Šta je novo?

Cene nekretnina

Ovaj se spasao!! Pobegao glavom bez obzira iz zemlje treceg sveta koja se folira da je zemlja prvog sveta :)

Ko zna koliko takvih ima da nam dodje i da pokupuje nekretnine kad provale situaciju.
Mislim da je strategija hejtuj po Srbiji mozda i dobra treba svi da se foliramo da hejtujemo da ne valja da nam se ne uvale jos i Kanadjani.
 
Problem Kanade je problem koji imamo u Srbiji sto se tice nekretnina. Pustili su sve strance da kupuju bez ikakvih ogranicenja i kontrole novca. Za 10 godina je to prepumpalo trziste nekretnina i bas uticalo na lokalno stanovnistvo.
Dodatni problem je pravna drzava poslednjih godina u smislu nepovredivog prava privatne svojine. Isti je slucaj i u Srbiji od 45-te, zar ne?
 
Dopunio bih ovde nečim za šta mislim da dodatno objašnjava pad kursa 2008-9, tj. njegov incijalni veliki pad.
U oktobru 2008. godine dogodilo se "Krkobabićevo povećanje penzija" od najpre 10%, koje, izgleda, da je većim delom finansirano "štampanjem" dinara (u nedostatku realnih izvora). U prilog tome govori to što je kurs, doslovno, ripnuo od tog oktobra i to toliko da je eurski i više nego obezvredio dinarsko povećanje penzija.
Svakako, dalji pad kursa u tom periodu rezultat je pogoršanja platnog bilansa (uključujući i SDI koje navodiš).

Kurs za period 01.07.2008. - 31.03.2009.
Pogledajte prilog 157510
Pogledajte prilog 157509
Mi smo imali vec jedan talas povecanja zarad socijalnog mira. Sada nas ocekuje jos jedno


Da li mi imamo taj novac ukoliko uzmemo u obzir ekonomske okolnosti?
 
Da li imamo novac, za na primer,1244 stana ,čija će gradnja krenuti ove godine,i to maltene u istoj ulici,na rastojanju od 1km,i sve to u uslovima krize na tržištu nekretnina???
 
Ovaj se spasao!! Pobegao glavom bez obzira iz zemlje treceg sveta koja se folira da je zemlja prvog sveta :)

Ko zna koliko takvih ima da nam dodje i da pokupuje nekretnine kad provale situaciju.
Mislim da je strategija hejtuj po Srbiji mozda i dobra treba svi da se foliramo da hejtujemo da ne valja da nam se ne uvale jos i Kanadjani.
Nije Srbija toliko dobra, koliko je Kanada loša, ali to je zato što su svoje društvo organizovali oko automobila i odvojenih kuća. Kad svi hoće da žive u kući na periferiji, koliko god država bila bogata, takav način života je preskup. Umesto da 1000 ljudi živi u ulici i deo njihovog poreza da se koristi da se asfaltira ulica, odradi vodovod i kanalizacija ili odnosi smeće kao što ovaj lik priča, oni imaju 50 ljudi u ulici iste veličine i oni sve to isto moraju da plate. Jednostavno se ne skalira. Tako veliki gradovi kod njih preživljavaju dok rastu i dok pristižu nove investicije, a onda krenu da propadaju, jer je nemoguće sve to da se održava.
Ali mi sve više kao društvo pokušavamo da imitiramo američki način života, a nismo ni svesni da je inferioran.
 
@chiki - kakva greška prodavaca. Pitanje da li će iko ponuditi 160k opet, ipak je to VPR i ipak je to BK.

2300 za taj uknjižen deo, za te parametre... naročito jer je potrebno renoviranje, je prilično puno novca.
Tu sam uvideo ogromnu raziku između agenta koji otaljava posao i priča bajke o stanu i juče, ovog drugog (pukovnik u penziji, vodio vojnu imovinu) koji se fokusira na kvalitete stana ali ne skriva mane...
 
A imali smo i pad standarda za koji su nam trebale godine da ga nadoknadino.

I nismo postali izvoznicka sila., niti je uvoznicki lobi prestao da postoji.

Al ako ga sad drmnemo na 200, to ce biti potpuno drugacije.
 
Al ako ga sad drmnemo na 200, to ce biti potpuno drugacije.
Realnije je da ode na 170 ili 180, nego na okruglih 200. Znaci bar 50% vise od sadasnjih 116-117.
Kada i ako narod bude gladan, kao 2008-2012, onda moze Vucic da izgubi izbore. Ne ove, vec sledece godine. Racuna se od 2020., dakle, 2024. je prelomna godina.
Licno ne verujem da je to moguce, ali takva opcija postoji. To su sve prognoze i nagadjanja.
 
Zaboravio si jedan nebitan podatak da napises, oni koji su odgovorni za tih 40% su izgubili izbore 2012.
Politika me bas i ne zanima vec samo pokusavam da ukazem i na valutni rizik. Inace vec sam spominjao da su ti isti politicari pricali kriza je nasa sansa i na kraju ekonomski devastirali ljude.
 
Ovaj se spasao!! Pobegao glavom bez obzira iz zemlje treceg sveta koja se folira da je zemlja prvog sveta :)

Ko zna koliko takvih ima da nam dodje i da pokupuje nekretnine kad provale situaciju.
Mislim da je strategija hejtuj po Srbiji mozda i dobra treba svi da se foliramo da hejtujemo da ne valja da nam se ne uvale jos i Kanadjani.
Ima i Bečlije da navale na BGH2O sa bazenom u garaži, mislim sa garažom u bazenu, samo kad provale. 😁 Francuzi već masovno beže od nereda u Mirijevo koliko sam ja čuo.
 
Ovaj se spasao!! Pobegao glavom bez obzira iz zemlje treceg sveta koja se folira da je zemlja prvog sveta :)

Ko zna koliko takvih ima da nam dodje i da pokupuje nekretnine kad provale situaciju.
Mislim da je strategija hejtuj po Srbiji mozda i dobra treba svi da se foliramo da hejtujemo da ne valja da nam se ne uvale jos i Kanadjani.
vradovicu pozdrav iz Barcelone, to je grad gde ti nije zao da platiš i 3,4 pa i 5k€ kvadrat, lepota…Biće i Beograd nekad da ga sad nismo polupali urbacidom i povladjivanjem investitorima, ali sad se kupuje sentiment i precenjen je ozbiljno…
 
Proverih sada,Smart Home Voždovac...2.500 evra+PDV,toliko o padu cena novogradnje.
 
Najbolje bi bilo da samo puste da svi propadnu, da dodje do tog reseta jer ovim sto se cini sada se samo odlaze vece zlo, ovim stampanjem sto imamo samo odlazemo neizbezno. Propaticemo svi ali cemo kroz to proci i gotovo. Pokrenuti opet QE samo da ne traje 10 godina vec godinu dana samo da bi stimulisalo ekonomiju i zaboraviti na ludacki rast.
Pisao sam davno da kada se izvucemo iz ovoga, treba lepo ostaviti kao nekada kredite sa normalnim kamatama i zaboraviti na ovih 10 godina QE, da se to vise nikada ne ponovi ali ljudska pohlepa je cudo.
 
Vrh