Šta je novo?

"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

Kako sam cuo od jednog coveka koji je malo bolje upucen u radove (jer zivo me zanimalo kako ce ovo da izgleda neke stvari su mi bile prilicno nejasne) na ove dve zgrade sve ce biti kao na renderu znaci 100% tako. I dalje mi nije jasno kako ali ajde da vidimo :shock:
 
Pa kako moze po renderu? Sad i da zastakle preko ove crne fasade opet nije po renderu a ja sam ubedjen zivi bili pa videli da im to nece pasti na pamet, sto bi se bespotrebno toliko izuvali i zezali kad ovde iovako bez problema moze da se uvali i najprizemniji sit prevazidjen pre 100 god? Srbi to obozavaju i rado ce pohrliti da daju pare za svaki kvadrat.

Ukoliko su resili da ipak sve bude kao na renderu onda im preko ove fasade sledi zastakljivanje pa nakon toga opet crna fasada na vecem delu povrsine. Dali neko veruje da ce se to desiti? Aj da sacekamo ali unapred nema od toga nista kad ce iovako da rasprodaju sve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590354#p590354:13z4ls87 je napisao(la):
Nebojsa » Sub Dec 22, 2018 6:25 pm[/url]":13z4ls87]Pa kako moze po renderu? Sad i da zastakle preko ove crne fasade opet nije po renderu a ja sam ubedjen zivi bili pa videli da im to nece pasti na pamet, sto bi se bespotrebno toliko izuvali i zezali kad ovde iovako bez problema moze da se uvali i najprizemniji sit prevazidjen pre 100 god? Srbi to obozavaju i rado ce pohrliti da daju pare za svaki kvadrat.

Ukoliko su resili da ipak sve bude kao na renderu onda im preko ove fasade sledi zastakljivanje pa nakon toga opet crna fasada na vecem delu povrsine. Dali neko veruje da ce se to desiti? Aj da sacekamo ali unapred nema od toga nista kad ce iovako da rasprodaju sve.
Lični utisak. Za kreiranje render modela je bilo jednostavnije napraviti maske tako da postave dve površine - osnovnu staklenu pa preko nje rešetku, nego da prave pojedinačne otvore (prozore). Zato izgleda tako na renderu. Ne vidim mnogo smisla ni da urade zgradu kao po renderu, otvaranje prozora bi bilo potpuno nepotrebna komplikacija sa takvom organizacijom, pogotovo jer se vidi da je postavljena klasična (rekao bih alu) stolarija.
 
Pojavile su se informacije da je u Visti napukao malter na prvom spratu u jednom stanu. Sad da li je to zbog pomeranja koja su otkrivena ko ce ga znati
 
Oni braon paneli ipak nisu izolacija vec deo fasade!

Koje sarenilo. Meni se ne dopada ovakva estetika za najdominantniju poziciju u Bg panorami. Ocaj.
 
Danas sam video maketu, odkud sad ovi crveni paneli sa strane toga se nesecam?? Znaci iz profila Ljutice Bogdana Mk2.
 
Ja ovako, sa svojim prizemnim ukusom, moram da kazem da sam zadovoljan kako su ispale.
 
Najjače od svega je što je dobio nagradu za najboljeg arhitektu za Bliski Istok :lool: .
 
Crvenkasti paneli ostaju i to je finalno rešenje :cry: . Od rendera se odavno odustalo, sad očigledno i od makete. Čekam ostatak fasade i osvetljenje za finalan sud. Ostaje i dalje nada da znaju šta rade. Inače će biti :bash:.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590457#p590457:13o3y0p7 je napisao(la):
inzenjer10 » Sub Dec 22, 2018 11:25 pm[/url]":13o3y0p7]Pojavile su se informacije da je u Visti napukao malter na prvom spratu u jednom stanu. Sad da li je to zbog pomeranja koja su otkrivena ko ce ga znati

Slikaj napukli malter kad već imaš pristup gradilištu, lako će se prepoznati da li je od “pomeranja” (za koja meni tvrde da ne postoje).

p.s. Predviđam zelenu boju ba PV, plavu na Aurori i oker na Arkadii :grand:. Ne vidim odakle drugo iskopaše ovu crvenkastu za Vistu osim iz brošure.
 
EXKLUZIVNO!!! Ovako ce izgledati BW Vista i Parkview kada se sklone skele i budu zavrsene (VIDEO)

*Premotati na 0:22

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BiYYVeBdqaM[/youtube]
 
nikolas27":3fkdsqa6 je napisao(la):
Crvenkasti paneli ostaju i to je finalno rešenje :cry: . Od rendera se odavno odustalo, sad očigledno i od makete. Čekam ostatak fasade i osvetljenje za finalan sud. Ostaje i dalje nada da znaju šta rade. Inače će biti :bash:.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590457#p590457 je napisao(la):
inzenjer10 » Sub Dec 22, 2018 11:25 pm[/url]":3fkdsqa6]Pojavile su se informacije da je u Visti napukao malter na prvom spratu u jednom stanu. Sad da li je to zbog pomeranja koja su otkrivena ko ce ga znati

Slikaj napukli malter kad već imaš pristup gradilištu, lako će se prepoznati da li je od “pomeranja” (za koja meni tvrde da ne postoje).

p.s. Predviđam zelenu boju ba PV, plavu na Aurori i oker na Arkadii :grand:. Ne vidim odakle drugo iskopaše ovu crvenkastu za Vistu osim iz brošure.
Da bi usao u stan, moras da pozoves kljucara koji je zaduzen za otvaranje vrata. A ja nemam posla tamo trenutno.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Socijalna blokcina u sred grada, ovo su i komunisti znali mnogo bolje da rade.
 
Nađoh danas vremena da se posle dužeg vremena prošetam po gradilištu. Opšti utisak da su baš zagrizli sa radom, radi se na sve strane (mislim na ceo BnV).

Severna strana Viste deluje prihvatljivo sa razdaljine od 50-100 metara, izbliza ima na žalost neočekivanih maljkavosti, npr. ovde su popravljali fasadu i već izgleda kao stara zgrada neodržavana par decenija:



Verujem da će ovo popraviti, ne vidim kako im praktično svi stanari neće ovo navesti kao nedostatak prilikom primopredaje... Ali iz nekog razloga, skele su skinuli sa ovog dela zgrade.

Prvi put sam uživo video i istočni deo fasade, ova crvenkasta boja je blagi užas. Nisu u pitanju paneli, običan demit je taj deo i to loše ofarban (ne vidi se na slici). Boja nema nikakve veze sa braon bojom na BWR, niti sa ljubičastom iz brošure.

Pogledajte prilog 1
 
Mani ovo jako liči na ovo u Zagrebu.
Jedino što je ovo u Zagrebu na Vrbanima III (kod Jaruna), što je i logično jer je stambeni deo grada, i nije centar.

(post sa skyscapercity https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=155250732&postcount=264)

OvL7zzTl.jpg
 
Izrazito sam nezadovoljan novom estetikom ( kojom estetikom?) koja se proklamuje ovim zgradama. Cak i pored toga sto smo dobili braon zgrade, stvari su se ispostavice se moci poci i na gore, sto vidimo na primeru ovih zgrada.
Ovaj projekat sadrzi sve primese turbo folka - primena modernih ideja i tehnologija na zaostali i primitivni um.
Jedino sto ostaje je da se covek iskljuci i ne nervira, ionako je sad vec djavolu dato sve.
 
Pratim mnoga gradilista po Evropi, cesto se osvrnem na Bratislavu, iako tri puta manja od Beograda ima brojna gradilista, ali i jedno slicno Bg na vodi.

E tu sada nicu soliteri slicnog polozaja u odnosu na stari grad kao ovi nasi. Projektovao ih studio Zahe Hadid i sada cekam da vidim kako ce izgledati na kraju. Uglavnom, ruzni su mi. I njihov polozaj i izgled. Ali ovo nase mene uzasava.

Nadam se da ce kad dodje prolece i sve ozeleni utisak da se popravi jer ova bedastoca u dozajnu, pa potom u izvedbi i materijalu je uzas za centar grada.
 
Vrh