Šta je novo?

Cene nekretnina

Meni je to najpozeljnije mesto ako bih razmatrao kupovinu u Srbiji. Taj kraj ima sve sto je potrebno, blizu je i centar. Jos neki stan sa pogledom na Dunav da bude nadam se u Filipovom, a ne Analiticarovom cenovnom rangu…
Ovo je Ritz Carlton projekat, nadam se da će završna obrada biti daleko iznad Kennedy residence. Ako bude tako, onda i cena koju sam naveo. Za jedinice sa najboljim pogledom, materijalima itd. očekujem 10k, meni ke ovo daleko bolja pozicija projekta nego Kula, a tamo su cene išle do 10k, pa verujem da će i ovde.
 
Koliko ce visoka da bude?
Ne znam da li je tacno ali pominje se 155 metara obe kule
Ovo je Ritz Carlton projekat, nadam se da će završna obrada biti daleko iznad Kennedy residence. Ako bude tako, onda i cena koju sam naveo. Za jedinice sa najboljim pogledom, materijalima itd. očekujem 10k, meni ke ovo daleko bolja pozicija projekta nego Kula, a tamo su cene išle do 10k, pa verujem da će i ovde.
Apsolutno, po meni projekat je prelep i ako bude izveden kvalitetno i kao na renderima ne sumnjam da ce biti papreno skup. Lokacija mi je bolja nego Beograd Kula isto.
Sama cinjenica da je u sklopu Ritz Carlton isto dodaje na vrednosti jer ce biti dosta luksuzniji osecaj nego Kennedy koji je ipak i dalje okruzen starogradnjom.
 
A ako neko je jos u zabludi da ce ovo ici ispod 7000 po m2 nek samo pogleda rendere:

hotel-jugoslavija-ritz-carlton-naslovna.jpg


hotel-jugoslavija-ritz-carlton-2.jpg
hotel-jugoslavija-studijska-analiza-03.jpg
 
Tu će svakako svaki stan imati posebnu cenu, kao što je i vlasnik Kadene na onom podcastu pričao u biznis pričama, koje su GIJoe i vradović podelili.
Oni(Kadena)će biti i angažovani za prodaju na ovom projektu, to je isto pričao u podkastu.
 
Tu će svakako svaki stan imati posebnu cenu, kao što je i vlasnik Kadene na onom podcastu pričao u biznis pričama, koje su GIJoe i vradović podelili.
Oni(Kadena)će biti i angažovani za prodaju na ovom projektu, to je isto pričao u podkastu.
To stoji ali price o nekim cenama od 4-6k po m2 mi ne piju vodu.

Ljudi prodaju Yubc starogradnju po 3-4k, West65 kulu po 5-6k a da se ocekuje novogradnja na jednoj od najlepsih lokacija u BGu u arhitekturalno jos lepsoj kuli sa verovatno istim ili boljim kvalitetom ici u rangu Westa 🤡
Pa tacno bi masa ljudi iz West kule prodala svoje stanove i uzela u ovom kompleksu onda da je cena ista.
 
Dobro, ljudi sada prodaju gotov opremljen i useljiv stan u West kuli za 5.5k, kupili su u izgradnji po dosta manjoj ceni.
Ovaj projekat izgleda fenomenalno, i po lokaciji mi deluje super.
Meni je jedina mana jer nije celokupan kvart skroz nov, poput BNV i West 65, zbog toga ne verujem da će baš u predprodaji cena za svaki stan biti iznad 7k+.
Očekujem velike raspone cena po pozicijama stana(spratnost, orjentacija, pogled, kvadratura itd...).
To je to, došli smo do već nekoliko projekata u BG-u gde ti za porodični stan treba 1m, za stan od 100-120m2 sa dva parking mesta i da se opremi u skladu sa kvalitetom zgrade 😂
 
Dobro, ljudi sada prodaju gotov opremljen i useljiv stan u West kuli za 5.5k, kupili su u izgradnji po dosta manjoj ceni.
Ovaj projekat izgleda fenomenalno, i po lokaciji mi deluje super.
Meni je jedina mana jer nije celokupan kvart skroz nov, poput BNV i West 65, zbog toga ne verujem da će baš u predprodaji cena za svaki stan biti iznad 7k+.
Očekujem velike raspone cena po pozicijama stana(spratnost, orjentacija, pogled, kvadratura itd...).
To je to, došli smo do već nekoliko projekata u BG-u gde ti za porodični stan treba 1m, za stan od 100-120m2 sa dva parking mesta i da se opremi u skladu sa kvalitetom zgrade 😂
Ovo apsolutno nije projekat za prosecnu ili cak i natprosecnu porodicu.
Ocigledno da je targetiran ka ljudima koji su u dubokom kesu i hoce lokaciju/luksuz.

A luksuz svi znamo da dosta kosta :)
A tvoja mana sto nije kvart je nekome bas prednost jer je drugaciji koncept, i za razliku od Westa imas zelenila i prirode na izvoz.
 
Ovo apsolutno nije projekat za prosecnu ili cak i natprosecnu porodicu.
Ocigledno da je targetiran ka ljudima koji su u dubokom kesu i hoce lokaciju/luksuz.

A luksuz svi znamo da dosta kosta :)
A tvoja mana sto nije kvart je nekome bas prednost jer je drugaciji koncept, i za razliku od Westa imas zelenila i prirode na izvoz.
Mislio sam na manu jer je u okolini starogradnja, pa da zbog toga ne može još veća cena da bude.
Ali svakako onda ne bi ni bilo zelenila i prirode.
Naravno da je to target i da košta luksuz, samo eto komentarišem nešto što je pre bilo nezamislivo u Srbiji.
Projekat mi je odličan sa rendera, kao i Green Line(IMT).
 
Zaključak:
ne samo što će uništiti vizuru tog dela grada nego će uništiti i vizuru Zemuna sa Kalemegdana, kao i pogled na Bg sa Gardoša.
Ostalo još lagano i stari Zemun da se devastira.
 
Ma da ovo je exclusive fazon bas to sto nece biti naselje nego jedna stambena kula dodaje dodatnu vrednost. Na to se loze ovi new money likovi. Samo da se ne mesa sa plebsom. Ocekujem jake cene s obzirom na projekat i lokaciju.
A sta mislite koja ce cena biti za green line projekat (kad smo vec kod predvidjanja)?
 
Ma da ovo je exclusive fazon bas to sto nece biti naselje nego jedna stambena kula dodaje dodatnu vrednost. Na to se loze ovi new money likovi. Samo da se ne mesa sa plebsom. Ocekujem jake cene s obzirom na projekat i lokaciju.
A sta mislite koja ce cena biti za green line projekat (kad smo vec kod predvidjanja)?
Prva faza oko 3500-4000 da se privuku kupci, druga 4000-5000, treca + poslovne kule 5000+
Kao sto je u A bloku svaka sledeca faza bila skuplja ocekujem istu pricu i tu.

Mislim da ce ipak green line biti veci fokus ka stanovnistvu nego ka LUX segmentu pa ocekujem cene u rangu trenutnih novogradnji ako uskoro krenu sa projektom.
Ako se oduzi kretanje projekta onda ne znam.
 
Zaključak:
ne samo što će uništiti vizuru tog dela grada nego će uništiti i vizuru Zemuna sa Kalemegdana, kao i pogled na Bg sa Gardoša.
Ostalo još lagano i stari Zemun da se devastira.
Jel realno da piseš ovo ?
Isti priča da je Bus stanica trebalo da ostane u centru.
Jeste realni vi ljudi ?
Hotel sa 5 zvezdica ce unistiti vizuru Zemuna...majko moja..eno ti hotel Cental u Zemunu...jel to vizura Zemuna...neverovatno
 
Ma da ovo je exclusive fazon bas to sto nece biti naselje nego jedna stambena kula dodaje dodatnu vrednost. Na to se loze ovi new money likovi. Samo da se ne mesa sa plebsom. Ocekujem jake cene s obzirom na projekat i lokaciju.
A sta mislite koja ce cena biti za green line projekat (kad smo vec kod predvidjanja)?
Ne razumem, zar nije veca segregacija kada je celo naselje gated community, nego jedna kula iz koje kad izadjes i odes na, recimo, trcanje po keju, opet si medju plebsom?
Mozda je new money fazon, mada je segregacija old money odavno zavrsena.
Edit: Moguce da sam te pogresno razumeo, da mislis da je elitno naselje ono sto new money trazi.

Ono sto je cinjenica je da se svaki projekat oglasi po ceni koja deluje skupa, a kada odmakne malo, dodatno poskupi. Onda se ljudi vajkaju jer bi kupili po ceni koja je bila na pocetku.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem, zar nije veca segregacija kada je celo naselje gated community, nego jedna kula iz koje kad izadjes i odes na, recimo, trcanje po keju, opet si medju plebsom?
Mozda je new money fazon, ali old money se odavno segregisao.

Ono sto je cinjenica je da se svaki projekat oglasi po ceni koja deluje skupa, a kada odmakne malo, dodatno poskupi. Onda se ljudi vajkaju jer bi kupili po ceni koja je bila na pocetku.
Pa da, old money ce da gleda gated community ako moze negde ili privatne vile sa velikim dvoristem kao Dedinje a new money hoce da ljudi znaju da on zivi na 30om spratu u kompleksu gde je Ritz Carlton itd.

Kao i BW ovaj projekat ce da cilja ljude kojima se svidja Dubai urbanizacija a kojima pare nisu problem, hoce da zive u staklenom neboderu i gledaju na reku, samo u jos vecoj meri nego sam BW jer za razliku od BWa ne planira se 20 zgrada duz obale i pitanje je da li ce i kada biti opet na toj lokaciji neki neboder.
Realno pogledaj Panorama26 projekat, obican pravougaonik pa opet ce se naci ljudi koji ce da plate 7000 eur / m2 samo da bi gledali u palatu Srbije.
panorama26.png
 
Vrh