Šta je novo?

Cene nekretnina

Glupost da se pecaju "zeleni", ko kad bi neko slikao adu i rekao vau kako beograd neguje reke i prirodu. Prodji malo isarom kroz google street.
Bio sam u Minhenu vise puta. Fenomenalan je. Pogotovo park English Garden kojim protice recica, a skoro u centru. Pomaze i to sto je grad na 500 mnv. Guzve su u saobracaju u spicevima al tiho bez sviranja.
 
Poslednja izmena:

Ako je inflacija 12% onda minimum toliko treba da porastu cene nekretnina. Ako rastu manje od toga ili padnu kao sto neki zagovaraju onda tek treba krenuti u akciju kupovine!
Rast cena od +12% je zapravo 0% rast a tek onda iznad je neki realan rast.
 

Ako je inflacija 12% onda minimum toliko treba da porastu cene nekretnina. Ako rastu manje od toga ili padnu kao sto neki zagovaraju onda tek treba krenuti u akciju kupovine!
Rast cena od +12% je zapravo 0% rast a tek onda iznad je neki realan rast.
Trebalo bi i minimum 12% da porastu plate (cene rada), pa nikom nista. Naravno, to ne bilo povecanje, to je 0%, tek iznad bi bio rast.
 
Verovatno bi

EURIBOR blizu 3%... sto znaci da ce nekaima kamatna stopa kredita biti duplo veca... Deluje nemoguce da to ne utice na potraznju... mada i 2008. je taj euribor bio preko 5%, pa je par meseci nakon toga bio 1%...

Trenutno na kredit od 150k EUR i nekih 25-30 godina, banci treba da se vrati skoro pa duplo... uz ratu od nekih 900 evra mesecno... Cini mi se da i boljestojeci ljudi u Srbiji ne mogu to sebi priustiti + uz rizik da sve to bude jos nepovoljnije u buducem periodu. A u vreme skupog novca, pitanje je da li ce i oni koji imaju visak, ulagati to u nekretnine.
 
Cini mi se da i boljestojeci ljudi u Srbiji ne mogu to sebi priustiti + uz rizik da sve to bude jos nepovoljnije u buducem periodu.
O tome ja pricam... Da bi usao, sada u kupovinu nekretnine, moras imati daleko iznad prosecna primanja. A takodje rizici su visoki jer je celokupna situacija, ako radis u Srbiji, trenutno dosta nestabilna.
 

Ako je inflacija 12% onda minimum toliko treba da porastu cene nekretnina. Ako rastu manje od toga ili padnu kao sto neki zagovaraju onda tek treba krenuti u akciju kupovine!
Rast cena od +12% je zapravo 0% rast a tek onda iznad je neki realan rast.
To je inflacija obračunata za cene u dinarima...cene nekretnina su u eurima, inflacija eura je nešto manja.
 
30% skuplje nekretnine u Beogradu nego u Bukurestu, i renta i cena kvadrata. Ostalo slicno, mesecna za gradski duplo jeftinija, a ima i metro, taksi jeftiniji, start im 50 din, a kod nas 200, 1km voznje 30% jeftiniji nego u Beogradu.

Temisvar jos jeftiniji, a za razliku u ceni moze EU pasos da se kupi fiktivnim brakom.
 
30% skuplje nekretnine u Beogradu nego u Bukurestu, i renta i cena kvadrata. Ostalo slicno, mesecna za gradski duplo jeftinija, a ima i metro, taksi jeftiniji, start im 50 din, a kod nas 200, 1km voznje 30% jeftiniji nego u Beogradu.

Temisvar jos jeftiniji, a za razliku u ceni moze EU pasos da se kupi fiktivnim brakom.
Ali oni nisu ekonomski tigar. Zato su kod nas cene vece.
 
PA sta oće, pitam te? Znači svi na njivi su neobrazovani seljaci koji ne zaslužuju bolje? A Begradjani da kupuju meso iz brazila jer je fensije? Znači da bi zaslužio da živiš u srbiji moraš biti u Beogradu da se obrazuješ i da ne radiš ništa celog života jer ti to sleduje. Kakav crni odlazak na posao to je za neobrazovane seljake.
 
PA sta oće, pitam te? Znači svi na njivi su neobrazovani seljaci koji ne zaslužuju bolje? A Begradjani da kupuju meso iz brazila jer je fensije? Znači da bi zaslužio da živiš u srbiji moraš biti u Beogradu da se obrazuješ i da ne radiš ništa celog života jer ti to sleduje. Kakav crni odlazak na posao to je za neobrazovane seljake.
To je tviter, ne treba da ima smisla vec da se skupljaju lajkovi opstemestaskim proseravanjima. Ne treba se nervirati oko toga.
 
Ma razumem Ja to, samo malo čačkam ove preosvećene rodjene Beogradjane prve svog imena, koji misle da im stan i nerad sleduje po pravu na rodjenju jer su eto, rodjeni obrazovani Beogradjani. Kultura bato. E, a oni seljaci šta oni bre hoće, udišu čist vazduh i još se žale, znaju li oni kako je meni što sedim leti i zimi u klimatizovanoj kancelariji celu smenu?? Ne znaju oni šta je muka.
 
PA sta oće, pitam te? Znači svi na njivi su neobrazovani seljaci koji ne zaslužuju bolje? A Begradjani da kupuju meso iz brazila jer je fensije? Znači da bi zaslužio da živiš u srbiji moraš biti u Beogradu da se obrazuješ i da ne radiš ništa celog života jer ti to sleduje. Kakav crni odlazak na posao to je za neobrazovane seljake.
Licni je izbor da li ces zavrsiti fakultet ili osnovnu skolu. Nije licni izbor ako si zrtva debila na vlasti koji ti unistavaju zivot i grad u kome si se rodio. Cemu pakost i ljubomora?
 
Jeste, tri sata uzbrdo po snegu pa nazad opet tri sata uzbrdo po snegu :)


Cel sta je ovo, obiasnjavas kako je Srbija i pored najvise pocetne baze imala i najveci rast 2019-2022? Otkud odjednom ovaj nalet patriotizma?
Bio je mali rast a sad je pad, vidis i sam. A sto puta smo rekli da takav rast nije dovoljan da se razvijamo.
Patrijatizam ce da mi radi onda kad se SNS klanovi pocinju rokati kao Skaljarski i Kavacki.
 
Bio je mali rast a sad je pad, vidis i sam. A sto puta smo rekli da takav rast nije dovoljan da se razvijamo.
Patrijatizam ce da mi radi onda kad se SNS klanovi pocinju rokati kao Skaljarski i Kavacki.
Kakav pad? Jel ti znas sta znace ti brojevi koje si podelio?
 
Pa čemu pakost i ljubomora prema svima koji nisu te sreće da odu sa njive? A veruj mi i tamo ima onih sa fakultetom. Baš lepo nipodoštavanje sa tvoje strane misleći da su svi na njivi neobrazovani seljaci koji su to zaslužili. Samo neko eto mora da radi da zaradi, a neko misli da mu to sleduje jer je eto "grad u kom sam se rodio". Jadna li je Srbija ne sa SNS-om, nego sa takvim mantrama.
 
Vrh