Šta je novo?

"BW Sole, Scala i Libera" - Beograd na vodi

Tužno u kakvom se mraku našla ova zgrada Scala koja je po mom mišljenju jedna od lepših na projektu…zamisli samo ljude na donjim spratovima, pa njima će biti svejedno da li je napolju noć ili dan…kakvo odsustvo razmišljanja i bahatosti kod investitora kad su rešili da dignu Liberu ispred
 
Kad se investitoru da blanko da radi šta hoće kao u slučaju Beograda na vodi, umesto da bude ograničen urbanističkim planovima koji su tu da čuvaju ne samo javni interes, nego i interes budućih kupaca i stanara objekata koje investitor gradi, desi se ovo. Pa vi navijajte da se ovaj princip širi dalje i da guta Sajam i šta god još može.
 
Smejace se oni nama kad bude plus 40, a mi se przimo, a oni u debeloj ladovini. Pa se spuste malo do garaze da brcnu noge i osveze se, iha 😁
 
Zgrade bi bile super da su upola niže. Ovako je senka ogromna iiako rastojanje između zgrada nije malo za ovu današnju novogradnju.
@Igor koje je ovo doba dana, popodne? Čini mi se da senka pada sa zapada.
 
Kao da su usporili sa fasadom ili mi se čini zbog prirode radova?
Mada mi se čini da nisu super brzi ni na radovima između zgrada (budući park).
534c423784582aeb6102c209a36fed59.jpg
178a71e386f4d68f6d718c2015a5121b.jpg
1b9c2eec836750d290ec7df8e6abac5f.jpg
8b989be93e1cbceb763a77b05e8f04b5.jpg
47cf103272932d788595ec2055b4c636.jpg


Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Zna li neko otkud ovo na fasadi i šta je(ispod prozora, crvena strelica).
Pretpostavljam da prozor nije jer na staroj slici vidimo da su prozori jako mali.
Da li to stavljaju neku masku da izgleda kao da je prozor, a nije?
f3dfbf43ceaa4e673495eabfc22b5677.jpg
ca78c5e483096f3542468ee10c6552da.jpg


Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Ja se izvinajvam ali zar na renderu ova fasada nije bila mnogo detaljnija? Ne vidim ove horizontalne linije (reljef? plastika? nisam siguran kako se zove tačno). Opet rade jeftinije, jednostavnije i ružnije...
1684882032762.png
 
Ma da, sad samo beton i sipoteks, za nove zgrade uopšte ne daju tehnicku specifikaciju…valjda tako mora i može im se…
 
Zato što su je projektovali bez mozga ili obzira prema suncu, pa su sa ove strane zgrade postavljene stepenišne vertikale i vertikale za liftove, koje nemaju prozore
 
Možda znaju nešto sto mi ne, da će zagrevanje Zemlje u narednim godinama podići prosečnu temperaturu na 50 stepeni, pa sve grade u hladu 😂
 
Fasada je razočarenje, prozori su razočarenje (mnogo malih prozora koji se lažno onim vizualnim elementima pokušavaju učiniti većim).
Meni se razmak između zgrada ne čini kao premali za današnje nove projekte (bolje nego One na NBG), ali zgrade jesu previsoke. Komentariše se hlad, ali evo na Igorovim slikama zgrade nisu u hladu, verovatno su slikane oko podne.
@randomguy, ne vidim da je na interaktivnom modelu Scala u senci (https://3d.belgradewaterfront.com/#/building/15), sem ako ne mislis na neki drugi model ili feature ovog modela?
 
Fasada je razočarenje, prozori su razočarenje (mnogo malih prozora koji se lažno onim vizualnim elementima pokušavaju učiniti većim).
Meni se razmak između zgrada ne čini kao premali za današnje nove projekte (bolje nego One na NBG), ali zgrade jesu previsoke. Komentariše se hlad, ali evo na Igorovim slikama zgrade nisu u hladu, verovatno su slikane oko podne.
@randomguy, ne vidim da je na interaktivnom modelu Scala u senci (https://3d.belgradewaterfront.com/#/building/15), sem ako ne mislis na neki drugi model ili feature ovog modela?
Uzivo u njihovim prodajnim salonima je drugaciji model, moze sve da se rotira i da se bira stan u okviru zgrade.
 
Vrh