Šta je novo?

Cene nekretnina

E Niki druže moj izgleda na ovom forumu ljudi uopšte ne haju na ovakve mogućnosti! Meni je recimo pre neku godinu nuđen kvadrat u Turskoj baš tu negde na toj južnoj strani ka Kipru, i cena je bila tipa 1500-2000 eura ako se dobro sećam. I posle kažu nije bitno da li je Premijum ili Standard! Ko gradi premijum taj mora više da ulaže u završne materijale i samim tim manje da štedi a ovaj što radi standard on štedi gde stigne. Ako se to prelije na beton i armaturu eto ti belaja!
Ljudi misle Beograd je stabilan a sad je na TV bio profesor koji je rekao da je vezan preko Avale i Kosmaja, odnosno da iz tog pravca može da ga snađe zemljotres. A znajući za pohlepu i neznanje beogradskih investitora, sve mi je jasno. Ako tu rokne biće strašno, jer ne mora da srušu zgradu, dovoljno je i da napukne konstrukcija pa da se proglasi nebezbednom i na kraju po sili zakona sruši bagerima
Džaba dobra cena a zgradi klimave noge!
Što se tiče mene pun je beograd ovakvih Mehmeta i Jašara investitora...takvima zgrade padaju ko kule od karata!
Nama je premium elektromotor u roletnu, laminat na fasadi, aluminijumska ulazna vrata, led trakica u hodniku i lift sa plavim svetlom... kuku majko... veze mi sa prem8umom nemamo... nase premijum se svede na to da ustedimo armature da bi nakitili fasadu.... pa na kraju ni fasadu ne nakitimo....
 
Ljudi misle Beograd je stabilan a sad je na TV bio profesor koji je rekao da je vezan preko Avale i Kosmaja, odnosno da iz tog pravca može da ga snađe zemljotres. A znajući za pohlepu i neznanje beogradskih investitora, sve mi je jasno. Ako tu rokne biće strašno, jer ne mora da srušu zgradu, dovoljno je i da napukne konstrukcija pa da se proglasi nebezbednom i na kraju po sili zakona sruši bagerima
Džaba dobra cena a zgradi klimave noge!
Što se tiče mene pun je beograd ovakvih Mehmeta i Jašara investitora...takvima zgrade padaju ko kule od karata!
Добро, али, је л` беше да се у Београду никад није срушила зграда од земљотреса, или бар то није забележено?
 
Gde je onaj naučnik @Tin , on je više puta naveo koliko raste štednja u Srbiji, ali ću dodati ovde da sve dok se ta štednja ne isisa i ne utroši na neke kapitalne stvari kao što su stanovi, pa i automobili(@Igor ne stavljaj zbog auta ovu poruku u offtopic :) ), cene neće padati. Mnogo ljudi čeka da se oslobodi te crkavice, da je ne pojede još inflacija, a sve manje opcija imaju da je potroše.
 
Mislim da samo ne razumes. Inflacija vodi u to da stalno poskupljuje. Tako da ako bude inflacija 25% i da zbog nekog razloga ne mogu da je zaustave cene nekretnina odose u nebo. Nadam se da je ovo samo privremeno.
Da bi se tvoje predskazanje ostvarilo treba ti surova recesija takva da niko nikad nista ne nastampa i svako sve da prodaje da bi preziveo i na kraju da zalozimo taj cuveni parket. Znaci sve suprotno od ovog :)
Sa inflacijom 25% kamata od 6.5% je direktna zarada :) prakticno ti jos i poklanjaju.
Uzeo si komsije Madjare, najgore za primer. Znaci to treba da nam bude reper? Nije ni to merodavno. Uzmes sve po malo, pa izvlacis neki prosek. Od Enkoridza do Vladivostoka imas gomilu drzava.
Da li znas kad ce neka renomirana banka sebi dozvoliti da propadne? Nikad.
Oni uvek, ali uvek moraju biti u plusu.
Mogu sebi da dozvole 10 do 15 meseci loseg perioda, kad su u minusu (ili gubitku), sve preko toga je cist plus.
Neznacajan broj meseci ne moze unistiti plan visegodisnje zarade i prinosa.
Ovo sto ti pises je otprilike stav: "Trk brzo do banke, da uzmes kredit, poklanjaju ti pare bukvalno, i kamatu i glavnicu i sve, pojesce to sve inflacija..."
 
Nama je premium elektromotor u roletnu, laminat na fasadi, aluminijumska ulazna vrata, led trakica u hodniku i lift sa plavim svetlom... kuku majko... veze mi sa prem8umom nemamo... nase premijum se svede na to da ustedimo armature da bi nakitili fasadu.... pa na kraju ni fasadu ne nakitimo....
To tako gore pomenuti beogradski Mehmet i Jašar zovu premijum ;) :cool:

Добро, али, је л` беше да се у Београду никад није срушила зграда од земљотреса, или бар то није забележено?
Kakve to veze ima, taj investitor ima da gradi po Zakonu i Propisu, šta se mene tiče dal se neka zgrada ranije srušila...vidiš da se to desi nenadano i preko noći, posle je kasno!
 

272 hiljade domacinstava nema da redovno placa infostan. Cetvrtina, mozda trecina Beograda. Ali eto, u redu je da rata za kredit na 30 godina bude 1000 evra.
 
Ako i treba da vode. Da ih jure do poslednjeg dinara. Od navedenog broja siguran sam da 90% njih moze, ali nece da plati. Znam mnogo takvih slucajeva. Jednostavno ih boli uvo. Nece da placaju. Kao i odrzavanje zgrade. Za cigarete mogu i hoce da daju po 150 evra, ali za infostan nema. Penzioneri koji sigurno imaju najmanje raspolozivih sredstava, a i opcija da zarade dodatno su sigurno najredovniji.
 
Ja ne znam ko to toliko voli da ga izvrsitelji penale 20k za dug od 5k ali dobro. Što kaže kralj, dajte mi drugi narod 🙂
"Ne treba nama ovakav narod.
Napravićemo mi sebi, novi, lepši, bolji narod.
Narod koji zna da poštuje, onog ko ga je stvorio, narod koji zna voli svoju vlast."
 

272 hiljade domacinstava nema da redovno placa infostan. Cetvrtina, mozda trecina Beograda. Ali eto, u redu je da rata za kredit na 30 godina bude 1000 evra.

Nešto mi ovde ne štima.
 
Koliko ja slušah eksperte na Bloombeg UK twiteru, ne očekuje se povratak inflacije na 2% uskoro.
Ako je prošle godine bilo 10% ove godine cele oko 5% tek tamo 2025 mozda normala. Do tada znači cene idu dalje.

Jedan fin primer 50% za 3 i po god.
Reno Megane, oš benz oš dizlo

IMG-705dd1594a2814801cf3a1ed76455a5a-V.jpg

IMG-7687ce98722f0fb84cd9ce780acdd7ea-V.jpg
 
Koliko ja slušah eksperte na Bloombeg UK twiteru, ne očekuje se povratak inflacije na 2% uskoro.
Ako je prošle godine bilo 10% ove godine cele oko 5% tek tamo 2025 mozda normala. Do tada znači cene idu dalje.

Jedan fin primer 50% za 3 i po god.
Reno Megane, oš benz oš dizlo

Pogledajte prilog 154395
Pogledajte prilog 154394
Svi znamo koliko je sve poskupelo i niko ne ocekuje da se inflacija stabilizuje u narednih par meseci. Ali dok god se ne stabilizuje ocekujte dalji rast kamata, sto ce za posledicu imati par traznje, a samim tim i cena.
 
Inflacija u Americi ne pada ocekivanom brzinom. Kapiram da nece jos usporavati sa kamatama.

Nece sigurno usporavati sa kamatama. Nemaju prostora za to. Trziste rada je jos uvek aktivno, dok ga ne ukebaju, ne mogu ni da pocnu da razmisljaju o pauziranju, a ne o spustanju.
 
Koliko ja slušah eksperte na Bloombeg UK twiteru, ne očekuje se povratak inflacije na 2% uskoro.
Ako je prošle godine bilo 10% ove godine cele oko 5% tek tamo 2025 mozda normala. Do tada znači cene idu dalje.

Jedan fin primer 50% za 3 i po god.
Reno Megane, oš benz oš dizlo

Pogledajte prilog 154395
Pogledajte prilog 154394
Pa nije bas, deluje da su izbacili osnovne modele, prodaju samo verzije koje imaju sve od opreme. Ja sam 2010 kupio Dacia-u Sandero u full opremi. Kostala je 10.5K sada full je 15K. Kada se uzme razlika u odnosu na sta je imala ta verzija i ova sada nebo i zemlja tako da tih 4.5K vise ima itekako smisla. Nego Dacia vise ne daju opcije za izbor ili taj full paket od 15K ili nista. Zbog toga se ne vidja na ulicama nov model. Inace sto se tice inflacije bice da referentne kamatne stope idu jos gore. Nebi me cudilo da dodje do 10% kako je krenulo.

Pratim neke oglase i ludilu nema kraja, gledam neke stanove 3K+ po m2 a za kompletno renoviranje ovde na NBGu, zgrade iz 60tih. Ne razumem logiku takvih oglasa ako npr stan u zgradi pored ne moze da se proda za 2.5K po m2.
 
Pa nije bas, deluje da su izbacili osnovne modele, prodaju samo verzije koje imaju sve od opreme. Ja sam 2010 kupio Dacia-u Sandero u full opremi. Kostala je 10.5K sada full je 15K. Kada se uzme razlika u odnosu na sta je imala ta verzija i ova sada nebo i zemlja tako da tih 4.5K vise ima itekako smisla. Nego Dacia vise ne daju opcije za izbor ili taj full paket od 15K ili nista. Zbog toga se ne vidja na ulicama nov model. Inace sto se tice inflacije bice da referentne kamatne stope idu jos gore. Nebi me cudilo da dodje do 10% kako je krenulo.

Pratim neke oglase i ludilu nema kraja, gledam neke stanove 3K+ po m2 a za kompletno renoviranje ovde na NBGu, zgrade iz 60tih. Ne razumem logiku takvih oglasa ako npr stan u zgradi pored ne moze da se proda za 2.5K po m2.
Cene probijaju plafon, ali se inventar stidljivo uvećava. Ako se taj trend nastavi, eto prostora za spuštanje.
 
Primetio sam kako se uvecava ponuda stanova na nekim BG opstinama, a mnogi stanovi stoje neprodati na Halooglasima.
Sve je potpuno ocekivano, tako da se slazem s Cekicem.
Prvo ide porast neizdatih stanova, a onda i porast stanova u prodaji.
Ovo sve moze da poremeti eventualno pojacavanje rata u Ukr pocev od 24. februara, kada bi stigao novi kontigent Rusa i Ukrajinaca u Srbiju.
Videcemo sta ce desiti do kraja meseca, sve je bas nepredvidivo, a nemamo kristalnu kuglu koju kolega @vradovic poseduje da vidimo buducnost :)
 
Pa nije bas, deluje da su izbacili osnovne modele, prodaju samo verzije koje imaju sve od opreme. Ja sam 2010 kupio Dacia-u Sandero u full opremi. Kostala je 10.5K sada full je 15K. Kada se uzme razlika u odnosu na sta je imala ta verzija i ova sada nebo i zemlja tako da tih 4.5K vise ima itekako smisla. Nego Dacia vise ne daju opcije za izbor ili taj full paket od 15K ili nista. Zbog toga se ne vidja na ulicama nov model. Inace sto se tice inflacije bice da referentne kamatne stope idu jos gore. Nebi me cudilo da dodje do 10% kako je krenulo.

Pratim neke oglase i ludilu nema kraja, gledam neke stanove 3K+ po m2 a za kompletno renoviranje ovde na NBGu, zgrade iz 60tih. Ne razumem logiku takvih oglasa ako npr stan u zgradi pored ne moze da se proda za 2.5K po m2.
Pa i ne bas, kako vreme ide, a i tehnologija napreduje, nešto što je pre 10god bila dodatna oprema sada je standard. Sada se guraju i dodatni elektricni motori što dodatno poskupljuje modele.
 
Vrh