Šta je novo?

Cene nekretnina

Sale nema pojma o cemu prica i to se vidi.

Ja poslujem kao DOO sa inostranstvom, kakvo duplo oporezivanje kada je saradnja B2B.
 
Pa iskreno mislim da može da kupi i u Srbiji i u EU državi jer ima sve skoro plaćeno što je najskuplje. Znači stan, auto i avio karte. Moglo bi se reći da samo 6-7 k troši na hranu. Tako da s tim primanjima može da uštedi.
Druga velika stvar je što se nakon 3 godine expat života vraćaš u matičnu državu na veću funkciju i veću platu. Tako da omaste se oni debelo.
Inače veće korporacije imaju i "nepisano" pravilo da ako hoćeš da budeš u top menadžmentu MORAŠ da se min 1 seliš iz svoje države i kontinenta. A preferiraju 2x. Znači MORAŠ! Inače nema napredovanja.
Znam da može ali ni on kao CEO ne može to da odradi nakon par godina... Uz uštedu i skroman život eto da kažem za 4-5god, ako ne uzima stambeni kredit.
Za ovo ,,nepisano,, pravilo iskreno prvi put čujem ali mi ima itekako smisla. Hoće na neki način da vide da si spreman i na to preseljenje zarad firme, baš ima logike.
Kod mene je otprilike to kada treba da neki inženjer ode iz NS-a da živi godinu dana po Srbiji dok traje ozbiljniji projekat, pravim neko poredje je na mom lokalnom nivou od firme.
EDIT: Kada si CEO takve globalne firme imaš razne mogućnosti zarade mimo svoje plate, zbog svojeg uticaja u firmi.
 
Sale nema pojma o cemu prica i to se vidi.

Ja poslujem kao DOO sa inostranstvom, kakvo duplo oporezivanje kada je saradnja B2B.
Ja sam pisao za ugovor expata.... mnogo mu zavise primanja u zavisnosti iz koje zemlje dolazi.
A za B2B. Plati neku uslugu USA firmi i nemoj da plaćaš porez ako nije bitno 😉.
 
Poslednja izmena:
Nasa drzava je mnogo dobra prema expatima i strancima.

Pisao sam ranije da su davali 100% subvencije na doprinose na visoko obrazovne strance koji zaradjuju preko 1800 eura. Ne secam se da li i dalje stoji odredba doduse.
 
Nasa drzava je mnogo dobra prema expatima i strancima.

Pisao sam ranije da su davali 100% subvencije na doprinose na visoko obrazovne strance koji zaradjuju preko 1800 eura. Ne secam se da li i dalje stoji odredba doduse.
Zaposli USA rezidenta sa lokalnim ugovorom 🙂. Nema tu, dobra ili loša. Postoji reciprocitet
 
Meni samo nije najjasniji fenomen, gde se nosi markirana garderoba, ima najnoviji telefon, vozi skuplja marka automobila, jede po restoranima i naručuje iz restorana, letuje i zimuje u sezoni i u hotelu, ide po beauty salonima, organizuju se proslave i razne igraonice za rodjendane dece i da se ne poseduje svoja nekretnina.
Pričam o mojem širem krugu poznanika i nekih prijatelja.
 
Meni samo nije najjasniji fenomen, gde se nosi markirana garderoba, ima najnoviji telefon, vozi skuplja marka automobila, jede po restoranima i naručuje iz restorana, letuje i zimuje u sezoni i u hotelu, ide po beauty salonima, organizuju se proslave i razne igraonice za rodjendane dece i da se ne poseduje svoja nekretnina.
Pričam o mojem širem krugu poznanika i nekih prijatelja.
Cekaju da naslede od roditelja verovatno l, a do tada ga zive na maks
 
Recesija otkazana znaci 😂
Tako ispada. Znaci imamo trend da GDP ide gore sto daje manje sanse da ce otici u minus za Q3 i Q4 a onda imamo reviziju poslova od 800 000. Znaci mnogo vise ljudi je izgubilo posao, nezaposlenost raste ali i GDP raste i FED spusta kamate a GDP je dobar ??? Sta se desava :D
EDIT: Ako stvarno namestaju da ne bude recesije onda bull market pun gas. Ajde videcemo taj septembar
 
AHAHAHAHAHAHHA...pa ovi nisu normalni
Zamišljam ih u sobi kako sede i pokušavaju da se dogovore koju cifru da upišu: kako ti zvuči 4%? Malo? Ajmo na 3.5%? Misliš da će da nas izvale? Aj na 3% kad si zapeo baš...
 
Tako ispada. Znaci imamo trend da GDP ide gore sto daje manje sanse da ce otici u minus za Q3 i Q4 a onda imamo reviziju poslova od 800 000. Znaci mnogo vise ljudi je izgubilo posao, nezaposlenost raste ali i GDP raste i FED spusta kamate a GDP je dobar ??? Sta se desava :D

Soft landing izvedoše li
 
Šta je potrebno da se desi u septembru I decembru da bi se naše bull predikcije materijalizovale?
Prvo mora da se desi jos jedan job report koji ce biti 4-og oktobra, ako trend i dalje bude na gore onda ce FED morati ostro da reaguje u septembru, znaci cut 0.5% jer znaju oni kako to ubrzava naglo, pa ce oni morati naglo da spustaju kamate ali base case i dalje stoji da ce biti 0.25%. Onda bi Q3 i Q4 GDP morao otici u minus da bi recesija zvanicno bila u decembru, problem kod GDP-a je sto i on ima revizije i to se isto desilo za vreme krize kada su 2008 napravili reviziju za 2007 i objavili da je zvanicno recesija bila tada. Tako da moze da se desi da Q3 i Q4 budu pozitivni i time je recesija "otkazana" ali videcemo sve na osnovu nezaposlenosti ili nekog eventualnog crash-a.
 
Bull market scenario, nezaposlenost se stabilizuje, inflacija padne na 2%, gdp zdrav i onda imas bull market jer bi to pokazalo da je FED napravio sve dobre poteze.
 
Bull market scenario, nezaposlenost se stabilizuje, inflacija padne na 2%, gdp zdrav i onda imas bull market jer bi to pokazalo da je FED napravio sve dobre poteze.
Kakav scenario. Ističu da je sve zasluga povećane potrošnje (consumer spending), usled blaže inflacije. I sad spuste kamate, ubrzaju štampač (što će se osetiti verovatno tek početkom 2025), i idemo opet na inflaciju. Ali to je sve pogled na duže staze, a to očigledno ne zanima nikog.
 
Kakav scenario. Ističu da je sve zasluga povećane potrošnje (consumer spending), usled blaže inflacije. I sad spuste kamate, ubrzaju štampač (što će se osetiti verovatno tek početkom 2025), i idemo opet na inflaciju. Ali to je sve pogled na duže staze, a to očigledno ne zanima nikog.
Jos je rano stvarno davati neku dugorocnu analizu samo na osnovu ove revizije ali bih sigurno ocekivao istu ili nesto losiju vest bas zbog onih poslova sto su promasili ali ajde. Takodje postoje 2 revizije, tako da ce jos jedna revizija za Q2 biti a videcemo sta ce onda da se desi :D
 
Jos je rano stvarno davati neku dugorocnu analizu samo na osnovu ove revizije ali bih sigurno ocekivao istu ili nesto losiju vest bas zbog onih poslova sto su promasili ali ajde. Takodje postoje 2 revizije, tako da ce jos jedna revizija za Q2 biti a videcemo sta ce onda da se desi :D
Nisam pametan. Postoje mišljenja i da smo zapravo na veoma ranim fazama bull marketa. Ja sam tvrdio nepromišljeno da AI nije postigao ništa zasad revolucionarno, ali sad, kad vidim šta radi Nvidia, kakve su tek najave za Blackwell - nije mi teško da pomislim da tek stiže AI revolucija. Možda će biti prvo koja džomba na putu, malo strah, brecanje, jao sad će recesija gotovi smo, a onda na kraju svega jedan bull run od dve, tri godine kakav nikad nismo videli.
 
Vrh