Šta je novo?

"BW Sole, Scala i Libera" - Beograd na vodi

Predstavljena je nova zgrada preko puta Libera zgrade, BW Nota.
Na tom placu prvo su planirali tri poslovne zgrade. Po trenutnom renderu, izgleda da će biti dve stambene i jedna poslovna zgrada.
IMG_1824.jpeg

IMG_1823.jpeg
IMG_1825.jpeg
 
Kod mog stana: dimenzija prozora je 120x150cm, sa neprozirnim parapetom visine 100cm. Ovo je njihov odgovor kada sam ih pitao za dimenzije. Inače ranije nigde u dokumentaciji nisam video te dimenzije, mada je iz tehničkog crteža stana, kada se bolje pogleda, moglo da se nasluti ovako nešto.

@cucciolo Kakva je situacia kod tebe, jesu li isti ovakvi prozori?
Nemam ja veze sa zgradom, samo fotka u prolazu.
 
Izvini, zamenih te sa @culucar, pitanje je bilo za njega.
E, nisam bio u stanu jos. Planiram u cetvrtak ili petak (kad su posete), ali pogledao sam ugovor i video da pise da su u sobama zidani parapet a na terasi su prozori do poda, tako da pretpostavljam da su i nama prozori tek od 1m visine, sto naravno nisu rekli tokom prodaje. Prema tehnickom crtezu prozori su siroki oko 150cm.

poz
 
E, nisam bio u stanu jos. Planiram u cetvrtak ili petak (kad su posete), ali pogledao sam ugovor i video da pise da su u sobama zidani parapet a na terasi su prozori do poda, tako da pretpostavljam da su i nama prozori tek od 1m visine, sto naravno nisu rekli tokom prodaje. Prema tehnickom crtezu prozori su siroki oko 150cm.

poz
Kada budes isao u obilazak, telefon u ruke i islikaj malo bolje nego ja, ja sam tu dosta podbacio. Pa ocekujemo update ;)
 
Oko 53 kvadrata (sa terasom), cena oko 166k. Sa PDV-om. Naravno nisam verovao da ce me udariti "osecaj istinske prefinjenosti" kada udjem u stan, ali ipak nisam ni ocekivao da cu pomalo da zavidim sestri u Mirjevu na prozorima i klimama koje je dobila prilikom kupovine stana. Ostalo je tu negde sto se tice materijala kao na toj Mirjevo novogradnji.

Iz perspektive danasnjih cena ovo je dzabe. Ja nisam uspeo da nadjem stan te velicine ispod 4000 sa pdv. Jurio sam kvartet, ali sam zakasnio. Sad vidim da je u Noti cena jos jaca. Nije bolja situacija ni u ostalim delovima grada. Gde god zavirim 3000+ ... vrlo deprimirajuce.
 
Nota, završetak MART 2027 (da dobro ste pročitali), 55m2, 3.sprat, 220.888€ (4.016€/m2). Pa ko voli nek izvoli.
 
Baš jaka cifra, pogotovo imajući u vidu kvalitet koji se dobija za te pare. Ja sam potpisao ugovor u leto 2021. Znaci jos malo pa godinu i po, rok je bio maj 24te. Ja sam imao utisak da su cene poprilično stagnirale imajući u vidu period od par godina pre toga. Čak su i nedavno na BW bili bilbordi da su cene od 2950 po kvadratu. Ali izgleda da nisam bio u pravu.
Za sada imamo konstantan rast (kada se setim da je Residence kada je krenula prodaja bio dosta ispod 3K), do kada će to biti videćemo...
 
Kada sam video taj bilbord odmah sam otisao i to preko poznanika koji ima poznanstva tamo. Niko nije pomenuo cenu od 2950e. Nudjen mi je Kvartet za 3400 sa pdv ali kvadrature 70+, dok su manje stanove cenili 4000+.

Kod Note je dobro sto jedina ima stan od 45 kvm sa odvojenom spavacom sobom, ali je cena prevelika ako se uzme u obzir rok izgradnje.

Ko je kupio pre 2-3 god odlicno je prosao. Kvalitet nije neki, ali je lokacija brutalna, barem za moj ukus.
 
Residence tko je kupio, dobro se omastio. To je bila bagatela a još i vredi. To je najbolja zgrada u projektu.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Kada budes isao u obilazak, telefon u ruke i islikaj malo bolje nego ja, ja sam tu dosta podbacio. Pa ocekujemo update ;)
E da odgovorim. Uzeo kljuceve ove nedelje. Stan je dosta propisno odradjen. Ja nisam ocekivao premium kvalitet, ali je stan ok. Od ve ih nedostataka, rafijator u dnevnoj sobi se nalazi na potpuno glupom mestu i vecita majstorska enigma pad kupatila ide od resetke (to je uz saht u visiji puta vecita majstorska muka u Srbiji). Ostalo su sitna ostecenja. Kineska klima, Termorad bojler. sve ocekivano.

Nakon par kafa u stanu dosta je to ok.

Sto se tice preuzimanja dobijes 48h da prijavis nepravilnosti. Stanovi su tolioo prljavi da je to nemoguce, plus verovali ili ne stan nema nijednu sijalicu. Znaci ugovoris ciscenje stana ili se spremis za ciscenje i ponesec 4 5 fasunga i sijalica. Tek kada ocistis stan videces sva ostecenja. Npr krecom presli preko dela vrata na kome su napravili ostecenje.
 
E da odgovorim. Uzeo kljuceve ove nedelje. Stan je dosta propisno odradjen. Ja nisam ocekivao premium kvalitet, ali je stan ok. Od ve ih nedostataka, rafijator u dnevnoj sobi se nalazi na potpuno glupom mestu i vecita majstorska enigma pad kupatila ide od resetke (to je uz saht u visiji puta vecita majstorska muka u Srbiji). Ostalo su sitna ostecenja. Kineska klima, Termorad bojler. sve ocekivano.

Nakon par kafa u stanu dosta je to ok.

Sto se tice preuzimanja dobijes 48h da prijavis nepravilnosti. Stanovi su tolioo prljavi da je to nemoguce, plus verovali ili ne stan nema nijednu sijalicu. Znaci ugovoris ciscenje stana ili se spremis za ciscenje i ponesec 4 5 fasunga i sijalica. Tek kada ocistis stan videces sva ostecenja. Npr krecom presli preko dela vrata na kome su napravili ostecenje.
Na neki način kao da je opisana novogradnja u nekom mirjevo, borci ili ovci…za te pare bih bukvalno tražio da mi dube na trepavicama i da jedem s poda koliko je čisto po preuzimanju.
 
E da odgovorim. Uzeo kljuceve ove nedelje. Stan je dosta propisno odradjen. Ja nisam ocekivao premium kvalitet, ali je stan ok. Od ve ih nedostataka, rafijator u dnevnoj sobi se nalazi na potpuno glupom mestu i vecita majstorska enigma pad kupatila ide od resetke (to je uz saht u visiji puta vecita majstorska muka u Srbiji). Ostalo su sitna ostecenja. Kineska klima, Termorad bojler. sve ocekivano.

Nakon par kafa u stanu dosta je to ok.

Sto se tice preuzimanja dobijes 48h da prijavis nepravilnosti. Stanovi su tolioo prljavi da je to nemoguce, plus verovali ili ne stan nema nijednu sijalicu. Znaci ugovoris ciscenje stana ili se spremis za ciscenje i ponesec 4 5 fasunga i sijalica. Tek kada ocistis stan videces sva ostecenja. Npr krecom presli preko dela vrata na kome su napravili ostecenje.
E pa čestitam 🍻, dobio ključeve, nije mala stvar!
Dobar savet to za čišćenje da se pripremimo za brzu akciju. Samo 48 sati za prijavu nedostataka, to je baš malo. Jesi prijavio to za pad u kupatilu, da li će to da srede? To je baš veliki propust. Drago mi je da ti je generalni utisak pozitivan i da si ti zadovoljan, to je najbitnije!
Kakav je utisak o stanju završenosti celokupne zgrade, da li je kompletno završena ili je i dalje delimično gradilište?
PS
Daj koju fotku tog radijatora i prozora u dnevnoj i u sobi, ako nije problem.
 
Kontra pad u kupatilu? Jedino resenje je lupanje ploccica. Sramotaa sta daju za tolike pare. Pusti neku fotku. I dobro je da napravis fotografije da imas dokaz ako se odlucis da ih tuzis.
 
ja sam duduk za vecinu stvari, ali jos moze neko da mi objasni ili ja tripujem, zar nije taj pad nesto najosnovije sto treba da se uradi i to je to glavna stvar na sta pazis?
mislim ako to zaje*******u sta onda drugo sve lose rade
 
1699015954490.png

1699015900262.png

1699015864469.png



Evo stigao najnoviji update. Ovaj put izbacili "osećaj istinske prefinjenosti", hm, zašto li je to?
 
Imao sam priliku da pogledam jedan stan u Scali od 50ak kvadrata. Nisam do sad bio ni u jednom stanu BNV i bas sam imao zelju da ga uporedim sa svojom investicijom (blizina Central gardena placena kao i vi 3000e/m2). Loše je bilo što zgrada još nije spremna za predaju pa je sve prljavo, podovi prekriveni najlonom ili čime već... te se teško stiče pun utisak.

Moj utisak je veoma pozitivan, restojanje između zgrada je skroz ok pa će park biti prostran kao i recepcije u prizemlju, jedino se hodnici čine malo uski (a možda i utisak vara jer su dosta dugački), liftovi Schindler...

Pločice su ugrađene veoma dobro, bez varijacija u veličini fugni (što mene nervira katastrofalno), plakari i kuhinje ugrađeni po meri bez zazora sa zidovima, kupatilo i hodnik već imaju postavljene spotove u plafonu, visina do plafona je 3m, na vešernici neka dosta deblja vrata kako bi se smanjila buka (bar ja mislim da je zbog toga), parket nisam baš mogao dobro da vidim jer je prekriven zaštitnim najlonom ali za moj ukus je malo tamniji... Ulazna vrata su baš lepa u prirodnoj boji drveta, deluju masivno i lepo dihtuju. Sobna vrata, onako, neki srednji kvalitet, dok spoljnu stolariju nekako zaboravih da pogledam (alu profili al ne obratih pažnju dal je 2 ili 3slojno staklo). Garaža je veoma prostrana kao u nekom tržnom centru, ni nalik onom što se uglavnom po gradu uvaljuje kao garaža (katakombe gde svaki auto veći od punta predstavlja problem za manevrisanje).

Zamerki normalno da ima, prvenstveno onaj kretenski bojler, u kupatilu koje je dosta prostrano za veličinu stana, postaviše šolju i lavabo tako da nema mesta pored njih za bilo kakav ormarić, u kuhinji nije ostavljen prostor za sudomašinu nego je napravljena polica širine 60cm, pa vlasnik mora da se smara i prepravlja taj deo, kao i materijali koji su korišćeni, morali su da budu malo kvalitetniji. Ono što se meni najviše nije svidelo je nekoliko sitnih oštećenja. Tačno se vidi da nadzor dobija pare za ništa, neka vrata imaju sitna oštećenja po uglovima, na fasadi ivice nisu ofarbane do kraja, profili vrata koji nisu bili zaštićeni isprskani malterom i krečom, neravnine na licu fasade...

Uglavnom, najveće su mi zamerke na te sitnice koje nastaju jer majstora zabole da se petlja sa tim, a nadzor nije tu da ga opameti. U svakom slučaju, mnogo bolja investicija od one moje gde problemima nikad kraja sa prevarantskim investitorima.
 
Vrh