Šta je novo?

Cene nekretnina

Predugo ste ziveli u komunizmu, nema toga vise. Protiv sam levicarenja, a za red i zakon.
Znaci za desnicarski pristup ste dobro sam onda protumacio i odgovorio i svako od citalaca moze da prosudi da li to sto nazivate levicaranje iskljucuje red i zakon. To koliko je ko ziveo u kom vremenu i o tome ko je za koristi jace desnicu - mislim da nije tema za forum gde se prica pre svega o pitanjima stanovanja i urbanizma i sl. pa na tu temu necu dalje diskusovati
 
Znaci za desnicarski pristup ste dobro sam onda protumacio i odgovorio i svako od citalaca moze da prosudi da li to sto nazivate levicaranje iskljucuje red i zakon. To koliko je ko ziveo u kom vremenu i o tome ko je za koristi jace desnicu - mislim da nije tema za forum gde se prica pre svega o pitanjima stanovanja i urbanizma i sl. pa na tu temu necu dalje diskusovati
evo ga jos jedan "a mice, ajde da pomognemo ljudima sa saloncima od 180 m2 sto nemaju za tako odvratno skup infostan i odrzavanje, drzava duradi nesto"
 
Labude ako merac pokaze da je tako nema razloga da mu ne verujemo. Zlatibor je sirok pojam. U centru, gde najveci broj ljudi boravi dok je na zlatiboru i gde se grade Lux Lux aparmanti sigurno nije cistiji kada se zalozi je nemaju svi podno grejanje, dok kad se ode par km odatle mozda i jeste. Ne zaboravi da je New York na okeonu, odakle stalno duvaju neki vetrovi zbog cega je vrrovatno i cist morsko vazduh. I u BG kad dune kosava se procisti.
Nema sertifikovanog merača na Zlatiboru, jer nije ni potreban, imaš na državnom sajtu za premer, tako da se nema čemu verovati! Trenutno najčistiji vazduh i najbogatiji jonima.
To kad prođe neki kamion pored tebe to nema veze sa ovim što pričamo a i to će se uskoro za godinu-dve završiti jer je ostalo veoma malo slobodnih parcela u centru. Onda kreću Zlatni grad kraj Ribničkog jezera što je već nekih 5-6km od centra. Uzgred kad se popuni centar i stane izgradnja eto novog buma u cenama!

Slatkorečivo pričaš ali to meni izgleda kao da opijeni i pijanac žele da ubede normalnog da je magarac kako bi ga zajašili da ih nosi...ali nadam se da shvataš kako je sve manje tako naivnih koji bi poverovali u te pričice
 
1686227670818.png
 
Koje su to interesantne lokacije na Zlatiboru? Pitam za druga :)
Nema sertifikovanog merača na Zlatiboru, jer nije ni potreban, imaš na državnom sajtu za premer, tako da se nema čemu verovati! Trenutno najčistiji vazduh i najbogatiji jonima.
To kad prođe neki kamion pored tebe to nema veze sa ovim što pričamo a i to će se uskoro za godinu-dve završiti jer je ostalo veoma malo slobodnih parcela u centru. Onda kreću Zlatni grad kraj Ribničkog jezera što je već nekih 5-6km od centra. Uzgred kad se popuni centar i stane izgradnja eto novog buma u cenama!

Slatkorečivo pričaš ali to meni izgleda kao da opijeni i pijanac žele da ubede normalnog da je magarac kako bi ga zajašili da ih nosi...ali nadam se da shvataš kako je sve manje tako naivnih koji bi poverovali u te pričice
 
O čemu ti pričaš stari?!
Kakvo ''prvo, drugo mesto''?
Koji se to grad sa kojim takmiči?Ili ko se sa kim takmiči?

Ne znam koliko napor koristiš dok razmišljaš ali ove ne postoji nikakvo takmičanje/ranigiranje.
Niti ranigranje ljudi prema tome koliko imaju i koliko i u šta mogu da investiraju.
Postoji samo tvoj umišljaj i neki omalovažavajući stav prema svima.
Jasno je po stilu pisanja da si stariji od svih ovde i to govori dovoljno o tvom kapacitetu za diskusiju.

Predlažem da zastaneš, uđeš u svoj profil i pročitaš koliko si poruka pisao i šta si pisao.
Ako tada osetiš preplavljujuće emocije tuge i potrebu da zaplačeš za tebe ima nade.

brate....iz tog sam kraja pa prosto sam u šoku šta pišeš stari.Al takvih vas se gore parkiralo vazda.
 
Malo da se ponovo vratimo i na temu oko nekretnina.

A isto nas čeka povećanje od ECB 15.6.
Keš postaje sve skuplji i skuplji... Svi zatežu maksimalno od NBS pa do ECB i FEDa...

Bitna informacija iz linka je da se vraćanje inflacije u željene okvire očekuje sredinom sledeće godine, dakle neće popuštati sa kamatnim stopama još bar godinu dana.
 
Bilo nesto slicno u onim braon zgradama preko puta hotela Jugoslavije i nekadasnje BK TV - suda. Otpale dve terase. Neko rece da su krivi vlasnici tj da su ostetili hidroizolaciju ili tako nesto.
Mislim da je bitan kriterijum energetska efikasnost i popravke tih prefabrikovanih fasada. Recimo na toj zgradi nikad ne mozes napraviti ogradu od terase da izgleda isto. Ili kako bi na takve nekakve zgrade isla spoljasnja izolacija - kamena vuna npr.
Slazem se da je lokacija, lokacija ali u jednom trenutku ce, kao i u Bukurestu u prosloj deceniji, doci do porasta interesovanja za kucom na periferiji. To sto sad nije tako nije povezano sa visokim kvalitetom zivota u tim zgradama ili na tim lokacijama vec zato sto nema alternative.
A da ne poredim koliko je KOLEKTIVNO inferiorno naspram INDIVIDUALNOG stanovanja.
 
Poslednja izmena:
Koje su to interesantne lokacije na Zlatiboru? Pitam za druga :)
Sve što nije strogi centar, što se mene tiče...ako ti treba mišljenje o nekoj lokaciji posebno slobodno pitaj

Centarfor ko ti brani, vidiš da se ovde spominju cene po celoj evropi i svetu, ovo je svetski forum cena nekretnina sa pogledom na Wall street, ECB, FED i sve druge znane i neznane institucije i njihove odluke :)...a nemoj da misliš da CG nije važna, jer ako tamo poskupi mnogi će Srbi pohrliti da kupe stan u Beogradu, Zlatiboru i drugim poznatim ili profitabilnim lokacijama. Nije ni Srbija, a kamoli Beograd neko veliko tržište da bi bilo nešto posebno izdvojeno. Kad već pričaš o CG

Darko D, opusti se čoveče! Srbija je slobodno tržište odavno, svi se ravnopravno takmiče, zašto bi manje pričao o Ledinama, Nišu, Kragujevcu ili bilo kom drugom gradu koji me zanima...prošlo je vreme kad su crvene prdonje u udobnim foteljama odlučivali koji će region kako da se razvija. Znam da je ostalo puno njihove dece koja su sad na položajima i imaju istih sklonosti ali to već nije problem nas ostalih!
 
Poslednja izmena:
Opšte je poznato da je Beč duplo gori od Beograda, a Zlatibor duplo bolji od Toronta i Beča Zajedno. Stekao sam utisak, vremenom, da Beli Zlabud u stvari gaji duboke sumnje da je Zlatibor dobra investicija. Sve te sumnje koje forumaši spominju ovde, u vidu mana koje Zlatibor realno ima. I sada on vas ubeđuje, ali istina je da on sve vreme sebe ubeđuje i to žestoko, da Zlatibor nema mane. A najveći strah mu je da investicija, koju će platiti kao PREMIUM, u stvaru bude običan STANDARD, jer su mu prodali priču "investitori" i da će onda, za par godina nakon tog poduhvata, pisati ovde uveliko koje je Zlatibor đubre i prevara, dakle promeniće stav u potpunosti.
 
Sve što nije strogi centar, što se mene tiče...ako ti treba mišljenje o nekoj lokaciji posebno slobodno pitaj

Centarfor ko ti brani, vidiš da se ovde spominju cene po celoj evropi i svetu, ovo je svetski forum cena nekretnina sa pogledom na Wall street, ECB, FED i sve druge znane i neznane institucije i njihove odluke :)...a nemoj da misliš da CG nije važna, jer ako tamo poskupi mnogi će Srbi pohrliti da kupe stan u Beogradu, Zlatiboru i drugim poznatim ili profitabilnim lokacijama. Nije ni Srbija, a kamoli Beograd neko veliko tržište da bi bilo nešto posebno izdvojeno. Kad već pričaš o CG

Darko D, opusti se čoveče! Srbija je slobodno tržište odavno, svi se ravnopravno takmiče, zašto bi manje pričao o Ledinama, Nišu, Kragujevcu ili bilo kom drugom gradu koji me zanima...prošlo je vreme kad su crvene prdonje u udobnim foteljama odlučivali koji će region kako da se razvija. Znam da je ostalo puno njihove dece koja su sad na položajima i imaju istih sklonosti ali to već nije problem nas ostalih!
Jel ima na ovom forumu tema o Zlatiboru?
 
Otvori sajt zlatibuild.rs, pa forum, i tako, imas lepu ideju, okupis istomisljenike i cavrljas. Pozoves vradovica koji ima neku imovinu pokraj Zlaje. Taman biste se lepo slozili a bilo bi i prihoda od reklama.
Ovo bi trebalo da je tema striktno vezana za Beograd. Ako nije, ja cu da pisem o isplativom ulaganju na Cg primorju :)
Tema ==>

Cene nekretnina​

Nalazi se pod temom ==>

Gradski život i vesti​

A opis ove teme je:
Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd
 
da investicija, koju će platiti kao PREMIUM, u stvaru bude običan STANDARD, jer su mu prodali priču "investitori" i da će onda, za par godina nakon tog poduhvata, pisati ovde uveliko koje je Zlatibor đubre i prevara, dakle promeniće stav u potpunosti.
Investitori "moraju" da ispostuju odredbe ugovora u pogledu ugradjenih materijala. U ugovoru nije definisan materijal koji se koristi za hodnik zgrade ili tip ulaznih vrata i slicno tako da tu mogu da se provuku. Isto tako i okolna infrastruktura nije definisana.
 
Slazem se da je lokacija, lokacija ali u jednom trenutku ce, kao i u Bukurestu u prosloj deceniji, doci do porasta interesovanja za kucom na periferiji. To sto sad nije tako nije povezano sa visokim kvalitetom zivota u tim zgradama ili na tim lokacijama vec zato sto nema alternative.

Prvenstveno zato što nema metroa koji bi povezao periferiju sa centrom bolje....Ali Beograd danas da krene da gradi metro, neće izgraditi jednu liniju sledećih 10-15 godina, a realno mu treba tri...Tako da taj pritisak na život u blizini centra se neće popuštati u dogledno vreme.
 
Pa, biće sve veći. Moraće ljudi i da prihvataju manje plate da bi našli nešto.
Naivno je biti u fazonu "lagan rad", jer se sve isto dešava sa zakašnjenjem u odnosu na Ameriku i EU. Ali šta se sve ovde lupalo, možete i da nastavite da pričate kako nema krize u IT-ju :)

Ali to nije direktno tema ovde, iako svakako naravno utiče na tražnju.
 
Vrh