Šta je novo?

Cene nekretnina

Niki care za tebe samo Premijum sa najboljim fruštukom! :)
Poznanik građevinac ih je proverio, parcela je na njihovo ime 1/1 i okvirne vrednosti oko 1.500.000 evra, takođe preko nekih kolega su se raspitali za njih i imaju odličnu reputaciju u Rusiji i na bliskom istoku gde su poznati po superluksuznim vilama i većim objektima, kaže i da je ovaj deo projekta besprekoran i veoma pismen, što meni sve uliva znatnu sigurnost. Ma i meni je otprilike sve bilo jasno kad sam video rendere i projekat.
Pored Zlatiborskog Cara prijavio bih se na listu i za onaj projekat Bor by Karizma ali niti ima adrese niti bilo šta!? Verujem da će oba biti skupa jer su po meni najbolji i to me sad malo i brine...jer sam trenutno sa budžetom od oko 170.000 evra, a želeo bih dva manja premijum apartmana sa garažama. Kredit ne volem! Postoji mogućnost da se pružim još malo na ukupnih 200-220k ali bih morao da petljam sa porodicom itd.
https://www.vesti.rs/Bor/Karisma-Hotels-Resorts-na-Zlatiboru-otvaraju-svoj-prvi-hotel-u-Srbiji.html
Investitor: www.tankomont.com Telefon: 0113472539
i ovde malo pažljivije 😉
 
:) jeste ali to nije Beograd ima i u Negotinu jeftinije.
Nisam znao da Negotin ima more, i da moze da se soli donji deo ledja? :)
Rusi sve vise kupuju nekretnine na severnoj strani Turske (kod Samsuna), em su na Crnom Moru, em mogu da se brckaju... sto da skupo placaju u Negotinu? :)
Samo ne znam jel Rize i Trabzon mogu kompenzovati Bor i Zajecar, blizu su Negotina, analogno tome :)
 
Ne znam za Bor i Zajecar ali definitivno nista od toga ne moze da kompezuje Beograd :)
Kao vacation home u Spaniji da ali bolje CG ako bas hoces nesto sezonski, dosta je blize a i bice AP.
 
A ova prica o zlatiboru i saveti o cg… stvarno je strasno kad neko umesto da iskoristi sve sto ima ostane toliko primitivan i zatucan i na nivou budve na moru i sutomora na planini
 
Ne znam za Bor i Zajecar ali definitivno nista od toga ne moze da kompezuje Beograd :)
Kao vacation home u Spaniji da ali bolje CG ako bas hoces nesto sezonski, dosta je blize a i bice AP.
Druze, bez ikakve namere da te nesto hejtujem... jesi li skoro bio na nekoj nasoj planini? Kopaonik, Divcibare, Zlatibor, Brezovica, Stara Planina?
Divcibare su na putu da upropaste kao Zlatibor. Zlatar je takodje u dobroj sansi da ga upropaste, tj. da ga besomucno zalivaju betonom.
Poenta je kupiti mir i tisinu. Zlatar moze da prodje. Golija takodje, pogotovo kada probiju autoput od Ivanjice do Boljara (granica sa CG).
Otici negde gde je izvikano, skupo, nije to neki mir i uzivancija.
Za Crnu Goru nije lose kupovati, ali Albanija je generalno bolja i jeftinija. Nije toliko izgradjena kao Crna Gora.
 
Druze, bez ikakve namere da te nesto hejtujem... jesi li skoro bio na nekoj nasoj planini? Kopaonik, Divcibare, Zlatibor, Brezovica, Stara Planina?
Divcibare su na putu da upropaste kao Zlatibor. Zlatar je takodje u dobroj sansi da ga upropaste, tj. da ga besomucno zalivaju betonom.
Poenta je kupiti mir i tisinu. Zlatar moze da prodje. Golija takodje, pogotovo kada probiju autoput od Ivanjice do Boljara (granica sa CG).
Otici negde gde je izvikano, skupo, nije to neki mir i uzivancija.
Za Crnu Goru nije lose kupovati, ali Albanija je generalno bolja i jeftinija. Nije toliko izgradjena kao Crna Gora.
Albanija nije jos toliko izgradjena ali ono sto je izgradjeno je gora kaubojstina od Budve i Zlatibora zajedno. Steta za potencijal koji je na putu da bude protracen.
 
Ajde da se sada bavimo vecim primitivizmom od ovog koji imamo ovde, jer nam nije dovoljan.

Posto beograd nije steciste svog sljama i svega najgoreg iz najgorih zemalja koje nas okruzuju i vecim delom najgoreg iz unutrasnjosti sto dodje u njega.

Ajmo jos sofije tirane albanskog mora, neuma, sar planine. Ajmo dno da kopamo do dna bez dna.

I jos vise da stavljamo i poredimo beograd rame uz rame sa parizom londonom madridom i u pricama uvek da ispadne da je bg bolji i da je tamo dno i zivi se najbednije moguce, a mi u ovom raspala demit fasada gradu sa makadam ulicama i banderama i zicama, najprimitivnijim narodom i turistima smo svetsko cudo blagostanja luksuza i lepote
 
Druze, bez ikakve namere da te nesto hejtujem... jesi li skoro bio na nekoj nasoj planini? Kopaonik, Divcibare, Zlatibor, Brezovica, Stara Planina?
Divcibare su na putu da upropaste kao Zlatibor. Zlatar je takodje u dobroj sansi da ga upropaste, tj. da ga besomucno zalivaju betonom.
Poenta je kupiti mir i tisinu. Zlatar moze da prodje. Golija takodje, pogotovo kada probiju autoput od Ivanjice do Boljara (granica sa CG).
Otici negde gde je izvikano, skupo, nije to neki mir i uzivancija.
Za Crnu Goru nije lose kupovati, ali Albanija je generalno bolja i jeftinija. Nije toliko izgradjena kao Crna Gora.
Nisam bio skoro priznajem. Poslednje sto sam bio je Zlatibor. Ne znam za ove ostale planine zaista.
Lustica Bay u CG mi je veoma zanimljiva.

Imam neku imovinu kod Zlatibora pa mi je zato zanimljiv. Svakako je lepo cuti da dolazi 5 zvezdica hotel.
Ne pisem to da podrzaam ovog labuda nego zato sto je to realno tako. Svakako bi bilo doro da su i ostali projekti vise klase a ne cisto zgrade.
Trebali su da se fokusiraju na iskljucivo 5* hotele ili zgrade gde je mesecno odrzavanje 10-15e po m2 kao neka Svajcarska. Da grade manje ali najkvalitetnije.


Inace kamate za stambene kredite pocele ozbiljno da se spustaju
 
Ajde da se sada bavimo vecim primitivizmom od ovog koji imamo ovde, jer nam nije dovoljan.

Posto beograd nije steciste svog sljama i svega najgoreg iz najgorih zemalja koje nas okruzuju i vecim delom najgoreg iz unutrasnjosti sto dodje u njega.

Ajmo jos sofije tirane albanskog mora, neuma, sar planine. Ajmo dno da kopamo do dna bez dna.

I jos vise da stavljamo i poredimo beograd rame uz rame sa parizom londonom madridom i u pricama uvek da ispadne da je bg bolji i da je tamo dno i zivi se najbednije moguce, a mi u ovom raspala demit fasada gradu sa makadam ulicama i banderama i zicama, najprimitivnijim narodom i turistima smo svetsko cudo blagostanja luksuza i lepote
Neko kome je svaki post salata reci primitivizam, praziluk, sljam, olos, demit, mislim da bas pripada Beogradu kakvim ga ti zamisljas.

Sreca pa je pravi Beograd lepsi i kulturniji 🥰
 
Imam neku imovinu kod Zlatibora pa mi je zato zanimljiv. Svakako je lepo cuti da dolazi 5 zvezdica hotel.
Ne pisem to da podrzaam ovog labuda nego zato sto je to realno tako. Svakako bi bilo doro da su i ostali projekti vise klase a ne cisto zgrade.
Treba rasclaniti dve stvari. Imati stan na Zlatiboru s top pogledom, na neki krajolik, ili vrh Tornika, nije isto ako imas pogled na beton, tj. na zgradu pored. Cemu onda bekstvo iz grada, od betona, ako to sve podseca na grad? U sustini na planini si, ali nije to to. Nesto fali. Imati brvnaru ili manju, prizemnu kucu s 5 do 10 ari placa na nekoj padini, e to je pun pogodak. Ukusi su razliciti... nije sve u novcu, ima nesto za dusu i srce. :)
 
Pa naravno samo smatram da i dalje to moze da se nadje.



Ne moraju se svi nabijati bas tik do jezerceta.
 
Koliko ljudi s foruma je voljno da tresne 250 do 400 soma ojra za ovo gore sto si postavio? Ja takve sigurno ne znam.
 
pa ne moze i jare i pare. Hocete i da nema gradnje i da bude jeftino :)))))
Ako prekinu sa gradnjom onih zgrada u centru (sto bi bilo dobro) cene kuca po Zlatiboru bi trebale da budu sve u milionima.
To je realnost. Ponuda i potraznja.
 
Neko kome je svaki post salata reci primitivizam, praziluk, sljam, olos, demit, mislim da bas pripada Beogradu kakvim ga ti zamisljas.

Sreca pa je pravi Beograd lepsi i kulturniji 🥰
Pa meni je istinski drago ako ti u beogradu uzivas, to nekako prosto implicira da si ti jedan od upravo tih sastojaka te salate koju pominjes :)

Takodje implicira da nista bolje nisi ni video ni na boljem bio, a i ako jesi, nisi skapirao to tamo, sto je onda jos strasnije.

Takodje zivo me zanima ko bolje zivi i vise ima ti ili ja?

Opet bih rekao da nekako ne ti, jer ne bi ti toliko za stranku ovde dan noc radio i trudio se da se pokazes i dokazes u stranci tvojim visoko renomiranim ljudma iz nje, ne bi li dobio tu neku jadnu sicu koju ti obecavaju i prodaju maglu tj leraju te kao i 50 % stanovnistva prejadnog, koje se za 50 para prodaje, a tek za dinar sta ne bi prodali i uradili. I sebe i majku i oca i sta god moze. Eto zato nam je toliko dobro, bas zbog takvih tj tebe :)

I zaista vam od srca zelim svo uzivanje u svim lepotama bogradskim sto bi rekla vecina njegovih stanovnika jer ne zna da ga naglasi kako treba hahahahahah
 
Poslednja izmena:
Treba rasclaniti dve stvari. Imati stan na Zlatiboru s top pogledom, na neki krajolik, ili vrh Tornika, nije isto ako imas pogled na beton, tj. na zgradu pored. Cemu onda bekstvo iz grada, od betona, ako to sve podseca na grad? U sustini na planini si, ali nije to to. Nesto fali. Imati brvnaru ili manju, prizemnu kucu s 5 do 10 ari placa na nekoj padini, e to je pun pogodak. Ukusi su razliciti... nije sve u novcu, ima nesto za dusu i srce. :)
Nije Zlatibor samo onaj uzasni centar. Ja sam vodio pre dve godine kolege strance, uzeli smo kucu na 10 min od grada, uz jutarnju kafu gledas kravice na proplanku ko sa Milkine reklame.

Ono sto me je razocaralo je hrana, beogradske cene a bas nije beogradski kvalitet. Jedan restoran, mislim da je Ljubiš, sa interesantnijom ponudim ostalo mnjeh, cak i cuvena komplet lepinja u vecini mesta. Mora to bolje. Na istom putovanju smo isli i do Pirota i Nisa, cak su i ovi stranci koji veze nemaju sa srpskom hranom komentarisali da je za klasu bolje.
 
Poslednja izmena:
pa ne moze i jare i pare. Hocete i da nema gradnje i da bude jeftino :)))))
Ako prekinu sa gradnjom onih zgrada u centru (sto bi bilo dobro) cene kuca po Zlatiboru bi trebale da budu sve u milionima.
To je realnost. Ponuda i potraznja.
Drugarov cale kupio montaznu kucu za 16.000 eura i pored svoje kuce, na Kosmaju, kupio i postavio na plac pored, i jos ogradio. U pocetku sam bio skeptican, naviknut na cist beton i cigle, ali ovo je bas dobro ispalo. Takva kuca od betona bi izasla bar 9.000 do 14.000e vise, na istu kvadraturu. E sad zamisli taj uzitak da nadjes goli plac a blizu je prikljucka za struju i vodu na nekoj planini.
Sto mora da bude skupo? Odakle meni 250.000 eura? Ili 400.000? Da ne radim kao broker na Menhetnu?
Ja ne znam da li je ovaj forum pun milionera, ili mozda ima tajkune, ucesnike srpskog Davosa na Kopaoniku, preduzimace, kopace zlata i litijuma i sl. :)
Koliko tvoja imovina na Zlatiboru vredi? Sta posedujes? Baci neke slike.
 
Pa meni je istinski drago ako ti u beogradu uzivas, to nekako prosto implicira da si ti jedan od upravo tih sastojaka te salate koju pominjes :)

Takodje implicira da nista bolje nisi ni video ni na boljem bio, a i ako jesi, nisi skapirao to tamo, sto je onda jos strasnije.

Takodje zivo me zanima ko bolje zivi i vise ima ti ili ja?

Opet bih rekao da nekako ne ti, jer ne bi ti toliko za stranku ovde dan noc radio i trudio se da se pokazes i dokazes u stranci tvojim visoko renomiranim ljudma iz nje, ne bi li dobio tu neku jadnu sicu koju ti obecavaju i prodaju maglu tj leraju te kao i 50 % stanovnistva prejadnog, koje se za 50 para prodaje, a tek za dinar sta ne bi prodali i uradili. I sebe i majku i oca i sta god moze. Eto zato nam je toliko dobro, bas zbog takvih tj tebe :)

I zaista vam od srca zelim svo uzivanje u svim lepotama bogradskim sto bi rekla vecina njegovih stanovnika jer ne zna da ga naglasi kako treba hahahahahah
Druze, ja sam svaki kontinent sem Australije i Antarktika posetio vise puta.

Nemoj mi ti sa svojim iskustvom maturske ekskurzije i recnikom koji ukazuje da za apsolventsku nisi bio kvalifikovan pricati ko je sta skapirao.

Da zivis bolje od mene ne bi bio tako ogorcen i sipao zuc u svakoj recenici, jbg 🤷🏻‍♂️
 
Da da sve si u pravu. A ozbiljno mi je drago ako je sve tako kako kazes.

O ogorcenosti mozemo do sutra, o karikiranju i namernom prenaglasavanju isto.

Jedna je jedina istina, a to je da su srbija i sve u njoj, a posebno beograd najgori s*it hole svog zla koje postoji na svetu u kvazi modernom drustvu. Nerealno nenormalan miks svega sto mislim da nigde u toj kombinaciji svog dna ne postoji.

A neka bude da to znam tako sto sam bio na maturskoj ekskurziji. Pa jedino sa tim znam da uporedim :)
 
Drugarov cale kupio montaznu kucu za 16.000 eura i pored svoje kuce, na Kosmaju, kupio i postavio na plac pored, i jos ogradio. U pocetku sam bio skeptican, naviknut na cist beton i cigle, ali ovo je bas dobro ispalo. Takva kuca od betona bi izasla bar 9.000 do 14.000e vise, na istu kvadraturu. E sad zamisli taj uzitak da nadjes goli plac a blizu je prikljucka za struju i vodu na nekoj planini.
Sto mora da bude skupo? Odakle meni 250.000 eura? Ili 400.000? Da ne radim kao broker na Menhetnu?
Ja ne znam da li je ovaj forum pun milionera, ili mozda ima tajkune, ucesnike srpskog Davosa na Kopaoniku, preduzimace, kopace zlata i litijuma i sl. :)
Koliko tvoja imovina na Zlatiboru vredi? Sta posedujes? Baci neke slike.
Mislim da ako se ide na retku gradnju gde je recimo svako ima svoju brvnaru ili kucu sa nekim pogledom onda bi cene mnogo nego sto je danas. Da su sve kuce na Zlatiboru sa po hektar placa cene bi sigurno bile u milionima. Ne bi bila guzva i bilo bi jako skupo. Na zalost lokanlna vlast je izabrala da idu na masovnost i na sveopsti turizam (sto mozda nije lose sa ekonomskog stanovnistva). Svakako meni licno bi vise odgovaralo da su napravili ranch fazon i da se digne property tax na neku cifru tipa extra zona i plati pa se klati. Bilo bi mirno i tiho i pljeskavica 5000 din :) kao u Davosu koji pominjes :)

Bela Zemlja neki plac na putu za Zla i Cerovica Brdo u UE.
Ne vredi mnogo oko 75k ali sredicu malo :)
 
Jedna je jedina istina, a to je da su srbija i sve u njoj, a posebno beograd najgori s*it hole svog zla koje postoji na svetu u kvazi modernom drustvu. Nerealno nenormalan miks svega sto mislim da nigde u toj kombinaciji svog dna ne postoji.

A neka bude da to znam tako sto sam bio na maturskoj ekskurziji. Pa jedino sa tim znam da uporedim :)
Mozda nije samo maturska ekskurzija, svakako ovakve recenice ne bi pisao neko ko je isao dalje od standardnog dometa istih.

Idi bar do Egipta, to ti je sad dzabe.
 
Hektar je bas ludilo, to je kao da imas ranc u Nevadi :) Mera je do 10 ari, i da naravno, niko nikom ne zaklanja pogled. Kuce s maksimalnom visinom do 1 sprata.
U sustini slazemo se po tom pitanju
 
Vrh