Šta je novo?

Cene nekretnina


Sa skice ima 74kvm+garazno mesto se dodatno plaća,tako piše u opisu.
 
Pisemo o nekakvom padu cena,a tog pada nema nigde,bar ga u novogradnji nisam jos video.
Dodatni sadržaji, tog eleiksirskog kompleksa su ,pogledi na 6+6+6 traka,u svim pravcima i azimutima.
Meni ovaj oglas izgleda kao da prodaje neko ko je računao na rast cena i od starta planirao da kupi i uvalja stan čim se završi. Treba pratiti ovaj oglas, ovo mi je dobar kandidat za veliki pad cene za 6 meseci.
 
Još malo i ulazimo u april,a nigde sniženja novogradnje.
Ako neko primeti, negde neki pad novogradnje,neka piše.
Koliko vremena protekne do dozvole,od raspisivanja javnog uvida,zna li neko?
 
Poslednja izmena:
Primecen je pad prodaje novogradnje zar ne?

Cak i BNV reklamira neke stanove useljive sledece godine za 3200e. Do skoro su za toliko prodavali stanove useljive za 3,4 godine. To mi lici i na pad cene novogradnje u BNV.
Jeste. Baš sam se začudio kad sam video da je BNV jeftiniji od Lastavica.
 
Primecen je pad prodaje novogradnje zar ne?

Cak i BNV reklamira neke stanove useljive sledece godine za 3200e. Do skoro su za toliko prodavali stanove useljive za 3,4 godine. To mi lici i na pad cene novogradnje u BNV.
To je efekat, onog opštenarodnog bunta,zbog vode u garaži,a sami su hteli garažu na vodi.
 
Koliko vidim po ugovorima na cene nekeetnina BnV konstantno ima stanove oko 3200+ pdv u prodaji. A ta neka cifra se vrti kao pocetna vec neko vreme.
 
Nije bilo nista. Balsa Bozovic je sve organizovao preko PR-a tako sto je poznavao lika u zgradi a ima kontakte sa medijima i pokusao je da izazove pobunu. Na kraju su se pojavili samo novinari. Od poplave je ispalo samo da je mokar jedan zid (sto jeste realno problem da se resava) a podmetnuta je fotografija iz Zagreba. Sto su Informer i ostali jedva docekali da natrljaju na nos kako se opozicija "bavi podmetacinama" kao i obicno.

Na zalost takve stvari kada se rade su zaista kontraproduktrivne slicno kao i inicijativa "pomeri metro" jer sve sto rade bukvalno razvodnjavaju opoziciju koja je totalno unistena. Ljudi tako polako odustaju od bilo kakvog organizovanja ili okupljanja jer vise ne veruju nikome i onda bude sve teze da se organizuje prava stvar.
 
Nije bilo nista. Balsa Bozovic je sve organizovao preko PR-a tako sto je poznavao lika u zgradi a ima kontakte sa medijima i pokusao je da izazove pobunu. Na kraju su se pojavili samo novinari. Od poplave je ispalo samo da je mokar jedan zid (sto jeste realno problem da se resava) a podmetnuta je fotografija iz Zagreba. Sto su Informer i ostali jedva docekali da natrljaju na nos kako se opozicija "bavi podmetacinama" kao i obicno.

Na zalost takve stvari kada se rade su zaista kontraproduktrivne slicno kao i inicijativa "pomeri metro" jer sve sto rade bukvalno razvodnjavaju opoziciju koja je totalno unistena. Ljudi tako polako odustaju od bilo kakvog organizovanja ili okupljanja jer vise ne veruju nikome i onda bude sve teze da se organizuje prava stvar.
Ne znamo. Ti si nešto napisao, ali ti nisi stanar, a stanara nema još uvek.
 
A jel istina da u Bg na vodi imaju neke pumpe za vodu koje moraju konstatno da rade i ispumpavaju vodu? Ja sam te pumpe vidjao pre nekoliko godina dok se gradilo, ali sad ih ne vidim.
 
Radovicu ti bas imas informacije iz prve ruke. Balsa Bozovic je clan stranke koja se srozala, bas ce oni da dizu bune protiv dahija?
 
Da se ne lazemo Beograd na vodi jeste najlepsi i najbolji,zato sto je najnoviji i sa infrastrukturom i najveći PLANSKI projekat posle stepe Stepanovic ,jer da?!
 
Zašto nema stambenih dinarskih kredita?
Nijedna banka (ni strana ni domaća) ne može to da opravda, ne postoji računica koja kaže da je ovaj kurs realan sa našim deficitima. Kad će doći do kolapsa niko ne zna, ali ga svi očekuju inače bi ponudili takve kredite.

A banke kao što vidimo nisu nešto oprezne institucije pa opet niko neće da rizikuje sa stambenim kreditima u dinarima.
Misliš ima kredita i u dinarima ali su skuplji pa ih naši ljudi ne razmatraju mnogo? To da. Kao što nisu uzimali fixne kamate jer je varijabilna bila niža. Ne razmišljaju ljudi na duže staze.
Jaako jako retko ima ima dobrih agenata..vecinom su alavi jer od toga zive da za sto vecu cenu da prodaju..smejali su se nasim ljudima kada nisu mogli da nadju stan za normalnu paru..aa pogotovo za prodaju..paa stoo bi ja sada njega zalio kada on prvi nije mene zalio jos mi se smejao u lice..boli me uvo..kako radis tako ti se i vraca
Relativizovanje. Možda ima jako retko dobrih kupaca koji ponude neku normalniju cenu od 1000e na terazijama za kupovinu stana.

Ljudi su se istripovali tokom prethodnog perioda sumanutog rasta da sve može da prođe, pa tako ignorišu "sitnice" kod svoje nekretnine koju pokušavaju da prodaju, kao što su: prizemlje / 4. sprat bez lifta / ravan krov iznad / severna strana / raspad zgrada / lokacija 10 km od centra.

E za njih menjam prognozu da će biti stabilno / blagi pad - to sve ide dole jako brzo. Jer ako takve varijante imaju maltene istu cenu kao normalan stan na srednjem spratu u zgradi sa liftom, a tražnja je opala, zašto svako ne bi kupio normalan stan.
I to je jedan od uticaja rasta cena. Normalnih stanova je bilo jako malo, a loših koji koštaju kao normalni mnogo. Zato su se i tukli u novogradnjama ko će kupiti bolji stan. A to će se regulisati povećanjem ponude. Te abnormalije će prve osetiti pad i kirije i vrednosti.
 
Koja to banka i od kada daje dinarski stambeni kredit na 20+ godina?

To što su ostali dinarski krediti najskuplji na tržištu govori o tome šta banke misle šta je po njih najrizičnije a šta najpovoljnije (var. kamata).

Postoji razlog zašto nam je većina kredita vezana za evro, zašto nam je štednja vezana za evro.
 
Vrh