Šta je novo?

Cene nekretnina

Ne živim trenutno na selu, nego na Nbg, al bitno je komentarisati, a taj stan koji sam prodao, je i dalje na prodaju, kome treba pravac, NS, Trg Save Vukosavljeva, pola stanova se prodaje i izdaje pa kupite.Ja nemam nikakvu korist savetujući ljude da beže od stanova, a vi imate i niste ni iskreni ni dobronamerni, mešetarsko lihvarska posla.
 
@shadestudio
Koga cena nekretnina ne zanima, taj ne brani grcevito svoje stavove pisuci stotine postova u ovoj temi kao sto ti radis.
Tek sad vidim da je vradovic vlasnik agencije za nekretnine :)
Pa mene cena zanima, ja ni ne govorim da mi je to nebitno. Svako ko ne zeli da propadne mora da prati desavanja. Meni bi odgovarao i pad i rast, na nuli sam. Ali ovde nije rec o mojim zeljama, nego sta je objektivno. Objektivno ja ne vidim pad narednih par godina, pogotovo zbog inflacije. E sad ako dodje do rata u Bg naravno da ce pasti cene, ali to niko ne zna. Mozda eventualno Sava, koji je naknadno predvideo i rat u Ukraini.
 
Ne živim trenutno na selu, nego na Nbg, al bitno je komentarisati, a taj stan koji sam prodao, je i dalje na prodaju, kome treba pravac, NS, Trg Save Vukosavljeva, pola stanova se prodaje i izdaje pa kupite.Ja nemam nikakvu korist savetujući ljude da beže od stanova, a vi imate i niste ni iskreni ni dobronamerni, mešeta
Pa eto, to je razlog zasto su cene koje jesu. Nisi za dzabe na Nbg, imas neku korist od toga vise nego da sedis na cistom vazduhu na selu. Cak i vi koji nista dobro ne vidite u najzagadjenijem gradu na svetu ste ipak "trenutno" u njemu.
Ovo za stan koji si prodao, ali je i dalje na prodaju, ne kapiram, ali nije ni vazno za ovu temu.
 
Svako ko ne zeli da propadne mora da prati desavanja. Meni bi odgovarao i pad i rast, na nuli sam. Ali ovde nije rec o mojim zeljama, nego sta je objektivno. Objektivno ja ne vidim pad narednih par godina, pogotovo zbog inflacije. E sad ako dodje do rata u Bg naravno da ce pasti cene, ali to niko ne zna. Mozda eventualno Sava, koji je naknadno predvideo i rat u Ukraini.
Sto bi neko ko je kupio nekretninu za zivot propao ukoliko se desi korekcija od ± 20%-50% i morao svakodnevno pratiti cenu kretanja iste? E sad ako je kupljeno vise nekretnina, a narocito putem kredita ili ako je za posao koji neko obavlja preduslov visoka cena onda mogu da razumem toliko pracenje i pisanje...
Tesko da iko moze da predvidi sta ce se desavati u narednom periodu, narocito u trenutnoj situaciji. Dovoljne su i male stvari da naprave ozbiljne ekonomske potrese, npr. primoraju nas da uvedemo sankcije Rusiji i kao rezultat toga nam bude isporucen racun za placanje trzisne cene gasa.
 
Stan za zivot ne predstavlja kapital. Ja pricam o ljudima koji imaju neku ustedjevinu, imovinu, nekretnine i slicno. Oni ako ne prate desavanja, ako ne presipaju na prava mesta u pravo vreme, kapital se lako smanjuje i gubi.
 
Ovo sve sto si napisao je tacno osim 15.000 eura Mirijevo to necemo skoro docekati :)

Inace dolar je bas puno ojacao i sad dosta nasih iz USA gleda kako da prebacuje $ za Srbiju.

Prilicna usteda ako mene pitas je da se sad kupuju Euri i da se ulece u nekretnine u Beogradu.
Ja cu verovatno inicirati transfer sledece nedelje za sebe.
Slazem se, ali zamisli jos crnje, da je euro ojacao u odnosu na dolar, onda bi jos vise nasih iz EU krenulo da kupuje, pa bi cena skocila na 10000e/m2 u kaludjerici.
Zezam se, mora malo sale u ova teska vremena

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk
 
Govorim o ekonomiji, a ne o ratu. Hoćeš da kažeš da je Srbija ekonomski jaka i da se zato prodaju stanovi po Bečkim cenama? Da niste halavi ne bi nas napustilo toliko ljudi, nekima od njih, je stan bio uslov za život, ali bitnije je gurati cenu gore na silu, a ne da se skuće ljudi.Svejedno prodaja nikad gora, malo će pomoći ovih 20 k eura što daju, i to je kraj za cene.Jedino ako što jedan reče nagrnu gladni Italijani, Grci i Španci (gladni ljudi ne kupuju stanove od 100 000 eura) koliko znam.I stranci Indijci, Kirgistanci, Ukrajinci, Pakistanci, sve imućni stranci dolaze kod nas da rade kupuju stanove ko ludi, i svaki od njih ima po 100 hiljada evra, ma važi.
 
Govorim o ekonomiji, a ne o ratu. Hoćeš da kažeš da je Srbija ekonomski jaka i da se zato prodaju stanovi po Bečkim cenama? Da niste halavi ne bi nas napustilo toliko ljudi, nekima od njih, je stan bio uslov za život, ali bitnije je gurati cenu gore na silu, a ne da se skuće ljudi.Svejedno prodaja nikad gora, malo će pomoći ovih 20 k eura što daju, i to je kraj za cene.Jedino ako što jedan reče nagrnu gladni Italijani, Grci i Španci (gladni ljudi ne kupuju stanove od 100 000 eura) koliko znam.I stranci Indijci, Kirgistanci, Ukrajinci, Pakistanci, sve imućni stranci dolaze kod nas da rade kupuju stanove ko ludi, i svaki od njih ima po 100 hiljada evra, ma važi.
Druze koji je tvoj problem :ROFLMAO: pun si nekog gneva i svega, mene iskreno boli uvo dal ce cene ici gore ili dole ili sta god da ce se desi, al ne mogu da skapiram, usao sam slucajno na ovu temu i citam tvoje komentare, kome sta dokazujes u cemu je tvoj problem?
 
Cijene su skroz opravdane (ponuda-potražnja), ako sagledamo kako se grad trenutno razvija i računajući na projekat Beograd 2030. Biće prestiž imati nekretninu u BG-u, pogotovo za neku ''srednju klasu'' ako ona uopšte još postoji, moje mišljenje..
 
Cijene su skroz opravdane (ponuda-potražnja), ako sagledamo kako se grad trenutno razvija i računajući na projekat Beograd 2030. Biće prestiž imati nekretninu u BG-u, pogotovo za neku ''srednju klasu'' ako ona uopšte još postoji, moje mišljenje..
Najbolje znamo kako se razvija mi koji živimo u njemu decenijama. Ti očigledno gledaš na TV-u kako se razvija, ili si eventualno juče stigao/stigla u BG.
 
Cijene su skroz opravdane (ponuda-potražnja), ako sagledamo kako se grad trenutno razvija i računajući na projekat Beograd 2030. Biće prestiž imati nekretninu u BG-u, pogotovo za neku ''srednju klasu'' ako ona uopšte još postoji, moje mišljenje..
To, spasioče naš! Gasi temu, čovek sve objasnio u jednoj rečenici.
Beograd 2030. leteći metro iz kog ispadaju pečene pileće nogice prolaziće kroz portale raspoređene po gradu,
a mi ćemo se gađati lubenicama i filtrirati vazduh iz novih xaomi filtera u nozdrvama.
Most u parku Ušće postaće novo mesto hodočašća cele Evrope,
a jarbol sa zastavom Srbije koji će graditi Ričard Branson
ići će do Meseca i istovremeno biti dijamantska gondola za prevoz turista.
Vradoviću, imaš li u ponudi neke stanove podno Mirijevskog bulevara?
Promenio sam mišljenje.
 
Nemam i ne reklamiram se ovde. Inace ja licno ne prodajem ja samo kupujem. :)


Sta mislite ako recimo cena goriva ode na 400 dinara litar do kraja godine kako bi to poskupljenje uticalo na cene nekretnina?
Znamo svi da gorivo utice na poljoprivredu i na razne druge stvari tipa gradjevina, avio letovi ili proizvodnja neka ali vrlo je diskutabilno sledece

Ovo je scenario. (naravno sigurno se od ovoga nista nece desiti do izbora) :) ali u jednom trenutku recimo drzava vise
ne moze da subvencionise gorivo ili grejanje a rusi udare zabranu i mi moramo da se snalazimo.

- 400 dinara litar benzina
- Centralno grejanje poskupi x4 (na berzi je trenutno x10 ali sam uzeo konzervativno tipa da padne malo)
- Struja poskupi x4 (na berzi je trenutno x5 ali sam i ovde bio malo konzervativan cisto da ublazim ove ekstremno ludacke cene)

Prakticno svelo bi se na to da bi neko ko zivi u stanu
- placao je do sada 10.000 dinara za centralno grejanje a po novom 40.000 dinara
- za struju umesto 5.000 dinara 20.000 dinara
- Na sve to bi mu prevoz poskupeo x3 sto znaci verovatno se vozi smanjenim intezitetom.

Sad imamo dve opcije sta bi tu moglo da se desi.
A.) Sve zivo poskupi tacno za toliko i onda se i plate dignu za toliko i cene nekretnina poskupe za toliko i to bude neka nova normala
B.) Ljudima bude preskupo to toliko da krenu socijalni protesti ali pocnu da prodaju stanove i da se sele van grada da bi se grejali na drva


Sta mislite kako bi se cena Gasa od $2,300 (koliko je sad), cena struje $0.25 kwh + transport $0.05 (koliko je sad na berzi) i cena goriva na pumpama ($1 litar + transport+pumpa+akciza+carina) odrazilo na trziste nekretnina u Srbiji. Recimo da kazemo evo drzava je dala sve od sebe pomogla je koliko je moguce ali u jednom trenutku puste niz vodu sve i kazu ljudi ne mozemo vise to je ta trzisna cena prihvatite novu realnost. Sta mislite kako bi to uticalo?


Moje previdjanje Vam je jasno inflacija = cene nekretnina x3 i udjemo u novu "normalu" ali bi voleo da cujemo i druga misljenja.
 
Људима ће бити скупо да држе празне станове без подстанара. Највероватније ће пасти цене кирија а порасти цене некретнина.
 
No hard feelings, ne budite ''butthurt'', to vam je tako šta je tu je. Najbolje bi bilo da kurta i murta žive u Bg i da kupe stančić za 1500e kvadrat u novogradnji kako da ne. Pa u Podgorici je sad novogradnja 1200 - 1500 m2.
 
vradovicu, Nemoj vise drzava da pomaze za cene goriva molim te. Imam najskuplje gorivo na svetu zbog najvecih akciza na svetu, tj jedne od najskupljih. To sto se sad dogodio gap ne moze nulirati decenije pljackanja.

Govorim o ekonomiji, a ne o ratu. Hoćeš da kažeš da je Srbija ekonomski jaka i da se zato prodaju stanovi po Bečkim cenama? Da niste halavi ne bi nas napustilo toliko ljudi, nekima od njih, je stan bio uslov za život, ali bitnije je gurati cenu gore na silu, a ne da se skuće ljudi.Svejedno prodaja nikad gora, malo će pomoći ovih 20 k eura što daju, i to je kraj za cene.Jedino ako što jedan reče nagrnu gladni Italijani, Grci i Španci (gladni ljudi ne kupuju stanove od 100 000 eura) koliko znam.I stranci Indijci, Kirgistanci, Ukrajinci, Pakistanci, sve imućni stranci dolaze kod nas da rade kupuju stanove ko ludi, i svaki od njih ima po 100 hiljada evra, ma važi.
Mene sad zanima zašto si došao iz NS u BG? Zašto nisi ostao u NS ili otišao na neko selo kako zagovaraš?
 
No hard feelings, ne budite ''butthurt'', to vam je tako šta je tu je. Najbolje bi bilo da kurta i murta žive u Bg i da kupe stančić za 1500e kvadrat u novogradnji kako da ne. Pa u Podgorici je sad novogradnja 1200 - 1500 m2.
Шта сад ми треба да се равнамо по ценама које доле диктирају Шкаљарски и Кавачки клан?
 
Ne znam koliko je ovo tacno i da li stranci mogu kupiti nekretninu u Srbiji, ali ako je tacno i ovo moze podstaci jos veci rast cena.
 
Ne znam koliko je ovo tacno i da li stranci mogu kupiti nekretninu u Srbiji, ali ako je tacno i ovo moze podstaci jos veci rast cena.
Treba preimenovati temu u "Rasprava o ceni nekretnina".
Brate, šta si ti sad napisao? Da si hteo da znaš ukucao bi u gugl "Mogu li stranci da kupe nekretninu u Srbiji" i video bi da mogu odavno.
Šta misliš ko je podigao cenu na Mirijevu ja 5.000 e?
Šta je ovo ljudi? Nije ove nedelje bio neki članak Kaće Lazarević? Prešli ste na Balkan Info.
Ljudi gušteri podigli cenu u Kaluđerici. 3.000 soma do 2023.
 
Tek sam sad ovo video.
Ovo je scenario. (naravno sigurno se od ovoga nista nece desiti do izbora) :) ali u jednom trenutku recimo drzava vise
ne moze da subvencionise gorivo ili grejanje a rusi udare zabranu i mi moramo da se snalazimo.


Ko subvencioniše gorivo? Pa pola cene su akcize i PDV?
Brate, da nisi i ekonomista?
 
Dobro pogresna rec ne subvencionisu gorivo vec zabranjuju da ne poraste na razumnu realnu trzisnu cenu.
Centralno grejanje je subvencionisano jer cena prirodnog gasa definitivno ne kosta ovoliko malo koliko trenutno gradjani placaju.

trenutna cena na berzi je priblizno 130 po barelu
 
14.03 ističe "blokada" cena, posle toga kud koji mili moji. Takodje ni gas nije subvencionisan jer ga dobijamo po staroj ceni (jer nismo uveli sankcije Rusiji) dok je na tržištu dosta skuplji. Što naravno ne znači da neće biti skuplji i nama, a kada bude biće skuplje i grejanje.
 
Vrh