Šta je novo?

Cene nekretnina

Naravno,ali te oscilacije su u većini slučajave propuštena šansa,loša procena,nažalost.
 
Sadasnje mikro oscilacije ,mogu biti samo u domenu do oko 200 evra po kvadratu,ne više od toga.
Ako neko očekuje 500 evra,taj će opet da propusti svoj voz.
 
Poslednja izmena:
Sad je krenulo ozbiljno

Realno Rumunija je uhvatila nevidjen zalet i svaka im cast na rezultatima.
Veci broj stavnovnika, ogromni univerziteti... baci pogleda na rast gradnje/prodaje kuca pre 10ak godina. Svi koji su bili u mogucnosti se preselili na periferiju u kuce, vile...
 
Izvinite ne znam koliko je offtopic, a koliko ne. Sad sam bacio pogled na vesti. Pa ono je strašno sta radi predsednik. Plašenje naroda, priprema za zatvaranje zemlje, izolaciju. A niko ne zna jel priprema za potpis ili konsolidacija kad se izolacija Srbije zaista i desi. Konfuzija totalna.

I potpuno mi je jasno da ljudi koji imaju nešto novca (npr. IT) gledaju da sačuvaju novac za premeštanje porodice u normalnu sredinu, ako se desi katastrofa. Nešto mi se čini da bi pad kupovina usledio i bez rasta kamatnih stopa. Pogledajte malo vesti, ono je strašno, a moj lični utisak je da se tek sada zahuktava.
 
Kako kriza raste,veća je verovatnoća da će i to malo sto je ostalo po unutrašnjosti doci za Beograd,što će opet podići cene.
Brze pruge,infrastruktura,ravnomerni razvoj,je ono što nama treba.Izmeštanje nekih vladinh i javnih institucija van Beograda na primer.
Beograd polako postaja država za sebe,bez bilo kakve empatije za nerazvijenim sredinama.Ljudi jednastavno to osećaju i beže za Beograd.
Na osnovu čega si ovo zaključio? Imaš li neke konkretne podatke ili je ovo samo zasnovano na subjektivnom osecaju?

Do pre desetak godina pojedina sela na teritoriji grada Beograda nisu imali internet uopšte, ni kablovsku, ponegde ni signal mobilne telefonije, problemi sa vodom, strujom, putem...
 
Bankroti firmu u Francuskoj. 51.6% skok za godinu dana. Ali isto tako nije velika promena u odnosu na Jan 2019. sto pokazuje koliko je rast bio vestacki usled "stampe" a to je podiglo i cene nekretnina. Odlican primer. A onda pogledajte po sektorima. Narocito "turizam".
1678467900750.png
 
Poslednja izmena:
Da li je to taj dogadjaj koji cemo pamtiti kao pocetak nove SEKE ili mora nesto jace, npr Credit Suisse?
 
.

Ima jedno 5-6 nas koji isto kazemo da su cene visoke ali da je to posledica trzista i da nije iskljuceno da ce jos da rastu (i takav stav je dovoljan da nas zovu pobornicima rasta cena, placenicima, botovima itd).
defke stvarno si kralj, koliko si uporan i iz kojih god razloga da radiš ovo palamudjenje moram da skinem kapu 😂😂😂😂

Koja bre prikane tržisna ekonomija u Srbiji…

…ali s obzirom da si otprilike 18 sati dnevno aktivan na temi , mnogo je čak i za radno mesto…
 
defke stvarno si kralj, koliko si uporan i iz kojih god razloga da radiš ovo palamudjenje moram da skinem kapu 😂😂😂😂

Koja bre prikane tržisna ekonomija u Srbiji…

…ali s obzirom da si otprilike 18 sati dnevno aktivan na temi , mnogo je čak i za radno mesto…
Evo o ovome pricam
 
Jedan me zvao u PP da dogovorimo mesto i vreme za ferku.

Ako je zvao na gole ruke, bez da pozadi drži baklju marke Jupiter (onu na kanap), ili bokser - dobro je. :) Veoma je mali broj ljudi spremno na šaketanje, većina se dohvati za neko oružje čim se oseti inferiornim, ili borba ne ide željenim tokom.
Nisam znao da zbog razlike u mišljenju NA FORUMU neko može da te proziva na fer.
A pogotovo što nikom nisi ništa loše rekao ili opsovao. Moguće je da i na ovaj forum dolaze i osobe prosečne inteligencije, a takvi kao glasači su pogodni za SNS.
Ili da te vide kao dežurnog krivca za ovo stanje, u suštini, rekao bi taj neko: "Defke je kriv za sve. Defke ima ogroman uticaj na stado, veći od Kaće Lazarević".

Ako je nekome mozak slab, ruke su mu jake. Što ne kupi oranicu, traktor i tako nešto sl., ili osnuje Beoagrar forum-pandan Beobuildu, pa tamo skuplja ekipu istomišljenika s geslom "E sad je pravo vreme da se kupi 2 hektara zemlje ze 18.000 eura" :)
 
Izasao je job report za USA i izvestaj opet nije dobar, sto znaci da su vece sanse da ce FED podici kamate za 0.5%, ako CPI report 14 marta bude isto los onda je to definitivno. Ako podignu za 0.5% trziste ce lose reagovati, bice zanimljivo svakako. Ono sto sam uspeo da iskopam je da kad god se recesija ove velicine desavala, to je znacilo oko 7-10% broj nezaposlenih. Videcemo 14og marta i onda FED meet 22og. Jos smo daleko od krize.
 
Evo o ovome pricam
Ti prikane toliko pričaš da ni ne pratiš samog sebe. 😉😉😉 čak i ako zavijes u oblandu svoju priču , jbg i dalje sh…t…ali ti odajem priznanje na doslednosti, kako sam ti već dao savet, kad bi napravio pravi fokus možda i otplatis gajbu u izgradnji prevremeno …
 
Da li vi vise verujete sopstvenim ocima ili objavama oticajnih tviterasa?


Evo recimo situacija iz Hrvatske, cene ove godine nikad vece, buking nikad bolji.

O kakvoj krizi vi pricate?

Jel iko od Vas bio na Kopaoniku ove godine? Cene isto nikad vece, a rekordan broj skijasa. Grcka isto, svake godine guzve na granicama sve vece, lezaljke svake godine par evra skuplje, i jos moram da odem u 7 ujutru da zauzmem. Isto je i u CG.

Shoping centri u Bg, isto ih sve vise, i svi puni.

Ta kriza izgleda postoji samo na twiteru. Manite se gluposti koje se seviraju preko interneta i otvorite oci.
 
Ako već idete tako daleko,onda ukalkulišite i veliku verovatnoću da će Izrael napasti Iran,pa će onda ovde da vam dođu IT Tastatura Iranci,koji će okupirati sve stanove.
 
Da li vi vise verujete sopstvenim ocima ili objavama oticajnih tviterasa?


Evo recimo situacija iz Hrvatske, cene ove godine nikad vece, buking nikad bolji.

O kakvoj krizi vi pricate?

Jel iko od Vas bio na Kopaoniku ove godine? Cene isto nikad vece, a rekordan broj skijasa. Grcka isto, svake godine guzve na granicama sve vece, lezaljke svake godine par evra skuplje, i jos moram da odem u 7 ujutru da zauzmem. Isto je i u CG.

Shoping centri u Bg, isto ih sve vise, i svi puni.

Ta kriza izgleda postoji samo na twiteru. Manite se gluposti koje se seviraju preko interneta i otvorite oci.
Ok. Nego reci šta će uraditi predsednik? Jel ide potpis ili izolacija i krah? Šta nam sledi. Imamo giljotinu nad glavom, a svi se prave da je nema, ako ne pričaju o tome.
 
Javlja mi se sinoć prijatelj iz Beča, i pod utiskom ovih ovde pisanija reko aj da pitam lika jel i on rešio u sjajnu Srbiju da se vrati...lik se smejao za sve pare. 🤣 Pa evo, blizak rođak išao skoro neki pregled da zakaže, jelte plaćao doprinose celog života, iskulirali ga u fazonu dođi za dva meseca. Smanjiti dozu informera, kurira i B92 koji doslovno puštaju identične članke.
 
Javlja mi se sinoć prijatelj iz Beča, i pod utiskom ovih ovde pisanija reko aj da pitam lika jel i on rešio u sjajnu Srbiju da se vrati...lik se smejao za sve pare. 🤣 Pa evo, blizak rođak išao skoro neki pregled da zakaže, jelte plaćao doprinose celog života, iskulirali ga u fazonu dođi za dva meseca. Smanjiti dozu informera, kurira i B92 koji doslovno puštaju identične članke.
hahahahah a u US dva meseca unapred kad zakazu sve nogom u dupe. :) treba smanjiti dozu Holivud filmova.
 
Vrh