Šta je novo?

Cene nekretnina

Dragi Zorane, rekao si mi da si 3d dizajner i da se rasturas od posla. Nista konkretno. Mozda si poslao link al nisam redovan, izvini.
Da li sam nesto pogresno poslao? Ne bih rekao...

Sta je besmisleno u tome sto sam poslao link tvoje firme? Firme koja je u poslu bas zbog tih istih nekretnina o kojima pricamo?
Npr. jedan od istaknutih klijeneta tvoje firme je masinoprojekt.
Na sajtu masinoprojekt-a prve slike koje vidim su K-Distrikt, Beograd na vodi, Blok 65. Skyline, Zemunske kapije, Vozdove kapije

Dakle ti zaista ne bi trebao da piskaras o cenama nekretnina jer si u sukobu interesa.

Pametnom dosta.

Sta on ima od toga sto ce de da brani projekte klijenata na nekom forumu koji u 90% slucajeva ko god kupuje stan na kraju ni ne gleda kao finalnu odluku dal da ga uzme ili ne, o cemu pricate?
 
Nemam pojma. Ali znam da o svih tema ovog foruma, i drugih foruma i raznih drustvenih mreza, njih nekoliko svaki dan su samo na temi CENE NEKRETNINA manipulisu s podacima u koristi toga da je ovde lep zivot, realne cene itd itd... ja sam tu 3 dana pa nisam 3 meseca itd...
 
Dragi Zorane, rekao si mi da si 3d dizajner i da se rasturas od posla. Nista konkretno. Mozda si poslao link al nisam redovan, izvini.
Da li sam nesto pogresno poslao? Ne bih rekao...

Sta je besmisleno u tome sto sam poslao link tvoje firme? Firme koja je u poslu bas zbog tih istih nekretnina o kojima pricamo?
Npr. jedan od istaknutih klijeneta tvoje firme je masinoprojekt.
Na sajtu masinoprojekt-a prve slike koje vidim su K-Distrikt, Beograd na vodi, Blok 65. Skyline, Zemunske kapije, Vozdove kapije

Dakle ti zaista ne bi trebao da piskaras o cenama nekretnina jer si u sukobu interesa.

Pametnom dosta.

Ja te UPOZORAVAM da me ne uplices u firme, poslove i dogadjaje sa kojima nemam veze. Imas pravo da budes skeptican, ali ne i da javno to iznosis bez ikakvog dokaza.

Ja ne znam, sumanutost je uzela maha kod nekih na ovom forumu. Ili je samo ozbiljna potreba za trolovanjem i kontriranjem. Dakle nepopevani cinizam.
Znaci predstavim se, posaljem link profila na kojem stoji i adresa firme, i on opet tera svoju pricu. Sto je moj poznanik govorio, ko sa budalom razgovara, uvek je na pocetku.
Ponavljam da neosnovano optuzujes i kleveces, sto bi da nismo na forumu bilo prilicno lepo sudsko delo.


Ja imam pravo da iznosim svoje misljenje i to i radim, i nema tog koji bi mene potkupio zarad piskaranja necega protiv moje volje. To sto ti moje misljenje smatras kontroverznim, nije moj problem. Ali ti imas i problem uvazavanja i postovanja sagovornika, tzv. asertivnost.
 
Nemam pojma. Ali znam da o svih tema ovog foruma, i drugih foruma i raznih drustvenih mreza, njih nekoliko svaki dan su samo na temi CENE NEKRETNINA manipulisu s podacima u koristi toga da je ovde lep zivot, realne cene itd itd... ja sam tu 3 dana pa nisam 3 meseca itd...
provrteo sam coveku postove, bukvalno je pisao na 2 teme gde je uzeo stanove, ja se izvinjavam ako sam nesto pogresno razumeo samo mi nije jasno zasto je nerealno da je covek ono sto kaze da jeste?
 
Nemam pojma. Ali znam da o svih tema ovog foruma, i drugih foruma i raznih drustvenih mreza, njih nekoliko svaki dan su samo na temi CENE NEKRETNINA manipulisu s podacima u koristi toga da je ovde lep zivot, realne cene itd itd... ja sam tu 3 dana pa nisam 3 meseca itd...
Pa nemas pojma kao sto kazes.
Evo od svog botovanja imam i ovaj post gde sam potpuno volonterski izradio predlog resenja autokomande. Koji interes je ovde dominirao? Za cega sam botovao na toj temi?
Da li ti i ostali mozete da shvatite da neko jednostavno ima neka interesovanja i to je to.

Hahaha, pa ako si tu tri dana, a tri meseca nisi, kako onda znas ko je ovde svaki dan.
 
Poslednja izmena:
Ne znam što se mešam, ali neko čiji posao zavisi od novih projekata u građevini bi verovatno bio pristrasan u svom mišljenju da je stanje odlično i da će mnogi novi projekti da se grade, da će firme imati veliki profit od te gradnje i da će moći lepo da plate za sve poslove u toj sferi. Postoji jedan lep citat na tu temu: "Teško je da objasniš čoveku nešto, kad njegova plata zavisi od njegovog nerazumevanja." Ako ti građevina nije primaran izvor prihoda onda sam pogrešno protumačio, ali sigurno bi moglo da važi za neke ovde, kao što i svi koji traže razloge za pad imaju svoje motive.

 
Ne znam što se mešam, ali neko čiji posao zavisi od novih projekata u građevini bi verovatno bio pristrasan u svom mišljenju da je stanje odlično i da će mnogi novi projekti da se grade, da će firme imati veliki profit od te gradnje i da će moći lepo da plate za sve poslove u toj sferi. Postoji jedan lep citat na tu temu: "Teško je da objasniš čoveku nešto, kad njegova plata zavisi od njegovog nerazumevanja." Ako ti građevina nije primaran izvor prihoda onda sam pogrešno protumačio, ali sigurno bi moglo da važi za neke ovde, kao što i svi koji traže razloge za pad imaju svoje motive.

covek bukvalno napisao da ne radi sa nasim klijentima gore to sto je prethidniko korisnik napisao je iz njegove licne maste, prekidam komentarisanje ovde vise al mi je ovaj forum postao neverovatan koliko su ljudi optereceni cim neko ima drugacije misljenje od njih
 
Pa ako je trziste dirigovano, a mi znamo da jeste, zar to ne bi znacilo da imamo uvid u kretanje cena i trendova pre nego sto postanu ocigledni, i samim tim bi, po ekonomskoj logici, mogli da profitiramo od toga na ustrb onih koji zive u ubedjenju da nije dirigovano tj manipulisano?

Tako je.
Ali sve, pa i ovo ima granicu rastezanja (ograniceni resursi) i na kraju rusenja kao kula od karata (zasnovano na nerealnim faktorima i kriminogenosti).

U principu to je jedna fatamorgana - isforsirana, percipirana ali ne i fakticka vrednost (o tome vise u prethodnim postovima).

Vaznije pitanje je investiranje u tako netransparentnom, devijantnom i posledicno rizicnom okruzenju.

Posteno zaradjenih 100k+ eur ostaviti tu na vetrometini, pri tome preplatiti i sa potencijalom urusavanja je tema za razmisljanje svakome ko je u iskusenju.
 
Pa što Vi niste bili pametni tada onda (nego ste sada)?

Lepo neko reče, ako 10 godina govori jedno i u pravu je, onda je on pametan bez obzira na razlog, a ostali koji su govorili suprotno, prosto luzeri! Naravno, niko ne zna da li tu postoji agenda i neko svesno pumpanje, možda i postoji, možda je i samo sreća (uz agendu), pa ne bude u pravu u sledećem periodu!

Ja sam lično prilično siguran bio šta će se dešavati u ove skoro 3 godine, iako mi ne odgovara šta se dešava (kao i velikoj većini nas), čak sam malo i potcenio projekciju inflacije (uz to što inače mislim da je zvanični izveštaji potcenjuju). Ne bih se usudio da komentarišem o cenama konkretno pre NG, postoje signali sa obe strane, usporava se dizanje kamata u svetu (FED), ali možda tek treba da vidimo tal lag koji bi uticao negativno na cene.

Što se tiče Beograda, takođe suprotni signali, ne vidim usporavanje bar što se tiče oglašenih cena (a verujem da su prilično korelisani sa realizovanim cenama kroz vreme), trend je prilično jasan, i dalje ni da se zaravni bar malo (opet ne znamo težinu mikrouticaja, Rusi i to...). Sa druge strane, svakodnevno sam na Bulevaru (Lion), vidim sve više i više lokala koji se zatvaraju!

Sve vreme jasno i transparentno, a i nije napamet - potpora u podacima (izvori u ranijim postovima):

I)
Ako u trenutnoj makroekonomiji
1) cene ne krenu padati...
2) onda isplivava na povrsinu korupcija.

i

II)
"motori" rasta cena u Srbiji:

1. zakonom zabranjen promet cca 1,36 mio objekata
2. nelegalni izvori traznje
3. agresivni marketing: "kupi sad ili nikad".

...uklanjanjem bar jednog uzroka, cene padaju.


Razvoj situacije jasno validira i upucuje gde je problem.
 
Ja te UPOZORAVAM da me ne uplices u firme, poslove i dogadjaje sa kojima nemam veze. Imas pravo da budes skeptican, ali ne i da javno to iznosis bez ikakvog dokaza.

Ja ne znam, sumanutost je uzela maha kod nekih na ovom forumu. Ili je samo ozbiljna potreba za trolovanjem i kontriranjem. Dakle nepopevani cinizam.
Znaci predstavim se, posaljem link profila na kojem stoji i adresa firme, i on opet tera svoju pricu. Sto je moj poznanik govorio, ko sa budalom razgovara, uvek je na pocetku.
Ponavljam da neosnovano optuzujes i kleveces, sto bi da nismo na forumu bilo prilicno lepo sudsko delo.


Ja imam pravo da iznosim svoje misljenje i to i radim, i nema tog koji bi mene potkupio zarad piskaranja necega protiv moje volje. To sto ti moje misljenje smatras kontroverznim, nije moj problem. Ali ti imas i problem uvazavanja i postovanja sagovornika, tzv. asertivnost.
Nemoj da upozoravas, ako pre toga ne postujes sagovornika, ovo ti nije prvi put!
I ranije si pricao nesto da ja ne govorim istinu da ne radim u Srbiji jer ne znam kako funkcionise placanje poreza za PR ili tako nesto.
I onda kad smo pricali o mom poslu, admin je izbrisao sve te poslove gde sam i slao dokaze, necemo opet.

Sto se tice tvoga predstavljanja, izvini, Instagram profil je smejurija. Nemam problem s tim da imas firmu i da si na onoj adresi, samo kad posaljes Instagram profil, valjda kapiras da to nema nikakvu validnost.

A nigde nisam ni procitao da si napisao kako se zoves.

Ne moras, nego naglasavas da si se predstavjao za razliku od nas.

Izvini ako sam te izbrkao sa nekom slicnom firmom ali ako je 3d modeling vezan za nekretnine manje vise se svodi na isto, Nije tvoje na komentarises CENE nekrenina vec uredjenje prostora.

Kako god, necu da se nastavljam dalje jer sad ide pauza, bukvalno sam izgubio 50-100 USD na ovom forumu, danas.
 
Nemoj da upozoravas, ako pre toga ne postujes sagovornika, ovo ti nije prvi put!
I ranije si pricao nesto da ja ne govorim istinu da ne radim u Srbiji jer ne znam kako funkcionise placanje poreza za PR ili tako nesto.
I onda kad smo pricali o mom poslu, admin je izbrisao sve te poslove gde sam i slao dokaze, necemo opet.

Sto se tice tvoga predstavljanja, izvini, Instagram profil je smejurija. Nemam problem s tim da imas firmu i da si na onoj adresi, samo kad posaljes Instagram profil, valjda kapiras da to nema nikakvu validnost.

A nigde nisam ni procitao da si napisao kako se zoves.

Ne moras, nego naglasavas da si se predstavjao za razliku od nas.

Izvini ako sam te izbrkao sa nekom slicnom firmom ali ako je 3d modeling vezan za nekretnine manje vise se svodi na isto, Nije tvoje na komentarises CENE nekrenina vec uredjenje prostora.

Kako god, necu da se nastavljam dalje jer sad ide pauza, bukvalno sam izgubio 50-100 USD na ovom forumu, danas.
"Nije tvoje na komentarises CENE nekrenina vec uredjenje prostora" ovo bukvalno govori o tebi kakav si covek, idi rokaj dolare
 
Nije tvoje na komentarises CENE nekrenina vec uredjenje prostora.
LOL Pa nisam ja ovde kao firma nego kao covek. Znaci tvoj posao je ako dobro razumem nesto u vezi cena nekretnina, cim ih i ti komentarises?
Kako god, necu da se nastavljam dalje jer sad ide pauza, bukvalno sam izgubio 50-100 USD na ovom forumu, danas.
LOL LOL

Sto se tice tvoga predstavljanja, izvini, Instagram profil je smejurija. Nemam problem s tim da imas firmu i da si na onoj adresi, samo kad posaljes Instagram profil, valjda kapiras da to nema nikakvu validnost.
Imas APR, adresu, firmu, pa mozda tamo nadjes i ime. Logika i snalazljivost ti nisu jaca strana.
Bukvalno is sam napisao da ne znas nista o porezima u Srbiji jer imas firmu u inostranstvu, a 2017 si kesom hteo da kupis stan. Neku poresku proceduru si morao proci. Nije ni bitno. To i dalje nije isto kao i uplitanje mene u neke firme za koje nisam nikad ni cuo.
 
Meni je suludo da se ovde stav da Beograd nije toliko lose mesto za zivot smatra toliko kontroverznim da mora da si placen za to ili imas neki dublji interes.
Koji put vec ovde imamo nekakav retardiran lov na vestice, zbog necega sto bi trebalo da je najnormalniji stav?
Pri tom i ti komentatori zive u tom Beogradu, znaci svesno osudjuju sebe na zivot nedostojan zivljenja, po sopstvenim kriterijumima.

Koliko, aj da se fino izrazim, kognitivno limitiran treba da budes, da procitas ovde 500 strana (gde pri tom realno niko, pa cak ni vradovic, ne navija za rast cena) i da ti je zakljucak, 'ma mora da su placenici'.
Da nisu tako agresivni i bezobrazni u nastupu, meni bi tih ljudi bilo zao, jer ocigledno ne hvataju bas sve frekvencije.
 
Pa nisi ni ti oličenje kognitivne širine ako tvrdiš da je tvoje lično mišljenje da se ovde živi nikad bolje objektivno.
Moje mišljenje je da nikad nije bilo gore.
A i kako te ne smara da izvrćeš sve jbte? Ko tvrdi da si plaćenik zato što misliš da Beograd nije loš za život?
Tvoja retorika je prava botovska i to izvrtanje svačijih reči.
Što nisi svaki dan kačio podatke o zagađenosti Beograda? Ajde pa da vidimo realnu sliku.
 
Koliko nervoze, cccc…čujem pustili zadnji fazu u prodaju na Vozdovim kapijama iako je 5 faza čini mi se tek prvih par spratova izgradjeno, jbg bar oni znaju da je zadnji moment da se peca po ovim cenama …

 
Poslednja izmena:
Pa nisi ni ti oličenje kognitivne širine ako tvrdiš da je tvoje lično mišljenje da se ovde živi nikad bolje objektivno.
Moje mišljenje je da nikad nije bilo gore.
A i kako te ne smara da izvrćeš sve jbte? Ko tvrdi da si plaćenik zato što misliš da Beograd nije loš za život?
Tvoja retorika je prava botovska i to izvrtanje svačijih reči.
Što nisi svaki dan kačio podatke o zagađenosti Beograda? Ajde pa da vidimo realnu sliku.
Ja niti tvrdim da se zivi nikad bolje niti tvrdim da je moje misljenje jedino objektivno. Zapravo se trudim da stalno stavljam ograde ‘ja mislim’ i ‘po meni’ itd sto i nije toliko cesto zastupljeno kod ostalih.

I ono, sta znam, botovi sa kojima sam se ja susretao uglavnom ponavljaju jedne te iste recenice van konteksta i retko kada uopste ulaze u dijalog, sto bi bilo suprotno tom izvrtanju svacijih reci za koje me optuzujes. Na stranu sto je moj stil pisanja protkan leprsavim metaforama i ukrasen sofisticiranim humorom, zaista svaka cast botovima koje si sretao ako tako pisu 🤗

Sto se tice zagadjenosti, cele ove nedelje recimo je Beogred zelen, zeleniji od vecine Evrope. Prethodne je bilo dosta gadno, videcemo sta ce biti sledece. Izjava da je konstantno najzagadjeniji od oktobra do aprila nikako ne stoji. Naravno, u novinama izadju samo oni dani kada su rezultati najgori. Svakako ce i Evropa imati losije rezultate jer ce se vise loziti ugalj ove zime. Pratim jer sam sad uzeo ove Saomi preciscivace za stan pa me oni podsete da pogledam mapu, mogu i da kacim ovde, nisam znao da je trazeno.
 
@Tin

Niste odgovorili na pitanje zašto Vi niste bili pametni ako ste videli šta se dešava? Mesto toga i dalje govorite o zabranjenom prometu nečega što nije ni smelo da se izgradi (u čemu se onda razlikujete od vlasti koja je napravila urbanistički haos u BG?) i nelegalnim izvorima tražnje i marketingu, kao da toga nema svuda u svetu!

Izgleda da smo mi ovde neki napredni botovi koji kritikuju ove pečenjarske kadrove. :ROFLMAO:

Ne vidim na koji deo grada se odnosi grafikon, ali prema prilozenom grafikonu cene su od 2019. porasle sa 1400 na 2600 evra po kvadratu, dakle skoro 90%.

Ako je u ovom periodu BDP porastao realno 10%, nominalno 40%, novcana masa u Evropi 30%, u Americi 50%, cime bi mogao biti opravdan i koliko odrziv rast cena od 90%?

Takodje, ako se novcana masa od proleca i u Americi i u Evropi smanjuje, ako je realan rast BDP u poslednjih godinu dana samo 1% a deficit platnog bilansa duplo veci nego prosle godine, sta bi trebalo da bude ocekivanje u pogledu cena u bliskoj buducnosti?



Cene ne rastu 10 godina nego sedam. Pre toga su padale sedam.

Odnosi se na BG kao celinu sa svim opštinama i to samo na oglašene cene, mada je za pretpostaviti da postoji ozbiljna korelacija sa realizovanim. Možda precenjeno ranije, precenjeno sada, nije to ni bitno, bitan je vrlo jasan trend! Evo ja ću se prvi obradovati kad izađe neki podatak koji prelama funkciju dole, a da nije slučajno odstupanje (tako su mislili i da je inflacija pikovala u junu).

Voleo bih i ja da znam odgovor na to pitanje! Psihologija možda? Možda price-in na očekivanja? Najnovije najave (Pauel juče) da kraj nije ni blizu, a da će pivot morati da dođe brže nego što se očekuje bez obzira na CPI? Na stranu to, smatram da su cene visoke, subjektivan osećaj koji me ne napušta je da nekretnine jesu u balonu, ali isto tako ne verujem ni zvaničnim CPI brojkama da verno predstavljaju inflaciju! Pa osim što se nadam zasutavljanju cenovnog ludila, jedva čekam ozbiljne podatke o usporavanju privrede, samo da vidim kakva će biti reakcija monetarnih politika. Plašim se da nas zaista čeka dekada kao 70-ih.

Ovo se ne može čak nazvati smanjivanjem mmase, bolje je reći zaravnjivanje, pogotovo ako poredimo sa intervencijama u suprotnom smeru! Dug jeste problem i to JESTE ogroman deflatorni pritisak, za sada se finansira novim zaduživanjem, e sad pitanje je opet procene da li će to uspeti da se ispegla fiskalnom politikom ili će opet dugovi morati da se monetizuju. Nije to isključivo naš problem, širom USA i EU se izglasavaju paketi pomoći koji dolivaju ulje na vatru i pitanje je veliko kako će se to vraćati.

10 godina je bilo figurativno, ne znam, niti pratim nekoga da bih znao kad je šta pričao deceniju ranije, najbolje on sam da kaže, a ako ćemo da teramo mak na konac, statistički su cene padale 5 godina i to u EUR (promena kursa) i to samo za 1% 2010. i 2014. godine, a u dinarima samo 3 godine.
 

Prilozi

  • eurrsd.png
    eurrsd.png
    38,8 KB · Pregleda: 114
Ima tri tipa ljudi:

Jedan tip, koji nigde ne ide, ne putuje osim u Grcku na more i misli da je Beograd grad i metropola.
Drugi tip, koji putuje, ode do Beca i kaze lep je Bec ali je jepo i kod nas.
Ima treci tip, koji zeli da putuje imao sredstva ili ne, koji je video sveta manje ili vise ili je nacitan ali svakako da ce imati misljenja da je u Beogradu zivot NIKADA gori.
I neuporedivo i sa stanjem od pre 10 godina. I koji ce kad ode u Bec pronaci za jedan dan barem 50 stvari koje su supersonicne u odnosu na BG.

Ja sam osoba koja nema posla s nekretninama, nema posla ni u Srbiji. Osoba koja 15 godina radi sa ljudima sirom planete, ne samo sa zapadnim svetom nego sa celom planetom i sa zemljama koje ne bi mogli ni pronaci na mapi.

Osoba koja je rodjena u SFRJ, odrasla na Banovom brdu, gde smo se kao deca spustali iz ulice Rajka u Rasine u Pozesku na travi sa kartonima ispod dupeta. Tu je sad TC Jugoplastika a cela nasa ulica neprepoznativa.

SNS je simbol loseg, zaglupljenog, zatucanog, povrsnog kao i stavovi mojih oponenata na forumu,
 
Ima tri tipa ljudi:

Jedan tip, koji nigde ne ide, ne putuje osim u Grcku na more i misli da je Beograd grad i metropola.
Drugi tip, koji putuje, ode do Beca i kaze lep je Bec ali je jepo i kod nas.
Ima treci tip, koji zeli da putuje imao sredstva ili ne, koji je video sveta manje ili vise ili je nacitan ali svakako da ce imati misljenja da je u Beogradu zivot NIKADA gori.
I neuporedivo i sa stanjem od pre 10 godina. I koji ce kad ode u Bec pronaci za jedan dan barem 50 stvari koje su supersonicne u odnosu na BG.

Ja sam osoba koja nema posla s nekretninama, nema posla ni u Srbiji. Osoba koja 15 godina radi sa ljudima sirom planete, ne samo sa zapadnim svetom nego sa celom planetom i sa zemljama koje ne bi mogli ni pronaci na mapi.

Osoba koja je rodjena u SFRJ, odrasla na Banovom brdu, gde smo se kao deca spustali iz ulice Rajka u Rasine u Pozesku na travi sa kartonima ispod dupeta. Tu je sad TC Jugoplastika a cela nasa ulica neprepoznativa.

SNS je simbol loseg, zaglupljenog, zatucanog, povrsnog kao i stavovi mojih oponenata na forumu,
Neko ko je zaista obisao sve kontinente i kome se svet ne zavrsava kod Beca, sigurno ne misli da je u Beogradu zivot NIKADA gori ;)
 
Ma naravno da nije, treća generacija se trenutno vraća iz Čikaga, a eno i onaj fini mladić se vratio Luka B….ć …
…nas drug vradovic ne spava danima, teško mu da pregori donošenje odluke i izvrši sunovrat u ambis…mislim povrat🤪
 
Igore šta je bilo neprihvatljivo etiketiranje?
Bukvalno imaš 20 strana foruma gde im pišu da su botovi - a neprihvatljivo je kad ja navedem šta su zapravo, bez navođenja ijednog ličnog podatka koji nisu sami naveli?
 
Igore šta je bilo neprihvatljivo etiketiranje?
Bukvalno imaš 20 strana foruma gde im pišu da su botovi - a neprihvatljivo je kad ja navedem šta su zapravo, bez navođenja ijednog ličnog podatka koji nisu sami naveli?
Pa problem je u uhodjenju koje ti sprovodis nad mnom vec godinu+, a i ko zna kime jos. Stvarno cu poceti da se osvrcem na ulici kada vidim koliko pedantno neko prati moj digitalni odraz.

Da li te nije sramota, tebe koji sebe smatras moralnim glasom razuma koji iskace niotkuda, da za nekoga koga ne poznajes napises da su mu roditelji podrzavali sps (pri tome ne znas nista o mojoj porodici, da li sam je imao i na koji nacin, sa kime sam ziveo), a ja posto sam ucen da sluzim pokorno rezimu sada podrzavam sns.
Mislim stvarno kuda ces sa tim...
Ovde sam jedan od retkih koji nikada nisu spomenuli politiku.
 
ja posto sam ucen da sluzim pokorno rezimu sada podrzavam sns.
Mislim stvarno kuda ces sa tim...
Ovde sam jedan od retkih koji nikada nisu spomenuli politiku.
Ne uhodim ja tebe nego ste ti i vradovic maskote ovog foruma svako iz svog ugla, kao što sam i objasnio.

Bukvalno ništa zlonamerno nisam napisao, ne karikiraj. A ti jesi neko ko podržava SNS, ali u tome nema ničega posebnog - većina vas tamo ih podržava. A sve sam i napisao da više ljudi ne bi filozofirali da ste botovi kada je istina mnogo prozaičnija.
 
Vrh