Šta je novo?

Cene nekretnina

Lično bih voleo da Rusa što više bude ovde, jer nisu oni digli cene kirija. Mnogi od njih i žive van Bg, neki su samo ovde registrovali firme, pa dođu kod prijatelja koji već iznajmljuju stan. Mnogi studenti ionako nemaju da plate ni 250 eura kiriju, tako da se neće vraćati, a stanodavcima će ostati da uživaju u svojim stanovima i plaćaju troškove.
 
100.000 rusa ako u proseku potrose 3.000 eura mesecno to je 300M eura svakog meseca otislo sto pekarama, prodavnicama sto ovima sto rentiraju airbnb ili dugorocno ili nekome ko je prodao nekretninu. Trenutno je bull market a bearovi su otisli u pecine.

Zamislite ako dodje 1M Rusa. To bi krvava borba bila do poslednjeg kreveta. Vecina ljudi hoce u gradove i stanove zbog infrastrukture, poslova, mogucnocu da funkcionises bez kola i slicno.

Ja licno vise volim ruralne predele ali to je izgleda samo pusti san :)
 
U teoriji pekara na zelenom vencu bi mogla da duplira promet sto bi omogucili da se podignu plate radnicima. Valjda bi bilo neke koristi :)
Ipak u cirkulaciju bi uslo bas puno novca i to bi omogucilo da trziste bude likvidnije.
 
pa dobro. Barem bi doprinosili nasem BDP-u i vecem drzavnom prometu/porezu i slicno.
 
ako mora da se bira bolje onda 1mil Rusa nego 2mil migranata sa bliskog istoka...uskoro ce biti rezultati popisa, malo fingirani, to je jace od nas i bice nas 6.5miliona...vradovicu molim te vrati se , sve ti je oprosteno :)
odliv stanovnista celog regiona je na visokom nivou, prednjaci Hrvatska...neko ce da naseli teritoriju u jednom trenutku...

....a medalja ima dve strane...
 
https://rs.bloombergadria.com/anali...eka-pad-cena-nekretnina-od-bar-10-odsto/news/

...da ne bude posle da niko nije nista najavio i da su sve analize predplacene :)

mada ako dodje tih milion Rusa sve je moguce...ja samo nikako da shvatim kako dolaze i regulisu boravak, kako prebacuju novac kad ne radi platni promet..uvek ima par hiljada za koje nema problema, ali kako to radi ostatak "normalnih" ljudi...200keur u gepek i polako bez papira za Srbiju...
 
Ima ovde objasnjeno

a jos jedna zanimljivost povodom novih sugradjana

Beograd uskoro i zvanicno prelazi 2M stanovnika :)
 
pa da, razne kombinacije i muke, neki mogu da zatraze status politickog azilanta, cak ne znam mogu li dobiti staus izbeglice ako nisu dosli iz Ukrajine...a u svakom slucaju ne resavaju boravisnu i radnu dozvolu, da ne pricamo o platnom prometu, to je do pre nekog vremena funkcionisalo preko UniCredit i Raiffesen banke, ali je sad i to otezano ili onemoguceno...

KOPIRAM:
Državljani Rusije u Srbiji mogu da borave do 30 dana bez vize, navodi se na sajtu Ministarstva spoljnih poslova Srbije (MSP).

„U Beogradu sam privremeno, ostala sam duže nego što sam planirala, ali nisam htela da se bavim regulisanjem papira pošto se definitivno selim dalje", kaže Marina.

Viktor planira da ostane na duže staze, a ima i posao u jednoj srpskoj firmi.

Međutim, za sada radi na crno.

„Poslodavac trenutno nije spreman da mi pomogne da izvadim radnu i boravišnu dozvolu", navodi.

Pošto nemaju regulisan boravak, Marina i Viktor već više od pola godine odlaze na vizaran u BiH.

„Ne brinem se, jer znam da to što radim nije nezakonito", kaže Viktor.

Kočenov kaže da stranci nastoje da „smanje kontakt sa državnom birokratijom" iz najrazličitijih razloga.
 
auu bre ljudi, 90 min do posla od Mladenovca, a živiš u kraju gde nikog ne znas, nema nikakve infrastrukture na nekom nivou (školstvo, zdravstvo, vannastavne aktivnosti…), a zagadjenje nije daleko od Beogradskog, imajući na umu da uglavnom stiže iz Obrenovca od paljenja gline nalivene mazutom možda i veće… onda čovek i da razume vradovic-a sto zbrisao za Honolulu, a ovde palamudi…-:):):)
Da su glavni uzrok zagađenja termocentrale leti bi vazduh bio za nijansu bolji od grejne sezone. Međutim, leti je vazduh u Beogradu, pa i Obrenovcu pristojan, a često i odličan i pored termocentrala i saobraćaja.

Grejanje je jedini relevantan uzrok zagađenja. Čim počne sezona grejanja krenu i problemi sa zagađenjem. Ljudi po kućama i malim privrednim objektima svašta lože i to je problem.

Lepo se vidi po mernim stanicama da zagađenje traje u grejnoj sezoni.
 
U teoriji pekara na zelenom vencu bi mogla da duplira promet sto bi omogucili da se podignu plate radnicima. Valjda bi bilo neke koristi :)
E jesi duhovit, ko jos visak profita u Srbiji trosi na plate radnicima. 😁 Kod nas je priroda inflacije takva da sve raste duplo brze od plata. Ako ne mozes da prezivis, radi vise.. nece te zameniti neki Rus ili Ukrajinac, jer oni su upworkovci.
 
https://rs.bloombergadria.com/anali...eka-pad-cena-nekretnina-od-bar-10-odsto/news/

...da ne bude posle da niko nije nista najavio i da su sve analize predplacene :)

mada ako dodje tih milion Rusa sve je moguce...ja samo nikako da shvatim kako dolaze i regulisu boravak, kako prebacuju novac kad ne radi platni promet..uvek ima par hiljada za koje nema problema, ali kako to radi ostatak "normalnih" ljudi...200keur u gepek i polako bez papira za Srbiju...
Ima nacina da se prebaci novac u Rusiju i obratno.
 
1667384941558.png

Popust samo za kreditne kupce?!?! Pa gde su kesh kupci?
 
Cini mi se da su garaze u NS ista cena ako ne i skuplje nego u BG.
Evo npr ova Vojvodjanka, cena parking mesta visa nego u Novom Dorcolu..
 
Danas je izgleda LUX sve što možeš od 2 kirije da opremiš stan.

U ovom slučaju 2800 €:

Stolice iz Jyska, 4x6000, 200€
Trpezarijski sto iz Jyska, 16000, 130€
Frižider, 35000, 300€
Sudomašina, 36000, 300€
Rerna, 30000, 250€
Ploča, 30000, 250€
Aspirator, 20000, 170€
Kuhinja 1.000€

Nekad je bilo potrebno bar godinu dana kirije da opremiš stan...

Sta pricati o trzistu gde se ovako nesto prodaje po ovoj ceni

 
Ovo je najgori stan koji sam ikada video.
Prvo sam pomislio da se radi o stanu neke stare osobe, ali onda vidim novi bicikl, mladalacke patike i ne mogu da verujem da postoji tolika lencuga koja uopste ne mari za cistocu. A ne bi me cudilo da nosi roleks da se pokaze u drustvu.
Jedina cista stvar je klima koja je ocigledno tek ugradjena, mogu da zamislim sok koji su doziveli ti sto ugradjuju klime kada su usli u stan, sigurno su trazili sedam dana bolovanja posle ove ugradnje.
 
Da su glavni uzrok zagađenja termocentrale leti bi vazduh bio za nijansu bolji od grejne sezone. Međutim, leti je vazduh u Beogradu, pa i Obrenovcu pristojan, a često i odličan i pored termocentrala i saobraćaja.

Grejanje je jedini relevantan uzrok zagađenja. Čim počne sezona grejanja krenu i problemi sa zagađenjem. Ljudi po kućama i malim privrednim objektima svašta lože i to je problem.

Lepo se vidi po mernim stanicama da zagađenje traje u grejnoj sezoni.
niko nije spomenuo termocentrale(sta god to bilo), predpostavljam da mislis na toplane, ja sam mislio na termoelekrtanu Obrenovac, proizvodnja struje...
 
Sta pricati o trzistu gde se ovako nesto prodaje po ovoj ceni


Znaš šta je fora ovde, ti njemu daš 120.000, 40.000 je za stan, a 40.000 si mu dao da renovira stan, pa će onda on morati da vrati 40.000 jer ni tad neće stan da vredi ove pare koje traži.
 
Poslednja izmena:
Vrh