Šta je novo?

"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

На овом форуму свака тема која се бавила или се бави неком обимнијом стамбеном градњом има "ботове" ангажоване од стране инвеститора тог стамбеног комплекса који ће да агитује за њега, и контработове које плаћају инвеститори других комплекса које гради инвеститор конкурент. И то је све регуларно и нормално свуда у свету.

Тако смо имали прегршт "ботова" још од тебе "Белвил", па све преко тема за Дунавске терасе, насеље Војводе Степе, Саваду, А блок, Централ гарден, па сада имамо и за Вождовачке капије, Панораме, па и Висту, Резиденс итд ....

Али је то неколицини проблем само на темама о Резиденсу и Висти ....
 
Meni je skroz ok da presdastavnici kompanija imaju svoje predstavnike na forumu, ali mi nije ok, da se predstavljaju kao obicni gradjani. Bolje da su sto jesu pa da iznose detalje iz kuhinje za koju rade, nego da se tu prikrivaju, mrache, zrache.....
 
To je naravno više nego OK, samo što to mnogi neće uraditi jer onda pisanje na forumu spada pod okrilje Zakona o oglašavanju. Na FB svi imaju naloge, ali tamo je svaki investitor i administrator... inače, kad smo kod botova, interesantna je jedna druga tema iz Zemuna na kojoj ispade da se ogroman procenat kupaca stanova registrovao na BB samo da bi komentarisao o svojoj zgradi. To su možda uber-botovi, a možda i grešim dušu.
 
Lepo napreduju ove dve zgrade. Doduše po površini su male, možda kao srednji spratovi bwr. Ali nešto nemam poverenje u strabag, energoprojekt je bolji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480650#p480650:2ph3yxsi je napisao(la):
stf » 27 Sep 2017 08:06 am[/url]":2ph3yxsi]На овом форуму свака тема која се бавила или се бави неком обимнијом стамбеном градњом има "ботове" ангажоване од стране инвеститора тог стамбеног комплекса који ће да агитује за њега, и контработове које плаћају инвеститори других комплекса које гради инвеститор конкурент. И то је све регуларно и нормално свуда у свету.

Тако смо имали прегршт "ботова" још од тебе "Белвил", па све преко тема за Дунавске терасе, насеље Војводе Степе, Саваду, А блок, Централ гарден, па сада имамо и за Вождовачке капије, Панораме, па и Висту, Резиденс итд ....

Али је то неколицини проблем само на темама о Резиденсу и Висти ....

Izjednacavati, na ovaj nachin, razlicite slucajeve botovanja je krajnje naivno i amaterski. Ako neki privatni investitor zeli da svoj "Fazanove Kapije" "Blok Ipsilon".... projekat potpomogne angazovanjem likova koji ce pisati manje ili vishe nerealnih hvalospeva, drugim rechima lazima, ja i dalje mogu da odem na lokaciju ili pogledam planove tog objekta i reshim da ne kupim stan u tom projektu na osnovu procene. Ja mogu to da uradim jer sam arhitekta i imam iskustva i sa projektovanjem i izvodjenjem radova. Oni koji to nisu, sigurno imaju iskrene prijatelje koji ih mogu savetovati. Tim se pricha, tu i tada, zavrsava. u tom slucaju koliko me zaista tangira takvo botovanje?

Na drugoj strani za potrebe jednog, da se ne lazemo - cash grab, otimachina a ponajvishe politickog projekta vladajuca stranka i sa njom povezani pojedinci su angazovali brigade sendvicara koji se ovde upinju da napishu sto vece lazi i hiperbole. Zar treba da se lazemo i da se pravimo da ne znamo kako se takve akcije, u ovom slucaju finansiraju ili kako se finansira stranka koja stoji iza ovog projekta? Treba da se pravimo ludi i budemo tolerantni sto se delom nashih poreza, dazbina, taksi, dakle nashim parama koje umesto u budzet zavrshe u dzepovima uhleba kojima je jedini zadatak da izigravaju nesto sto nisu, da nas lazu i obmanjuju. Dakle mi placamo, parama koje umesto da odu , na primer, u to da Tirsova nema samo jedan tush za decu pacijente - nista drugo do prevarante ciji je jedini cilj da nas obmanu i lazu. Dotichna stranka se ne finansira parama od clanarina. Cak i kada bi zanemarili da je ovaj projekat otpocet u noci kada je koncept pravde i ljudskih prava u ovoj drzavi postao proslost ili to da je na ovoj, velikoj centralnoj, lokaciji svesno propusteno da se odgovori na bilo koje potrebe sireg sloja gradjana Beograda (stoti trzni centar to nije) ili da ovaj projekat sluzi da se projekat metroa pretvori u sprdnju koja ce povezasti nista sa nicime....on je i dalje u sustini predizborni projekat koji se koristi da se napravi slika o nekom ekonomskom bumu i od koga cemo svi profitirati (ne zaboravite najavljene 3,5 milijarde evra), koji se reklamira kao nikad vidjeno, najbolje arhitektonsko delo u regionu i magnet za turiste u sto je sve demonstrativna laz. Ako kupimo i poverujemo u te lazi, to ce nas kostati godinama i nemerljivo.

josh posle neko kaze kako bi trebali da budemo tolerantniji i da imamo razumevanje prema ljudima koji ovo rade i da ih ne nazivamo botovima. Ne, proslo je vreme kada mozemo sebi da priustimo da tolerishemo likove koji mogu sebi da priuste da, bez srama, kazu kako su gradjevinci na ovom projektu zadali domaci zadatak svojim kolegama iz evrope. Kada tako nesto moze neko da kaze, onda ja imam svo pravo ovog sveta da ih nazovem sendvich komandosima, parizeristima, kajzerica botovima, lazovima i prevarantima.
 
Mislim sve to sto vi pricate ima smisla, mada ja nisam bot. Mada, mozda i jesam :D hahahaha

Moram promenuti ime u NisamBot :D
 
Prva zapovest BB foruma: “Nemoj se registrovati i napisati prvi post na jednoj od BnV tema”.

Iako bi mnogi pomislili suprotno, ne postoji zapovest “Nemoj biti bot i manipulisati javnošću na ne-BnV temama”.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480745#p480745:71ii7d6j je napisao(la):
mradulovic » 27 Сеп 2017 11:46 am[/url]":71ii7d6j]
Izjednacavati, na ovaj nachin, razlicite slucajeve botovanja je krajnje naivno i amaterski.

Na drugoj strani za potrebe jednog, da se ne lazemo - cash grab, otimachina a ponajvishe politickog projekta vladajuca stranka i sa njom povezani pojedinci su angazovali brigade sendvicara koji se ovde upinju da napishu sto vece lazi i hiperbole.

Волим кад дежурна форумска морална параполиција барата получињеницама као што је прича са ботовима од почетка. Ја сам у пар наврата образложио и објаснио да ба Беобилду нема страначких ботова - барем не ботова СНС-а. Али моралној форумској параполицији такво чињенично стање не одговара или нису у стању да такву реалност уопште појме. Више вам одговара лажно стање да постоје "бригаде сендвичара" и сваком супротстављеном или другачијем мишљењу од вашег једноставно прилепити етикету и на тај начин бити увек у праву. Признајем, вешта тактика која "пали" и "ради посо".

Поновићу да је до сада било довољно "цурења информација" у медијима о начинима на који је организована интернет кампања и свако ко трезвено и неострашћено размисли о томе биће му јасно да се ботовима ни на који начин не исплати да ботују форуме, међу којима је и Беобилд ....

Друга и јако важна чињеница коју сам такође већ у пар наврата изнео. Странка забрањује рад и уклања из кампање људе који ботују на начин који си описао: "писајући хиперболе". Зашто? Па зато што такво писање прави директну и непоправљиву штету, односно изазива контаефекат. Ако су такви људи уклоњени са рада на бедним новинским порталима, зашто би били ангажованина Беобилду којем је публика за класу две образованија? Нема логике ...

У прилог томе ћу навести и пример форумског члана Лепи који је писао најботовскије могуће постове на теми о БнВ и бивао нападнут од вас, моралне параполиције да је убер бот ... и пошто знам да нема форума и да је такво писање забрањено, узмем лепо да га проверим ко је и пустим му ПМ са "инструкцијама за ботовање теме о БнВ" и наравно, као што сам и очекивао - лик је полудео. До те мере да је нашу преписку јавно објавио и почео да се на***ава мајки СНС ботовима ... па чекај ... неко ко мрзи СНС ботове и све би их побио пише као класичан СНС бот? Шта ти то говори? Да јесте бот, али не СНС-а, већ супротне опције и да је намерно убер ботовао јер такво писање штети напредњацима ...

Ухватили сте се за пар ликова који коментаришу на темама о БнВ ... а сад да вас приупитам? Зашто би ботови СНС-а ботовали само БнВ теме а не и све остале? Нарочито што нам иду градски избори? Нешто вам та теорија има стаклене ноге ... :lol:
 
Obaveštajci - kontaobaveštajci. Botovi, kontrabotovi - parabotovi! ovo postaje sve zanimljivije :D
Kako god, meni je drago što će se srediti taj dio priobalja, Beograd stvarno mora sići na svoje rijeke. Sa druge strane volio bih da je bilo poštenog tendera, otvorenog za sve, da vlast(bilo koja) generalno radi transparentnije. Bez tajnih ugovora za projekte od javnog značaja. Mislim da je kritičko mišljenje prema vršiocima vlasti jako važno pa makar projekat i bio generalno pozitivan mora se znati na koji način su utrošene naše pare.
A kada neko piše hvalospeve bez trunke kritičkog mišljenja i pri tom to mu je jedini doprinos forumu on je za mene bot. Nevažno dal' je plaćen ili to radi iz razonode ipak je bot.
Ja sam na ovom forumu preko 10 godina(godinama i prije registracije), a imam 50tak postova. Kažem nešto samo kada imam šta da kažem ili da podijelim sa vama neki materijal, sliku... A neki se registuruju i za mjesec dana gomila Svaka Čast postova. Bot ili ne, truje temu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481041#p481041:3e1mqab6 je napisao(la):
stf » 28 Sep 2017 07:57 am[/url]":3e1mqab6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480745#p480745:3e1mqab6 je napisao(la):
mradulovic » 27 Сеп 2017 11:46 am[/url]":3e1mqab6]
Izjednacavati, na ovaj nachin, razlicite slucajeve botovanja je krajnje naivno i amaterski.

Na drugoj strani za potrebe jednog, da se ne lazemo - cash grab, otimachina a ponajvishe politickog projekta vladajuca stranka i sa njom povezani pojedinci su angazovali brigade sendvicara koji se ovde upinju da napishu sto vece lazi i hiperbole.

Ухватили сте се за пар ликова који коментаришу на темама о БнВ ... а сад да вас приупитам? Зашто би ботови СНС-а ботовали само БнВ теме а не и све остале? Нарочито што нам иду градски избори? Нешто вам та теорија има стаклене ноге ... :lol:

Zato sto je BNV projekat koji treba da demonstrira svima kako smo ekonomski procvetali i kako su ljudi koji stoje iza njega (premsednik, gradonacelnik) ultrasposobni i vredni strucnjaci (jer su ga toliko stali iza njega od nule i konstantno ga ili promovishu ili brane) koji su nam doveli novi grad u gradu, nevidjen u regionu. BNV je najveci predizborni poster, bilo za grad ili republiku, jer nekih drugih opipljivih boljitaka za ove 4 godine bash i nema. A kada nema plata od 500, 600 evra nikome ne sme da se probushi iluzija vrednosti BNV-a. STa tu nije jasno. Da moze svaki forum bi bio verzija InfoTopa
plus, najverovatnije iza njega ne stoje nikakvi strani investitori u iznosu u kome je javno izlozeno ( 3+ milijarde evra) jer da je tako dobili bi kulu do sada i malo veci kvalitet izvedenih radova.Iza njega verovatnije stoje domaci kontraverzni likovi kojima vlast duguje da se ovo uradi do kraja ili ce zavrshiti u velikom, lichnom problemu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481119#p481119:2sc4ecqc je napisao(la):
filozof » 28 Sep 2017 12:31 pm[/url]":2sc4ecqc]
Ja sam na ovom forumu preko 10 godina(godinama i prije registracije), a imam 50tak postova. Kažem nešto samo kada imam šta da kažem ili da podijelim sa vama neki materijal, sliku...
E to se ceni. Ne bih da izigravam forumsku (para)policiju, ali ima članova koji pišu desetine postova dnevno na svim mogućim temama, tek tako da bi krcali. I ja mnogo češće ne otkucam post, nego što otkucam, da ne bih nepotrebno gušio.
 
@mradulovic

Ја ти кажем, Лепи је само доказани пример контработа. Можеш да ми верујеш или не, али ко пише убер бот стилом на Беобилду, сигурно није бот напредњака.
 
Ne mora covek da bude bot, mozda je neobavesten, neiskusan, naivan ili glup pa veruje da politicari donose dobro narodu. Uz neizostavne psiholoske kategorije stokholmskog sindroma, mazohizma, ignorisanja lazi i konfabulacijom lazii pravljenjem bu**** od ljudi sa ljubavlju prema vodji itd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481157#p481157:1ip0i6c7 je napisao(la):
stf » 28 Sep 2017 02:39 pm[/url]":1ip0i6c7]@mradulovic

Ја ти кажем, Лепи је само доказани пример контработа. Можеш да ми верујеш или не, али ко пише убер бот стилом на Беобилду, сигурно није бот напредњака.

ok, nek bude i on bude bot, samo druge strane. Nema tu izgovora i neke razlike, osim sto me akcije koje ovi botovi, ove aktuelne vlasti, trenutno kostaju i obavezuju sve nas da progutamo jedan socijalni program koji ce nas kostati i para i propustenog potencijala za ceo grad do sledece kataklizme. Stoga nije neobichno ili neshvatljivo sto sam mnogo vishe alergican na izjave tipa "domaci zadatak za graditelje u Evropi". Ako nisi bot onda treba da budesh apsolutno neverovatno obrazovan ili neobavesten pa da nekako propustish da primetish slichne projekte ili slichne lokacije na tv-u, internetu ili u novinama.
 
Zar vam nije dosta prepucavanja na temi BNV pa moratw i na ovoj temi.
 
KALENIC;142646625 je napisao(la):
22049949_1449068171879895_2619641029135288173_n.jpg


21558969_1449068148546564_2570349432355907738_n.jpg


22089100_1449068095213236_9205259430360737940_n.jpg


22045715_1449068048546574_7631448082158008320_n.jpg


22049896_1449068028546576_7293317595048990597_n.jpg


22090172_1449068025213243_5402847716347190475_n.jpg
Kalenić sa SSC
 
Na gradilištu BW Parkview se trenutno odvijaju radovi izgradnje zidova i stubova prizemlja koji će nositi ploču prvog sprata
 
/off

Ja sam komplimentirao samo zbog tete.

8)
 
Moram da priznam da gradiliste izgleda dosta aktivno.
 
Vista dobila i drugi kran. Izgleda da ce i Park imati dva krana. Najavili su ih uskoro.
 
Vrh