Šta je novo?

"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551790#p551790:1vjbnr52 je napisao(la):
bullwye » Sun Jul 15, 2018 7:58 am[/url]":1vjbnr52]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551752#p551752:1vjbnr52 je napisao(la):
HromiDaba » Sub Jul 14, 2018 11:11 pm[/url]":1vjbnr52]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551751#p551751:1vjbnr52 je napisao(la):
nikolas27 » Суб Јул 14, 2018 10:54 pm[/url]":1vjbnr52]Hvala Hromi. Gledam sad baš mapu nivoa -2, ovo je hodnik baš ispod zgrade, odmah pored budućih liftova? Nema baš mnogo hodnika ovog tipa na nivou -2. Je l' ovo onda ispod Viste ili Parkview? Pretpostavljam da količina ove vode nije ista svuda.
У праву си што се тиче ходника. Тај дан када сам сликао као за инат било је мање воде него иначе.Погледај на шта личи зид,докле је повукао влагу. У питању је Виста то јест кула А.

ovo ce ipak biti reseno neznam cemu pravis dramu kao da se prvi put u istoriji negde desi. zato ima zastita, pa sam siguran da ce to da srede

Ja zivim kod Vukovog spomenika, pa mi je konstantno potopljen podrum (pumpe ne rade, pokvarene...jurenje matoraca da plate, itd...) Kapiram da je tako vec jedno 10-15 godina, ako nije i od samog nastanka zgrade - dakle nekih 20+ dina.
Ne branim BW, niti mislm da je to normalno, samo kazem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551743#p551743:1grend8e je napisao(la):
HromiDaba » Sub Jul 14, 2018 10:11 pm[/url]":1grend8e]
KbU5V3d.jpg

-2 на води.
Тражили сте, гледајте.

Ko zna od čega je ova voda. Inače ova visina vlažnog zida ne govori da je u tom nivou bila voda. Dovoljno je 5-10cm vode, a da se vlaga onoliko podigne.
Kad sam radio košuljicu u kući, vlaga od polusuvog betona se podigla oko 20cm.
 
Prolazim Gazelom svaki dan i izgleda mi da , iako je Pogled stigao do 21. sprata, i dalje je niži od Rezidencija.
 
Ovo deluje kao da će biti gotovo za godinu dana.
 
Cekam da vidim ove zgrade uzivo i na licu mesta kompletno zavrsene sa fasadama. Tada cu dati konacan sud o njima.
 
Дакле креће последњи 23. спрат, интересантно... :)
 
Kakva mastovitost, skladnost i zadivljujuca lepota u arhitekturi. Pjongjang nam nije ravan !! :blah:
Stranim turistima ce da otpadne vilica pred ovim zadivljujucim bliznakinjama. :mrgreen:
 
Kolko vidim sa ulice, jedna zgrada je već skoro pa "topped out" što bi se reklo po naški, dakle došla je do 82 m ili tu negde. Igor je još kod BW Residences napomenuo da su ovo sada najviše zgrade izgrađene u BG u poslednjih nekoliko decenija. Da li bi neko mogao da kaže koji je poslednji objekat (tačnije zgrada, jer ne računamo pilon mosta na Adi, Avalski toranj, krst na vrhu Hrama isl) visok 82 m ili više izgrađen u BG i kada je to bilo, precizno, čisto kao podatak za hroničare? Je l' Geneks '79? Hvala :)
 
Naišao sam slučajno na ovaj projekat solitera koji dosta podseća na Vistu i Parkview, međutim je mnogo bolje osmišljen i bio bi prikladniji tom delu Beograda od našeg rešenja. Samo primer koliko se za maltene istu sumu novca sve može mnogo bolje i lepše kada bi država umesto samo o investitorovim željama razmišljala i o izgledu samog grada...
 
Taj deo grada je nazalost izgubljen "za vjek i vjekova". Zalosno je sto su nas uvukli u svoju pricu da sada raspravljamo o objektima pojedinacno, sta bi bilo lepse, sta bolje... Ne. Ovakvi projekti se u drzavama sa uredjenim sistemima ne realizuju na ovakav nacin. Da ne vracam pricu na pocetak; urbanisticki plan, zakoni, konkursi itd... Ceo projekat je okruzen spinovanjem i cist je primer obrtanja novca jedne interesne grupe.
 
Pa nije ni ovo prikladno, kažem ja, ali svakako prikladnije...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563424#p563424:1v503ca9 je napisao(la):
marone » Thu Aug 30, 2018 4:00 pm[/url]":1v503ca9]Taj deo grada je nazalost izgubljen "za vjek i vjekova". Zalosno je sto su nas uvukli u svoju pricu da sada raspravljamo o objektima pojedinacno, sta bi bilo lepse, sta bolje... Ne. Ovakvi projekti se u drzavama sa uredjenim sistemima ne realizuju na ovakav nacin. Da ne vracam pricu na pocetak; urbanisticki plan, zakoni, konkursi itd... Ceo projekat je okruzen spinovanjem i cist je primer obrtanja novca jedne interesne grupe.
Tako to ide kad veliki manipulator na drzavnom zemljistu, nasim novcem, uz pomoc satrapa, pravi sebi bogatstvo..
Tereba se potruditi (radi 26 sati dnevno) da za par godina vladavine stigne miskovice karice drakulice matice i ostale biznismene..
 
Ne radi se tu o Miskovicima, Karicima, Drakulicima itd. To su ljudi koji su koristili situaciju i resurse u datim momentima. Svi oni su svoj kapital stekli 90-ih. Radi se o tome da nemamo nezavisne institucije. One se dugo grade a kod nas nema ni naznaka tome. Miskovic i ekipa koju si nabrojao su koristili odsustvo istih, kao i Vucic i svi pre njega. Oni nisu uzrok, oni su posledice.
 
Sve si u pravu da je problem u institucijama sistema koje vaze za neke kao sto ne vaze za druge. Jos gore je kada institucije stavis u licnu sluzbu (lex specijalis, Hercegovacka, promena GUP, itd..)
Odosmo u politiku...
Evidentno je da su obe ove solitercine krajnje dosadne i bez trunke nekog identiteta. Svaki soliter na NBG im je nedostizni domaci zadatak, a o istocnim kapijama grada, inex kulama ili bivsen CK da ne pricamo.
 
Vrh