Šta je novo?

Cene nekretnina

Stranka jeste nekoliko likova u poredjenju sa milionima nas sto zivimo i radimo ovde. Sad po tebi niko vise ne zna kako i sta radi jer je na vlasti opcija koja te iritira.

Ta prica kako se sve raspada kada su na vlasti 'protivnici' je najcesci klise u politici, ali to je ono, najnizi nivo politicke zrelosti. Iste te price smo culi i od ovih dok us bili opozicija, i iste cemo cuti kada na vlasti bude neko treci. I uvek ce biti ljudi koji zaista veruju da je u tom trenutku nikad gore, kao i onih koji su ubedjeni da zive u zlatnom dobu. Kako drustvo bude politicki zrelije valjda ce se i te budalaste grupe smanjiti, i shvatiti da je drzava veca i neki procesi duzi nego par mandata neke stranke.
Molim te nemoj više da ovde glumis neku opoziciju vlasti. Šapić si.

Mafijaško lopovska država, koja proizvodi drogu, pere novac u nekretninama, drži sve sudove i sudije, i svoje poslušnike od najsitnijih službenika do ministara i do botova po raznim forumima!
 
Molim te nemoj više da ovde glumis neku opoziciju vlasti. Šapić si.

Mafijaško lopovska država, koja proizvodi drogu, pere novac u nekretninama, drži sve sudove i sudije, i svoje poslušnike od najsitnijih službenika do ministara i do botova po raznim forumima!
Slobodan si da se drzis tog detinjastog shvatanja politike ali nemoj ocekivati od drugih da ti se pridruze u igranju u pesku.

Zaista nemam sta tebi da dokazujem da li sam i koliki opozicionar, kad ti meni ponavljanjem fraza koje se cuju ispred svakog dragstora nisi dokazao da mozemo da pricamo na istom nivou. Isto vazi za svakoga ko ovde vidi neke botove. To mu ovde dodje baseline test politicke inteligencije.
 
Sam eurostat navodi populaciju Srbije kao nesto vecu nego sto je rezultat popisa:


Gde je link za podatke o 5 godina legalno naseljenim? Pitanje je koja je metodologija tu koriscena.


Eurostat koristi podatke o br. stanovnika iz zvanicnog izvora - iz Srbije (1,2,3):
1. Popis 2011. (7,25 mio)
2. do sledeceg popisa koriguje prirodnim prirastajem (negativan)
3. i neto migracijama (Srbija nije objavljivala podatke, pa je ovde prazno)
+Ovaj izvestaj je iz 2021. pre popisa.

--> zato veci br. stanovnika od novog popisa

Zar ne mislis da je konstatacija "ko zna koja metodologija je koriscena" i "Eurostat izvestava veci broj stanovnika Srbije od popisa" totalno irelevantna u ovom trenutku za konkretnu prepisku?

Zamene teza i diskreditacija bez prethodnog uvida u cinjenice.

Mogao si lepo da kazes:

"Jel mozes molim te da posaljes link? Zelim sam da se uverim."

Pa tek onda da udaris sa kritikama i obrtanjem.

Za link se potrudi sam, ionako si ovde po ceo dan.
Podaci su na Eurostat website-u.
 
Eurostat koristi podatke o br. stanovnika iz zvanicnog izvora - iz Srbije (1,2,3):
1. Popis 2011. (7,25 mio)
2. do sledeceg popisa koriguje prirodnim prirastajem (negativan)
3. i neto migracijama (Srbija nije objavljivala podatke, pa je ovde prazno)
+Ovaj izvestaj je iz 2021. pre popisa.

--> zato veci br. stanovnika od novog popisa

Zar ne mislis da je konstatacija "ko zna koja metodologija je koriscena" i "Eurostat izvestava veci broj stanovnika Srbije od popisa" totalno irelevantna u ovom trenutku za konkretnu prepisku?

Zamene teza i diskreditacija bez prethodnog uvida u cinjenice.

Mogao si lepo da kazes:

"Jel mozes molim te da posaljes link? Zelim sam da se uverim."

Pa tek onda da udaris sa kritikama i obrtanjem.

Za link se potrudi sam, ionako si ovde po ceo dan.
Podaci su na Eurostat website-u.
I ti bi mogao da svoje pretpostavke i nepotpune zakljucke ne predstavljas kao nepobitne cinjenice, ali tu smo gde smo 🤷‍♂️
 
Može svako da tvrdi šta god želi. Na osnovu čega to tvrdiš? Daj neki link, nije ovo kameno doba.

Poslao si bio link na kome su bile izlistane plate za ne-senior programere i izmislio da je prosečna plata senior programera u Srbiji 4k eur neto.

Dakle, u svom odgovoru su smanjio si plate na zapadu i povecao plate u Srbiji da bi izveo pogrešan zaključak.

Čemu to vodi? I dalje je neistina da su iste plate programera u Srbji i Beču. U Austriji postoji po zakonu 14 plata, te dve dodatne plate su neoporezive.

Lako je paušalno davati neke zaključke, ali onda moraš i da budeš spreman da braniš takve zaključke.
Tvoj logika je ako ne može da se nađe putem Google pretraživača, nije se ni desilo-nivo razmišljanja mog dvanestogodišnjeg sestrića. Ako te istinski zanimaju tržišne plate programera (ili neke druge profesije) kontaktiraj recruitera pa ćeš dobiti odgovoree. Ako je Joberty objavio neke podatke o platama to mora da je apsolutno tačno, nema veze što je metodologija nepostojeća, uzorak upitan (da li su u svojoj anketi uzeli 500 ljudi iz Microsofta ili iz nekog domaćeg startup-a koji se finansira od strane osnivača) i što je Joberty sajt za oglašavanje an ne HR/staffing kompanija. Isto tako, ne sumnjam da ćeš prateći sopstveni način razmišljanja, odmah poslati link gde su navedene zarade keramičara i auto mehaničara, razvrstane po godinama iskustva pa da utvrdimo da senior programeri zapravno nisu tako dobro plaćeni kao senior keramičari.
 
Milose,
Meni je ovo veoma cudno i ne mogu da razumem tu logiku. Evo ja sam masinac, diplomirao pre skoro 20 godina i meni je ovo potpuno sumanuto, iako i ja zivim i radim preko gotovo 20 godina. Moje generacije inzenjera su emigrirale iz ciste nuzde, bilo je nezamislivo kupiti bilo kakav stan u BG, zemlja sw polako oporavljala od rata '99 i desetogodisnjih sankcija, zivelo se 5 puta gore nego danas u BG. Mislim, vidim kako zive moji prijatelji koji su ostali u BG i u odnosu na to kako smo ziveli u veselim devedesetim zive neporedivo bolje. Naravno, Nemac u Nemackoj ili Austrijanac u Austriji zive daleko bolje, to je valjda jasno i neupitno. Medjutim, ne mogu da razumem ljude (kolege) koji imaju svoj stan, dobru platu, rade u struci u svojoj zemlji i opet odlaze u tudju zemlju da bi kretali ispocetka - a nije im ugrozena egzistencija. Jednostavno, gube prakticno sve a ne dobijaju gotovo nista. Ali to ce shvatiti za nekih 15-20 godina, polako.
Možda se bave nekom specifičnom granom elektrotehnike za koju ovde nema posla. Pola inžinjera ovde završi u prodaji strane opreme.

Što se tiče skoka standarda daleko se više isplati zanatliji, majstoru, medicinskoj sestri... da emigriraju nego inžinjeru.
 
Eurostat koristi podatke o br. stanovnika iz zvanicnog izvora - iz Srbije (1,2,3):
1. Popis 2011. (7,25 mio)
2. do sledeceg popisa koriguje prirodnim prirastajem (negativan)
3. i neto migracijama (Srbija nije objavljivala podatke, pa je ovde prazno)
+Ovaj izvestaj je iz 2021. pre popisa.

--> zato veci br. stanovnika od novog popisa

Zar ne mislis da je konstatacija "ko zna koja metodologija je koriscena" i "Eurostat izvestava veci broj stanovnika Srbije od popisa" totalno irelevantna u ovom trenutku za konkretnu prepisku?

Zamene teza i diskreditacija bez prethodnog uvida u cinjenice.

Mogao si lepo da kazes:

"Jel mozes molim te da posaljes link? Zelim sam da se uverim."

Pa tek onda da udaris sa kritikama i obrtanjem.

Za link se potrudi sam, ionako si ovde po ceo dan.
Podaci su na Eurostat website-u.
Screenshot 2022-12-28 at 15.10.27.png


I odmah je jasno zasto ne dajes link.

Izaberes period 2016.-2021. i kazes da je skocio broj za 150k. Ekstrapoliras taj broj do 2011 i onda mozes zakljucis da je garant 300k 'pokradeno'.
Sakrijes period 2012. -2016. jer 'druga metodologija' a jasno se vidi da je u vecini zemalja broj od 2012. u padu.

Kazes 'a ko zna koliko je u Svajcarskoj, UK i US' a vidi se da je u UK zanemarljiv broj, dok je u Svajcarskoj u padu od 2012.

Zapravo najveci skok dolazi iz jedne zemlje i to u samo dve godine, Nemacka 2016-2017 i 2020-2021. koji je zapravo isto najverovatnije promena metodologije, jer su najnekonzistentniji skokovi u tabeli.

Konstantno pricas o izvrtanju i spinovanju drugih a bez blama ko zna koji put nadmasujes sve ostale u tome.

P.S. Sem ako nisi mislio na neke druge podatke, onda se izvinjavam. Ali sam si kriv sto odbijas da dajes linkove i prenosis samo svoja tumacenja.
 
Poslednja izmena:

Interesantna publikacija o najboljim gradovima za odseliti se, iz neke internacionalne, ne samo srpske perspektive. Na zalost na spisku 50 analiziranih gradova nema Beograda, ali ima nekih primera koje stalno navodimo. Cuvena Valensija je prva u opstem poretku, a nijedan nemacki grad nije usao u top 10.

Indeksi su opsezni i zanimljivo je videti neke gradove koje smatramo trecim svetom kako se kotiraju bolje od evropskih u nekim kategorijama, kao i razmisliti gde bi Beograd upao na kojoj listi.
Ni SAD nisu nešto naročito prošle. Njujork i Majami se tu i tamo pojave.
 
Jel neko razmisljao da kupi stan u Grckom letovalistu da ga izdaje? Lepa zarada?
 
Evo jos 2tabele tabele - poredak zemalja po indexu cena nekretnina/mesecna plata. Beograd je na visokom 37/335 mestu. Potrebno je preko 19 prosecnih plata da se plati prosecna cena kvadrata što je baš puno i stavlja nas približno turističkim gradovima kao što je Pariz i sl.

Meni nisu jasni ljudi koji iz inostranstva investiraju u BG nekretnine. Evo, Turska, iako je u trenutnoj krizi, po svim pokazateljima je mnogo zdravija ekonomija, sa vecim BDP per capita (28000 vs 18000), manjim zaduzenjem (ispod 30% BDPa, dok smo mi blizu kriticnih 70%). A nekretnine - najskuplji grad Istanbul je jeftiniji nego Beograd. A u Ankari nekretnine u centru 700 evra. A jeftiniji su značajno i troškovi za račune i sl. Tako da tamo ima značajno više prostora za daljni rast.

Poređenje cena BGD i Ankara
 
Evo jos 2tabele tabele - poredak zemalja po indexu cena nekretnina/mesecna plata. Beograd je na visokom 37/335 mestu. Potrebno je preko 19 prosecnih plata da se plati prosecna cena kvadrata što je baš puno i stavlja nas približno turističkim gradovima kao što je Pariz i sl.

Meni nisu jasni ljudi koji iz inostranstva investiraju u BG nekretnine. Evo, Turska, iako je u trenutnoj krizi, po svim pokazateljima je mnogo zdravija ekonomija, sa vecim BDP per capita (28000 vs 18000), manjim zaduzenjem (ispod 30% BDPa, dok smo mi blizu kriticnih 70%). A nekretnine - najskuplji grad Istanbul je jeftiniji nego Beograd. A u Ankari nekretnine u centru 700 evra. A jeftiniji su značajno i troškovi za račune i sl. Tako da tamo ima značajno više prostora za daljni rast.

Poređenje cena BGD i Ankara
Dakle iznad Beograda su samo Pariz i Lisabon! Koliko je to samo nenormalno!
 
Ja sam neko ko je pomenuo Beč... Razlog za to jeste nešto što je mnogo teško objasniti i potrebno je da se dosta vremena provede tamo i ovde (ja sam kao student proveo godinu dana u Beču).
Razlike između Beča i Beograda su velike i to uopšte nisu gradovi koji mogu da se porede, na žalost.

Da teško je prilagoditi se kada se ode, prvih nekoliko meseci budu pakao (do se savlada njihova administracija, dok se uklopiš u sredinu), međutim nakon nekog vremena život kreće da teče svojim tokom.
Najveće prednosti života u Beču su sledeće:
  • Dosta mirniji život. Nakon inicijalnog privikavanja i malo vremena shvatiš kako je ritam života primetno sporiji. Nigde se ne žuri
  • Nema toliko gužvi u saobraćaju (ili je možda privid, jer nema toliko nasilničke vožnje, trubljenja, parkiranja kako znaš i umeš, četri žmigavca u krajnoj traci...)
  • Javni prevoz svetlosnim godinama iznad Beogradskog. I kada je gužva, nije toliko gužvanje kao kod nas
  • Nivo stresa - na dosta nižem nivou. Jednostavno cela okolina utiče na tebe da je dosta relaksiranije. U Beogradu je nervoza primetna čim izađeš iz zgrade. Ovo mi je neverovatan benefit, možda najbitnija stvar od svih
  • Nema prljanja čak i kada su padavine - ulice su lepo nivelisane, odvodna atm. kanalizacija funkcioniše, nema rupa na svakom koraku. I trotoari su tu. Pa je tako ogromna verovatnoća da stižete čisti kući/na posao i kada je napolju pljusak
  • Vazduh je daleko čistiji, ne smrdi
  • Ima dosta "Jugoslovena" pa se nađe društvo sa istog jezičkog podneblja :)
  • Daleko je bolje organizovano funkcionisenje skoro svega. Noću se mahom rade radovi na popravci vitalnih saobraćajnica. Domovi zdravlja, bolnice su dosta uređenije nego kod nas (na žalost imao sam kontakta). Jednostavno, vidi se razlike u pristupu, samim prostorijama, od ulaza (a ionako su dosta doktora i sestara sa naših prostora :D )
  • Ukoliko je neko nostalgičan za rodnim krajem, veoma brzo može biti kući. Avionske linije postoje, konekcija ka aerodromu je fantastična (kad se uporedi sa našim)
Mane:
  • Društveni život zna da bude dosadan, jer ipak su drugačiji mentalitet od našeg. Dosta balkanaca gore dolazi iz nekog nižeg "miljea", da ne upotrebim neku jaču reč - pa zna da bude veoma zamarajuće druženje sa njima (treba biti obazriv)
  • Više "uštogljenih" ljudi u odnosu na Bg
  • Turisti znaju itekako da smetaju u tim centralnim zonama (ogroman je broj turista i otežavaju kretanje)
  • Ko broji sve u evro, onda sa istom platom, imaće malo tanji "štek" jer su troškovi stanovanja skuplji
  • Iskreno za neke druge mane i ne znam.
E sad, ne bih se više upoređivao sa nekim drugim gradovima, hajde da nama bude bolje. Defke ima dosta dobrih argumenata i volim taj pozitivan pogled na situaciju. Ja se trudim da budem pozitivan, ali želim da sagledam realno stanje.
Ne znam da li je dobro što zbog posla dosta putujem u inostranstvo, jer uviđam dosta tih nekih benefita, ali vidim da i nismo baš crna rupa, kao što neke brojke prikazuju.
 
Sta je tu realna procena?
Arhitektura pre 20, 30 godina? Koje su to biseri arhitekture izgradjeni u tom periodu?

Gradjevinarstvo? Sta, tokom sankcija ili tokom tranzicije?

Urbanizam? Bukvalno najvise tih poludivljih naselja na koje se danas zalimo nastala u 90im i ranim dvehiljaditim.

Zdravlje. https://www.macrotrends.net/countries/SRB/serbia/life-expectancy#:~:text=The current life expectancy for,a 0.18% increase from 2019.
Opremljenost zdravstva bolja pre 10, 20, 30 godina?
Liste cekanja? Pa da, bile su krace jer ih nije ni bilo, nego kampujes pola dana.

Privatni univerziteti bili bolji pre 10, 20 godina? Na kojoj planeti?

Za sastav parlamenta, aj da kazemo da smo neki vrhunac visestranacja imali 2000.-2008. i tu se realno nazadovalo. Medijske slobode isto. Ostalo navedeno je neki svet iz maste gde se valjda kao kontra ovome sto prica o zlatnom dobu danas izmislja zlatno doba 2012. 2002. ili 1992. Ja ne znam u kojoj si ti zemlji ziveo tad ali u ovoj nisi ako mislis da je ista navedeno bilo bolje. Mozemo pricati o tome da se ne napreduje dovoljno brzo, ali nazadovanje je budalastina.
Posto si ocigledno iz neke upravo takve sredine tih izbeglickih bisera od naselja i gradnje 90ih i tranzicije. Samo da ti kazem.

Najbolji primeri arhitekture u Bg su izgradjeni upravo 90ih drzavne zgrade za kojekakve glavonje da dobiju stanove u njima, ali i dalje za to vreme, a i sada, jako kvalitetna arhitektura, koja se ovde nikada nece ponoviti jer se jednostavno ne isplati.

Takodje ima dosta jako luksuznih i arhitektonski vrednih privatnih investitorskih novogradnji do 2012. A posle toga na prste 2 ruke mogu da se nabroje neke stvarno drugacije zgrade ili projekti uopste.. kamoli nesto smisleno i u svakom smislu dobro.

To sto ti ne znas i nemas takvo okruzenje da nisi imao kod koga da vidis, pa nisi ni obratio paznju, to je druga stvar, ali nemoj onda da tupis kad ne znas. Nego sedi u svojoj soc zabiti i uzivaj. Ne mozemo ni svi da imamo i znamo, neka ostane mnogo takvih kao sto si ti, u srbiji tako i treba samo
 
Posto si ocigledno iz neke upravo takve sredine tih izbeglickih bisera od naselja i gradnje 90ih i tranzicije. Samo da ti kazem.

Najbolji primeri arhitekture u Bg su izgradjeni upravo 90ih drzavne zgrade za kojekakve glavonje da dobiju stanove u njima, ali i dalje za to vreme, a i sada, jako kvalitetna arhitektura, koja se ovde nikada nece ponoviti jer se jednostavno ne isplati.

Takodje ima dosta jako luksuznih i arhitektonski vrednih privatnih investitorskih novogradnji do 2012. A posle toga na prste 2 ruke mogu da se nabroje neke stvarno drugacije zgrade ili projekti uopste.. kamoli nesto smisleno i u svakom smislu dobro.

To sto ti ne znas i nemas takvo okruzenje da nisi imao kod koga da vidis, pa nisi ni obratio paznju, to je druga stvar, ali nemoj onda da tupis kad ne znas. Nego sedi u svojoj soc zabiti i uzivaj. Ne mozemo ni svi da imamo i znamo, neka ostane mnogo takvih kao sto si ti, u srbiji tako i treba samo
(Nad)realnostt lol

Daj neki primer druze kad se vec od vredjanja neces leba najesti.
 
Ja sam neko ko je pomenuo Beč... Razlog za to jeste nešto što je mnogo teško objasniti i potrebno je da se dosta vremena provede tamo i ovde (ja sam kao student proveo godinu dana u Beču).
Razlike između Beča i Beograda su velike i to uopšte nisu gradovi koji mogu da se porede, na žalost.

Da teško je prilagoditi se kada se ode, prvih nekoliko meseci budu pakao (do se savlada njihova administracija, dok se uklopiš u sredinu), međutim nakon nekog vremena život kreće da teče svojim tokom.
Najveće prednosti života u Beču su sledeće:
  • Dosta mirniji život. Nakon inicijalnog privikavanja i malo vremena shvatiš kako je ritam života primetno sporiji. Nigde se ne žuri
  • Nema toliko gužvi u saobraćaju (ili je možda privid, jer nema toliko nasilničke vožnje, trubljenja, parkiranja kako znaš i umeš, četri žmigavca u krajnoj traci...)
  • Javni prevoz svetlosnim godinama iznad Beogradskog. I kada je gužva, nije toliko gužvanje kao kod nas
  • Nivo stresa - na dosta nižem nivou. Jednostavno cela okolina utiče na tebe da je dosta relaksiranije. U Beogradu je nervoza primetna čim izađeš iz zgrade. Ovo mi je neverovatan benefit, možda najbitnija stvar od svih
  • Nema prljanja čak i kada su padavine - ulice su lepo nivelisane, odvodna atm. kanalizacija funkcioniše, nema rupa na svakom koraku. I trotoari su tu. Pa je tako ogromna verovatnoća da stižete čisti kući/na posao i kada je napolju pljusak
  • Vazduh je daleko čistiji, ne smrdi
  • Ima dosta "Jugoslovena" pa se nađe društvo sa istog jezičkog podneblja :)
  • Daleko je bolje organizovano funkcionisenje skoro svega. Noću se mahom rade radovi na popravci vitalnih saobraćajnica. Domovi zdravlja, bolnice su dosta uređenije nego kod nas (na žalost imao sam kontakta). Jednostavno, vidi se razlike u pristupu, samim prostorijama, od ulaza (a ionako su dosta doktora i sestara sa naših prostora :D )
  • Ukoliko je neko nostalgičan za rodnim krajem, veoma brzo može biti kući. Avionske linije postoje, konekcija ka aerodromu je fantastična (kad se uporedi sa našim)
Mane:
  • Društveni život zna da bude dosadan, jer ipak su drugačiji mentalitet od našeg. Dosta balkanaca gore dolazi iz nekog nižeg "miljea", da ne upotrebim neku jaču reč - pa zna da bude veoma zamarajuće druženje sa njima (treba biti obazriv)
  • Više "uštogljenih" ljudi u odnosu na Bg
  • Turisti znaju itekako da smetaju u tim centralnim zonama (ogroman je broj turista i otežavaju kretanje)
  • Ko broji sve u evro, onda sa istom platom, imaće malo tanji "štek" jer su troškovi stanovanja skuplji
  • Iskreno za neke druge mane i ne znam.
E sad, ne bih se više upoređivao sa nekim drugim gradovima, hajde da nama bude bolje. Defke ima dosta dobrih argumenata i volim taj pozitivan pogled na situaciju. Ja se trudim da budem pozitivan, ali želim da sagledam realno stanje.
Ne znam da li je dobro što zbog posla dosta putujem u inostranstvo, jer uviđam dosta tih nekih benefita, ali vidim da i nismo baš crna rupa, kao što neke brojke prikazuju.
Tesko da ovde moze biti bolje, jer ako imas livadu i ne izgradis nista, onda postoje sanse, a ako je izgradis sa 10 solitera od 25 spratova onda je to situacija u sledecih 100, 200 godina.
Isto kao Instanbul, stari deo i novi deo. U Beogradu je novi deo nekad bio Novi Beograd ali su i njega unistili i nastavljaju dok ne popune i poslednju livadu. A treceg novog nema. A ostalo delovi grada su skrseni a metro nece ili nece skoro.

Sto se Beca tice,pre nekih 10 godina sticajem cudnim okolnosti zavrsi ha na koncertu Dragane Mirkovic s devojjkom koja je njen fan od detinjstva, to mi je bilo tako cudno. nasi ljudi i njihov staling kao od kad su nasi roditelji bili mladi u odnosu na oblacenje u BG tokom izlazaka. Al bilo je veselo i nejveci incident je bilo skakanje na binu od jednog pijanog :O)

Inace verovatno bi mi bilo zanimljivije da idem u nocni zivot s Nemcima...
 
Na Novom Beogradu broj stanovnika se smanjio za par hiljada, za 10 godina. Za to vreme izgrađeno 50.000 stanova, čak i da pretpostavimo da se izdaju na dan i za firme, opet je mnogo. Vidim Sakura se reklamira sad, kao kupite sada na popustu pre prolećnog poskupljenja. Gledam izgrađene komplekse prazne, čak i Petica koja je po meni najbolja, je 80% prazna koliko vidim.
 
Nije mi namera bila da uopšte uvlačim Beč u ovu priču, jer to nije tema...
Namera mi je bila da istaknem, da ove cene, koje su takve kakve su - trebalo bi da prate i ostale sadržaje malo i infrastrukturu.
Da, cene su visoke, kada se pogleda grad i samo okruženje i ono što se dobija (infrastruktura, kvalitet života, sam standard)
Da li će biti pada cena, verovatno tj izvesno da da, za pojedine lokacije - ali ne očekujem da to bude drastičan pad za Bg, a neke lokacije više neće pasti (NBG i Stari grad uopsteno)

Ostatak Srbije (osim NS-a) će sigurno doživeti oštriji pad, tipa Niš gde je situacija sa infrastrukturom još katastrofalnija i gde cene nemaju ikakvih dodirnih tačaka sa zdravim razumom
 
Ta Petica je pod velom tajne od pocetka. Secam se pre dooosta godina kad su trazili za Sakura park novac unapred i da ce da zavrse za 2 godine. Magla oko nekretnina se polako dize, uskoro ce mnogo biti jasnije a ako je ovo pocetak krize, onda racunamo jos 5-7 godina.
 
Zašto misliš BatoDz da neće pasti NS? Znam dosta ljudi koji putuju na posao u Bg, isto tako znam da jedva da ima ljudi koji putuju u Ns na posao.
 
Vrh