Šta je novo?

Cene nekretnina

Ironija je i da neko ko kaze da su mu roditelji kupili stan optuzuje druge da im mamica i tatica zavrsavaju sve.

Na temi ima 2 (dva) coveka koji kupuju stanove investiciono, 5-6 koji kupuju ili planiraju da kupuju za zivot, ostalo su uglavnom ljudi koji iznose nove razloge zasto je Beograd Mogadisu. Ali ok, lakse je pobediti protnivnika ako je izmisljen.
 
Nadamo se samo da nije pala nesrećna životinja sa neke veće visine jer bi to tek bilo poražavajuće ali bilo bi i malo nemoguće tj naučna fantastika da može da uđebu zgradu baš. U nekim zemljama ih drže kao kućne ljubimce a nisu retki slučajevi da ljudi improvizuju sušionice na terasama zgrada u Bg.

 
Da vidimo...

Slučaj 1: neko se rodi u porodici u kojoj se stiče generacijama, koja sa 10 članova ima 3 stana. Iskoristi to što su njegovi preci stekli, u neka prošla vremena kada je običan čovek, pa čak i niža klasa, mogla dugoročno da uštedi sebi za krov nad glavom, za razliku od ovog vašeg današnjeg kapitalizma koji celivate. Dakle iskoristi to što je stečeno da sebi napravi fundament za život, a onda posle i sam nastavi da stiče dalje, da bi i njegovi potomci imali nešto za sebe. A i da bi se odužio svojim precima, što je po meni moralna obaveza. Kad kažem nešto, mislim na - dovoljno za razuman život i dovoljno za neku osnovnu finansijsku stabilnost. Da sutra ne mora da postane podstanar kada Vučić udari cunami poskupljenja ili dođu horde Rusa i Ukrajinaca pa skoče računi i porezi. Eto na to mislim.

Slučaj 2: neko se rodi u porodici u kojoj se slabo sticalo kroz generacije, uglavnom zato što su ljudi bili kockari i muljatori, pa spiskavali sve što zarade. Onda taj neko, pošto odrasta sa konstantnim osećajem nemaštine i zapostavljenosti od roditelja, a ne dobija adekvatnu psihijatrijsku pomoć, posle postane sociopata i pohlepnik koji je spreman da uradi sve što treba u životu ne bi li postao bogataš i time ubedio sebe da je uspeo u životu i da je sad srećan. Iako će do kraja života biti prazna usamljena iskompleksirana ljuštura koja će i drugima da nastavi da uništava živote svojom večnom pohlepom, grabljivošću i kompleksima. A dok mu deca odrastu, sve će verovatno završiti ili prokockano ili će se cela porodica udaviti u obesti, i biće još nesrećeniji. Elem, i takav će sutra da kupuje po 20, 30 50, 100 stanova... i nikad neće stati, jer mu nikad neće biti dovoljno. I nikad neće postati srećan.

U pravu si, bolji je slučaj 2. Bolji po ljude, bolji po tržište, bolji po planetu i održivi razvoj, bolji po zajednicu i društvu... Da, beskrajna pohlepa uzrokovana nelečenim patologijama i preterivanjima je uvek bolja nego dugoročno sticanje, dugoročan rad i prenošenje i nasleđivanje pravih vrednosti i praksi. Tako je, brate moj kapitalistički.
 
Poslednja izmena:
Sa lose si strane argumenta kada konstantno moras da ismisljas nekog 'drugog' i hiperbolises ga do komicnih granica ne bi li ti ispao racionalna strana u raspravi.

Taj koji skuplja 20, 30, 50 stanova ne postoji na ovoj temi.

Taj koji iz udobne pozicije glumi neku moralnu vertikalu i popuje ljudima koji se u ovom haosu snalaze kako znaju i umeju si ti.

Pri tom nije mi ni jasno sta popujes jer u ovim tvojim pasusima ima toliko kontradiktornosti da istovremeno zauzmes i protiv si svake moguce pozicije.
 
Da, evo placem u svih svojih 30 stanova. Da samo cale nije bio toliki kockar, ja danas ne bi bio ovako prebogat.
 
Nisam ja u pretposlednjem postu govorio o tebi nego generalno. Iako si ti napisao prozivke na moj racun. Ali nema veze, sve se vrati.

Inace, pohlepa, nezasitost i grabljivacki mentalitet su cesto posledica nelecenih kompleksa i problema iz detinjstva.
 
Nisam ja u pretposlednjem postu govorio o tebi nego generalno. Iako si ti napisao prozivke na moj racun. Ali nema veze, sve se vrati.

Inace, pohlepa, nezasitost i grabljivacki mentalitet su cesto posledica nelecenih kompleksa i problema iz detinjstva.
Pa to je problem, sto ti govoris 'generalno' ali u tom 'generalno' nema nikoga ko je ovde. A postavljas se kao da je cela tema taj neki wannabe Dzordan Belfort a ti retki glas razuma.

Dakle ili smatras da smo svi mi (ili barem mi koji ne smatramo da je Beograd Mogadiš) taj neki 'generalni' ili i ne čitaš temu nego samo dodjes da onako napamet ispises sta ti je na pameti.
 
Pa to je problem, sto ti govoris 'generalno' ali u tom 'generalno' nema nikoga ko je ovde. A postavljas se kao da je cela tema taj neki wannabe Dzordan Belfort a ti retki glas razuma.
1) Problem je i kad neki od vasih kolega govore da su siromasni ljudi krivi za sve a drugi da je burzujima i automobilistima u Beogradu na vodi metro potrebniji nego celoj Cukarici. Pa nikom nista, cutite ko zaliveni
2) 70% teme jesu wanna be Jordani Belforti i maniti grabljivacki kapitalisti. Neverovatno, ali cak i neki pojedinci koji su se deklarisali da su buduci kupci stanova, navijaju za to da im cene odu jos vise u nebesa. To je vec na nivou mentalnog poremecaja. Al eto... Ili je to, ili slazu ko su, sta su i zasto su ovde.
3) Jesam glas razuma. I ja i jos neki ljudi ovde. Mora neko da vas zadrzi u realnosti, posto ste iz meseca u mesec sve ludji i sve gori
 
Da vidimo...

Slučaj 1: neko se rodi u porodici u kojoj se stiče generacijama, koja sa 10 članova ima 3 stana. Iskoristi to što su njegovi preci stekli, u neka prošla vremena kada je običan čovek, pa čak i niža klasa, mogla dugoročno da uštedi sebi za krov nad glavom, za razliku od ovog vašeg današnjeg kapitalizma koji celivate. Dakle iskoristi to što je stečeno da sebi napravi fundament za život, a onda posle i sam nastavi da stiče dalje, da bi i njegovi potomci imali nešto za sebe. A i da bi se odužio svojim precima, što je po meni moralna obaveza. Kad kažem nešto, mislim na - dovoljno za razuman život i dovoljno za neku osnovnu finansijsku stabilnost. Da sutra ne mora da postane podstanar kada Vučić udari cunami poskupljenja ili dođu horde Rusa i Ukrajinaca pa skoče računi i porezi. Eto na to mislim.

Slučaj 2: neko se rodi u porodici u kojoj se slabo sticalo kroz generacije, uglavnom zato što su ljudi bili kockari i muljatori, pa spiskavali sve što zarade. Onda taj neko, pošto odrasta sa konstantnim osećajem nemaštine i zapostavljenosti od roditelja, a ne dobija adekvatnu psihijatrijsku pomoć, posle postane sociopata i pohlepnik koji je spreman da uradi sve što treba u životu ne bi li postao bogataš i time ubedio sebe da je uspeo u životu i da je sad srećan. Iako će do kraja života biti prazna usamljena iskompleksirana ljuštura koja će i drugima da nastavi da uništava živote svojom večnom pohlepom, grabljivošću i kompleksima. A dok mu deca odrastu, sve će verovatno završiti ili prokockano ili će se cela porodica udaviti u obesti, i biće još nesrećeniji. Elem, i takav će sutra da kupuje po 20, 30 50, 100 stanova... i nikad neće stati, jer mu nikad neće biti dovoljno. I nikad neće postati srećan.

U pravu si, bolji je slučaj 2. Bolji po ljude, bolji po tržište, bolji po planetu i održivi razvoj, bolji po zajednicu i društvu... Da, beskrajna pohlepa uzrokovana nelečenim patologijama i preterivanjima je uvek bolja nego dugoročno sticanje, dugoročan rad i prenošenje i nasleđivanje pravih vrednosti i praksi. Tako je, brate moj kapitalistički.

Znaci vreme u kojem ste vi sticali je bilo vreme radnih, uglednih i postenih ljudi, pravih vrednosti, a vreme kada sticu drugi, tj. mi, je vreme secikesa, lopova, umno obolelih. Zanimljivo vidjenje.

Evo ja sam kupio stan u kojem cu ziveti, smatram se licno vrednijom osobom, (pa cak i da mi je otac bio kockar a mama alkos) nego neko ko se baskari u nasledjenom stanu i do nivoa bozanske uzvisenosti uzdize vrednost generacijskog sticanja i ugleda koji on nosi duboko u sebi i u svom nasledjenom stanu.
Meni se cini da tebi ipak najteze pada sto nisi uspeo da nastavis to generacijsko sticanje pa moras da kazes da je to zato sto je danas vreme drugacije, vreme losih i mizernih ljudi.
A naravno da cu ono sto radom stvorim pokusati da ocuvam, pa makar strpao u stanove, upravo jer nisam kockar ni alkoholicar, pa ce moja deca i potomci onda moci da kazu kako se to sto imaju generacijski sticalo. Ali nadam se da ce pored toga i oni nesto steci.
 
Kupio si svojim parama? Samo svojim? Ahahaha evo sve ti verujem :LOL:
Meni se cini da tebi ipak najteze pada sto nisi uspeo da nastavis to generacijsko sticanje pa moras da kazes da je to zato sto je danas vreme drugacije, vreme losih i mizernih ljudi.
Pa sa 32 godine nisam uspeo još. Ali svakako nameravam. A da, vreme jeste drugačije i bolesnije, to je svima više nego jasno.
A naravno da cu ono sto radom stvorim pokusati da ocuvam, pa makar strpao u stanove, upravo jer nisam kockar ni alkoholicar, pa ce moja deca i potomci onda moci da kazu kako se to sto imaju generacijski sticalo. Ali nadam se da ce pored toga i oni nesto steci.
Pa nema ničeg loše u tome da očuvaš pobogu. Ja govorim o ljudima koji imaju preko 10 stanova u užoj ili široj porodici, a hoće još.
Zašto se ti stalno osećaš relevantnim za nešto što nema veze sa tobom?
Ranije na temi se ljutiš kada neko kritikuje jajare koje veštački pumpaju cene stanova, a onda posle priznaš da si i ti zapravo taj koji želi da kupi stan. ŠKK?

Stalno braniš ljude koji gaze druge i nezasito i beskrajno grabe, a onda kažeš da je tebe neko potkačio što želiš da očuvaš vrednost. Ne, slobodno ti očuvaj. Ali nemoj da navijaš da za bolesne, precenjene i kartelske cene stanova i glodare koji tome doprinose. Ne preteruj. Čuvaj ti svoje, ali ne oduzimaj i ne uskraćuj drugima. Uživaj u svom novom domu i jednog dana imaj lepe prihode i finansijsku stabilnost od izdavanja njega (ili šta god budeš želeo da radiš sa njim). Ali nemoj navijati stalno za kartele i muljatore. Za Mirijevo 5000. Za Barajevo 3000. Za Savski venac 10.000. Za sve najgore od kapitalizma i konzumerizma. Za grabljivačku patologiju. Mani se čoveče toga.

Sa zadnjom rečenicom se slažem u potpunosti.
 
Poslednja izmena:
1) Problem je i kad neki od vasih kolega govore da su siromasni ljudi krivi za sve a drugi da je burzujima i automobilistima u Beogradu na vodi metro potrebniji nego celoj Cukarici. Pa nikom nista, cutite ko zaliveni
2) 70% teme jesu wanna be Jordani Belforti i maniti grabljivacki kapitalisti. Neverovatno, ali cak i neki pojedinci koji su se deklarisali da su buduci kupci stanova, navijaju za to da im cene odu jos vise u nebesa. To je vec na nivou mentalnog poremecaja. Al eto... Ili je to, ili slazu ko su, sta su i zasto su ovde.
3) Jesam glas razuma. I ja i jos neki ljudi ovde. Mora neko da vas zadrzi u realnosti, posto ste iz meseca u mesec sve ludji i sve gori

1. Metro prica ko zna kad je bila posto je ja od kad sam aktivan na temi nisam video. A shade je samo pisao da ni siromasni ljudi nisu operisani od pohlepe, vec samo neuspesniji u ostvarivanju iste. Evo recimo primer na koji sam sad naisao:


4150 (cetiri hiljade sto pedeset) kvadrat! U stanu koji se greje na kaljevu pec. "Renoviran" tako sto su stavljeni PVC prozori. Bez garaze, verovatno bez opcije za parkiranje veci deo dana. Ok lokacija pored keja, al nije ni taj kej Ibica, to se valjda slazemo.

Ko je kriv za to? Zli investitor ga naterao da da tu cenu? Zli ljudi iz agencije mu rekli da je lupi da bi im bio reklama? On jadan covek ni ne zna koliko je to para, samo eto radi sta mu ljudi kazu, naivan.

I takvih primera milion. Svaki pristojniji stan u starogradnji sa renoviranjem skuplji nego onaj u novogradnji. A u vecini slucajeva dobijen od drzave ili otkupljen tokom rata za mizerne pare.

Posle su kupci krivi kada odlaze tim zlim investitorima i rezervisu stanove dok su jos u izgradnji. Posle je investitor pohlepan jer zbog potraznje dize cene. Posle je sve to zavera agenata za nekretnine, koji su izgleda najmocniji lobi na planeti.

2. Po 50. put, to sto neko prica kako misli da jeste, ne znaci da navija da takvo stanje bude. Problem nece nestati ili magicno resiti ako svi lazemo o njegovim uzrocima ili se pravimo da ne postoji.

3. No comment.
 
Gotovo sve navedeno ili nije toliko lose kako je napisano ili ide na bolje, ali ajde, nama je kukanje nacionalni sport.

Eto bas ti psi recimo, koliko je ljudi kupilo za svojim ljubimcima pre 10-15 godina a koliko danas? Koliko je lutalica bilo tad a koliko danas? Vidimo na tom jednom primeru kako taj misteriozni ‘mentalitet’ ide ja bolje. Naravno da ne moze carobnim stapicem odjednom da postane svajcarski (niti bi trebalo, Svajcarci su dosadni).
Izvini, ali ovo je jako daleko od realnosti. Odnosno, mogao bih da se složim da ima više skupljača vnago-a, nego ranije, ali ima i još više neskupljača. Razlog je jednostavan, danas skoro svi imaju kučiće. Komunalni red je nikada gori, uveče ne može da se razgovara od laveža, nema nijednog obezgovnavljenog trotoara. Kao što rekoh, to ne znači da nema savesnih vlasnika, ima ih dosta, ali generalno komunalni problemi su u poslednje vreme sve gori i gori. Divlje parkiranje, bahata vožnja, divljaci na biciklima i trotinetima, senilni i gluvi pešaci, smeće, izmet... Ma muka je i nabrajati...
 
Posle je sve to zavera agenata za nekretnine, koji su izgleda najmocniji lobi na planeti.
Naravno da je lobi agenata za nekretnine. A biti moćan lobi u maloj, zaostaloj plemenskoj Srbiji i nije teško.
2. Po 50. put, to sto neko prica kako misli da jeste, ne znaci da navija da takvo stanje bude. Problem nece nestati ili magicno resiti ako svi lazemo o njegovim uzrocima ili se pravimo da ne postoji.
Ne, vi stalni žitelji ove teme ne pričate kako jeste. Vi navijate. Mojne se folirate. Vi balavite za luksuzima, kapitalizmom, grabeži i neofeudalizmom.

A evo ga na ovoj strani vradovicev biser o neophodnosti metroa za automobiliste u BnV. Cela ta strana teme ima nekoliko takvih bisera.
 
Izvini, ali ovo je jako daleko od realnosti. Odnosno, mogao bih da se složim da ima više skupljača vnago-a, nego ranije, ali ima i još više neskupljača. Razlog je jednostavan, danas skoro svi imaju kučiće. Komunalni red je nikada gori, uveče ne može da se razgovara od laveža, nema nijednog obezgovnavljenog trotoara. Kao što rekoh, to ne znači da nema savesnih vlasnika, ima ih dosta, ali generalno komunalni problemi su u poslednje vreme sve gori i gori. Divlje parkiranje, bahata vožnja, divljaci na biciklima i trotinetima, senilni i gluvi pešaci, smeće, izmet... Ma muka je i nabrajati...

Mozda ja zivim u nekom svom balonu, ali ovde u Bloku 30 to stvarno nije slucaj. Ne secam se kad sam poslednji put naleteo na nepokupljeno iza psa. A ima ih stvarno milion.

Isto je i za parkiranje. Imamo manje parkinga sada nego pre samo 5 godina bas zato sto se vise kontrolise i na jedno 20ak mesta koja su se koristila na 'divljaka' sada niko ne sme da stane. Mana je to sto to nije nadoknadjeno nekim novim mestima ali je primetno da su ljudi disciplinovaniji.

Naravno da je lobi agenata za nekretnine. A biti moćan lobi u maloj, zaostaloj plemenskoj Srbiji i nije teško.

Ne, vi stalni žitelji ove teme ne pričate kako jeste. Vi navijate. Mojne se folirate. Vi balavite za luksuzima, kapitalizmom, grabeži i neofeudalizmom.

A evo ga na ovoj strani vradovicev biser o neophodnosti metroa za automobiliste u BnV. Cela ta strana teme ima nekoliko takvih bisera.
Oprostices sto nisam toliki fan vradovica da znam svaki njegov post sa svake teme. Meni se cini da je vecina ovde bas onako kivna na njega, sto je usao u neke vece pare i tako ocigledno fleksa njima. Dal je to samo zbog njegovih stavova i zlog kapitalizma, ili mozda ni vi niste operisani od tog balavljenja za luksuzom pa ima i ljubomore, ne znam. Pa se onda taj bes preliva na svakoga ko se ne pridruzuje u tim napadima na njega.

Ja smatram da on preteruje, ali da je to vise teranje kontre dezurnim kukacima kojima je Bg najgore mesto na planeti, da bi se u nekoj sredini ta dva ekstrema naslo i malo objektivnosti. Svakako smatram da je korisnije njegovo prisustvo na temi, gde se moze videti i razmisljenje nekoga u njegovoj poziciji, nego milion ironicnih zajedljivih komentara u stilu mudraca ispred dragstora ( tu ne mislim na tebe jer barem izneses neko svoje misljenje, ma koliko se ja ne slagao sa istim).
 
Izvini, ali ovo je jako daleko od realnosti. Odnosno, mogao bih da se složim da ima više skupljača vnago-a, nego ranije, ali ima i još više neskupljača. Razlog je jednostavan, danas skoro svi imaju kučiće. Komunalni red je nikada gori, uveče ne može da se razgovara od laveža, nema nijednog obezgovnavljenog trotoara. Kao što rekoh, to ne znači da nema savesnih vlasnika, ima ih dosta, ali generalno komunalni problemi su u poslednje vreme sve gori i gori. Divlje parkiranje, bahata vožnja, divljaci na biciklima i trotinetima, senilni i gluvi pešaci, smeće, izmet... Ma muka je i nabrajati...
Mislim da su se svi ovi problemi intenzivirali poslednje 3 godine. Daleko od toga da neko shvati da je pre 3 godine ovo bio Kopenhagen, ali nered i haos u gradu postaje sve gori i gori. Tako da sve one stvari sto je @Tin naveo gadjaju u srz problema. Nefunkcionalan grad za te pare.
 
Oprostices sto nisam toliki fan vradovica da znam svaki njegov post sa svake teme. Meni se cini da je vecina ovde bas onako kivna na njega, sto je usao u neke vece pare i tako ocigledno fleksa njima. Pa se onda taj bes preliva na svakoga ko se ne pridruzuje u tim napadima na njega.
Sasvim je u redu što ne znaš sve njegove odvale. Ali nije u redu da staješ u odbranu njega i takvih mentalnih sklopova, i da mesecima gledaš šta sve ovde izjavljuje, i opet i dalje staješ uz njegove stavove. A bez ikakve želje da malo pogledaš po forumu, šta sve on priča i zastupa. Čak i ako je samo trolovanje, nebitno, ako je trolovanje u vidu propagiranja naopakih i štetnih stavova i praksi, onda to ne treba podržavati. Jer em srozava teme i diskusije (recimo kao to sa metroom, inače dosta posećena i praćena tema), em to čitaju i ljudi sa i van foruma, koji će posle preneti to dalje i raširiti te opičene ideje ili zabludu da je javno mnjenje za takve stvari. Da javno mnjenje slavi što su cene nekretnina obolele. Da javno mnjenje slavi što naprdnjaci žele da Stari savski most izmesti na suvo kod Ušća (link). Da građani Beograda žele da se BnV automobilisti opsluže i metroom, a da ostatak grada čeka (to sam već okačio ovde). Sve su to samo neki od njegovih ispada. Da li ozbiljnih ili neozbiljnih, da li ličnih ili plaćenih... ali sve je to njegovo. I takva ludila ne treba ni podržavati ni braniti.

P.S.
Kao što ne treba braniti ni podržavati agente za nekretnine i njihove plaćene tekstove i emisije u kojima paranoišu narod da kupuje sad jer cene nekretnina neće u Srbiji nikad opasti, ali nikad, jer Srbija inače puca od populacije i nataliteta, pa će sve samo da raste. Ti se pak podsmevaš nama ovde koji pokušavamo da stanemo takvim hohštaplerajima na put. A ne shvatate da jedno od najefikasnijih oružja protiv takvih ljudi, protiv agenata za nekretnine i svih drugih nečasnih profesija koje zarađuju od panike i hajpa, jeste da ih ljudi ignorišu i ne zarezuju. Okej, možda ti i ostatak ekipe s ove teme ne želite da učestvujete u tome. U redu. Vi ih pratite i slušajte. Ali ne morate baš da se ispišavate i podsmevate svakome ko pokušava da im makar malo smanji taj uticaj i lagarije i pozove ljude da im ne rade u korist.
 
Poslednja izmena:
Ko je kriv za to? Zli investitor ga naterao da da tu cenu? Zli ljudi iz agencije mu rekli da je lupi da bi im bio reklama? On jadan covek ni ne zna koliko je to para, samo eto radi sta mu ljudi kazu, naivan.

Posao države je da vodi računa o građanima i omogući da nekretnina bude svima dostupna a ne nekolicini privilegovanih. To nije socijalizam to se zove pravna država kada država stane za svoje ljude i poveća ponudu kako bi stimulisala bar mlade i obrazovane kao najproduktivniji deo stamovništva. U suprotnom eto ga lako stižemo do 3 miliona stanovnika ali koga to ovde još briga.. neka je meni dobro.

Za ovakvu situaciju može da navija samo nenormalan čovek ili neko ko ima direktan finansijski interes.
 
Kupio si svojim parama? Samo svojim? Ahahaha evo sve ti verujem :LOL:

Pa sa 32 godine nisam uspeo još. Ali svakako nameravam. A da, vreme jeste drugačije i bolesnije, to je svima više nego jasno.

Pa nema ničeg loše u tome da očuvaš pobogu. Ja govorim o ljudima koji imaju preko 10 stanova u užoj ili široj porodici, a hoće još.
Zašto se ti stalno osećaš relevantnim za nešto što nema veze sa tobom?
Ranije na temi se ljutiš kada neko kritikuje jajare koje veštački pumpaju cene stanova, a onda posle priznaš da si i ti zapravo taj koji želi da kupi stan. ŠKK?

Stalno braniš ljude koji gaze druge i nezasito i beskrajno grabe, a onda kažeš da je tebe neko potkačio što želiš da očuvaš vrednost. Ne, slobodno ti očuvaj. Ali nemoj da navijaš da za bolesne, precenjene i kartelske cene stanova i glodare koji tome doprinose. Ne preteruj. Čuvaj ti svoje, ali ne oduzimaj i ne uskraćuj drugima. Uživaj u svom novom domu i jednog dana imaj lepe prihode i finansijsku stabilnost od izdavanja njega (ili šta god budeš želeo da radiš sa njim). Ali nemoj navijati stalno za kartele i muljatore. Za Mirijevo 5000. Za Barajevo 3000. Za Savski venac 10.000. Za sve najgore od kapitalizma i konzumerizma. Za grabljivačku patologiju. Mani se čoveče toga.

Sa zadnjom rečenicom se slažem u potpunosti.
Pa naravno da sam kupio svojim novcem. Ja sam do sada uradio preko 1000 profesionalnih rendera, i to ne rendera koje vidjas na srpskom trzistu, nego malo ozbiljnije. Tako da sasvim je realno da sam i kupio stan od svog rada. Nikog ne teram da veruje ili ne, meni je isto verovao ili ne.😀😀😀

Ja ne branim nikog, niti sam ikada izrazio da je trenutna cena dobra niti losa. Samo pricam kakva cena jeste i zasto mislim da tako.
 
Pričaš ti i više od toga.

Evo kao što rekoh ovde u dodatom delu prošlog posta. Ovo važi i za tebe i za Defke-a.
Kao što ne treba braniti ni podržavati agente za nekretnine i njihove plaćene tekstove i emisije u kojima paranoišu narod da kupuje sad jer cene nekretnina neće u Srbiji nikad opasti, ali nikad, jer (po njima) Srbija inače šatro puca od populacije i nataliteta, pa će sve samo da raste. Ti se pak podsmevaš nama ovde koji pokušavamo da stanemo takvim hohštaplerajima na put. A ne shvatate da jedno od najefikasnijih oružja protiv takvih ljudi, protiv agenata za nekretnine i svih drugih nečasnih profesija koje zarađuju od panike, hajpa i obmane, jeste da ih ljudi ignorišu i ne zarezuju. Okej, možda ti i ostatak ekipe s ove teme ne želite da učestvujete u tome, u toj borbi protiv njih. U redu. Vi ih pratite i slušajte. Ali ne morate baš da se ispišavate i podsmevate svakome ko pokušava da im makar malo smanji taj uticaj i lagarije i pozove ljude da im ne rade u korist.
Vi aktivno sabotirate i ismevate ljude koji pozivaju druge ljude da ne daju moć agentima za nekretnine, kartelima, muljatorima, državi i drugima koji se masno bogate od ovog ludila i hajpa. Vi sabotirate ljude koji pokušavaju da pozovu društvo da ne hrani maliciozne štetočine.


Ne bi me čudilo da kad bi sutra srpski karteli odvalili cenu od 300 din za šećer, i deo javnosti pozove na bojkot toga, da se neki ljudi s ove teme brže bolje jave da ismeju taj poziv na bojkot i pišu kako ''nema od toga ništa, samo će da raste''. A uopšte nije nemoguć taj scenario, jer je Nelečena usna pre 3 dana pred celom nacijom izjavila da nam, citiram, sledi najteža zima od 1945. naovamo. I evo već danas, 3 dana kasnije, nigde ne može da se kupi normalan kristal šećer, a obišao sam 3 velika Maksija i jednu Ideu. A kad se pojavi korpus ljudi sa kičmom koji se bore protiv takvih pojava i protuva, koji dižu glas i pozivaju na razne vidove otpora tome i isticanje istine, odma bivaju ismevani i sabotirani što se, zamisli ih bezobrazne, usuđuju da misle svojom glavom i da se suprotstave hohštapleraju i poretku nekolicine ološa koji mlate pare na ostatku društva.


A vi navijajte i dalje za Mirijevo 5.000 i Savski venac 10.000. Daj bože da jednog dana Beograd izbije na prvo mesto na onoj listi prosečnih cena kvadrata. Pa da možemo da se šepurimo pred celim svetom kakve smo face. A to što ćemo u tim stanovima da jedemo kore od drveta i da se grejemo sklupčani u ćošak kao kerovi, to koga briga...
 
Poslednja izmena:
Sasvim je u redu što ne znaš sve njegove odvale. Ali nije u redu da staješ u odbranu njega i takvih mentalnih sklopova, i da mesecima gledaš šta sve ovde izjavljuje, i opet i dalje staješ uz njegove stavove. A bez ikakve želje da malo pogledaš po forumu, šta sve on priča i zastupa. Čak i ako je samo trolovanje, nebitno, ako je trolovanje u vidu propagiranja naopakih i štetnih stavova i praksi, onda to ne treba podržavati. Jer em srozava teme i diskusije (recimo kao to sa metroom, inače dosta posećena i praćena tema), em to čitaju i ljudi sa i van foruma, koji će posle preneti to dalje i raširiti te opičene ideje ili zabludu da je javno mnjenje za takve stvari. Da javno mnjenje slavi što su cene nekretnina obolele. Da javno mnjenje slavi što naprdnjaci žele da Stari savski most izmesti na suvo kod Ušća (link). Da građani Beograda žele da se BnV automobilisti opsluže i metroom, a da ostatak grada čeka (to sam već okačio ovde). Sve su to samo neki od njegovih ispada. Da li ozbiljnih ili neozbiljnih, da li ličnih ili plaćenih... ali sve je to njegovo. I takva ludila ne treba ni podržavati ni braniti.
Ima vise nego dovoljno onih koji su spremni da se sa njim raspravljaju, meni nije zanimljivo da budem katolik u Vatikanu.
A mislim da ima podjednako suludih stavova sa 'druge strane' na koje daleko manje ljudi tako burno reaguje.
Posao države je da vodi računa o građanima i omogući da nekretnina bude svima dostupna a ne nekolicini privilegovanih. To nije socijalizam to se zove pravna država kada država stane za svoje ljude i poveća ponudu kako bi stimulisala bar mlade i obrazovane kao najproduktivniji deo stamovništva. U suprotnom eto ga lako stižemo do 3 miliona stanovnika ali koga to ovde još briga.. neka je meni dobro.

Za ovakvu situaciju može da navija samo nenormalan čovek ili neko ko ima direktan finansijski interes.
Zar to drzava ne radi? Gradili su Stepu, grade Zemunske kapije, tamo je ona Galenika. Ponuda se povecava konstantno ali onda je i to 'prepustanje grada na nemilost investitorima' iako je ceo proces dosta kontrolisaniji danas (novogradnje danas i pre 2008. nebo i zemlja).

Kad se gradi, ne valja, kad se ne gradi, ne valja. Da bi ta neka novogradnja ispunila sve uslove kakve forumasi traze od nje treba da:

- Bude na ok lokaciji
- Na 70% parcele budu parkovi i igralista
- Da ima bar dva javna parking mesta po stanu, uz one obavezne u garazi
- Da gradi drzava a ne neki investitor lopov
- Da se ne krade iako gradi drzava
- Da krajnjeg kupca kosta maks 50% danasnje cene

Super, i ja bih hteo tako. Samo mislim da bi nam za ostvarenje tih zelja trebao jos jedan Beograd parkiran na vrh ovog postojeceg. Samo sto ako kazem to, onda valjda navijam da nam bude sto gore jer me placaju agenti za nekretnine.
 
Ima vise nego dovoljno onih koji su spremni da se sa njim raspravljaju, meni nije zanimljivo da budem katolik u Vatikanu.
A mislim da ima podjednako suludih stavova sa 'druge strane' na koje daleko manje ljudi tako burno reaguje.
U ovoj situaciji, u ovoj borbi, ili si deo rešenja ili si deo problema. Bolje se ti zapitaj šta ćeš jesti i od čega se grejati jednog dana kada prosek kvadrata u Beogradu bude 10.000 e umesto što sabotiraš i ismevaš ljude koji ističu očigledno.
Na 70% parcele budu parkovi i igralista
Da, zamisli bezobrazluka! Doduše niko nikad nije rekao ni blizu 70%. Ljudi samo ne žele da gledaju ovakva njesra
Da ima bar dva javna parking mesta po stanu, uz one obavezne u garazi
Ovo nikad niko na forumu nije propagirao. Čak ni vradovic. Mislim da je ceo ili skoro ceo forum protiv gradnji javnih parking mesta na lokacijama gde nove zgrade već dolaze sa garažama. Dakle, ne preostaje mi drugo nego da opet tumačim da namerno izvrćeš reči ljudima koji se bore za bolji i humaniji Beograd, jer očigledno želiš da sabotiraš takve napore i principe. Smeta ti svako ko govori o razumnim stvarima, o borbi protiv štetočina i o držanju i poštovanju nekih principa kolektizivma i solidarnosti.
 
Gradili su Stepu, grade Zemunske kapije, tamo je ona Galenika.
A koja kategorija stavništva je dobila mogućnost da kupi stan po nekoj povlašćenoj ceni? Sem vojske i policije ja ne znam za neki drugi slučaj?!
Za vreme demokrata su dobijali kroz neki program mladi naučnici u blizini novog merkatora i pozdravljam tu odluku. Sada izgleda je najveći strah od inteligencije i pošto poto ih ugušiti i oterati a što više kozumirati grand psradu parove i slične proizvode. Takvi vam neće nikada voditi društvo u progres već baš u ovo mešetarenje i marže od 100% pri prodaji nekretnina. Ali diskusija sa onima koji imaju direktan finansijski interes baš i nema smisla..
 
U ovoj situaciji, u ovoj borbi, ili si deo rešenja ili si deo problema. Bolje se ti zapitaj šta ćeš jesti i od čega se grejati jednog dana kada prosek kvadrata u Beogradu bude 10.000 e umesto što sabotiraš i ismevaš ljude koji ističu očigledno.

Da, zamisli bezobrazluka! Doduše niko nikad nije rekao ni blizu 70%. Ljudi samo ne žele da gledaju ovakva njesra

Ovo nikad niko na forumu nije propagirao. Čak ni vradovic. Mislim da je ceo ili skoro ceo forum protiv gradnji javnih parking mesta na lokacijama gde nove zgrade već dolaze sa garažama. Dakle, ne preostaje mi drugo nego da opet tumačim da namerno izvrćeš reči ljudima koji se bore za bolji i humaniji Beograd, jer očigledno želiš da sabotiraš takve napore i principe. Smeta ti svako ko govori o razumnim stvarima, o borbi protiv štetočina i o držanju i poštovanju nekih principa kolektizivma i solidarnosti.
Kako ja 'sabotiram' nekoga ko i ne prinosi resenje? U cemu sabotiram? Iznosenju zelja?
Super, ja evo smatram da treba prosecna plata da bude 2000e bar a kvadrat 50% manje nego sad. Da li ce moja lepa zelja dovesti do toga? Ili je realnije da ce ako prosecna plata zaista jednom dodje do te cifre, sa sobom povuce i cenu kvadrata?

Na maltene svakoj temi o novogradnji kuka se kako nema javnih mesta za goste. Ako ih ima onda zasto tu nisu parkovi. Ako ima parkova onda se nadje nesto trece.

Ne smeta meni niko ko govori o razumnim stvarima, samo izgleda mi imamo razlicitu definiciju razumnih stvari. Liste zelja bez detalja implementacije nisu nikakva razumna stvar niti nekakva 'borba'. Mi bi hteli bogatstvo Zapada bez kapitalizma, planiranje Istoka bez komunizma, ponudu bez izgradnje, prodaju bez zarade, manje poreze al da drzava sve plati i da se slucajno ne zaduzi pritom. I da dok joj se daje sva ta moc u ruke, drzava ne postane jos korumpiranija nego sad.

Super, i ja bih sve to hteo. Al od svega toga mozemo da izaberemo dve, tri stvari, i to je realnost. Ostalo ce postati jos gore.
 
Mislim da su se svi ovi problemi intenzivirali poslednje 3 godine. Daleko od toga da neko shvati da je pre 3 godine ovo bio Kopenhagen, ali nered i haos u gradu postaje sve gori i gori. Tako da sve one stvari sto je @Tin naveo gadjaju u srz problema. Nefunkcionalan grad za te pare.
Ma ljudima koji su juče stigli u Bg iz Babušnice i Čibutkovice je izgleda skroz normalno da vide leš svinje dok šetaju promenadom, i što ima gomila psećih izmeta. A BEograd im se super razvija. Kad su bili mali neko im je izgleda nabio komplekse, pa i nije bitno šta je i kako je, samo dok je BEograd.
 
Vrh