Šta je novo?

Cene nekretnina

Zato i spominjemo i pišemo ovde kako je potrebna još masovnija gradnja.
Nadam se da će neki Investitori prekopirati baš te modele same gradnje i toka plaćanja iz Dubai. Platiš 50% ili 70% u ratama do tokom izgradnje i primopredaje stana, a nakon toga 1% mesečno do preostalog iznosa.Sve bez kamate.
Takodje da se prodaju već opremljeni stanovi sa mogućnošću izdavanja od strane Investitora ili njegove agencije.
Jednim delom postoje ti stanovi na tržištu u Srbiji koji su prazni, najgora Investiciona kupovina za društvo, jer mrzi ljude da ih opreme i da ih izdaju.
 
Losa investiciona klima i nesigurnost poslovanja uz komunisticko nasledje (manja sklonost ka preduzetnistvu) su po meni glavni razlozi visokih cena kod nas. Naravno i empirijski, u poslednjih 10ak godina su ljudi koji su investirali u nekretnine odlicno prolazili.
Broj turista u Beogradu je smesan u odnosu na Bec, a i to povecanje je velikim delom jer sada mnogo vise ljudi putuje generalno nego pre.
 
Na kraju liste i pored tolikog srljanja u progres.
 

Prilozi

  • dg2erqv667qd1.jpeg
    dg2erqv667qd1.jpeg
    117,5 KB · Pregleda: 149
@vradovic
Sporadično sam ovde, te ne znam u potpunosti - ti si čovek koji živi na pacifiku, i pazario si ovde nešto investicije radi, te si shodno sklon tome da rastu cene?
Sigurno si već ispričao svoju priču, al ne bilo ti teško, ponovi.
Ljubi brat. :)
 
tema su nekretnine a ne ja :) Sve cesce sam u Bg. Ne prodajem znaci meni je sve jedno koja je cena.
Tj kad malo bolje razmislim voleo bi da je niza da kupim jos nesto :) ali svakako ne prodajem. HODL!!

ps: osim ako ne poludim pa odem na Zlatibor kod naseg dragog premium clana :)
 
Ma znam da si ti car, nego pitah kako se to postaje😊

Daj neke instrukcije, kako si postao bogati hotelijer?
Kako postati neko ko pleni; koga žene žele?

S penušavcem, vazda dočekani gost BW prezentacija.

KAKO SE TO POSTAJE???
 
hustlerovanjem sto bi rekli ovi influenceri :)
Koliko sam primetio takve svete nude onaj Nemanja Antic i Vladimir Djukanovic ;-))) a ima ih jos par.

da se vratimo na temu nekretnine!!
E ovo je "car" - https://www.blic.rs/biznis/nekretnine/evo-da-li-je-moguce-da-jedan-slovenac-ima-370-stanova/7n91pmr
Za tog su pogresili, ima objasnjenje ispod da ima "samo" 53 nekretnine.
Medjutim u istom clanku stoji:

Fizičke osobe u Sloveniji su vlasnici ili suvlasnici 1,63 miliona nekretnina, pokazuju podaci GURS-a. Tri osobe poseduju više od hiljadu nekretnina, 248 osoba ima između 501 i hiljadu nekretnina, a 6.782 osobe imaju između 101 i 500 nekretnina.
 
tema su nekretnine a ne ja :) Sve cesce sam u Bg. Ne prodajem znaci meni je sve jedno koja je cena.
Tj kad malo bolje razmislim voleo bi da je niza da kupim jos nesto :) ali svakako ne prodajem. HODL!!

ps: osim ako ne poludim pa odem na Zlatibor kod naseg dragog premium clana :)
Vidi ti njega kao se samo suptilno izražava, da kojim slučajem ne izazove kakvu negativnu emociju... 🙂

Elem stvarno će Beograd imati sve više turista vremenom. Ali tu postoji drugi problem, a to su ljudi koji hoće da dođu do svog stana za život, kao i postojeći koji žele neki svoj mir (od turista)...i ne samo u našoj prestonici, to se sad dešava i u "lijepoj njihovoj", Atini, Budimpešti itd, negde su izglasali a negde se vode pregovori i osmišljavaju uredbe o zabrani izdavanja "stan na dan", negde na nivou celih gradova a negde su u pitanju određene četvrti ili atraktivni delovi gradova (koji su investiciono i najpoželjniji).
S obzirom da se i kod nas stanari i stambene zajednice odavno žale, očekuje se da se vremenom i kod nas zabrani "stan na dan", što bi konačno moglo da smanji cene ili bar taj hajp koji se stvorio. Naravno delovi kao što su BNV će biti izuzeti, to je valjda svima jasno...i svi koji kupuju kao investiciju, i kojima je bitan ROI, će kupovati ili BNV ili kupovati po banjskim i planinskim turističkim mestima (koji inače po prirodi stvari i služe za tu vrstu brzog izdavanja!). Na kraju krajeva autoputevi će uskoro povezivati sve turističke centre...i ne znam da li ste svesni skoka koji se tek očekuje, pa samo za prvih 7 meseci ove godine smo premašili čuvenu i rekordnu 2019 !!!

 
To ja sve vreme pricam. Treba nam jos 10 Beograda na vodi i da vidis kako bi se ponuda poboljsala sa planovima otplate 5+5 i ostalo. Zato ljudi treba da se udaraju nogom u dupe sto se desio BNV jer da nije sad bi Vracar bio 10k minimum. Ono sto nam treba je jos vise gradnje.
Ja sam sa Čubure, nikad nikad ne bih ni razmatrao da živim u BNV, kao što ne bi 90% Vračaraca, Dorćolaca i ljudi koji su odrasli u užem urbanom području Beograda, da ne kažem "krugu dvojke".
Nemam problem sa tim ako se radi o investiciji- potpuno sam agnostičan gde investiram novac ako je ROI odgovarajući. Ali da mi sutra deca kažu svojim drugarima "ja sam iz BNV" ne hvala, totalni krindž.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Aes
Na kontu clanka za Budimpestu, oglasilo se 20% stanovnistva sestog distrikta i 54% glasalo za zabranu, znaci 10% stanovnistva se pobunilo efektivno, ne znam bas da li je to merodavan primer velikih promena.
 
Vidi ti njega kao se samo suptilno izražava, da kojim slučajem ne izazove kakvu negativnu emociju... 🙂

Elem stvarno će Beograd imati sve više turista vremenom. Ali tu postoji drugi problem, a to su ljudi koji hoće da dođu do svog stana za život, kao i postojeći koji žele neki svoj mir (od turista)...i ne samo u našoj prestonici, to se sad dešava i u "lijepoj njihovoj", Atini, Budimpešti itd, negde su izglasali a negde se vode pregovori i osmišljavaju uredbe o zabrani izdavanja "stan na dan", negde na nivou celih gradova a negde su u pitanju određene četvrti ili atraktivni delovi gradova (koji su investiciono i najpoželjniji).
S obzirom da se i kod nas stanari i stambene zajednice odavno žale, očekuje se da se vremenom i kod nas zabrani "stan na dan", što bi konačno moglo da smanji cene ili bar taj hajp koji se stvorio. Naravno delovi kao što su BNV će biti izuzeti, to je valjda svima jasno...i svi koji kupuju kao investiciju, i kojima je bitan ROI, će kupovati ili BNV ili kupovati po banjskim i planinskim turističkim mestima (koji inače po prirodi stvari i služe za tu vrstu brzog izdavanja!). Na kraju krajeva autoputevi će uskoro povezivati sve turističke centre...i ne znam da li ste svesni skoka koji se tek očekuje, pa samo za prvih 7 meseci ove godine smo premašili čuvenu i rekordnu 2019 !!!

To što pišeš je logično ali mislim da se neće desiti . Kako misliš da vlast sama sebi uskrati prihode?
Ko god je pratio vlast u oblasti nekretnina se obogatio. Tako je i dalje. Gura se blok i malter i to je i dalje lukrativna priča. Ako vlast krene u poljoprivredu ili nešto drugo onda će se desiti to što si napisao...
Niko ne pita Krnjacu što nemaju kanalizaciju a pitaće stanare zbog komšije koji izdaje stan na dan :)
 
Ja sam sa Čubure, nikad nikad ne bih ni razmatrao da živim u BNV, kao što ne bi 90% Vračaraca, Dorćolaca i ljudi koji su odrasli u užem urbanom području Beograda, da ne kažem "krugu dvojke".
Nemam problem sa tim ako se radi o investiciji- potpuno sam agnostičan gde investiram novac ako je ROI odgovarajući. Ali da mi sutra deca kažu svojim drugarima "ja sam iz BNV" ne hvala, totalni krindž.

Tako su tvoje urbane komsije do onomad govorile i za Novi Beograd i manje vise sve ostale delove grada :)
 
Poslednja izmena:
Nemanju Antica videh pre 3-4 nedelje kako se brcka u Akva Parku Jakovo. Kako je moguce da takav mag deli bazen sa mnom.. a covek ima para za Monte Karlo... 🤣🤣🤣
 
Istina sto se tice part jobova, ali ipak i dalje u Bg ima IT firmi u kojima su stalno zaposleni, prijavljeni na pun iznos. Iz price sa ljudima koji rade u tim firmama shvatam da ti ljudi nisu kupci ovih "lux" nekretnine i da, cast izuzecima, nemaju ni za ucesce u takvim projektima. Tako da mislim da bi bilo dosta zainteresovanih. Ovde ljudi koji su imali neke pare u nasledstvu, kupuju kolace jer je i hleb preskup. Jedino sto mislim da bi moglo da smiri nase trziste je neka takva masovna gradnja za visu srednju klasu, koja bi imala dovoljno novca i pameti da se organizuje. U CG postoji nesto slicno, grade citavu IT cetvrt, koja se finansira na ovaj nacin i kosta vise nego duplo manje nego sto bi bila trzisna cena.
Razvijene zemlje grade socijalne stanove. To su stanovi koje subvencioniše država i u kojima određeni slojevi stanovništva stiču uslove da kupe po tim cenama nižim od tržišnih. Ako govorimo da se pomogne medicinskoj sestri na onkologiji, ili instrumentarki iz Urgetnog na ovaj način, odmah sam za to. Međutim, ovo što ti sugerišeš je potpuni oksimoron- izgradnja subvenvionisanih stanova za višu srednju klasu?! Pa viša srednja klasa su ljudi koji svuda na svetu služe za podržavanje konzumerizma i punjenje budžeta. Ja kad kupim auto ne pitam Land Rover koliko ih je koštao taj auto u proizvodnji kad je sišao sa trake, jer naravno očekujem da zarade na meni. Isto tako ne očekujem da će taj auto biti pouzdan kao Civic ili Corolla koji su višestruko jeftiniji. Ali ako sam deo više srednje klase i težim takvom načinu života, onda je u redu i taj investitor zaradi na meni, zar ne? Ili bi i ti kao P3RICAM89 hteo da imaš jaku evropsku platu u Srbiji a ocekujes da cene svega budu prilagođene prosečnoj srpskoj plati?
 
To što pišeš je logično ali mislim da se neće desiti . Kako misliš da vlast sama sebi uskrati prihode?
Ko god je pratio vlast u oblasti nekretnina se obogatio. Tako je i dalje. Gura se blok i malter i to je i dalje lukrativna priča. Ako vlast krene u poljoprivredu ili nešto drugo onda će se desiti to što si napisao...
Niko ne pita Krnjacu što nemaju kanalizaciju a pitaće stanare zbog komšije koji izdaje stan na dan :)
U jednom trenutku prevagne, i onda političari vide da će tu da zarade neki poen 🙂
Uostalom to će se verovatno kod nas doneti za sami centar, NBgd, zemun, dedinje, senjak...a BNV će se izuzeti, jer je taj deo i sad kao neka vrsta turističke atrakcije (na žalost ili ne, sad je već kasno)...tako da prihodi ostaju
Već su počeli da favorizuju hotele, čudi me da ne pratite, a one dalje neatraktivne četvrti verovatno niko neće dirati.
Sad ionako svega manji broj jedinica koji se izdaju kao "stan na dan" to čini legalno, tako da niti kategorizacije, reda i kvalitetne usluge, niti poreza, niti turist.takse...niti ikakve koristi za državu. Izdaje ko kako hoće i nikome nije odgovoran!
Jedino pravilno i lepo osmišljeni kondominijumi sa recepcijom u prizemlju, obezbeđenjem, tehn.prostorijama, sadržajima bi mogli biti nešto najbliže hotelima, i verovatno će takvi objekti imati neku šansu za ovaj tip kratkoročnog izdavanja u budućnosti...

MrGood iz 2016 na aparatima čim se pomenu turizam ili planine, odoše mu svi investicioni klijenti gore :cool:
 
Na kraju liste i pored tolikog srljanja u progres.
Zamolio bih da ne delite vise ovu nebuloznu listu. Zapravo, izuzev par izuzetaka (Bec, Svica, Budimpesta) ovu listu bi trebalo okrenuti naopako (i skloniti Kijev jer je u ratu) i onda bi imala smisla.
Pazi Stambol i Baku, gradovi koji imaju verovatno najbolji kvalitet zivota i najnizu stopu kriminala u Evropi su na zacelju, dok Mancester (gde beli covek ne sme da se krece nenaoruzan posle 8) ili Rejkjavik (gde mozes da zivis samo ako si alkos) su medju boljima :rolleyes:.
Mislim, zivim u Bakuu pa nesto znam, a bio sam u vecini gradova sa liste koji su mozda nekad bili OK a sada su zbog ekstremnog doseljavalja arapa i crnaca postali prakticno africki gradovi sa svim sto to nosi. Stroka, smece i prosjaci po ulicama, kriminal, dileri i naoruzane bande na svakom cosku, veliki delovi grada postali geto gde ni policija ne zalazi, voznja javnim prevozom ozbiljna avantura. Pariski metro smrdi na pisacu, klosari i cigani svuda. Slicno i u Milanu, Rimu. Za razliku od toga Moskva, Varsava, Baku su jedno 20 godina ispred, dovoljno uporediti linije metroa, da ne pricamo o ukupnoj bezbednosti. Dobro da nisu stavili Marsej i Malme na vrh liste :LOL:.
 
Sve sve dok pod pritiskom naroda ili pred izbore ili pritisak EU (ili im jednostavno ne zafali para) pa puste masovnu legalizaciju 1.6-2M objekata. Većina je krš ali ima i lepih zgrada
Samo se pojavi preCednik na dnevniku i
odoše cene 50% dole, sve se može kad se hoće (ako se hoće)
 
Vrh