Šta je novo?

Cene nekretnina

Moj poznanik iz IT, radi za svetsku firmu, se vratio ovde iz Holandije, jer ne želi da mu deca idu u holandske škole. Istražite zašto. Normalnost. koja je zaista postojala na Zapadu krajem prošlog veka se pretvorila u stvarnost koja izgleda kao da je Zapadom zavladala neka sekta sa ozbiljno poremećenim vrednostima. A i standard je na silaznoj putanji.
Ponavljam, znam i ja iz IT-ja. Koriste situaciju sto mogu u Srbiji da imaju inostrane plate. Nisam jos sreo inzinjera, lekara, ekonomistu koji se vratio ili planira
 
Ja da sam na njihovom mestu interesovao bih se za ovaj stan. Uz krecenje i renoviranje bio bi sasvim dobar. A verovatno bi cenu oborili 10%
Ako imaju 3000 mesecno i vec stede godinama, godisnje su mogli ustedeti oko 15000e, znaci oko 50 000e vec bi trebali imati. Dignu kredit 70 000e
Mesecna rata 570e na 15 godina sa trenutnom kamatom od 5%. Ja ne vidim nikakav problem u njihovom slucaju.
Problem moze biti ako se zeli stan od 120m2 u nekom novom kompleksu, jednostavno se mozes protegnuti koliko si dugacak.
 
Ja da sam na njihovom mestu interesovao bih se za ovaj stan. Uz krecenje i renoviranje bio bi sasvim dobar. A verovatno bi cenu oborili 10%
Ako imaju 3000 mesecno i vec stede godinama, godisnje su mogli ustedeti oko 15000e, znaci oko 50 000e vec bi trebali imati. Dignu kredit 70 000e
Mesecna rata 570e na 15 godina sa trenutnom kamatom od 5%. Ja ne vidim nikakav problem u njihovom slucaju.
Problem moze biti ako se zeli stan od 120m2 u nekom novom kompleksu, jednostavno se mozes protegnuti koliko si dugacak.
Trrolujes?
 
@NedeljkovicOliver Ne, sta ima nelogicno u napisanom? Ja sam napisao sta bih ja radio na njihovom mestu, a slicno rade mnogi ljudi. Svojevremeno sam i sam gledao slicne stanove kako bih imao nesto svoje i ne bih bio pod kirijom, pa vremenom kako mogucnosti dozvoljavaju ide se ka boljem. Nije sramota i nedostojno kupiti starogradnju.
Ako je nekom ispod casti da zivi na Konjarniku, neka placa kiriju 1000e u nekoj novogradnji, nemam nista protiv, ali onda ne moze reci kako nema mogucnosti.
 
@NedeljkovicOliver Ne, sta ima nelogicno u napisanom? Ja sam napisao sta bih ja radio na njihovom mestu, a slicno rade mnogi ljudi. Svojevremeno sam i sam gledao slicne stanove kako bih imao nesto svoje i ne bih bio pod kirijom, pa vremenom kako mogucnosti dozvoljavaju ide se ka boljem. Nije sramota i nedostojno kupiti starogradnju.
Ako je nekom ispod casti da zivi na Konjarniku, neka placa kiriju 1000e u nekoj novogradnji, nemam nista protiv, ali onda ne moze reci kako nema mogucnosti.
Nelogican je stav ''ja bih to uradio na njihovom mestu''. Odakle ti takva samouverenost da tako nesto kazes? Ko si uopste ti , ko su oni?

PS

Stan je raspad u bukvalnom smislu. Verovatno neka limena nadogradnja.
 
Ekskluziva. Deda bio mladic kad se napravila zgrada. Ulozili 1-2k i izbacili stvari i sad je ,,renovirano". Ako zanemarimo pr i xxx spratove ovo je primer koja je trenutna cena. Za ovo da udruzujes platu da bi podigao kredit na 30 godina sa ratom od 700 evra (za ovaj stan i vise) i da imas oko 40-50k kesa za ucesce? Mazohizam
 
Ja da sam na njihovom mestu interesovao bih se za ovaj stan. Uz krecenje i renoviranje bio bi sasvim dobar. A verovatno bi cenu oborili 10%
Ako imaju 3000 mesecno i vec stede godinama, godisnje su mogli ustedeti oko 15000e, znaci oko 50 000e vec bi trebali imati. Dignu kredit 70 000e
Mesecna rata 570e na 15 godina sa trenutnom kamatom od 5%. Ja ne vidim nikakav problem u njihovom slucaju.
Problem moze biti ako se zeli stan od 120m2 u nekom novom kompleksu, jednostavno se mozes protegnuti koliko si dugacak.
Ko god kupi ovaj stan za 1700EUR po m2 će biti među najvećim krivcima za strmoglav pad cena nekretnina. Tako da ko želi pad prvo treba da navija da ovakve fantazije nađu kupca.
 
Nelogican je stav ''ja bih to uradio na njihovom mestu''. Odakle ti takva samouverenost da tako nesto kazes? Ko si uopste ti , ko su oni?

PS

Stan je raspad u bukvalnom smislu. Verovatno neka limena nadogradnja.
Znaci ne sme da se napise sta bi uradio da imas slicna primanja? To bi bilo isto kao kada bi ti neko rekao ko si ti da mislis da je cena neke nekretnine previsoka ili preniska.
Moze da misli i kaze ko sta hoce.
 
Znaci ne sme da se napise sta bi uradio da imas slicna primanja? To bi bilo isto kao kada bi ti neko rekao ko si ti da mislis da je cena neke nekretnine previsoka ili preniska.
Moze da misli i kaze ko sta hoce.
Ti da si na njihovom mestu razmisljao bi identicno kao oni, i obrnuto.

Ovo je forum, sto se tice pisanja pisi sta hoces meni ne smeta, samo mi je malo paradoksalan taj nacin razmisljanja.
 
Znaci ne sme da se napise sta bi uradio da imas slicna primanja? To bi bilo isto kao kada bi ti neko rekao ko si ti da mislis da je cena neke nekretnine previsoka ili preniska.
Moze da misli i kaze ko sta hoce.
Taj hipoteticki par koji zaradjuje u proseku tri srpske plate, ili malo manje, treba biti sretan ako može da kupi golubarnik koji je verovatno nadogradnja jer lift ne ide do poslednjeg sprata, sa popucalim zidovima i sa gomilom budji u dnu ? Ovo će kasnije, ukoliko se tržište ikada normalizuje, biti bez zestokog diskaunta nemoguca prodaja.
 
Taj hipoteticki par koji zaradjuje u proseku tri srpske plate, ili malo manje, treba biti sretan ako može da kupi golubarnik koji je verovatno nadogradnja jer lift ne ide do poslednjeg sprata, sa popucalim zidovima i sa gomilom budji u dnu ? Ovo će kasnije, ukoliko se tržište ikada normalizuje, biti bez zestokog diskaunta nemoguca prodaja.
Problem je taj sto oni ne zele da iskoriste potencijal 6 prosecnih plata, i hoce da im rata bude 1/6 primanja. Pa sta ocekujes za te novce?
Taj stan je samo mogucnost, i rekao sam da cena moze da se obori, na oglasima ima gomila stanova za do 120 000e. Ne mogu sada da ceprkam da bih ovde kacio. Na Miljakovcu sam naleteo na par dobrih stanova za slicne novce i oko 1700e. Oni bi sa tom platom mogli i duplo bolje, ali ako nece da se zaduzuju 30 godina, i preko 30% jedne plate, onda im je to to.
 
Hahah, kraj izmedju Konjarnika i Medaka 3, rodjaci. Peti sprat, lift ide do cetvrtog, nema dalje :) shadestudio, da li si ti uopste iz Bg? Pa zasto onda komentarises na beobildu? :) nisam beonacista, samo pitam onako, iz radoznalosti. Ovakav predlog moze da da neko ko je u Bg bio samo u prolazu.
 
Hahah, kraj izmedju Konjarnika i Medaka 3, rodjaci. Peti sprat, lift ide do cetvrtog, nema dalje :) shadestudio, da li ti uopste iz Bg? Pa zasto onda komentarises na beobildu? :) nisam beonacista, samo pitam onako, iz radoznalosti. Ovakav predlog moze da da neko ko je u Bg bio samo u prolazu.
Nije tacna lokacija u oglasu, stan se nalazi na pocetku V Tomanovica sa ove strane autoputa, i nema 5 spratova zgrada vec 7. Sve u tom oglasu je pogresno.
 
Hahah, kraj izmedju Konjarnika i Medaka 3, rodjaci. Peti sprat, lift ide do cetvrtog, nema dalje :) shadestudio, da li ti uopste iz Bg? Pa zasto onda komentarises na beobildu? :) nisam beonacista, samo pitam onako, iz radoznalosti. Ovakav predlog moze da da neko ko je u Bg bio samo u prolazu.
Ja nisam rodjen u Beogradu, mislim da to nekima dovoljno govori ko sam.
 
Hahah, kraj izmedju Konjarnika i Medaka 3, rodjaci. Peti sprat, lift ide do cetvrtog, nema dalje :) shadestudio, da li si ti uopste iz Bg? Pa zasto onda komentarises na beobildu? :) nisam beonacista, samo pitam onako, iz radoznalosti. Ovakav predlog moze da da neko ko je u Bg bio samo u prolazu.
Dobro mozda taj stan i nije bas najbolji, nisam video da je zadnji sprat. Na brzinu sam pregledao slike.

Ali evo ovaj
Sasvim korektno izgleda. Neko ko ima primanja 3000e bi mogao ovo da kupi, i da se ne optereti kreditom previse. Pri tom i ovde moze da se spusti cena.
 
Ljudi, 40-50k evra kesa i 1.5 prosecna plata u Srbiji na 30godina kredita za stan od 60tak kvadrata i isto toliko godina. Starogradnja. Ljudi sa 1500evra plate, top 3-4% najboljih plata u Srbiji od 01.12 sa porastom kamate od strane ecb nece moci da kupe taj stan na kredit. Mozda sam ja lud ali to normalno nije
 
Nije tacna lokacija u oglasu, stan se nalazi na pocetku V Tomanovica sa ove strane autoputa, i nema 5 spratova zgrada vec 7. Sve u tom oglasu je pogresno.
Aha, ok, to je jos i ok lokacija. Onaj dole opis me je malo zbunio, lift ide do 4. sprata, to su one zgradice blizu Sumica, al ocigledno je nadogradnja.
 
Odlican kraj za ljubitelje formule 1, za ugodjaj zaduzen autoput. 🏎️
Inace sam pre pola godine gledao stan tu, koji je na isti fazon, nadogradnja od 90kv za 180k. Ali, full renoviran stvarno, i kompletno i kvalitetno opremljen sa svim namestajem i tehnikom, bez zamerke. Ona buka je nepodnosljiva, cak i sa zatvorenim prozorima i terasom koja je okrenuta ka dvoristu. Dvoriste je blagi uzas tiha jeza, bukvalno cernobilj iza zgrade, neke zardjale ljuljaske...
Eno ga taj stan jos stoji, pa ako hoce malo da se nategnu sto kaze shade, da se ne ide na letovanje itd., mogu da se fino apgrejduju 😂😂😂
 
Vrlo nezgodan trenutak, sigurno da nije lako mladim porodicama…
Ja čujem neke primere gde se kupuju stanovi ili kuće po Staroj/Novoj Pazovi ili Indjija, Stari /Novi Banovci…kada je bila velika frka 2007/2008 puno ljudi je kupovalo stanove po Pancevu, bile su mnoge varijante kuca u okolini Beograda, sada ni one nisu bas jeftine…
Kaže mi danas komsija izdao stan koji je do skoro išao za Max 500€ lagano za 900€ 😏, pre toga probao da ga proda za 220k€ pa odustao …
 
У радијусу од 25-45мин вожње од центра Београда и даље имаш безброј опција
Na primer, Obrenovac je vrlo blizu Beograda, kada se bude završio krak Miloša Velikog, na NBG će se stizati za 20minuta i manje, a ni sada nije velika razdaljina, ima lepe prirode, i svega što je potrebno za život, i u poslednje vreme se dosta gradi i ima izbora za kupovinu...naravno pitanje je šta ko voli...:)
 
Dobro mozda taj stan i nije bas najbolji, nisam video da je zadnji sprat. Na brzinu sam pregledao slike.

Ali evo ovaj
Sasvim korektno izgleda. Neko ko ima primanja 3000e bi mogao ovo da kupi, i da se ne optereti kreditom previse. Pri tom i ovde moze da se spusti cena.
Haha dje me nadje, rodio sam se dve zgrade odatle :)
Iskreno neverovatno mi je da moj stari kraj sada dobacuje do 1700 za starogradnju. Meni otac tamo i dalje zivi i kad god nesto pricamo racunamo da njegov stan vredi oko 1000e kvadrat (pri tom je noviji i na boljem polozaju od ovog).
 
Svaka porodica mora prvo dobro da razmisli i dođe do zaključka šta želi, koje su joj mogućnosti i da nađe neki srazmjeran odnos izmedju to dvoje.
Nije lako pronaći ili kupiti stan, ali daleko od toga da ovdje treba da kukumačemo za zlom i nesretnom sudbinom bračnog para sa primanjima od 3.000 € mjesečno. Lako mi je za njih. Makar oni mogu kupiti stan.
 
Kuće i zemlja na oko 50 km od Beograda, skoro sve prodato, naši, gastarbajteri i stranci, sve pokupovali, pišite o tome šta se dešava, potražnja još ne jenjava sela oko Mladenovca, Sopota, Topole...
 
Vrh