Šta je novo?

Cene nekretnina

Par primera cena za izdavanje



Pre skoro mesec dana je objavljeno da je Rusa/Ukrajinaca/Belorusa doslo 170.000 (i to registorvanih)
Bilo bi zanimljivo saznati koliko ih je sad.
Dok je ovakvih kao sto je Vradovic cene ce ici samo nagore i to 20 posto mesecno.
Bar u novinskim natpisima i forumima,
Predlazem da svi clanovi foruma skupe po 50 eura i ponude Vradovicu da izbrise profil.
 
50eura???? ako ja uticem na cene onda ……
Znam da mnogima ne odgovara ova situacija ali to je sto je i tu smo gde smo!

@Wolf daj novembar. Znam da ti je neverovatno to sto vidis i da proveravas vise puta jer mislis da je greska ali nije greska!! :)
Svakako ce to biti potvrdjeno sa RGZ izvestajem!
 
Srbija je neuporediva, tamo se stanovi uglavnom kupuju na kredit, a ovde u kesu, kao investicija + pranje para u izgradnji.
Tako da skokom kamata u banci prestaje kupovovina stanova, prosto kao pasulj.
Oni koji misle da su zaradili kad su kupili jeftino, zapravo jos nisu nista zaradili osim ako ne prodaju. A ako svi krenu da prodaju, a kupaca nema, odose cene dole naglo.
 

Bice lakse doci do zakupnine splava nego trosobnog stana. Da paradoks bude veci, ne ocekujem da ce iko platiti cenu vecu od minimalne, jer bi u suprotnom to znacilo posteno nadmetanje i fer uslove. Videcemo.. :)
 
Zanimljivo mi je koliko u Hrvatskoj postoje drasticno bolji uslovi za podizanje kredita. Bilo da se radi o fiksnoj na kraci period ili kombinovanoj na duzi.
Mislim, to je trenutno u rangu 2,8-4.0% fiksna a navodno su do pre par godina mogle dobiti i za oko 2% i manje, fiksne, za do 20 godina. Nisam pratio ali sam iznenadjen razlikom u odnosu na nas. Jos uvek gledam da nisam nesto pogresno procitao.
 
Vecina pracenih House Price Indexi po Evropi koji se prate mesecno, dakle ciji trend je pracen nakon poslednjeg kvartalnog, pokazuju znacajan pad
(Svedska, Norveska, Holandija, UK, Nemacka, US. Naravno i ostali ce slicno pokazati sa sledecim svezim kvartalnim brojkama). Ovo moze biti pokazatelj predstojece korekcije za ovaj divlji skok u zadnjih godinu-dve, zatim verovatno nastavak rasta blagim zdravim tempom pod ruku sa zdravom inflacijom nakon godinu dve.
https://tradingeconomics.com/search.aspx?q=house%20price%20index

Naravno, kod nas ce Rusi da odloze ovo za neko vreme.
 
Zasto bi krenuo egzodus, pa nisu sankcije protiv Rusa koji su se vec premestili ovde? Gde ce da odu uostalom, nazad u Rusiju?
Zato sto odavde nece moci da posluju. Vecina je dosla zbog ekonomskih sankcija a ne jer beze od mobilizacije. Zato su i dosli ovde a ne u Pariz ili Berlin. Ako nas pritisnu da se uskladimo sa politikom EU, morace da beze odavde sto pre jer nece moci ni evro da prime
 
Nisam znao da u Becu bas toliko ima socijalnih stanova!
Od te price nema nista..
Zasto bi neko npr.kupio stan od 50 kv po recimo 300-400 e po kv..isplati ga za 4-5 god.opusteno i ostatak zivota ziveo lepo,normalno i bez problema.. svake 2-3 god.menjao auto,isao na letovanje u fulu,sto ocigledno nije normalno..i tako opusteno prosirio porodicu sto ocigledno i too nije normalno..jer velikom strunfu to ne ide u prilog,bice manje za njega jer je on mnogo alav
Ovde u srbiji nesto definitivno smrdi
 
"nema vise rusa da pitaju po agencijama za stanove a ne ocekuje se novi talas"
Spavas li mirno vradovicu🤣🤣🤣🤣
Sprema se pad cena veci nego 2008me😁😁😎😎
Ko je mastao o njujorksim kurijama, dzabe je krecio, idemo rikverc cene😁😁, slobodan pad..
 

Prilozi

  • Screenshot_20221212_174711_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_20221212_174711_com.facebook.katana.jpg
    78,4 KB · Pregleda: 156
Zato sto odavde nece moci da posluju. Vecina je dosla zbog ekonomskih sankcija a ne jer beze od mobilizacije. Zato su i dosli ovde a ne u Pariz ili Berlin. Ako nas pritisnu da se uskladimo sa politikom EU, morace da beze odavde sto pre jer nece moci ni evro da prime
Pa nisu pobegli iz Rusije da bi odavde poslovali sa Rusijom, vec sa svetom. A tu im sankcije nista ne menjaju.

A za Pariz ili Berlin im je teze doci do vize, pogotovo sad.
 
Od te price nema nista..
Zasto bi neko npr.kupio stan od 50 kv po recimo 300-400 e po kv..isplati ga za 4-5 god.opusteno i ostatak zivota ziveo lepo,normalno i bez problema.. svake 2-3 god.menjao auto,isao na letovanje u fulu,sto ocigledno nije normalno..i tako opusteno prosirio porodicu sto ocigledno i too nije normalno..jer velikom strunfu to ne ide u prilog,bice manje za njega jer je on mnogo alav
Ovde u srbiji nesto definitivno smrdi
Ti socijalni stanovi su za izdavanje, ne za kupovinu. Cena kirije i nije bila goruci problem u Bg-u do skoro.

To da se gradi pa deli za dzabe, to smo vec imali, kako to zavrsi vidimo sad, stan blok 30, izvorno stanje, 2700e/kvm.
 
"nema vise rusa da pitaju po agencijama za stanove a ne ocekuje se novi talas"
Spavas li mirno vradovicu🤣🤣🤣🤣
Sprema se pad cena veci nego 2008me😁😁😎😎
Ko je mastao o njujorksim kurijama, dzabe je krecio, idemo rikverc cene😁😁, slobodan pad..
Bez koriscenja reci rikverc molicu, poslednji koji je pricao o famoznom rikvercu cena nam je nabio benzin 30din skuplje nego pre rikverca.
 
https://www.espreso.co.rs/vesti/beograd/1092197/vanzemaljci-na-nebu-iznad-banjice-video Čeka se samo da Kaća lazarević objavi ovu vest: 1) Rusi napuštaju stanove u Bg, ali nam dolaze drugi nesvakidašnji gosti, koji nude i po 5.000 eura za mesečni zakup. 2) Stanodavci obeshrabreni posle Rusa...ali samo na kratko... 3) dolaze "oni" i nude zlato samo za prijavu na adresu 4) svuda u svetu pad cena nekretnina ali u Bg i dalje vrtoglavo rastu 5) Oni su poludeli za Beogradom...
 
omg :) ova prva smena mu bas dala po dozivljaju.

Nego sta mislite o povratnicima iz Britanije.
Nasih zvanicno ima oko 70.000 u UK a nezvanicno oko 100.000.
Sad zanima me zbog ovih silnih štrajkova i totalnog ekonomskog kopalsa u UK da li možemo očekivati povratnike i u kom broju?
Totalno se sve raspada.

Najveci problem sa povratnicima je taj sto svi kad hoce da izadju iz nekretnine ili akcija odjednom da nije tako lako. Ne mogu brzo da izadju i najverovatnije ce vecina da ostane bez icega. Nadam se da imaju barem nesto u Srbiji da imaju gde da se vrate.
 
Vrh