Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

stanislaw":36xfl9sy je napisao(la):
Ja nemam apsolutno ništa od agitovanja protiv vlasti, u životu nisam bio član političke stranke i ceo život radim u privatnom sektoru.
Mislim da je forumaš belka još davno najjezgrovitije uhvatio suštinu svega. BW Residences i ceo BNV su spoj racionalnog i iracionalnog razmišljanja i delanja. Racionalnog sa strane investitora, a iracionalnog sa strane nekoga kome je sujeta još veća hrana nego materijalne stvari, koji pritom ima psihičke probleme, a brani se tako što mobiliše ceo sistem da neistomišljenike optužuje za patološku mržnju.

Samo da podsetim na jedan od poslednjih postova forumaša Belke na temi savski amfiteatar:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=353158#p353158:36xfl9sy je napisao(la):
belka » Thu Oct 08, 2015 2:04 pm[/url]":36xfl9sy]Nisam nimalo preterao kada sam rekao da ćemo u slučaju raskida ugovora morati da platimo milijardu evra. To je najmanje što ćemo morati da platimo, ukoliko bi ga raskinuli sada. kasnije za recimo 10 godina, to bi glat mogle biti i 2 do 3 milijarde evra. AlAbar već sad može da donese stotine ugovora sa stotinama banaka, gde je podigao kredite za gradnju Bnv i opteretio neku svoju drugu imovinu tim kreditima. To je oko direktne materijalne štete, pa plus izmakla dobit. Sve ovo što će sad raditi, gde će naduvanim fakturama izvlačiti pare iz privrednog društva BW, tako će na arbitraži dokazivati da sve te usluge mogu u njegovoj režiji pri savesnom poslovanju u najboljem interesu društva, da koštaju recimo 20 puta manje. Pa puta 20 godina izgubljene dobiti. Ali to je manje bitno, zato i ne analiziram svaku pravnu tezu koju je izneo IvanNBG, koji je dragoceni novi član foruma.

Neshavtljivo mi je nešto drugo. Arbitraža je sudska formacija dogovornog karaktera. Ovde je reč o stranoj arbitraži. Pred našim očima se zadnjih 20 godina odvijaju razni oblici međunarodnog pravosuđa. I mi to gledamo (da ne komentarišem sad kako se usput odnosimo sa nipodaštavanjem našeg pravničkog obrazovanja i glorifikacijom stranog) i komentarišemo šta bi bilo na arbitraži. Stranoj arbitraži. To je neverovatno. Srbija ni na kojoj arbitraži stranoj nema nikakve šanse. A kod ovakvih ugovora, odlazak na arbitražu je čist suicid. Ponavljam suicid, ludilo. Ugovor se ne sme raskidati nikako, već se mora pokusati arlauk. Valjda ćemo jednog dana naučiti da ne valja arlaukati. Da je svako arlaukanje za nas kao narod pogubno. Mnogo je bolje da ćutimo i trpimo, nego da arlaučemo, jer kad god smo to uradili, prošli smo kao bosi po trnju.
viewtopic.php?f=21&t=197&p=353158#p353158
 
Каки к...ц арбитража, Нема те арбитраже која је јача од српског устава, који је прекршен овим лоповским, фантомским уговором државе Србије са Мохамед Мило ал Ђукановић Абаром и Александром Муслиу.

Поред тога, најобичнија краћа истрага би могла да докаже да је Ал Абар само параван а сами уговор противуставан, самим тим и неважећи.

Ботови да ботују до сутра ако хоће, али ово све може да реши за око сат времена један инжењерски батаљон војске Србије.
 
Tražeći nekonvencionalne poglede na pitanje BNV, naišao sam na interesantnu misao Zorana Čička iz intervjua Nedeljniku juna 2015:

Ima afera koje su vanbračna deca vlasti i opozicije. Zajednički ih proizvode i svaka strana im daje neku vrstu posebnog šmeka. U tom rašomonu dobijemo različite uglove gledanja na isti činjenični sklop. Na primer, „Beograd na vodi“. U toj tački imate zanimljiv fenomen: ljudi stoprocentno tvrde da će taj projekat uspeti, bez ikakvog dokaza.

Dakle, na reč. Ili stoprocentno veruju da neće uspeti, takođe bez ikakvog dokaza. Nismo videli nikakav biznis plan koji bi ozbiljno dao analizu izvodljivosti ko će da kupi toliko kvadratnih metara poslovnog prostora kad imamo već toliko neprodatih. Da li postoji dovoljna strana tražnja ili ne? Umesto ozbiljne rasprave, mi opet imamo aferu koja je nužno politizirana, a nijedan ekonomski projekat ne bi smeo da bude politiziran.

Beleška o autoru: Zoran Čičak je definitivno jedan od neverovatnijih frikova kod nas. Nikad nije prestao da bude član SKJ, kod Mire Marković bio pomoćni ideolog i osnivač JUL-a, smenjen 1995. a onda učinio potpuno nestao sa radara na 20 godina. U te dve decenije nije prestajao da se bavi finansijskim transakcijama (od Beobanke do trgovine strujom u jugoistočnoj Evropi) i da se mota po obaveštajno-bezbednosnim krugovima po zemlji i inostranstvu, da bi 2015. uradio neverovagnu stvar, vratio se iz politički mrtvih, otpočeo da bloguje i tvituje, a posle kratkih eksperimenata sa Levicom Srbije Borka Stefanovića, konačno je završio u logistici kampanje Saše Jankovića...
 
Beleška o autoru: "multipreletač",kada priča o biznis planovima o poslovnom prostoru mogao je za početak da prouči analize npr CBRE .
 
Što se tiče CBRE i ostalih analitičara po pitanju poslovnog prostora u Beogradu, moje razmišljanje je u poslednje vreme blisko deliji: s obzirom da u rentiranju poslovnog prostora A klase postoji oligopol malog broja dobro uigranih investitora i igrača na tržištu, svima ostalima je jako teško da se probiju u igri. Tako se dešava da investitori koji nisu u oligopolu, podignu atraktivne poslovne zgrade koje nikad nisu u prilici da usele. Kako koji novi klijent uđe na naše tržište, članovi ologipola za poslovni prostor su u stanju da proširenje kapaciteta precizno tempiraju, izvuku iz rukava tačno onoliko dodatnog kapaciteta koliko treba, a investitorima autsajderima ostaje poslovni prostor koji skuplja prašinu u sivoj fazi.
To je ta situacija gde je 95% useljivog prostora A klase već izdato, a još toliko beznadežno tavori u sivoj fazi.

I pokazuje se da ni Republika Srbija kao suinvestitor Investitora Spasioca u toj igri nema šta da traži. Otuda odsustvo poslovnog prostora u BNV-u. Jedino ako su tvrdoglavo zapeli, onda mogu da na silu dižu poslovne zgrade u BNV-u koje će uvaljivati našem javnom sektoru, a iskreno se nadam da do takvog štetočinstva ipak neće doći.

Otuda mi je za oko zapao Zoran Čičak koji je izgleda još 2015. perfektno razumeo o čemu se radi.
A što se tiče teze o njemu kao preletaču, nije on baš tipičan primer. Taj u suštini nikad nije napuštao SKJ, pa čak ni kada je Mira Marković otela imovinu mrtve organizacije, on je ostao unutra zajedno sa zatečenim inventarom... E sad što je 20 godina nakon političke smrti vaskrsao da oblikuje novu političku scenu Srbije, i što mu je to nekim čudom omogućeno, to je drugo pitanje...
 
Nazire se pola Beogradjanke super. Ali nema veze na ovom keju ionako nema ljudi niti turista. :IRONIJA:
 
Radoviću, puče Freestyler (od muke, valjda). Hoće li sada da sklanjaju ruglo iz Beograda na vodi, ili će obećanje ostati neispunjeno?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436244#p436244:ssj62xbj je napisao(la):
stanislaw » 27 Феб 2017 11:06 am[/url]":ssj62xbj]Ja nemam apsolutno ništa od agitovanja protiv vlasti, u životu nisam bio član političke stranke i ceo život radim u privatnom sektoru.
Нисам ја ни рекао да политички агитујеш за неку странку, може се агитовати и за приватника. :)
 
Pa da, svako ko agituje protiv Beograda na vodi sigurno je sluga nečijih interesa, samo državni službenici koji ne vide nešto preterano loše u tome što je Savski amfiteatar poklonjen paradržavnoj mafiji, dok arapski šeik onako pred kamerama glumi spasioca, samo oni su objektivni i nepotkupljivi bez kompromisa.
Logično.
 
Ne okreći majke ti na demagogiju ... imamo je ionako previše oko nas.
 
b7f98516f190405c93dfe4cb088370c6.png
 
file.php

Koliko ovoj biciklistickoj stazi nije mesto na ovom setalistu. Nadam se da je privremena i da ce biti iza prvog fronta zgrada.
 
Što, smeta ti kad se šetaš ovuda? Što se onda ne žališ nadležnima da su napravili usko šetalište?
Nabroj mi neke bolje varijante za masovnu rekreaciju u ovom kraju, kada ne bi bilo biciklističke staze (koja je inače dragocena i za džogiranje, i za rolere i za sve rekreativce).

I moram da te razočaram, daleko je ta staza od privremene. Ona je čak regulisana posebnim Detaljnim urbanističkim planom koji je 15 godina stariji od sadašnjeg plana za Beograd na vodi, pa ju je čak i plan Beograda na vodi preuzeo kao nasleđenu obavezu.

Mrači protiv rekreacije na nekom drugom mestu i nastavi da Slaviš Beograd.
 
^^
Nece biti porblema oko setanja, kad je hladno moci cu da se sklonim u zatvoreni prostor BW Residences-a jer volim kafu da popijem u takvim objektima, ako ne bude kafica onda da razgledam stvari u buticima :lol: :D :shock:

Nisam rekao da se ukine, nego da se izmesti. Plan regulacije trpi izmene, da je pameti, izmestili bi je.
 
Ne vidim šta ima pametno u izmeštanju glavnog rekreativnog koridora u Beogradu sa obale reke.
Silaženje grada na reke znači i mogućnost za rekreaciju na obali i za ispijanje kafe na obali. Ako se jedno od ta dva protera sa reke, to onda nije održivo i uravnoteženo silaženje grada sa reke. Grad koji marginalizuje rekreaciju je nezdrav grad.
"Da je pameti", kažeš. Čak i kompletni id*** tipa Milutina Folića i Siniše Malog kapiraju značaj rekreacije i vođenja zdravog života, a ako bi ti u priobalju dao prvenstvo kafićima i buticima, onda si veličina koja i njih prevazilazi...
 
Ček bre Stanislave, da ne ispadne da branim. Da si rekao za Vesića id*** pa hajde, mada je čovek više kriminalac.

Ali mislim da nije korektno za Folića lepiti etiketu id***. Ako išta od njega je poteklo dosta dobrih inicijativa, ma
koliko mu se lepila etiketa sponzoruše i ostale gluposti.
 
Izvinjavam se na grubom rečniku. Na stranu Folićeva biografija i delo, u pitanju je lik koji i sam rekreativno vozi bicikl, a po službenoj dužnosti saslužuje na projektu BNV, pa ako forumaš lepi bolje i od samog Folića ima viziju šta raditi sa rekreativnom infrastrukturom grada Beograda, onda alal mu vera.
 
ti si otisao u aut da ne kazem da nisi normalan, covek apsurd.
Nastavi sa svojim nebulozama...

uostalom otprilike slozice se svi da bici stazi nije mesto ovde, vec rekreativna infrastruktura treba da bude izmestena sa ovvog dela setalista iz prostog razlog kolka god da je sirina istog, staza bi presecala na pola setaliste jer je neophodno da setaci imaju pristup ogradi, isto takav pristup im treba i lokalima u prizemljima zgrada provg ulicnog fronta.
Ocigledno da ovaj ima potrebu da tera bicikl medju ljude da bi se svadjao sa nekim kako mu istrcavaju pod tockove.

EDIT: dopunio sam post
 
Oko toga se lepi slaže sa samim sobom... Šteta što tvoj potencijal nije prepoznat, pa da budeš angažovan u kancelariji gradskog urbaniste, ili bar nekoj kancelariji za mlade.
Čuj, "rekreativna infrastruktura treba da bude izmeštena sa ovog dela šetališta", jer valjda je logično da su tu primarni sadržaj kafić i butik. Pa to se ni Siniša Mali ne bi usudio tako da formuliše.
 
Kad je malo prostora ljudi se lako posvadjaju.mogli su jos malkice da odmaknu zgradu od reke i svi bi imali mesta za sve,al jbg sta je tu je zgradu sad ne mozemo da mrdnemo,jedino u savu da naspemo al to vec radi predsednik samo sa druge strane.
 
Mislim da nije toliko strasno koliko deluje. Po meni najvaznije je ukloniti biciklisticku stazu odatle. Kada skinu ogradu bice jos malo mesta ka zgradi i plus donje platforme. Bice sve ok.
 
Vrh