Šta je novo?

Cene nekretnina

Oni ne znaju da im je u interesu taj trend oko cena. Mozda samo ispoljavaju svoju srecu na trgu a mediji pogresno preneli.
Bio sam tri puta u Andaluziji i Malaga je najneatraktivniji grad tamo u odnosu na sve ostale, jedino što je tu administrativni centar, najveći aerodrom, i dobar je za partijanje . Ok, lepo je staro jezgro i par mesta, a ostatak su neke zgradurine, izvukao bi paralelu sa Splitom.
Problem je što su Englezi, Nemci, Rusi, Ukrajinci pokupovali sve stanove i eto sad rentiraju drugima po duplo jačim cenama. Samo malo dalje (Alicante, Almerija, Mursija) a isto na obali, nekretnine su mnogo jeftinije.
 
Bio sam tri puta u Andaluziji i Malaga je najneatraktivniji grad tamo u odnosu na sve ostale, jedino što je tu administrativni centar, najveći aerodrom, i dobar je za partijanje . Ok, lepo je staro jezgro i par mesta, a ostatak su neke zgradurine, izvukao bi paralelu sa Splitom.
Problem je što su Englezi, Nemci, Rusi, Ukrajinci pokupovali sve stanove i eto sad rentiraju drugima po duplo jačim cenama. Samo malo dalje (Alicante, Almerija, Mursija) a isto na obali, nekretnine su mnogo jeftinije.
Dace bog da i Alikante i Mursija prosperiraju da i tamo stanovnistvu bude lepo.
 
Pozdrav svima prvi put sam na ovim temama o Spanien mogu da kazem sve najbolje imam dva stana gde izdajem u Orihuela cost .u srbiji imam na zlatibor jako lose iskustvo Beograd se previse gradi neznam kako ljudi kupuje drugo imam jako veliko znanj o ovoj materi pozdrav
 
Pozdrav za dojce Njemacku, hvala na deljenju znanja. Kako najbolje doci do para za kupovinu nekretnine?
 
Da razbijemo spam, pitanje za one koji traže stan na temi: kako ide potraga, da li nalazite nešto vredno gledanja, da li nudite?

Ja planiram da krenem da gledam opet od oktobra, ali oglasi mi ne ulivaju nadu... Čini se, zasad, ponuda značajno gora nego što je bila prošle godine. Dosta loši stanovi ispod 2500 EUR/m2, nešto zaista kvalitetno u starogradnji ide od najmanje 2700-2800 EUR/m2. Novogradnja poprilično slaba ponuda ispod 3000 EUR/m2, vremenom mislim da će biti još slabija.

Očekivao sam da će ponuda starogradnje malo da se resetuje do leta, ali i dalje je jako mršavo.
 
Da razbijemo spam, pitanje za one koji traže stan na temi: kako ide potraga, da li nalazite nešto vredno gledanja, da li nudite?

Ja planiram da krenem da gledam opet od oktobra, ali oglasi mi ne ulivaju nadu... Čini se, zasad, ponuda značajno gora nego što je bila prošle godine. Dosta loši stanovi ispod 2500 EUR/m2, nešto zaista kvalitetno u starogradnji ide od najmanje 2700-2800 EUR/m2. Novogradnja poprilično slaba ponuda ispod 3000 EUR/m2, vremenom mislim da će biti još slabija.

Očekivao sam da će ponuda starogradnje malo da se resetuje do leta, ali i dalje je jako mršavo.
Ja ću se verovatno preusmeriti na gledanje kuća na nekoj "bližoj periferiji", jer mislim da tu dobijam veću vrednost. Razmišljao sam nešto o lokaciji generalno, i shvatio da su za mene prihvatljive lokacije zapravo one čije mane i prednosti manje - više poznajem dobro. Da sam mlađi seljakao bi se tek tako, da upoznam više krajeva 😅
 
Da razbijemo spam, pitanje za one koji traže stan na temi: kako ide potraga, da li nalazite nešto vredno gledanja, da li nudite?

Ja planiram da krenem da gledam opet od oktobra, ali oglasi mi ne ulivaju nadu... Čini se, zasad, ponuda značajno gora nego što je bila prošle godine. Dosta loši stanovi ispod 2500 EUR/m2, nešto zaista kvalitetno u starogradnji ide od najmanje 2700-2800 EUR/m2. Novogradnja poprilično slaba ponuda ispod 3000 EUR/m2, vremenom mislim da će biti još slabija.

Očekivao sam da će ponuda starogradnje malo da se resetuje do leta, ali i dalje je jako mršavo.
Ja definitivno uzimam u decembru i jurio sam starogradnju ali sam razocaran kakvi krsevi se prodaju tako da cu najverovatnije novogradnju. Osim ako ne naletim na neki dobro renoviran polovni stan.
 
Da razbijemo spam, pitanje za one koji traže stan na temi: kako ide potraga, da li nalazite nešto vredno gledanja, da li nudite?

Ja planiram da krenem da gledam opet od oktobra, ali oglasi mi ne ulivaju nadu... Čini se, zasad, ponuda značajno gora nego što je bila prošle godine. Dosta loši stanovi ispod 2500 EUR/m2, nešto zaista kvalitetno u starogradnji ide od najmanje 2700-2800 EUR/m2. Novogradnja poprilično slaba ponuda ispod 3000 EUR/m2, vremenom mislim da će biti još slabija.

Očekivao sam da će ponuda starogradnje malo da se resetuje do leta, ali i dalje je jako mršavo.
Jako teško naći dobar stan.
Ja gledam novogradnju od 40 do 50m2 (4 - 6 sprat)

Solidna gradnja tipa Silva Vidikovac, Smart home Vozdovac oko 3000EUR sa PDVom.

Lokacije ništa posebno.
Možda se samo meni tako čini da ne vrede toliko?
 
Da razbijemo spam, pitanje za one koji traže stan na temi: kako ide potraga, da li nalazite nešto vredno gledanja, da li nudite?

Ja planiram da krenem da gledam opet od oktobra, ali oglasi mi ne ulivaju nadu... Čini se, zasad, ponuda značajno gora nego što je bila prošle godine. Dosta loši stanovi ispod 2500 EUR/m2, nešto zaista kvalitetno u starogradnji ide od najmanje 2700-2800 EUR/m2. Novogradnja poprilično slaba ponuda ispod 3000 EUR/m2, vremenom mislim da će biti još slabija.

Očekivao sam da će ponuda starogradnje malo da se resetuje do leta, ali i dalje je jako mršavo.
Najbolje sto mogu da kazem o ponudi - u poslednja dva meseca trebali smo jedan stan u starogradnji da gledamo, medjutim odustali smo jer ipak papiri nisu bas cisti kao sto je prodavac predstavio. Agent me ubedjivao da ipak pogledamo, ali na kraju smo odustali. Malo nam je i preko glave vise tih muljaza, pogotovo posle silnih gledanja stanova.
Jedino sto me "zabavlja" u celom procesu je sto je vecina stanova koje smo gledali ranije i dalje na oglasima, i ne mrdaju. Ni evro. Cak ni da su dodali onu famoznu recenicu u oglasima moguc dogovor oko cene. :)
Novogradnju za vece stanove je zbog cene mozda jos teze naci. I dalje jurimo da je starogradnja+renoviranje+zivci < cena novogradnje, ali obrni okreni ili se zavrsava na maloj razlici ili istoj ceni.
 
Da li neko zna kolika je trrnutna cena silva, buena vista, vrtovi ceraka, victory gardens, banovo residence 50tak kv.
 
Najbolje sto mogu da kazem o ponudi - u poslednja dva meseca trebali smo jedan stan u starogradnji da gledamo, medjutim odustali smo jer ipak papiri nisu bas cisti kao sto je prodavac predstavio. Agent me ubedjivao da ipak pogledamo, ali na kraju smo odustali. Malo nam je i preko glave vise tih muljaza, pogotovo posle silnih gledanja stanova.
Jedino sto me "zabavlja" u celom procesu je sto je vecina stanova koje smo gledali ranije i dalje na oglasima, i ne mrdaju. Ni evro. Cak ni da su dodali onu famoznu recenicu u oglasima moguc dogovor oko cene. :)
Novogradnju za vece stanove je zbog cene mozda jos teze naci. I dalje jurimo da je starogradnja+renoviranje+zivci < cena novogradnje, ali obrni okreni ili se zavrsava na maloj razlici ili istoj ceni.
Ali zar nije osnovna razlika izmedju starogradnje I novogradnje to što je starogradnja useljiva odmah, ili u najgorem slučaju nakon 2 meseca ako prioneš temeljnom renoviranju, a novogradnju čekaš 2-3 godine da se završi što samo po sebi povlači trošak stanovanja u periodu dok čekaš useljenje?
 
Da li neko zna kolika je trrnutna cena silva, buena vista, vrtovi ceraka, victory gardens, banovo residence 50tak kv.

Ja mogu da ti kažem otprilike, ali dosta zavisi od stana, sprata, pozicije, kvadrature itd.

Vrtovi Ceraka 2800 sa PDVom, kod njih nema pregovora jer dobro prodaju
Buena Vista ostali samo veći stanovi sa velikim terasama, s njima možeš da se dogovoriš 2400-2600, garažno mesto 20k
Silva 2600+ ali ima svašta u ponudi trenutno, parking 17500 do 20k
Victory Gardens varira između 2500-3000 imaju 3 zgrade i nisu sve tri iste, ta neka najlošija i najniža je najjeftinija
BB residence 3k+

EDIT: pisao je jedan kupac na forumu da je baš detaljno gledao sve ove novogradnje i najviše poverenja mu uliva Merin, možeš malo da pretražiš za taj komentar jer je dosta detaljno napisano šta valja, šta ne

Moja neka poznanica isto gleda Vidikovac hiljadu godina i na kraju odlučila se za Silvu jer su najubedljiviji i poznat je investitor po kvalitetu, dok su ovi ostali mačka u džaku manje-više. Finvest je ok ali Vrtove nije gledala zbog skupoće.
 
Vrh