Šta je novo?

Cene nekretnina

Evo bas citam nove rezultate popisa koji ukljucuju popis - stanova (stan - jedinica za stanovanje, pored stanova u zgradama, ukljucuje i kuce).

U Gradskom podrucju beograda na svaka 4 nastanjena stana dodje 1 nenastanjen - upravo ono sto ja pricam ovde dugo i sto je jedino objasnjenje kako uz gradnju i neznatan rast broja stanovnika grada (i pad u vecini gradskih opstina), cene mogu rasti. I da je investiciono kupovanje stanova balon koji ce puci...

Beograd je specifičan jer je "na papiru" veliki grad, a relativno mali deo teritorije grada uopšte liči na gradsko okruženje. U gradovima slične veličine u EU, 5 km od centra grada su skupi stambeni kvartovi, a u BG je 5 km od centra Krnjača koja nema kanalizaciju. Shodno tome, samo mali deo gradskog jezgra (Vračar, Stari Grad, delovi Savskog Venca i centralni deo NBG) predstavljaju poželjne delove za život i tu će tražnja uvek postojati i cene i dalje rasti jer tu nema više slobodnih parcela niti mogućnosti da se grad dalje širi, a 90% ljudi koji žive u BG žele da žive na 10% teritorije. Ako neko kupuje na Ledinama ili Altini sa investicionom namerom da će se u nekoj budućnosti NBG proširiti i absorbovati te delove u urbanu celinu, to je vrlo riskatna investicija.
 
Cene stanova će samo rasti

IZVOR: B92, BETA SREDA, 28.05.2008. | 14:27

Kaže Aleksandra Kon iz agencije "Alka
"Kao glavni uzrok poskupljenja nekretnina navodi se stanje na tržištu. Tražnja je čak pet puta veća od ponude, a samo u Beogradu nedostaje oko 200.000 stanova. Da bi se cene stabilizovale, stručnjaci navode da je neophodna izgradnja novog stambenog prostora."

---
Cene stanova pale 30 %, kupaca malo

IZVOR: DNEVNIK SUBOTA, 12.03.2011. | 12:53
 
@beli labud haha, možemo da se složimo da takvo upravljanje državom nije normalno, ali reci mi molim te da li je naše upravljanje normalno?

Smeta ti što Ameri prave dug, a ne smeta ti centralizacija Srbije, mešetarenje i manipulisanjem cena na tržištu nekretnina i prodaja mačke u džaku?

Znam da ti očigledno ne smeta uništavanje Zlatibora ;)

Pozdrav iz čuvenog francuskog skijališta sa 16 sprata haha...
Avoriaz_France_winter.jpg


Znaš gde je problem, da je ovo u Srbiji svi bi se zgražavali, ali pošto je na zapadu onda je prelepo...možda možeš da objasniš nekim stručnim komentarom

Ameri ulaze u recesiju jer štampaju puno novčanica, i na taj način mogu celi svet da zaviju u crno, a mi iako donesemo neku pogrešnu odluku samo smo sebi krivi

Ja se recimo radujem ovoj vesti...
 
To u Srbiji nikada nema niti ce ikada biti. Na slici vidimo zgrade koje nisu nabijene i koje su stilski ujednacene. Kod nas ima samo suprotno, narocito na planinama koje zele da budu premium a u tome im ide ko CG primorju sto ide da bude elitno.
 
Ako neko kupuje na Ledinama ili Altini sa investicionom namerom da će se u nekoj budućnosti NBG proširiti i absorbovati te delove u urbanu celinu, to je vrlo riskatna investicija.
Ili dugorocna investicija. Bezanijski aerodrom je bio tamo negde daleko od grada, u sred mocvare, bez kanalizacije. Danas je to AirportCity i West65 oba medju najskupljima u gradu u svojoj kategoriji.
 
Ili dugorocna investicija. Bezanijski aerodrom je bio tamo negde daleko od grada, u sred mocvare, bez kanalizacije. Danas je to AirportCity i West65 oba medju najskupljima u gradu u svojoj kategoriji.
Tako je, samo treba sačekati 1 vek i opet novu SFRJ u međuvremenu ( :

Druže, stvarno su mi legendarni tvoji komentari, deluješ kao profesionalni troler :)


Ne baš kao @vradovic, već neko ko baš radi to iz srca :)
 
Evo jednog primera koliko agencije ,,pomažu,, celoj situaciji.

Da li ste nekad videli oglas od vlasnika koji ubrzo nestane?

Meni se često dešavalo da vidim stan za 70 pa odjednom za 77 000 i pomislim oh cene skaču.
Ustvari dodju čike agenti i ponude vlasniku da prebaci njima da oni to prodaju za dosta više. Neretko te čike imaju veze sa novogradnjom većih kompleksa u istom kraju kojim tako ubiju konkurenciju i mogu da dižu/opravdaju te lude cene jer ,,svuda sve skače,,

U medjuvremenu oni prodaju tonu svoje novogradnje a vlasniku ostane stan koji ne prodaje mesecima.

Evo npr ovaj oglas gde je vlasnik ipak zadržao svoj oglas. Verovatno zna za jadac.
Razlika je više od 10 posto u ceni plus jos ide i 2 posto za usluge agenciji što su vam omogućili da platite dosta više za isti stan.
Malo agencija promeni opis, naslovne slike i ne napiše dupleks no 1 od 2 itd. ali isti stan :)
Pogledajte prilog 161968
Bravo druze, upravo to sam gledao zadnjih 3 godine, a cak i sa mnogo vecim povecanjima cena sam video od tih gov*ivih agencija, ne mogu da ih smislim..
 
Sigurno je da ima dobrih i poštenih agencija ali guranje cena gore već se mnogima odbija o glavu jer sad je teško ubediti prodavca da treba s spusti...
Paa obija im se o glavu tako sto vlasnici agencija imaju najbolju zaradu dok sam radnik ,,agent'' sada nema posla jer je sam podizao cene i sada taj radnik nista ne prodaje vec par meseci u nazad,a zna se kad agent ne proda nista nema ni platu taj mesec i mora dati otkaz i traziti drugi posao da prehrani porodicu jer se sam za..bo sto je slusao gazdu pa ce tako sada morati da se zaposli u nekoj fabrici i da jedva krpi kraj sa krajem i tek onda moze videti kako je bilo postenim radnim ljudima tesko da kupe stan,jer ce sam to vec sada polako osetiti na svojoj kozi..
Znaci sam ,,agent" kao radnik je sam sebe doveo u mat poziciju podizuci cene
 
Pozdrav iz čuvenog francuskog skijališta sa 16 sprata haha...
Pogledajte prilog 161995

Znaš gde je problem, da je ovo u Srbiji svi bi se zgražavali, ali pošto je na zapadu onda je prelepo...možda možeš da objasniš nekim stručnim komentarom

Ameri ulaze u recesiju jer štampaju puno novčanica, i na taj način mogu celi svet da zaviju u crno, a mi iako donesemo neku pogrešnu odluku samo smo sebi krivi

Ja se recimo radujem ovoj vesti...
Druze, Francuska ima preko 300 skijalista, ti si nasao da uporedjujes jedno od njih sa Zlatiborom koji pritom i nije skijaliste. Ako si vec hteo da ispadnes pametan sto nisi uporedio Zlatibor sa Courchevel-om, Meribel-om, itd koji su pravi luksuzni rizortovi, pa da uporedimo malo sta to Zlatibor nudi u odnosu na njih. Tvoja prica prolazi samo kod ljudi koji su od planina videli samo Zlatibor ili Divcibare.
 
Druze, Francuska ima preko 300 skijalista, ti si nasao da uporedjujes jedno od njih sa Zlatiborom koji pritom i nije skijaliste. Ako si vec hteo da ispadnes pametan sto nisi uporedio Zlatibor sa Courchevel-om, Meribel-om, itd koji su pravi luksuzni rizortovi, pa da uporedimo malo sta to Zlatibor nudi u odnosu na njih. Tvoja prica prolazi samo kod ljudi koji su od planina videli samo Zlatibor ili Divcibare.
pa ovo sa njegove fotografije ako je Francuska onda treba da ga spale kompletno. Vise lici na neki zabaceni grad u Rusiji. Zlatibor za ovo izmislio lepotu.
 
I šta kazete, mora cena na gore, samo ako krenu da dolaze crnci i arapi da se nastanjuju u ovu zemlju.
Milion praznih/napuštenih.

Ok to se odnosi na manja mesta mahom ali broj stanovnika kod nas je jako ograničen i smanjuje se.

Gradovi još neko vreme dole a ostatak šta ?

Pogledajte prilog 161967

Kad bi znali geografski raspored napuštenih i nenastanjenih stanova, mogli bi da komentarišemo.
 
Pogledajte za koliko je porastao broj stanova u Beogradu za deset godina, a koliko se ljudi "skućilo" za to vreme: https://forum.beobuild.rs/threads/demografija-statistika-analiza-projekcija.3316/post-1081859

A evo i podataka za Srbiju:

Iz ovoga se može izvući zaključak da je višak inflatornog novca uložen u stanove na Vračaru, Starom Gradu i Savskom vencu. Novi Beograd je prilično popunjen.
 
Pogledajte prilog 162030

Dobro nam napreduje pad na Vračaru, al ajd maštamo i nadamo se i dalje.
Za sad imas samo 31 ugovor, od toga neki stan prodat za 9.000 e/m2 koji kvari prosek. Ja sam vec rekao, statistika ce i dalje da pokazuje rast cena barem jos godinu dana, jer imamo i kasnjenja, a i dalje se vri novac od ranijih vezanih prodaja, ali pad prometa je ocigledan i bice verovatno i mnogo veci i u jednom trenutku ce i cene morati da pocnu da padaju.
 
pa ovo sa njegove fotografije ako je Francuska onda treba da ga spale kompletno. Vise lici na neki zabaceni grad u Rusiji. Zlatibor za ovo izmislio lepotu.
Masis poentu, ili bolje receno oboje koristite straw man fallacy tehniku, i to skoro svaki put kad vam argumenti ne idu u korist. Da bi predstavio/odbranio Zlatibor kao neku lux lokaciju on ga uporedjuje sa nekim no name resort-om u Francuskoj i tako povlaci paralelu kako jelte ako moze tako u Francuskoj moze i kod nas. Ako vec gura tu lux pricu, zasto onda ne uporedjuje Zlatibor sa lux centrima u inostranstvu? Ja znam zasto, a znaju i svi ostali.
 
Kakve veze ima Zlatibor sa lux destinacijama negde? Pa ni ovde nije Lux destinacija, već je u pitanju planinsko mesto (figurativno, nije baš planinsko). Lokalna vlast je tamo odlučila da napravi grad, od kog će koristi (ekonomske) imati stannvnici celog kraja i to se i dešava. Lokalno niko ne kuka na to šta se dešava na Zlatiboru, to više dolazi iz Beograda i ljudi koji se sećaju opuštenih vremena. Lokalci malo valjaju lokalne proizvode, rade u ugostiteljstvu i svim pratećim delatnostima i ne kukaju nešto na to.
E sad, da je napravljeno gadno i nagurano, jeste i to meni užasno ono u samom centru i moglo je mnoooogo bolje, ali su se verovatno mnogi ovako oparili. Ali da je tamo trebalo ovoliko kvadrata, pa jasno da jeste, vidite potražnju, dakle hoće narod da ide tamo i to je to.
Imati "grad" na ovakvom mestu nije negativno samo po sebi, napraviti ga ovako kako jeste pak jeste loše, ali ko sanja zlatibor sa vikendicama u planini živi u nekom drugom vremenu. Ko hoće netaknutu prirodu i mir u vikendici može slobodno da zapuca u desetine polupraznih sela u zapadnoj Srbiji i napravi sebi isto (čak i nisu sva poluprazna).

Kakva lux destinacija sa cenom kvadrata oko 2000e sa PDVom?
 
Pozdrav iz čuvenog francuskog skijališta sa 16 sprata haha...
Pogledajte prilog 161995

Znaš gde je problem, da je ovo u Srbiji svi bi se zgražavali, ali pošto je na zapadu onda je prelepo...možda možeš da objasniš nekim stručnim komentarom

Ameri ulaze u recesiju jer štampaju puno novčanica, i na taj način mogu celi svet da zaviju u crno, a mi iako donesemo neku pogrešnu odluku samo smo sebi krivi

Ja se recimo radujem ovoj vesti...

'Beš ti to. Ni pijace, ni dino parka. A ni auta nijednog, valjda nema trotoara pa nemaju gde da ih metnu? O svetlećem jezeru ni govora?
 
Vrh