Šta je novo?

Cene nekretnina

Taj je malo dete za ove nase. Svuda ce da se nadje neko da pokusa da pokrade i smuva nesto, ali je razlika u sistemu kako se bore protiv toga i sta se desava kada se otkrije afera. Njihov narod malo vise pamti pa ne bi Vucic i njemu slicni vaskrsli tako lako nakon 90tih.
 
Istripovao si se. (jer verovatno nisi imao licne primere). Na primer u Honolulu je tolika korupcija da je to uzasno. Korupcija u Srbiji postoji ali je ni 1% od korupcije na Havajima. Na sve to njihovi politicari su blago receno retardirani. Ovi nasi su da ih mazes na hleb al bukvalno. Prosto da ne poverujes koja nebo i zemlja razlika. Jednostavno u Srb ti drzavne sluzbe uvek koliko toliko pomognu ali ne na Havajima gledaju kako da te izmuzu za sto vise mogu. Ti misli sta hoces ali to je istina. Tako da to pljuvanje po svemu i svacemu je iz mog ugla apsolutno neutemeljeno kada se poredi sa drugim sistemima.

Jedina realna razlika je ta sto je narod malo normalniji (u skupljim krajevima) ali politicari u Srb su daleko kvalitetniji, bolji i na znacajno visem nivou.
 
Zapadom zavladala neka sekta sa ozbiljno poremećenim vrednostima.

Kada neko iz Srbije ovo izgovori, nema dalje...

Nego, je l' postoji jedna država na tom trulom zapadu koja ima gradonačelnika glavnog grada sa plagiranim doktoratom koji pritom nesmetano nelegalno (g)radi u tom istom glavnom gradu?

Eno ti Boža odgovorio pre par strana

Lobotomirani su svi koji zaista veruju da postoji taj idealizovani uređeni svet koji eto samo na njih čeka. Ali dobro. Ljudi očigledno uče jedino iz sopstvenog iskustva. Tako da srećan put

Ljudi se dele na lobotomirane i one nelobotomirane. S'tim što je nejasno koji od njih prave podelu?
 
I za kraj, produzeni vikend sam proveo na Zlatiboru, pobegao malo na cist vazduh. I onda pogledao koji je kvalitet vazduha i po tom parametru cini mi se da nije bio pozitivan efekat odlaska iz Beograda. Ovo je AQI prognoza za narednih 7 dana za Zlatibor. Svakako otici u Lux Apartman sa SPA centrom i ne izlaziti napolje i uzivati u blagodetima filtriranog vazduha u zatvorenim prostorijama je izgleda najbolje resenje...

Pogledajte prilog 149028

Sam si isto potpao pod takva mišljenja koja opisuješ sa pravom, ali verujem iz neznanja i nehotice. Već je diskutovano ranije, na Zlatiboru NE POSTOJI uređaj za merenje čistoće vazduha, pa svi ovi Air pretraživači koriste neke srednje geografske vrednosti, odnosno POGREŠNU METODU, jer su merne stanice Užice, Kosjerić, Požega, Čačak, Prijepolje mislim itd, odnosno sve industrijski i saobraćajno zagađeni gradovi. I onda sistem izračuna srednju vrednost između njih.
Ponavljam, NE POSTOJI merna stanica...a verujem da znate i iz kog razloga! Nije narod bezveze sam došao do one izreke da je "vazduh čist kao na Zlatiboru", jer stvarno, na Zlatiboru ne postoji ni potreba za mernom stanicom, to bi bila čista glupost i bacanje para...tako da ne brini očistio si pluća i podigao imunitet!

Trebalo bi da Opština preduzme nešto oko toga jer ima dosta stranaca koji će isto tako proveravati i steći sasvim obrnutu sliku. A to svakako nije dobro za turizam!
 
Iz kog razloga ne postoji?
Ne znam da li znas ali vecina ovih sajtova koristi merne stanice od ljudi koje oni sami postavljaju a to moze mnogo da varira.

Ima onaj neki domaci zvanican sajt on je najtacniji.
 
hej @Wolf koliko posla ima da gps koordinate iz ugovora konvertujes u pravu adresu (https://www.latlong.net/Show-Latitude-Longitude.html)?

Onda bi sa Halooglasa mogao dobijes prosecne trazene cene za deo grada, i iz tvog sajta uporedis uporedis sa prosecnim realizovanim cenama (cak i po ulici!)
Hm, mogli bi da sredimo nesto. Svakako je u planu mapa, to je prva sledeca velika funkcionalnost koju cu dodati. Mislim da ce biti dosta korisna da gledas kakve su cene u kraju koji te interesuje.

Slazem se ali to je samo pokazatelj da je to nenormalno i da je to totalno nerealan rast i neodrziv...

Juzno od Bg je to naucna fanstastika za 98+% ljudi


Wolf kazi nam molim te kada cemo dobiti za Oktobar statistiku za vece gradove😀??
Ja se nadam veceras/sutra, sve zavisi od katastra i njihove azurnosti :)
 
Wolf! Hvala na sajtu!

Jesu li bas sve kupoprodaje ubacene za septembar na primer? Jel moguce da neke fale?
 
Wolf! Hvala na sajtu!

Jesu li bas sve kupoprodaje ubacene za septembar na primer? Jel moguce da neke fale?
Ako je neka kupoprodaja naknadno ubacena za septembar u poslednje dve nedelje onda fali, posto sam poslednji put povukao podatke tada. Svakako ce biti dodata kada dodam i podatke za oktobar.
Druga mogucnost je da se ne prikazuje u odeljku ugovori, ako ne prolazi uslove koji su opisani u info delu
"U statistiku prosečnih cena ne ulaze ugovori koji pored stanova i garažnih ili parking mesta sadrže neku drugu vrstu nepokretnosti. Ovi ugovori se neće prikazivati u odeljku Ugovori."
Ako primetis da neki ugovor fali na sajtu, a ima ga na katastru i prolazi ove uslove sibni mi podatke da proverim. Samo stanovi su na sajtu, sad se secam da si imao neku poruku gde je spomenuta kuca, zaboravih da odgovorim.
 
Већ знам да ћу се ујести за језик (прсте) што одговарам на ово, али не могу д'одолим:
https://en.wikipedia.org/wiki/Pierre_Maudet

... и не, ово није тврдња да је "преко" све исто као у Београду, већ сугестија да је слика о "преко" много комплекснија од оне која се најчешће представља.
Odgovaras a nisi ni procitao sta sam napisao. Niko ne kaže da su na zapadu anđeli nebeski. A poređenje ti je presmešno za bilo kakvu diskusiju. Sportski pozdrav.
 
Ako je neka kupoprodaja naknadno ubacena za septembar u poslednje dve nedelje onda fali, posto sam poslednji put povukao podatke tada. Svakako ce biti dodata kada dodam i podatke za oktobar.
Druga mogucnost je da se ne prikazuje u odeljku ugovori, ako ne prolazi uslove koji su opisani u info delu
"U statistiku prosečnih cena ne ulaze ugovori koji pored stanova i garažnih ili parking mesta sadrže neku drugu vrstu nepokretnosti. Ovi ugovori se neće prikazivati u odeljku Ugovori."
Ako primetis da neki ugovor fali na sajtu, a ima ga na katastru i prolazi ove uslove sibni mi podatke da proverim. Samo stanovi su na sajtu, sad se secam da si imao neku poruku gde je spomenuta kuca, zaboravih da odgovorim.
Sad sam razumeo unstvari fale kuce! :)

Hvala sto si dodao i druge gradove!
Kada ce Uzice? Stara Pazova? :)

Mogao bi i neke sveobuhvatne filtere
(samo da vidis kako je najlogicnije da bude).
Na primer cela Srbija pretraga.
Vise meseci ili cela godina
 
Istripovao si se. (jer verovatno nisi imao licne primere). Na primer u Honolulu je tolika korupcija da je to uzasno. Korupcija u Srbiji postoji ali je ni 1% od korupcije na Havajima. Na sve to njihovi politicari su blago receno retardirani. Ovi nasi su da ih mazes na hleb al bukvalno. Prosto da ne poverujes koja nebo i zemlja razlika. Jednostavno u Srb ti drzavne sluzbe uvek koliko toliko pomognu ali ne na Havajima gledaju kako da te izmuzu za sto vise mogu. Ti misli sta hoces ali to je istina. Tako da to pljuvanje po svemu i svacemu je iz mog ugla apsolutno neutemeljeno kada se poredi sa drugim sistemima.

Jedina realna razlika je ta sto je narod malo normalniji (u skupljim krajevima) ali politicari u Srb su daleko kvalitetniji, bolji i na znacajno visem nivou.
Hahahahahahahhaha cudi me da nisi ušao u novi sastav vlade.
 
Sad sam razumeo unstvari fale kuce! :)

Hvala sto si dodao i druge gradove!
Kada ce Uzice? Stara Pazova? :)

Mogao bi i neke sveobuhvatne filtere
(samo da vidis kako je najlogicnije da bude).
Na primer cela Srbija pretraga.
Vise meseci ili cela godina
Dodajem polako gradove, biraju se na glasanju na instagramu - https://www.instagram.com/cenenekretnina/
Bilo je Uzice, ali izgubilo od Cacka :D Stara Pazova ce biti vrlo uskoro na glasanju, mozda cak na sledecem krajem ove nedelje.

Bice i neki napredni filter, imam i ja hiljadu ideja, ali beba place, a stan mali 😅😅😅
 
Odgovaras a nisi ni procitao sta sam napisao. Niko ne kaže da su na zapadu anđeli nebeski. A poređenje ti je presmešno za bilo kakvu diskusiju. Sportski pozdrav.
Поређење је управо адекватно за тај један ред текста који си ти написао, а ја одговорио - корумпирани градоначелник је искористио своју функцију да својим ортацима вероватно намести грађевинске послове, добио доживотну пензију која ни до данас није опозвана, носио наногицу пар месеци и онда се опет кандидовао на функцију и изгубио за десетак посто гласова - и све то у Швајцарској.

С обзиром на то да смо на теми о ценама некретнина, ја хоћу да подвучем две погрешне премисе у скорашњој дискусији (не кажем да су твоје, већ се провлаче кроз дискусију):
1. погрешна је премиса да су станови у Београду скупи само због корупције, и
2. погрешна је премиса да ће неко ко у Београду зарађује 1500 евра и не може да купи стан, моћи то лако да уради "преко" (а да то "преко" није Опово).
 
Dodajem polako gradove, biraju se na glasanju na instagramu - https://www.instagram.com/cenenekretnina/
Bilo je Uzice, ali izgubilo od Cacka :D Stara Pazova ce biti vrlo uskoro na glasanju, mozda cak na sledecem krajem ove nedelje.

Bice i neki napredni filter, imam i ja hiljadu ideja, ali beba place, a stan mali 😅😅😅

Ja bih stavio da u skladu sa zelenim tendencijama staviš prvo gradove i mesta sa najčistijim vazduhom i komunalnim uređenjem. Recimo Zlatibor u zelenom a Beograd
u ljubičastom...samo onda bi nam možda Vradović vrisnuo! :cool:

p.s. Ovako izgleda kao sajt koji prati samo Beograd, bar dok ne klikneš filter, ali ako bi već na prvoj stranici mogao da prikažeš izbor po redu traženosti mislim da bi bilo interesantnije...
 
2. погрешна је премиса да ће неко ко у Београду зарађује 1500 евра и не може да купи стан, моћи то лако да уради "преко" (а да то "преко" није Опово).

Naravno da je pogrešna, ali takve "greje" misao da ipak žive u "civilizovanom" svetu i da su stoga bolji od svojih sunarodnika.

Jedna anegdota - poznanica (arhitekta) skoro pa ceo svoj identitet izvlači iz činjenice da živi van Srbije. E sad tamo gde živi ima pristojan standard srednje klase, letovanje, zimovanje, markirane krpice trice i kučine itd. ali naravno ne može da priušti da kupi stan. Ne može da priušti čak ni zabavište za decu, pa je zbog toga morala i da prestane da radi pa joj radi samo suprug (IT-jevac). Za vreme korone je izgubio posao i morali su privremeno da se vrate u Srbiju, bez uštedjevine naravno, gde su opet imali sličan ako ne viši standard nego u inostranstvu (niži troškovi, besplatan vrtić sa nešto manjim primanjima, tipa 20% manje). Ali bukvalno je prokukala (prokleta Srbijo, ništa ne valja, ne cene se najbolji itd ) zato što ne mogu da priušte da olako (bez velikog kredita) kupe stan u Beogradu u novogradnji u centru. To je u Srbiji jelte ljudsko pravo i minimum dostojanstva. Dok u inostranstvu i ne pomišlja da bi ikada mogla mastati da ima svoj stan bilo gde, a živi gde prvo nalete. Elem vratili su se u inostranstvo opet al su ipak kupili novogradnju na Dorćolu na kredit, da im se nađe u ovoj prokletinji necivilizovanoj (kao prodace čim se presele u Kanadu jer ih tamo čeka apsolutno uređenje kada slete bez ičega sa po 45 godina i dvoje dece). Još jedan razlog za nedostatak stanova po meni.
 
Ja kad pročitam ove pljuvačine po Beogradu deluje mi kao kad nekog gastarbajtera pitaš "Kako je tamo u Nemačkama, da odem i ja da pokušam da zaradim nešto", a on ti odgovori "Ma šta ćeš tamo, bude para ali radiš dan i noć, mučenje, gužve, skupo... ostani ti ovde" :)
 
Ljudi a ako vam se cini Stara Pazova?

Za sada sam najvise zagrejan za to mesto i tu da kupim.
Ne moram da zivim u Beogradu, ali hocu da budem blizu, u Negotinu nema svakako nista, radim od kuce.

Kako vam se Pazova cini?

Novi/Stari Banovci su isto bili u igri, ali sam ih izbacio samo zato sto mi treba dodatnih 6/7km do brze pruge BG-NS, iz Pazove (tu gde planiram da kupim) je zel. stanica na 500m. A dobro i realno, Pazova ima 30k ljudi i opstinski i regionalni je centar, a Banovci par puta manje.

Mislim da mnogi jos nisu svesni te pogodnosti, gledao sam red voznje, za ~20min se stize u NBGD, a Beograd Centar jos 3 minuta vise, do Zemuna za ~15tak minuta.
U Zemunu i to koliko vidim na zel. stanici ce biti i pocetna tacka druge linije metroa i to ce se svakako graditi.


Indjija, Nova Pazova, Batajnica, Zemun, Beograd - sve je blizu. Novi Sad.
Pruga na 500m, aerodrom, autoputevi BG - NS, BG - Zagreb, a uskoro i brzi put NS - Ruma - Sabac koji je opet tu negde. Dunav. Logisticki centar Srbije i regiona u siroj okolini.
MTU, Toyo, i razne druge nove fabrike - sve je tu - to mozda i steti ako zagadjuju svakako xd

Uglavnom, definitivno mi ovo deluje kao i dalje nesto povoljno i solidno a relativno brzo se stigne do centra Beograda.

1150e/m2 novogradnja (sa PDV-om). u naselju Beograd nista ispod 1500/1600e/m2 od novogradnje ne moze da se nadje a da je normalno, cak ni u daljim predgradjima. Slicno je i za naselje Novi Sad.

Dobro je i kao investicija i za zivot.


Kakva su vasa iskustva sa Pazovom i sl?
Neki link za Pazovu?
 
Mislim da u Bg-u i NS-u neće skoro padati cene značajno. Tj u centralnim delovima Beograda sigurno neće pasti - jer je već sada dosta prenatrpano (ali uvek može više).
Možda se spusti malo na periferiji, ali i to je teško
U ostalim mestima sigurno dolazi do jačeg pada, jer realno ni jedno mesto osim ova dva grada se ne razvija i postoji odliv stanovništva.
Beograd kao Beograd ostaje sigurno još nekoliko decenija kao "centrala" za taj tzv ADRIA region
 
Mislim da u Bg-u i NS-u neće skoro padati cene značajno. Tj u centralnim delovima Beograda sigurno neće pasti - jer je već sada dosta prenatrpano (ali uvek može više).
Možda se spusti malo na periferiji, ali i to je teško
U ostalim mestima sigurno dolazi do jačeg pada, jer realno ni jedno mesto osim ova dva grada se ne razvija i postoji odliv stanovništva.
Beograd kao Beograd ostaje sigurno još nekoliko decenija kao "centrala" za taj tzv ADRIA region
Na čemu zasnivaš te tvrdnje?
 
Pa definitivno tražnja neće oboriti cenu u centralnim delovima grada (i delovima gde pojedina naselja gravitiraju), jer je dosta ljudi koji su želeli da prodaju placeve/stare kuće za gradnju to već uradilo - prosto rečeno dosta se sužavaju mogućnosti za gradnju (to je već u mnogim Evropskim gradovima tako)
Tu očekujem smanjivanje gradnje i stabilizaciju tih cena. Sad šta će biti sa starogradnjom, to niko ne zna - jer mislim da će se ponuda smanjivati.

A ovo u vezi firmi, samo bacam pogled na firme koje posluju u Srbiji, skoro sve firme imaju sedište u Bg-u. Takođe dosta firmi iz sedišta u Bg-u pokriva tržište Balkana...

Mislim da će najnoviji popis sve to potvrditi, da se Srbija jugo-istočno od Kruševca rapidno prazni, a da jedino Bg i NS imaju kakav takav rast stanovništva...
Ovo je naravno skroz amaterski pogled na stanje. Verujem da će polako realnost postati takva - da polovina ljudi poseduje nekretnine, a polovina će živeti kao podstanari
 
Srbija je raj na zemlji, svako ko misli da je van med i mleko je glup, rekoše članovi foruma koji žive i rade u tom istom inostranstvu:)
Šta li je to onda, mazohizam možda, ili nešto drugo?

Meanwhile, u Srbiji

Dato isključivo kao slikovit prikaz nekih stanja u društvu. A i ti profesori, kad već rade za tih bednih 50k jer nisu sposobni za biznis, ni ne treba da žive u Beogradu, deci realno ni ne treba iko da predaje, jer Beograd i nije da se u njemu živi, već investira.
 
Srbija je raj na zemlji, svako ko misli da je van med i mleko je glup, rekoše članovi foruma koji žive i rade u tom istom inostranstvu:)
Šta li je to onda, mazohizam možda, ili nešto drugo?

Meanwhile, u Srbiji

Dato isključivo kao slikovit prikaz nekih stanja u društvu. A i ti profesori, kad već rade za tih bednih 50k jer nisu sposobni za biznis, ni ne treba da žive u Beogradu, deci realno ni ne treba iko da predaje, jer Beograd i nije da se u njemu živi, već investira.
Pa ti moji komentarisu tako su ugoavnom povratnici iz inostranstva koliko sam skontao.

Za poredjenje sa inostranstvom degradacija autoriteta u prosveti bas i nije najsrecniji izbor.
 
Više sam mislio na članove foruma koji se zlopate po tuđini. Kao kad ti dođe član rodbine iz inostranstva, kaže "ne znate šta imate" i vrati se tamo, šta će jadan, muka.

Pa nije, ali i nije da nije :) Zato što je nedostatak mehanizma za rešenje ovakvih slučajeva upravo jedan od sistemskih problema, koji predstavlja problem i pojedincima sa znatnim iznosima prihoda u Srbiji.

I nije moja poenta Srbija crna, sve drugo belo. Nego prosto mi je groteskno zastupati suprotan stav. Na kraju krajeva, brojke govore, neto imigracija i tip migranata kao čist primer.
 
Istripovao si se. (jer verovatno nisi imao licne primere). Na primer u Honolulu je tolika korupcija da je to uzasno. Korupcija u Srbiji postoji ali je ni 1% od korupcije na Havajima. Na sve to njihovi politicari su blago receno retardirani. Ovi nasi su da ih mazes na hleb al bukvalno. Prosto da ne poverujes koja nebo i zemlja razlika. Jednostavno u Srb ti drzavne sluzbe uvek koliko toliko pomognu ali ne na Havajima gledaju kako da te izmuzu za sto vise mogu. Ti misli sta hoces ali to je istina. Tako da to pljuvanje po svemu i svacemu je iz mog ugla apsolutno neutemeljeno kada se poredi sa drugim sistemima.

Jedina realna razlika je ta sto je narod malo normalniji (u skupljim krajevima) ali politicari u Srb su daleko kvalitetniji, bolji i na znacajno visem nivou.
Sto se ne vratis sa Havaja da zivis u Srbiji onda?
 
Vrh