Šta je novo?

Cene nekretnina



Bio sam rešen da kupim jedan od ova stana. Prvi od 42m2 je bio voljan da spusti cenu za 1,75%, a drugi za 5%. Smatrao sam i jedno i drugo bizarnim ustupkom i naravno zahvalio se na obe strane. I jedan i drugi inače stoje na oglasima više od 6 meseci. Ništa mi nije jasno više šta se ovo dešava sa tržištem i ljudima…
Ja sam inače za prvi tražio 15%-20% redukciju, a za drugi 10%.
 
Tu je elektro instalacija ok, naročito ako je CG...
Ne mora da znaci. Postoji gomila zgrada iz 70-tih koje imaju jaku trofaznu struju do brojila a onda monofazno brojilo i monofaznu struju u stanu. Odobrena snaga 5 kW. I sta da radis sa tim u 2023? Jedna indukciona ploca moze da povuce 3kW ko od sale, ako je veci stan i tokom leta rade npr 3 klime koje ti povuku jos 3 kW - tvoj osigurac od 15A na brojilu te pozdravi.
Jednostavno 70-tih nije bilo potrebe za standardnim trofaznim prikljuckom (gde je bila instalacija CG) od 17.7 kW jer su jedina 2 ozbiljna potrosaca bili rerna/sporet i bojler. Danas je druga prica.
 


Bio sam rešen da kupim jedan od ova stana. Prvi od 42m2 je bio voljan da spusti cenu za 1,75%, a drugi za 5%. Smatrao sam i jedno i drugo bizarnim ustupkom i naravno zahvalio se na obe strane. I jedan i drugi inače stoje na oglasima više od 6 meseci. Ništa mi nije jasno više šta se ovo dešava sa tržištem i ljudima…
Ja sam inače za prvi tražio 15%-20% redukciju, a za drugi 10%.
Šta ćeš pobratime tu, usred raskrsnice, da podilkaniš od buke i zagađenja? Bolje beži unutar blokova preko puta ka Savi, u neko zelenilo i tišinu.
I još gradio GDS pa traže 4K kvadrat 🚑
 
Haha, ali ovako kada napišu "odlična investicija", a ono 4000 evra oglašen kvadrat u petici u j...nom 63. bloku.

Pa u stvari jeste odlična investicija za onog ko je platio 1000-1500 manje pa sad pokušava da uvali.
 
Šta ćeš pobratime tu, usred raskrsnice, da podilkaniš od buke i zagađenja? Bolje beži unutar blokova preko puta ka Savi, u neko zelenilo i tišinu.
I još gradio GDS pa traže 4K kvadrat 🚑
Jedna od veoma retkih novogradnji u tom delu…tamo ka savi mora da se ulozi u te stanove i onda isto dođeš na ko zna koju cenu, pričalo se već na kraju krajeva o tome u prethodnim porukama
 
Haha, ali ovako kada napišu "odlična investicija", a ono 4000 evra oglašen kvadrat u petici u j...nom 63. bloku.

Pa u stvari jeste odlična investicija za onog ko je platio 1000-1500 manje pa sad pokušava da uvali.
Najbolja investicija je kupiti kao pripadnik organa po 750e kvadrat pa onda izdavati po 500 mesečno.
Prisetimo se ovog vrha iz 2014
WhatsApp_Image_2020-08-02_at_19.28.30_785x940.jpg
 
Pad cena najviše zavisi od "čekača" koji sede u prikrajku, prate cene i čekaju onaj pad cena koji je za njih optimalan i onda ulaze u kupovinu. Bez obzira da li je kredit ili ne u pitanju. Ima dosta njih koje je smorilo čekanje i koji će na prvi manji pad odreagovati i kupiti. I zato taj pad nikada neće doći naglo, već ide postepeno kako se prazne slamarice. Tek kad se isprazne onda ćemo znati na čemu smo.
Iskreno, mislim da ima veoma malo ljudi sa kešom koji čekaju neki veći pad, može se videti i po tome koliko je ova tema slabo posećena. Da ne govorim o tome koliko ima diskutabilnih profila za koje je jasno koja im je funkcija 🤥.

Na Krstarici je tema o nekretninama veoma slabo posećena, gotovo i da nema ozbiljnih sagovornika. Tamo bukvalno nemaš s kim da popričaš.

Na facebook-u ima masa nekih likova koji love preuredjene garaže adaptirane za stanovanje, ili neki zaludni frustrirani likovi ismevaju slike stanova.

Na forumu ana.rs standardno gomila agenata mlati iste gluposti godinama, tu i tamo po neko zaluta i ne razvija se nikakva ozbiljna diskusija. Da nema agenata, tema bi bila potpuno mrtva. Ima neka mitomanka koja već pet godina kupuje stan u Beogradu na vodi i nikako da se odluči🤥. Na istom forumu prilikom prethodne ekonomske krize ravno godinu i po ili dve godine nije napisan ni jedan jedini post na temu nekretnina.

Sudeći po društvenim mrežama, ne vidim da značajan broj likova čeka sa kešom da uleti kad se desi neki veći pad.

Ja prva bih odavno slupala ušteđevinu u cigle da se na ovoj temi nisam načitala neverovatnih izmišljotina i gluposti, takvog falsifikovannja očiglednih činjenica, što me navodi da i dalje držim novac u banci🐨. Čim se toliko laže i izvrće, ko zna kakva zabava sledi za pola godine ili godinu.
 
Iskreno, mislim da ima veoma malo ljudi sa kešom koji čekaju neki veći pad, može se videti i po tome koliko je ova tema slabo posećena.

Perica, dr.histeriana, dziajdzo, wolf, kockarNBG, vradovic aka dnevna doza gastosa, dr.optimus aka bw agent...

Svi cekaju u niskom startu 10% pad pa da pazare :)

A to je samo delic svih onih koji cekaju jos malo, pored 1200+ novih svakog meseca koji ne cekaju nego kupuju.
 
Gledala sam kako je izgledala tema o nekretninama na krstarici 2008 - 2009 godine.
Sve i kad je pad bio sasvim očigledan, više od 20%, botovi su izvrtali realnost i pisali kako to nije tačno 🤥.

Sudeći po drugim forumima, kada zamre tema o nekretninama i svede se na botovanje i mitomanstvo par osoba sa ozbiljnim dijagnozama, pad cena je tu iza ćoška.
 
Što reče forumaš sa druge teme
Ta nezainteresovanost ljudi za sopstveno zdravlje već spada pod duševno oboljenje. U teatru apsurda dostojnog Beketa ili Joneska takmiče se da li će kupiti po 2 ili 5K, a što će pola naselja, pa možda i sami ili neko od bližnjih (daleko bilo) neizlečivo oboleti, to nikoga nije briga.
Nije London 1890 nego Beograd 2023. Možete sve zgrade nazvati Elixir i drugi Gardeni ali od bolesti i skraćenog životnog veka nećemo pobeći.
Screenshot_20231129-234630.png
 
Što reče forumaš sa druge teme
Ta nezainteresovanost ljudi za sopstveno zdravlje već spada pod duševno oboljenje. U teatru apsurda dostojnog Beketa ili Joneska takmiče se da li će kupiti po 2 ili 5K, a što će pola naselja, pa možda i sami ili neko od bližnjih (daleko bilo) neizlečivo oboleti, to nikoga nije briga.
Nije London 1890 nego Beograd 2023. Možete sve zgrade nazvati Elixir i drugi Gardeni ali od bolesti i skraćenog životnog veka nećemo pobeći.
Gde si se ti odselio?
 
Perica, dr.histeriana, dziajdzo, wolf, kockarNBG, vradovic aka dnevna doza gastosa, dr.optimus aka bw agent...

Svi cekaju u niskom startu 10% pad pa da pazare :)

A to je samo delic svih onih koji cekaju jos malo, pored 1200+ novih svakog meseca koji ne cekaju nego kupuju.
Zamolio bih samo bez etiketiranja i prozivanja za botovanje, nemam bilo kakve poslovne veze sa BW projektom. Ovde sam da cujem razlicita misljenja i delim neka svoja uz licno iskustvo moje kupovine investicionog stana. Mislim da neki od vas debelo precenjuju moc koju ova tema ima da bilo sta promeni u trenutnim cenama :)
 
Ako zelis da ostanes iznad vode ili u cemu vec ko pliva onda se nista ne prepusta slucaju. Jos ako nemas pravu vrednost kojom se boris onda mora ovako. Uporedi to samo sa ovim pripremama za izbore, kakva je to organizacija i masinerija sa call centrima i ostalo iako je vlast jako centralizivana.
Mozda neko ne cita ovu temu, ali citaju Blic i slicne.
 
Vrh