pa i tog s nekim paricama, maksimalno psihički dozrela do nivoa 2. razred srednje.

Takoreći život je za njih pauza između dve eksurzije gde će se gledati i pričati ko je kome poduvao tukidida.

U tom smislu, svaka cena je mala, prosto jedno neprocenjivo iskustvo, ima tu potencijala da se digne Zlatibor i na 5000 evra.
 

Zasto su u Tbilisiju rente tako visoke, a cene nekretnina kao u Beogradu 2015? Pogledao sam malo sajtove za prodaju i iznajmljivanje i to su te cene otprilike. Svako moze da kupi nekretninu i kao stranac nema ogranicenja. Zasto kod njih Rusi ne kupuju sakom i kapom, a ima ih tamo, neke teritorije su im i uzeli. Verovatno i nas stranci gledaju tako - cesto ratujemo, isto nam neko uzima teritoriju, politicka diktatura... Ako citaju nase medije to su drzavni udari, rat sa Kosovom i Albanijom samo sto nije izbio...
 
Da nastavimo sa soliterima u ski centrima na "zapadu"

Japan ski resort Tomamu.jpg


Samo nije to nikad bio problem visine na Zlatiboru nego neadekvatnih fasada i dizajna...ali avaj valjda će se jednog dana ovde i o tome diskutovati

Na Zlatiboru ima solitera ali nema skijanja. Jedina planina na svetu koja gradi gondolu za panoramsko razgledanje a ne za skijanje.

Pazi ispašće da lažeš...svaka kabina Gold gondole ima držače za skije (10 pari), a snega nije bilo u celom regionu i evropi i na mnogo višim
planinama...sad jedino ako si ti izmislio neki način za skijanje po travi i stenama :cool:
 

Zasto su u Tbilisiju rente tako visoke, a cene nekretnina kao u Beogradu 2015? Pogledao sam malo sajtove za prodaju i iznajmljivanje i to su te cene otprilike. Svako moze da kupi nekretninu i kao stranac nema ogranicenja. Zasto kod njih Rusi ne kupuju sakom i kapom, a ima ih tamo, neke teritorije su im i uzeli. Verovatno i nas stranci gledaju tako - cesto ratujemo, isto nam neko uzima teritoriju, politicka diktatura... Ako citaju nase medije to su drzavni udari, rat sa Kosovom i Albanijom samo sto nije izbio...
Pa i tamo su naglo porasle rente zbog Rusa (mada su počele rasti i malo ranije, pa možda nisu samo Rusi u pitanju)
 
Da nastavimo sa soliterima u ski centrima na "zapadu"

Pogledajte prilog 152899

Samo nije to nikad bio problem visine na Zlatiboru nego neadekvatnih fasada i dizajna...ali avaj valjda će se jednog dana ovde i o tome diskutovati



Pazi ispašće da lažeš...svaka kabina Gold gondole ima držače za skije (10 pari), a snega nije bilo u celom regionu i evropi i na mnogo višim
planinama...sad jedino ako si ti izmislio neki način za skijanje po travi i stenama :cool:
E moj labude, svrati malo do Slovenije da vidiš kako se skija u Kranjskoj gori ili Mariborskom pohorju, kakvu imaju istoriju i kulturu skijanja i sve to na nižoj nadmorskoj visina od Tornika. Na Gold gondoli možda postoje nosači za skije, ali gosti koji se voze tom gondolom su pre svega blejači i čitav ambijent Zlatobora je anti-skijaški i to nema veze sa snegom ili nedostatkom istog. Sad je pao sneg, pa pogledaj koliko ima gostiju a koliko je ski passova prodato.
 
Vrh