Šta je novo?

Cene nekretnina

Nedeljkovicu Olivere čemu taj hazarderski pristup, ako ti treba stan za život , živi u njemu…kad zaradiš za drugi stan, sa njim probaj da izigravaš velikog mesetara….dok ga zaradiš bices dosta iskusniji …
Prođe život ... a i mislim da je sad idealan trenutak za ovaj manevar.
 
Mislim da je u pitanju daleko manji iznos.Rekao mi je iznos,ali sam zaboravio,mislim 10-15 evra,ne vise.
Ne znam koja je veličina tih bazena,ima ih dva ili tri.Teretana je velika na primer.
Nesto slika mi je pokazao.Prodaja zvanično nije krenula,ali nezvsnično jeste.
Smešno mala suma novca za takvu privilegiju kao što je imati bazen u zgradi.
Mada, ako se to pretvori u s***** tipa može ko god hoće, a nije stanar zgrade, da plati ulaznicu i dođe na bazen, pa tu bude divljanja, skakanja i ostalog, džaba što je cena mesečne članarine niska. Trebalo bi praviti bazen tako da bude dostupan samo stanarima zgrade, eventualno kad ti neko dođe u goste.
 
Zao mi da ti kažem, ali idealan je bio pre 6-8 meseci, sad je malo lutrija da se proda…u svakom slučaju želim ti uspeh!!!
P.S. Ali plan da se kupi u narednih 1-2 godine je dobar…
Ako ne uspem da prodam onda nema ni rizika.

Mada, evo malopre jedan forumas rece da ce biti navala na stanove sto meni i odgovara.
 
Ma ne sprda se, makar da je danas doneo odluku da proda po ceni koja je nerealna, bio veoma nervozan ovih dana…sutra cemo videti …
 
Poslednja izmena:
Mislim da se @NedeljkovicOliver samo malo sprda sa vama.


Wat
Realno jeste. Pitaj ljude koji žive u zapadnim zemljama, kažu, cene hrane i osnovnih životnih potrepština su 30 do 40 procenata jeftinije.
Ista linija kozmetike za bebe duplo jeftinije u Nemačkoj nego u Srbiji(!)

Metro odličan, za 20-30 min si na poslu. Cena stanova za izdavanje je tu negde, s tim što se ne izdaju na divlje, već si ti kao stanar zaštićen i ne može niko da te izbaci da bi prodao ili izdao stan nekakvom strancu.

Škole su ozbiljne i ne služe negovanju nasilnika, parazita i mediokriteta.

Ekologija se shvata sasvim ozbiljno. Probaj da baciš gume od auta u običan kontejner, policija ti dođe na vrata u roku od 15 minuta.

Za nepropisnu ugradnju se ide u zatvor.

Srbija je zemlja mesetara, botova, poltrona, kriminalaca, kurvi, silikonjara, makroa i mediokriteta.
 
Realno jeste. Pitaj ljude koji žive u zapadnim zemljama, kažu, cene hrane i osnovnih životnih potrepština su 30 do 40 procenata jeftinije.
Ista linija kozmetike za bebe duplo jeftinije u Nemačkoj nego u Srbiji(!)

Metro odličan, za 20-30 min si na poslu. Cena stanova za izdavanje je tu negde, s tim što se ne izdaju na divlje, već si ti kao stanar zaštićen i ne može niko da te izbaci da bi prodao ili izdao stan nekakvom strancu.

Škole su ozbiljne i ne služe negovanju nasilnika, parazita i mediokriteta.

Ekologija se shvata sasvim ozbiljno. Probaj da baciš gume od auta u običan kontejner, policija ti dođe na vrata u roku od 15 minuta.

Za nepropisnu ugradnju se ide u zatvor.

Srbija je zemlja mesetara, botova, poltrona, kriminalaca, kurvi, silikonjara, makroa i mediokriteta.
Auuu, jesi se beše vratila iz inostranstva?
Ima nas po Srbistanu i normalnih, radimo, plaćamo poreze, patriote …😄
 
Nemoj shvatati bukvalno. Mislim da neces moci ni 60m2 da kupis u decembru. U najboljem slucaju kupices isto sto si i prodao.
Au, Shade, u kom univerzumu ti živiš...

Shvati da su ta vremena prošla, prodaja ide jako slabo, isti oglasi se vrte mesecima... za tri i po meseca se broj neprodatih stanova oglašenih na prodaju duplirao! Šta možemo da očekujemo za naredna tri meseca? Game over...

Bolje reci otvoreno čoveku da lovi poslednji voz za prodaju tog stana, mada su mu šanse, sudeći po svim pokazateljima, jako slabe...

Razumem da je prodaja stala i da nisi primio platu bar nekoliko meseci, nije lak život agenta za nekretnine. Treba ipak da razmisliš malo pre nego što napišeš nešto.
 
U sustini Nedeljkovic je u pravu. Cene stanova ce pasti zato sto ljudi vise nemaju ili nisu u mogucnosti da plate.
Koliko je litar svercovanog goriva iz Rumunije kostao u Beogradu 1994. godine, znate li? Ili litar ulja?
Koliko je mesecna necija plata bila tada? 5 ili 10 maraka, mozda nesto jace?
Kakve veze ima kolike su plate i koliko hrana kosta. Kad neko potrosi stek i nema vise da jede, prodace nesto samo da bi imao da jede, da zivi. Verujem da neko od nas odavde na forumu ima zive roditelje, pa nek pita kako se stvarno zivelo od 1991. do 1995. Taj konstalting je zlata vredan.

Nadam se da nece neko da mi odgovori kako ce opet da se baca novac iz helikoptera ili da dostampava? Bilo NBS, bilo FED, bilo Centralna banka Evrope.
Samo u tom slucaju ova moja teorija pada u vodu.
Pošto pitate kako se živelo od 91-95 evo ga odgovor iz iskustva. Od izdavanja nevelikog stana na Vračaru strancima, koji su i tada boravili ovde....50 kvm, 400 dolara (tada je dolar bio jak) mesečno. Govorim o trenucima najgore krize, 93-95. Plate mojih roditelja tada nisu vredele manje više ništa.....
 
Realno jeste. Pitaj ljude koji žive u zapadnim zemljama, kažu, cene hrane i osnovnih životnih potrepština su 30 do 40 procenata jeftinije.
Ista linija kozmetike za bebe duplo jeftinije u Nemačkoj nego u Srbiji(!)

Metro odličan, za 20-30 min si na poslu. Cena stanova za izdavanje je tu negde, s tim što se ne izdaju na divlje, već si ti kao stanar zaštićen i ne može niko da te izbaci da bi prodao ili izdao stan nekakvom strancu.

Škole su ozbiljne i ne služe negovanju nasilnika, parazita i mediokriteta.

Ekologija se shvata sasvim ozbiljno. Probaj da baciš gume od auta u običan kontejner, policija ti dođe na vrata u roku od 15 minuta.

Za nepropisnu ugradnju se ide u zatvor.

Srbija je zemlja mesetara, botova, poltrona, kriminalaca, kurvi, silikonjara, makroa i mediokriteta.
U svakoj zapadnoj zemlji i gradu tako?

Jesu i kuce od cokolade a prozori od marmelade?
 
O, Bože...

Sve mi se čini da Shade studio ima dvojnika...
- Petrograd i Moskva su lepota božja u odnosu na sivilo, zagušljivost, divlju gradnju, zagađenje, višesatne gužve, ekološku ugroženost, i ostale odlike Beograda.

- retko ko želi da živi u gradu kome su drugo ime korupcija i prljavština, nivo zdravstvene zaštite nikakav, obrazovanje nikakvo, kvalitet gradnje 0, cene više 30 do 40% u odnosu na normalne zemlje, za mesto u vrtiću ti je potrebno mnogo veze i strpljenja...

- 90% gradova u Evropi nudi mnogo lepše i bolje za isti novac.

- te ,,raspale Hruščovke" kako ih nazivaš bi pregurale zemljotres od 8 stepeni Rihtera bez problema, a novogradnja u Beogradu bi završila na isti način kao i novogradnja u Turskoj.

Tako da ono što ponižavaš, to je hvale vredno, a ono što hvališ vrlo malo vredi...

Niko od stranaca nije lud što beži iz Beograda. Jedini razlog zašto su ovde proveli par meseci je to što su avioni leteli samo za Beograd i Instambul. Čim su videli šta se nudi ovde i koliko bolje mogu da žive na nekoj drugoj adresi, iskoristili su prvu šansu da pobegnu.

Moje mišljenje je da su oni koji su isterivali dugogodišnje stanare da bi primili Ruse naprosto id***. Rusi su bili u Beogradu nekoliko meseci, neko se snašao za vizu pre, neko kasnije. Glavno, sad ti isti stanodavci nekoliko meseci obnavljaju oglase i ne mogu da izdaju stanove kojih je tri puta više nego pre pola godine.
A neki mozda ne mogu izrenovirati stanove od rusa koji su ih unakazili,pa su jos plus u gubitku
 
@Defke

Kazes da se ja sprdam, a @shadestudio upravo reče da će za 8 meseci cena skočiti 30%???
Ja nisam rekao da ce skociti, nego da je i taj scenario moguc, a tu ima razlike. Niko ne zna sta ce biti. I to 60m2 ne mora biti na kraju godine, poenta je da se lako mozes prevariti tom svojom racunicom.

Ono sto je najverovatnije je sledeci scenario. Prodaces za 240000, u decembru neces moci da kupis vise od 80m2, cekaces jun 2024, pa sledeci decembar. Za to vreme inflacija ce ti pojesti oko 20%, ako ostane ovakva kakva je i verovatno ces sa tim novcem kupiti stan mnogo manji nego sto sada imas.
Mislim to je moje vidjenje, ti radi kako hoces. Ja se ne bih igrao sa jedinim stanom koji imam.

@Hristiana mislim da treba da brines o svojoj plati, i sama kazes da klijenti iz Ceske ne zele vise da rade sa tobom. Svi su u krizi, a Hristina ce da kupi stan za tri meseca😀😀😀
 
Švajcarci se ne brinu oko te banke kao mi :) govorim to jer radim za firmu čije je sedište u Švajcarskoj, niko ni da pomene danas dešavanja - radni dan prošao kao i obično, idemo dalje...
 
Ako mi je digitron tacan, po tvom misljenju ce za 8 meseci cena kvadrata u mojoj zgradi skociti sa 3000 na 4000 tj preko 30%?

Nemoj shvatati bukvalno. Mislim da neces moci ni 60m2 da kupis u decembru. U najboljem slucaju kupices isto sto si i prodao.
Kako si to izračunao?
Prodaja stanova nije bila manja poslednjih 30 godina, zvanična informacija. Ako je prodaja toliko slaba, kako onda cene mogu da rastu?
 
Ja nisam rekao da ce skociti, nego da je i taj scenario moguc, a tu ima razlike. Niko ne zna sta ce biti. I to 60m2 ne mora biti na kraju godine, poenta je da se lako mozes prevariti tom svojom racunicom.

Ono sto je najverovatnije je sledeci scenario. Prodaces za 240000, u decembru neces moci da kupis vise od 80m2, cekaces jun 2024, pa sledeci decembar. Za to vreme inflacija ce ti pojesti oko 20%, ako ostane ovakva kakva je i verovatno ces sa tim novcem kupiti stan mnogo manji nego sto sada imas.
Mislim to je moje vidjenje, ti radi kako hoces. Ja se ne bih igrao sa jedinim stanom koji imam.

@Hristiana mislim da treba da brines o svojoj plati, i sama kazes da klijenti iz Ceske ne zele vise da rade sa tobom. Svi su u krizi, a Hristina ce da kupi stan za tri meseca😀😀😀
Aj vrati molim te onu tvoju sliku sa Avatara, mnogo lepo se slaže sa ovim što pišeš😉

Ne zna se šta je lepše od ta dva.

Sa klijentkinjom iz Češke se slažem odlično, dosad mi je uplatila više stotina EUR više nego što sam joj tražila, pa sam joj za poslednji rad rekla da ne mora platiti jer vidim da devojka nije pri parama.

Eto, normalni ljudi tako sarađuju, a mesetari i sendvičari dangube po forumima pišući nebuloze.
 
Vrh