Šta je novo?

Cene nekretnina

Jasno sve samo sada napominješ ostale troškove o kojima nije bilo reči, a tu se vraćamo na zaradu. Reč je o cenama u marketima, Grčku sam izdvojio jer imaju sada trenutno istu ponudu kao kod nas pa su cene najrealnije i trenutne. I to su KOMPARABILNI proizvodi jer su isti, nisam navodio dry age steak i domaći svinjski kare. Nisam bio u Nemačkoj pa ne mogu da tvrdim ali daj mi link nekog marketa u nemačkoj pa da uporedimo.

evo na prvu loptu otvorio edeka i jos neki market i izasao meggle puter


a kod nas


evo trenutna ponuda edeka minhen pa neka uporedjuje neko koga ne mrzi, ima i juneći but i svinjski kotlet, cene neću da komentarišem


ps bacite pogled i na ostale stvari sem hrane, valjda i u toalet idemo redovno.
 
Poslednja izmena:
Taj ne brine o potrošačkoj korpi, ali brine o kupovini svoje nekretnine.
Ako bi prestala žena da ide redovno u beauty salone onda bi imao da plaća ratu za stambeni kredit, to jest svoj stan.
Biraj ženu kako bi mogao da kupiš stan 😉
 
Kome zena na nedeljnom nivou ide do frizera i kozmeticara ne brine o potrosackoj korpi 😂

Od smislenih diskusija opet odosmo u ambis.
Pretpostavljam da nemaš ženu. Mnoge žene u Beogradu (a u malim gradovima po Srbiji pogotovo) idu na nedeljnom nivou na različite tretmane iako rade za medijalnu zaradu u najboljem slučaju. Kapiram da to nije slučaj u IT industriji gde se radi za remote klijente i ne ide na posao, ali pogledaj malo oko sebe.
 
Pretpostavljam da nemaš ženu. Mnoge žene u Beogradu (a u malim gradovima po Srbiji pogotovo) idu na nedeljnom nivou na različite tretmane iako rade za medijalnu zaradu u najboljem slučaju. Kapiram da to nije slučaj u IT industriji gde se radi za remote klijente i ne ide na posao, ali pogledaj malo oko sebe.
Nema se para za zivot ali na nedeljnom nivou se ide na beauty tretmane?

This math ain't mathing
 
Za
Misliš gledaj ženu biraj stan?
Za neke dva najvažnija Ugovora koja će potpisati u životu. Treba i gledati i birati pažljivo.
Izgled ume da zavara, kako šminke tako i fasade.
Tek se nakon nekoliko godina pokaže pravo stanje.
A ulagati se treba i u jedno i u drugo 😉
 
Uopšte nije pitanje da li su cene kod nas skuplje kada to i vlast priča


pa onda ona akcija za parizer "bolja cena", valjda se sećamo nje. Ako su cene kod nas jeftinije nego bilo gde u Evropi zašto ta mera?


a i sada je sezona godišnjih odmora, imamo ljude iz Austrije, Nemačke, Engleske... i ako se oni čude našim cenama šta dalje da pričamo. Doduše, cene jesu malo pale u odnosu na prošlu godinu ali i dalje je solidna razlika. Kažu, da nam nebi drugi pokupovali hranu.... wtf... pa bar cene nek budu iste, a ne skuplje, ovako dolazimo u situaciju da mi idemo kod njih da se snabdevamo.
 
Ne, "hvaljenje" je baš prejaka reč. Poenta priče je da čitav projekat napreduje i završiće se, iako se živo sećam da su mnogi mogli da se zakunu životom da neće biti ništa od toga. Osim toga, mislim da treba da budeš daleko, daleko obavešteniji i promućurniji od mene i tebe da bi sagledao sve rezultate (dobre i loše) tog projekta. Jednostavno nije sve u tome: perionica para. Takvo mišljenje, ako se uopšte može nazvati tako, može da iznese svako i može da se odnosi na svaki projekat. Čak i da je 100% samo to, budućnost tih zgrada neće uvek biti ista, odnosno sa vremenom one mogu da dožive skroz drugu sudbinu od one koja im je namenjena. To upiranje prstom u nekog (kao što si ti sad u mene) i osuđivanje čim pokušaš da sagledaš sliku šire ne smatram kao nešto naročito dobro. Ne treba ti apsolutno nikakvo znanje, nikakvo razmišljanje, nikakvo realno mišljenje, nikakav razgovor da pogledaš nešto oko sebe i kažeš: vidi ovo sranje. Stvari jednostavno nisu tako proste.

Dovoljno su proste da zaključimo da je BNV urbanističko smeće i proizvod SNS korupcije i uzurpacije obale grada.

Danas je izašao tekst na Beobuildu o projektu pa ga slobodno pročitaj.

Ova relativizacija ne pomaže nikome.
 
Ima mnogo poboljšanja koje mi nažalost ne možemo da vidimo. Ova tema je još i ok, idi na druge teme da vidiš koliko ima negativiteta prema svemu. Zašto ja ne bi smeo da mislim da je EXPO zaista razvojna šansa Srbije i da se neće sve pare ulupati u nešto loše? Zašto kad navedeš da su najavili gradnju 3 škole, 13 vrtića (kao i sadnju 40 hektara šume) ljudi skoče na tebe kao da si neka botina?
U mnoge stvari se nije verovalo, uključujući i Bnv, pa evo stvarnost nas demantuje.
Tačno. Ja verujem da će se ugraditi u EXPO, i uzeti kajmak, kao što i svaka vlast uzima.

Ali, čovek, koji organizuje veliki sajam u Beogradu, već par godina za redom, mi je rekao da ima toliko zahteva za izlaganje iz inostranstva da moraju da odbijaju izlagače jer na sadašnjem beogradskom sajmu nema mesta!

Da ima firmi, sa drugih kontinenata, koje hoće da im Beograd bude hub za Evropu.

On lično jedva čeka da EXPO bude završen da ne mora više da odbija ljude.
 
Tačno. Ja verujem da će se ugraditi u EXPO, i uzeti kajmak, kao što i svaka vlast uzima.

Ali, čovek, koji organizuje veliki sajam u Beogradu, već par godina za redom, mi je rekao da ima toliko zahteva za izlaganje iz inostranstva da moraju da odbijaju izlagače jer na sadašnjem beogradskom sajmu nema mesta!

Da ima firmi, sa drugih kontinenata, koje hoće da im Beograd bude hub za Evropu.

On lično jedva čeka da EXPO bude završen da ne mora više da odbija ljude.
Ja sam isto cuo da previse ljudi zeli da poseti Ajfelovu kulu, ali da je njen kapacitet ogranicen, pa razmisljaju o tome da je sruse i naprave novu i vecu na periferiji Pariza koja ce moci da primi sve zainteresovane turiste.
 
Ali dobro i treba da skucamo u stadione 600 milki tu su pare i razvojna šansa.

Ove stvari što nam ne trebaju kao npr rudnici zlata (jer to nista ne vredi) zato prodajemo. Evo ovaj na Rogozni otisao za čak 37 miliona.
Odličan posao za nalaziste koje ima 170 tona zlata, (tona zlata 60 miliona eura trenutno).
Uz to tamo ima i 214 000 tona bakra i 364 000 tona cinka.

Sve to prodamo za 37 miliona, a stadion bato pravimo za 600 jer tu su pare ;)


Usput jos potrujemo narod tamo (jer ce sigurno da se buši sa što većim profitom a sto manje brige za tudje stanovništvo)

Ko još moze da ne veruje takvim magovima ekonomije, samo dokoni ljudi koji bi da se stresiraju za džabe i kojima smeta što im se za male pare i talove prodaje rodjena zemlja :) Bolje da se malo opuste i idu u prirodu dok je jos ima, i dok imamo koliko nam treba ;)
To zlato, bakar i cink treba neko i da izvadi. Nije samo na viljuškar pa na kamion pa teraj.

Procenat rude može da bude u nekim slučajevima i ispod 1%, ne znam koliko je za taj rudnik, ali u Boru je bakar ispod 0,5%, a zlato se dobija u procesu prerade bakra i treba otkopati hiljade tona rude da bi se dobila tona zlata.

Pri tako malim procentima rude, nije realno da rudnici budu profitabilni bez postojanja ogromne mehanizacije i bez velikog znanja i dobre organizacije, koju mnoge zemlje i nemaju.

Naša rudarska kompanija u Boru je bila gubitaš i to ne samo zbog potkradanja već i zbog lošeg menadžmenta, nasleđenih problema itd.

Dati gubitaški rudnik, ne znam kakav je taj bio, ili sa perspektivom gubitka, je bolje rešenje. Bar se uzima rudna renta i drugi porezi.
 
Tačno. Ja verujem da će se ugraditi u EXPO, i uzeti kajmak, kao što i svaka vlast uzima.

Ali, čovek, koji organizuje veliki sajam u Beogradu, već par godina za redom, mi je rekao da ima toliko zahteva za izlaganje iz inostranstva da moraju da odbijaju izlagače jer na sadašnjem beogradskom sajmu nema mesta!

Da ima firmi, sa drugih kontinenata, koje hoće da im Beograd bude hub za Evropu.

On lično jedva čeka da EXPO bude završen da ne mora više da odbija ljude.
Ne znam koja je delatnost u pitanju ali teško da sve 3 hale Beogradskog sajma nemaju dovoljno mesta, a to govori i činjenica da se mnogi sajmovi održavaju samo u jedoj hali. Nekadašnji najveći sajam kod nas, sajam automobila, je zauzimao i dodatne 2 hale pored originalnih 3. Sada se organizuje samo u 3. Tako da mesta ima.
 
Ko hoce da cestita, nek cestita. Ko nece, nek ignorise :) Veseli se srpski rode :)

Ništa neočekivano zar ne :) Zapravo se početkom godine najavljivalo 3 cuta, a videćemo realno samo jedan. Da li će ECB spuštati do kraja godine?

Nemam ideju šta da očekujemo. Deluju mi jako samouvereno u soft landing.

Inače evo ga članak NY timesa iz 2007:

 
Da li bi ikad chairman Federal Reserve Board-a izgovorio da ce sve da se srusi ko kula od karata? Zvuci mi kao pilot koji upravlja avionom kom nesto krcka u motoru. Da li ce reci putnicima da pokusava da bezbedno sleti, ili da postoje sanse strmop*zdavanja okomito o zmljinu porvsinu? :)
 
Da sa ovakvim cenama živiš ovako dobro kao mi - za tako nešto nesumnjivo moraš biti genije.
Zato što ogromna većina ne iznajmljuje već ima svoje gajbe iz nasledstva od nasih roditelja koji su to dobijali za vreme socijalizma, ili i od ranije imali itd.
NPR u mojoj najblizoj ekipi od nas 15ak koji se stalno druzimo samo ja i jos jedan drugar smo podstanari.
S tim sto je taj drugar ostavio zemlju investitoru pa ce dobiti stanove uskoro.

NPR imam i prijatelje koji sa 2je dece zive kao podstanari pod kreditima za kola itd. Neko bi rekao užas kako uspevaju, ustvari znaju da mogu da se opuste pa i zaduze, jer ce i ona i on naslediti po 2 stana kao deca jedinci od roditelja i deke. Nek su živi i zdravi :)

Tako da najvise vidim foricu do toga zašto se živi opušteno i ne štedi.
Preko svako ili renta ili ima hipoteku.
 
Vrh