Šta je novo?

"BW Sole, Scala i Libera" - Beograd na vodi

Ovaj boljler u "kadi"? sve govori o kvaliteti projekta. Ajmo reć srednja niža klasa.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Specifikacija o opremi je sve samo ne specifikacija, napravljena tako da mogu da ugrade sta hoće, evo isečak:
Specifikacija je kao seminarski rad na prvoj godini nekog faksa - opisni generički termini koji ne znače ništa. Kao da je u pitanju oprema koja stoji na nekim zalihama pa kao šta ostane to će ubaciti...

Elem, da li si možda imao prilike da vidiš garažna mesta? Da li ima 2 ili 3 podzemna nivoa? Da li je postojala makar specifikacija dužine i širine parking mesta u garaži i prilaznih "saobraćajnica" u garaži? Ako ne, da li ti odokativno deluje da bi jedan veći SUV bio "komotan", tj. da je moguć prilaz parking mestu bez previše manevrisanja, i da je samo mesto dovoljno široko da omogućava komotan izlazak iz auta, bez razmišljanja da li ću zakačiti auto pored. Pod veći SUV mislim na modele tipa Audi Q8/Q7, BMW X5/X6...
 
Specifikacija je kao seminarski rad na prvoj godini nekog faksa - opisni generički termini koji ne znače ništa. Kao da je u pitanju oprema koja stoji na nekim zalihama pa kao šta ostane to će ubaciti...

Elem, da li si možda imao prilike da vidiš garažna mesta? Da li ima 2 ili 3 podzemna nivoa? Da li je postojala makar specifikacija dužine i širine parking mesta u garaži i prilaznih "saobraćajnica" u garaži? Ako ne, da li ti odokativno deluje da bi jedan veći SUV bio "komotan", tj. da je moguć prilaz parking mestu bez previše manevrisanja, i da je samo mesto dovoljno široko da omogućava komotan izlazak iz auta, bez razmišljanja da li ću zakačiti auto pored. Pod veći SUV mislim na modele tipa Audi Q8/Q7, BMW X5/X6...
Ja nisam uzeo parking, bilo mi skupo, a i volim da zamišljam svetlu budućnost u kojoj investicija u parking nije isplativa investicija :), znam da sam u zabludi najverovatnije...
jedino šta znam o garaži je iz one iste "detaljne" specifikacije:

Просторије и садржаји:
- Два улазна хола са рецепцијама, обезбеђењем
и одвојеним простором за поштанске
сандучиће;
- Уређено двориште са дечјим игралиштем и
простором за одмор;
- Подземна гаража на два нивоа;
- Станарске оставе су обезбеђење за све станове
од 77.93м
2 и веће;

- Вертикални канал за директно одлагање смећа.
 
Parking mesta su 12.5 kvm, nisu velika. Ja sam uzeo srednje od tri u nadi da ce biti lako za parking, ali to je 5× 2.5 sto je dovoljno da se izadje samo sa jedne strane.
 
Evo kao što sam obećao, ilustracije radi, kako izgleda prozor u sobi o kojem govorimo. Nažalost, nemam sliku već sam morao da radim screenshoot sa videa. Uglavnom, ovo dole je jedini prozor u ovoj sobi, pri tom nije centralno postavljen na zidu već je u nekim stanovima skrajnut na levu, a u drugim na desnu stranu.


Screenshot 2023-10-10 at 16.09.33.png


Screenshot 2023-10-10 at 16.06.07.png

Bonus slika, lavabo u kupatilu. Da li vas obuzima osećaj istinske prefinjenosti? :D
 
Evo kao što sam obećao, ilustracije radi, kako izgleda prozor u sobi o kojem govorimo. Nažalost, nemam sliku već sam morao da radim screenshoot sa videa. Uglavnom, ovo dole je jedini prozor u ovoj sobi, pri tom nije centralno postavljen na zidu već je u nekim stanovima skrajnut na levu, a u drugim na desnu stranu.


Pogledajte prilog 176115

Pogledajte prilog 176116
Bonus slika, lavabo u kupatilu. Da li vas obuzima osećaj istinske prefinjenosti? :D
kevin-the-office.gif
 
Ovo je sramotno koliko su jeftino odradili, je l bilo u ugovoru definisano kakav ce kvalitet biti pa da se pozovete na to?
Kačio sam u jednom od prethodnih postova izvode is nečeg što oni nazivaju specifikacija. Tu koriste termin "renomirani proizvođač", a to ne znači ništa. Ovo opet citat iz toga za kupatilo:
Купатила
- Купатила су опремљена санитарном опремом
реномираног произвођача;
- Акрилне каде у стандардним купатилима у
становима већим од једнособног;
- Зидане туш кабине са стакленим параваном у
свим становима;
- Подови купатила су обложени гранитном
керамиком, реномираног произвођача;
- Зидови купатила су обложени гранитном
керамиком;
Oрмарић испод умиваоника направљен од
композитног материјала.

I kako se sada zakačiti za bilo šta od ovog gore? Ništa suštinski nisu slagali sem što se oko definicije renomiranog proizvođača nećemo složiti, ali verovatno je tako nešto teško dokazati.


Nije me mrzelo da potražim render kupatila iz brošure:

Pogledajte prilog 176120
Hvala što si ovo našao. Sada sam i ja kopao i da, i dalje to stoji na njihovom sajtu. To i još ponešto od kampanje dovođenja ljudi u zabludu može se videti ovde:
 
Ima li neko dimenzije ovih prozora?
Kod mog stana: dimenzija prozora je 120x150cm, sa neprozirnim parapetom visine 100cm. Ovo je njihov odgovor kada sam ih pitao za dimenzije. Inače ranije nigde u dokumentaciji nisam video te dimenzije, mada je iz tehničkog crteža stana, kada se bolje pogleda, moglo da se nasluti ovako nešto.

@cucciolo Kakva je situacia kod tebe, jesu li isti ovakvi prozori?
 
Baš je, kako ti ono reče "osecaj istinske prefinjenosti"... :ROFLMAO:
Mada, to je skroz ok veličina za neku normalnu spavaću sobu.
 
Odvratna zgraduretina! Kako projekat više napreduje, kvalitet je sve gori. Mislio sam da nema gore od šifonjera, ali ima - ovaj blok!

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Baš je, kako ti ono reče "osecaj istinske prefinjenosti"... :ROFLMAO:
Mada, to je skroz ok veličina za neku normalnu spavaću sobu.
Haha, nisam ja to rekao, to ja samo citiram njihov bezvezni construction update pamflet gde se gađaju ovakvim sloganima. Prepisano sa dnevnika izgleda...
Meni se ne čini da je normalna veličina za spavaću sobu. Makar ne za spavaću sobu 21. veka. Ako su šta ranije ok radili na onim soliterima, to su bili prozori. Od poda do plafona skoro. To mi se najviše svidelo kada sam gledao ogledni stan, puno svetla u stanu, ogromni prozori... Čak imam i video u kojem pitam agenta prodaje da li će ovakvi prozori biti i na Scali, to se dešava prilikom obilaska oglednog stana. On mi kaže: da, biće. E sad... Istina je da neki stanovi u Scali imaju takve prozore, samo nema velika većina. Tako da... Dok na soliterima svi imaju te velike prozore. Ni na kraj pameti mi nije bilo da će ovo da urade.
 
Ja bih samo da se zahvalim forumašima koje sam svojedobno ubeđivao da ove zgrade neće biti rako loše, sada ne valjaju u katran i perje. :vops:
 
Ja bih samo da se zahvalim forumašima koje sam svojedobno ubeđivao da ove zgrade neće biti rako loše, sada ne valjaju u katran i perje. :vops:
Gledajući rendere i njihove najave, zgrade su stvarno izgledale kao mnogo bolja varijanta.
Ali evo, da ne bude da samo kudim, evo i par pozitivnih stvari za ovaj projekat:
- Izgleda da će biti gotove 6 meseci pre roka.
- Park između zgrada. Sam prostor između zgrada je mnogo veći uživo nego što se sa slika da zaključiti. Ovo bi trebalo da bude dosta bolje nego kod solitera. Pogotovo što taj prostor dolazi kao produžetak postojećeg parka.
- Lokacija iza galerije, blizu autoputa , a opet dovoljno daleko, planirana metro stanica u blizini itd...
- Izvođač dosta bolji nego za neke druge zgrade, gradilište izgleda jako lepo organizovano, sve je vrvelo od aktivnosti kada sam bio u obilasku. Svi nose šlemove, na elektronskoj tabli na ulazu zanimljiva statistika o gradnji, povredama do sada itd.
Prema rečima ljudi iz prodaje, mnogo bolji kvalitet radova nego na drugim zgradama. Ne materijali, kvalitet radova, da ne bude zabune. Kada bude završeno, moći ćemo da damo konačan sud o ovome.
- Široka stepeništa, to me je iznenadilo.

nesto izmedju 62. i 63. bloka.
kad su ovi bili novi, naravno...
meni se javlja taj feeling za osjecaj...

Definitivno nije baš 60ti blokovi - znam, roditelji mi žive tamo - iako mi je jasno otkud taj stepenasti osećaj za filing :D
 
sta, autoput se ne cuje?
to mi je neverovatno..
Moj stan je u Scali, gleda na park. Koliko sam mogao da primetim to kratko dok sam bio u obilasku, ne čuje se. E sad, to je aktivno gradilište sada, ima dosta zvukova koji mogu da prikriju zvuk autoputa. Libera je izloženija, pogotovo stanovi okrenuti prema autoputu.
Nadam se da se neće čuti kod mene, videćemo.
Btw,
Koliko se sećam, kada sedim ispred galerije, zvuk autoputa mi ne smeta iako je rekao bih bliže nego Scala.
 
ok. ako nisi okrenut direktno ka tom zlu onda ne bi trebalo da imas problema.
znam jer sam ja veteran iz vijetnamskog rata i 28. bloka.
i bilo je zahe*ano mogu ti reci. vlaznost vazduha 99%. nkvd ceka u dzungli kao gladna zver. kisa pada non stop tako da ne mos ni cigar da zapalis. a kad zapalis onda ti spominju mamu jer ce nas, kao, nanjusiti. neprijatelj, kao, pusi neku krdzu pa razlikuju. moras da se polivas sa 100procentnim deet-om danonocno zbog komaraca ili ces fasovati malariju sve u paketu sa denga groznicom i dizenterijom...
nije bilo lako mogu ti reci.
nikako.
ne znam kako sam pretekao..
ali, kad se nije pucalo, bilo je tise nego u 28om. to sam ti htio reci...
 
Vrh