Šta je novo?

Cene nekretnina

Upravo sam video stan koji se prodaje duze od 3 godine u Nisu, Znam jer sam zvao za taj stan pre 3 godine kad sam trazio stan za sebe, i jos uvek je na prodaju. Nisam ga ni gledao jer je prodavac trazio previse. Verovatno i sad trazi. Ko zna koliko je takvih stanova.
Nikako razumem tu logiku. Znam sad kad sam gledao da kupim u Beogradu, gde vlasnik nije hteo da spusti 5000 EUR cenu, a stan mu stoji godinu dana. Pa samo na inflaciji je puko više. Da je uzeo te pare i oročio na godinu dana, imao bi veći profit. Mrtva para mu stoji.

Anegdotalno, od ovog leta su se malo smanjile cene, tj. poboljšan inventar. Kvalitet je malo veći za iste pare.
 
A evo sad videh i na Facebook-u. Lik prodaje stan u strogom centru Nisa, nerenovirana starogradnja od 65m2 iz tipa 1950. Pre mesec dana je trazio 150.000 evra za njega, a sad je spustio na 130.000, mada i dalje je preskupo. Ali sve je vise takvih primera. Ko zeli da proda stan, a cena mu je naduvana, morace da je spusta.
Moj dobar drug je prodavao pune 2 godine stan od dede, u Pobedinoj u Nisu, to je kao Knez Mihajlova za Bg, od 67m2 za 103k evra, poceo od 115k tad kako on kaze da opipa trziste, ismejavao ga je svako na komentarima, stan je bio izvorno stanje, pune 2 godine prodavao i prodzo pre mesec dana.. Kakve 150k kakvi bakraci, gledam neke reta*dirane cene, koliko su ljudi nenormalni to je neopisivo
 
Sto je veca plima, to ce biti veca oseka, i ko(sta) visoko leti, nisko pada😎😎 vreme kupca ce tek doci...
Screenshot_20230226_032120_com.android.chrome.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako će to da utiče na cene nekretnina u Beogradu ako ti peraci sad dodju kod nas😂 do skoro smo se iscudjavali kako može da se pere novac u Srbiji i da je to nemoguće, sad primeri o pranju iz Nemacke, izvor Kurir…
Na nekoj prezentaciji skoro mapa korupcije u svetu koju je napravio Amnesty International , jedine dve crvene države u Evropi Srbija i Bosna…naravno i naši drugarići Albanija …
1677396739926.png

 
Poslednja izmena:
lazovcine.jpg


Mene bi bilo sramota da pomenem ove lazove.
Postoje nasi ljudi koji ce pre da veruju zapadnim medijima nego domacim politicarima.
Prvo gledaj sta kazu nasa ministarstva, nasa drzava kao neki kredibilitet a zapadni mediji ukljucujuci i Amnesty, N1, Nova i slicno su klasicni spineri samo kako njima odgovara.
 
Može do sutra da se nadgornjavamo o relevantnosti izvora informacija tipa Kurir ili Amnesty International…
Na toj prezentaciji na velikom internacionalnom sastanku koji je držala žena advokat iz Njujorka sa titulom Compliance Counsul je koristila gore navedeni izvor informacija, zamalo da je osporim i navedem mnogo relevantniji izvor poput Kurira ili možda Informera….ali se onda malo “zacrveneh” ajde da ne idemo u besmislenu dalju raspravu nedeljom sabajle 😉
 
Amnesty je u rangu Informera samo na drugoj strani spektra. Podjednako preteruju i jedni i drugi. Svako namesta informacije kako njemu odgovara i spinuje kako se njemu cefne. Pogotovo od posle Covida svet je usao u totalni medijski rat zapad vs ostali gde se izmisljaju i plasiraju potpuno neistinite stvari. Tu je Srbija kolaterlana steta zato sto smo neopredeljeni.
Tako da ako pricamo o pranju novca u nekretninama ocigledno da i druga strana kaze da je Nemacka najkorumpiranija. Nije ni fora samo uzimati prozapadne medije i njih plasirati kao da su merodavni a oni u sustini vode medijski rat protiv ostalih. Fake news!
 
izgleda ipak ne treba olako verovati medijima ni jednim a pogotovo ne zapadnim.
Najbolje je kad bi svi podaci bili javno dostupni pa da mi sami prosudjujemo kao u slucaju @Wolf @rgz.
 
Danas nijedan novinar nema hrabrosti da se potpise svojim imenom i prezimenom, pa se krije iza placene agencije. Vrlo domisljato.
 
Totalna nebuloza. Mi sad ovde treba da se bavimo verifikacijom svakog moguceg teksta jer sve zivo je povezano sa interesima.

Na primer ja u opste ne bi ni obratio paznju na ovo "PR Tekst".
 
Ova tema će pregura temu o autobusima vrlo brzo ....
Ajmo navali narode jos malo pa nestalo
Mirijevo ,Makiš,NBg ,Zemun ,Batajnica , kuće stanovi sve čisto legalno uknjiženo
Moze i nelegalno da se overi ako baš nekom treba sad ili nikad...
Skoro 45m2 za 77000€ otišlo za 80 000€ grabe ljudi grabe tuku se ...
Ps.Pozdrav za svu agenturu ...
 
Vrh