Šta je novo?

Cene nekretnina

Ok, zašto onda Hrvati i Crnogorci hvale svoj povećani rejting? Jel su budale kao i mi? Ili je ipak nešto drugo?
Povecanje kreditnog rejtinga "teoretski lepo zvuci, malcice je drukcije u praksi", barem u Srbiji. Zasto recimo nismo napredovali po indeksu korupcije, kvalitetu vazduha,..., nego po necemu od cega obican narod nece imati koristi, samo uvecani dug za vratom u narednim vekovima.
 
Povecanje kreditnog rejtinga "teoretski lepo zvuci, malcice je drukcije u praksi", barem u Srbiji. Zasto recimo nismo napredovali po indeksu korupcije, kvalitetu vazduha,..., nego po necemu od cega obican narod nece imati koristi, samo uvecani dug za vratom u narednim vekovima.
Ok, znači bolje da ni nemamo kreditni rejting, tj. da bude u rangu "smećeta"? Ok, glup smo narod, da nas ova "bag**" ne bi još više zaduživala, bolje da ostanemo tu gde jesmo.... Ok, razumem..... mislim da si jako pogrešio forum ili bar sekciju foruma.....
 
Ok, znači bolje da ni nemamo kreditni rejting, tj. da bude u rangu "smećeta"? Ok, glup smo narod, da nas ova "bag**" ne bi još više zaduživala, bolje da ostanemo tu gde jesmo.... Ok, razumem..... mislim da si jako pogrešio forum ili bar sekciju foruma.....
Za nas je bolje da imamo sto losiji kreditni rejting kako bismo sprecili nenamensko uzimanje kredita. Kao sto je Goran vec napisao, kockaru je bolje oduzeti kreditnu karticu nego mu povecati limit.
 
Da li je pseudo fiksni kurs razlog ili jedan od razloga zašto nam je poboljšan kreditni rejting? Video sam nekoliko tekstova od ekonomista gde su jako kritikovali ovu politiku države, tvrdeći da to fiksiranje dinara prema evru u praksi rezultira stalnim poskupljenjem svega.
 
Ok, znači bolje da ni nemamo kreditni rejting, tj. da bude u rangu "smećeta"? Ok, glup smo narod, da nas ova "bag**" ne bi još više zaduživala, bolje da ostanemo tu gde jesmo.... Ok, razumem..... mislim da si jako pogrešio forum ili bar sekciju foruma.....
Pa sad možemo da se igramo zamenom teza do mile volje, ponekad i nije loše da ostane loš rajting, činjenica je da sad sledi final touch down aktuelne vlasti pred odlazak uz opravdanje ulaganje u Expo i dalje sumanuto proneveravanje narodnih para….
 
Pa prosto im istice rok trajanja, završavaju posao koga su se prihvatili, dato im je dooosta toga…ide naredni ciklus, samo da izaberu koga ce…
 
Je l' traži neko možda stan u Ns? Niko nije dugo spomenuo Ns osim Filipa...
 
Da li je pseudo fiksni kurs razlog ili jedan od razloga zašto nam je poboljšan kreditni rejting? Video sam nekoliko tekstova od ekonomista gde su jako kritikovali ovu politiku države, tvrdeći da to fiksiranje dinara prema evru u praksi rezultira stalnim poskupljenjem svega.
Jeste tako. Ako je kod nas kurs zakucan u odnosu na evro a imamo veću inflaciju, to možeš da regulišeš jedino poskupljenjem. To je ranije išlo neprimetno a od 2020 progresivno.
 
Je l' traži neko možda stan u Ns? Niko nije dugo spomenuo Ns osim Filipa...
Ja sam konačno kupio porodični stan u NS-u(useljavanje tek za 2.5god, pisao sam ovde na forumu ovo), nakon da kažem 4-5god definitivnog odlučivanja da ću sa porodicom preći i živeti u drugom stanu. Jednostavno sam prelomio u roku od 3 dana kada sam čuo za taj projekat od drugara iz BG-a koji mi je došao u posetu u NS 😂
Tokom tog perioda a i mogao bih da kažem i više (8god) mi je fokus bio na investicijama(veći deo su nekretnine), koje bi mi dale neku finansijsku slobodu i različit životni put.
Na uštrb trenutnog komfora je sve ovo radjeno, živim prethodnih 8god u solidnom stanu(mali za porodicu) na lošijoj mikrolokaciji i lokaciji u NS-u i živeću još naredne 2.5god, a mogao sam i dosta ranije da kupim odgovarajući stan umesto investicija, ali to je što je i ne kajem se nimalo.
Trenutno i dalje gledam i vagam izmedju NS-a i BG-a za kupovinu investicionog stana, ali sam zaustavio potpuno angažovanje oko toga za narednu godinu, to jest tamo za Q2 2025, jednim delom i zbog dosta informacija ovde na forumu.
 
Vrh