Šta je novo?

Cene nekretnina

:) koji spinovi takvih medija neverovatno.

WOW. :)
Хахаха, само бу**** може да купи прецењен стан од два хармоникаша на локацији између највеће трафо станице у БГД и паркинга војних багера. :)
 
Знам људе који станују за три пута мање паре у најстрожем центру :)
 
Pre ce biti da je nekome frka za kes gomilicu koja se topi po 40-50% godisnje.
 
Na kiriju svakako ima presudan uticaj, ali na cenu kvadrata nema.

Rusi ne kupuju stanove, jer im je Srbija privremeni smeštaj.

Stanove kupuju Srbi koji imaju strah da će im inflacija pojesti štek. Poznajem čoveka iz provincije, koji u Beograd dolazi 2 puta godišnje, a letos je kupio stan.
Pa to je povezano. Beograd u sirem centru ima 1.1 miliona stanovnika, Rusi i Ukrajinci koji su ovde su uglavnom visa srednja klasa koja radi i ima novac. 100 000 takvih je 10% porast, prema tome to je sok a ne zanemarljivo. A porast kirije gura cenu kvadrata i obrnuto, to je sistem spojenih sudova.
Evo ovde u Bakuu takodje polako cene pocinju da rastu, ovde je doslo dosta manje Rusa a grad je 3 puta veci od Beograda pa je uticaj slabiji, ali evo vec cujem od ljudi da Rusi polako kupuju (toga nije bilo letos) mada nema jos uvek nekog uticaja na cene. Rat ce trajati godinama i Rusi koji se ustale u Gruziji, Azerbejdzanu, Srbiji nece se verovatno godinama vracati u Rusiju. Ako se preslika situacija iz Bakua, neke kupovine u BG se mogu ocekivati na prolece. Mada mislim da to nece provocirati dalji rast cena - BG je vec duplo skuplji od Baku npr.
 
Par primera cena za izdavanje



Pre skoro mesec dana je objavljeno da je Rusa/Ukrajinaca/Belorusa doslo 170.000 (i to registorvanih)
Bilo bi zanimljivo saznati koliko ih je sad.
 
Da se i ja nešto složim s tobom Savo. Petica je odlična. Baš i lijepa i kvalitetna i moglo se kupiti po ne baš toliko ludačkim cjenama.
Ako ćemo o cenama iz danasnje perspektive je možda bio dobar potez, kvalitet sigurno nad prosečan, ali lokaciji ne možeš ništa , ususkana u NBG blokove jezivo izgleda, odmah prekoputa imaš pijance koji u dragstoru piju pivo, a subota ujutru…
 
U Subotici se u zadnje vreme pojavili Rusi, pricao nedavno sa jednim od njih i pokazao mi je na nekoj njihovoj online grupi njihov trenutni broj je oko 1000 u Subotici( moguce da je dosta njih vec i otislo ali ima ih dosta sigurno). Kako cujem( od vlasnika jedne gradjevinske firme) pocinju da se raspituju za novogradnju sem sto uzimaju stanove u rentu. Cena novogradnje u Subotici je oko 1300-1500 eura
Inace bas je vidljivo da ih ima puno jer cesto u setnji gradom cujem Ruski jezik.
Voleo bi da znam gde ih ima najvise posle Beograda i Novog Sada.
 
Poslednja izmena:
Nije placen najverovatnije nego prave senzaciju od bilo kakve gluposti. Provalili da se tako najbolje zaradjuje na reklamama.
 
Pre skoro mesec dana je objavljeno da je Rusa/Ukrajinaca/Belorusa doslo 170.000 (i to registorvanih)
Bilo bi zanimljivo saznati koliko ih je sad.

Mi volimo sve da povećamo višestruko. Verovatno da ih nema ni 50.000.
 
Par primera cena za izdavanje



Pre skoro mesec dana je objavljeno da je Rusa/Ukrajinaca/Belorusa doslo 170.000 (i to registorvanih)
Bilo bi zanimljivo saznati koliko ih je sad.
Bilo bi zanimljivo saznati da li postoji stvorenje koje ima bar 15000evra mesecna primanja da mu nije problem da placa 4000e kiriju i da taj neko sa 15000e+ mesecnih primanja jos uvek nema svoj stan, pa ce doci ovom stanodavcu da mu sisa krv... Realno je da takav podstanar u srbiji ne postoji, i da ovom stanodavcu redovno mesecno stize samo ogromna rata za ovaj precenjeni fush za naplatu😀 u prevodu bacena "investicija"
 
Djokovic? Koliko znam u onoj zgradi pored.
Bilo bi zanimljivo saznati da li postoji stvorenje koje ima bar 15000evra mesecna primanja da mu nije problem da placa 4000e kiriju i da taj neko sa 15000e+ mesecnih primanja jos uvek nema svoj stan, pa ce doci ovom stanodavcu da mu sisa krv... Realno je da takav podstanar u srbiji ne postoji, i da ovom stanodavcu redovno mesecno stize samo ogromna rata za ovaj precenjeni fush za naplatu😀 u prevodu bacena "investicija"
Ne mora da ima bas 15k eura ali moze da se desi da tipa ceka da mu se zavrsi stan u Kuli Beograd. Sigurno taj ima i vise od 15k

@vracnac to je zvanicna cifra od MUP-a. Imas dopis u tekstu.
 
Vrh