Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435470#p435470:7q7y77vj je napisao(la):
stanislaw » Fri Feb 24, 2017 11:11 am[/url]":7q7y77vj]Uostalom, slika je uvek bolji argument od reči. Nalazim se u Savskom amfiteatru pored budućeg najvećeg tržnog centra u novijoj istoriji. Gledam ka Kalemegdanu. Sada tu nema žive duše, ali biće puno ljudi čim otvore svoj najveći tržni centar kojim će spasiti ekonomiju Srbije (mamicu im lažovsku). Tek sam na početku prostora tržnog centra, ali ako produžim dalje, Saborna crkva i Patrijaršija zauvek nestaju iza ovoga što sebe zove BW Residences.



Kviz pitanje: šta je ruglo na panorami sa ove slike?
Saborna crkva?
Patrijaršija?
Ili ONO?
file.php

Meni je na ovoj slici najveće ruglo blato na putu i ogradi :grand: Postoji nešto što se zove šmrk sa vodom koji se može koristiti izmedju ostalog i za pranje točkova kamiona na gradilištima.
 
Pa dobro.
Sta reci, generacije su odrastale uz spicu "Dinastije" i slicne americke sapunice, pa nije cudo da se 'loze' na nebodere u centru...
Problem je sto ne kapiraju da su ti neboderi po SAD nastali tamo gde pre 200 godina nije bilo nicega...
Ovaj grad, koliko god mi bili autosovinisti, jeste jedan evropski grad, sa tradicijom i kontinuitetom. Mozda taj kontinuitet ne podrazumeva raskos nekih drugih evropskih metropola, ali je svaki kontinuitet vredniji od "tikve bez korena" kakva nam se servira i na sta se vidim mnogi loze, forsirani propagandom ove ili one vrste.

Jedno je zeleti da se grad ulepsa, okreci i uredi.
Onaj ko svoj grad i njegovo jezgro sebi dozvoli da ga nazove 'ruglom' i pozeli da ga sakrije (a ne unapredi i uredi), taj ne zasluzuje da zivi u ovom gradu!!!

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435489#p435489:3lsl4al6 je napisao(la):
milos.tro » 24 Feb 2017 11:54 am[/url]":3lsl4al6]
Meni je na ovoj slici najveće ruglo blato na putu i ogradi :grand: Postoji nešto što se zove šmrk sa vodom koji se može koristiti izmedju ostalog i za pranje točkova kamiona na gradilištima.

Kad smo već kod toga, za pohvalu je da je makar obilazna biciklistička staza u prohodnom stanju, sad kad je lepo vreme. Vidi se da su nedavno vršeni ozbiljni radovi na njenoj zaštiti, uključujući i nasipanje slojeva od 20-30cm novog tucanika po gradilišnom putu, kao i kopanje drenažnih rovova sa strane biciklističke vode, sve kao mere protiv stajaće vode i blata po biciklističkoj obilaznici.

S obzirom na to, manje mi smeta štroka gradilišta BNV koja vrlo adekvatnim nijansama dočarava mutnost celog projekta :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435491#p435491:15eohtvo je napisao(la):
laki72 » Pet Feb 24, 2017 1:11 pm[/url]":15eohtvo]Pa dobro.
Sta reci, generacije su odrastale uz spicu "Dinastije" i slicne americke sapunice, pa nije cudo da se 'loze' na nebodere u centru...
Problem je sto ne kapiraju da su ti neboderi po SAD nastali tamo gde pre 200 godina nije bilo nicega...
Ovaj grad, koliko god mi bili autosovinisti, jeste jedan evropski grad, sa tradicijom i kontinuitetom. Mozda taj kontinuitet ne podrazumeva raskos nekih drugih evropskih metropola, ali je svaki kontinuitet vredniji od "tikve bez korena" kakva nam se servira i na sta se vidim mnogi loze, forsirani propagandom ove ili one vrste.

Jedno je zeleti da se grad ulepsa, okreci i uredi.
Onaj ko svoj grad i njegovo jezgro sebi dozvoli da ga nazove 'ruglom' i pozeli da ga sakrije (a ne unapredi i uredi), taj ne zasluzuje da zivi u ovom gradu!!!

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
:shock:
da bre kakvi dripci, porusise onu cementaru u sred SA :cry:

@Stanislaw
Drma te PMS ili sta? Stvarno nekad me odusevis postovima a nekad pomislim da dajes zeni, curi kad je nervozna da kuca umesto tebe :?
file.php

Sta je vredno na ovoj slici? to sto nema nicega ili brdo u daljini?
 
Да се ликови којима је Београд "ругло" појаве на форуму Војводина билд и кажу да је Нови Сад, ма Нови Бечеј ругло, одмах би им избрисали налог.
Да неко на форуму Крагујевац билд оспори метрополски карактер и естетика те вароши, био би банован.
На земунском форуму - исто.

Али не, Београд је предмет мржње у Србији - очигледно и на овом форуму.
 
(Le Korbizije) "Beograd je najružniji grad na svetu na najlepšem mestu na svetu" Banovacemo ga sa foruma :). Verovatno je covek video stracare u Sarajevskoj i Savskoj tu nasu divnu vizuru.
 
Корбизје је био у Београду пре 100 година. Београд данас није најружнији град на свету. Срамота је да ти пишеш такве постове, јер те Београд храни `лебом.
 
@kkorisnik
"Ako je tvoja porodica četvrta generacija u Beogradu, onda to stvarno daje dodatnu težinu tvojim postovima, možda bi
mogao da taj citat staviš u podnožju svake svoje buduće poruke da svi uvek znaju da si četvrta generacija u Beogradu. :kafa:"

A zasto i da ne daje tezinu, ako vec sto godina njegovi preci direktno ili indirektno grade ovaj grad i normalno je da zeli da je lep. Onima kojima je Beograd ruzan pa ga zato treba opasati i ispresecati zidovima od osadeset metara je najbolje da se vrate tamo odakle su dosli ili neka potraze neko drugo mesto u svetu koje im je lepo, jer nije bas zdravo da zive u ruznom okruzenju.
 
Ja razumem kritiku da je Beli grad raspadnut i prljav, ali umesto da umijemo naš Beli grad, mi smo sistematski krenuli da ga trajno pretvaramo u sivilo. Od farbanih sivih alu panela na fasadi BW Residences, pa do sivih demitara zvanih BW Vista ili BW Park (a koje će u budućnosti sa svojim hit fensi studijima od 23 kvadrata verovatno preuzeti toponim Samački hotel od postojećih sivih kula na dunavskoj strani grada...)
Mislite o tome...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435505#p435505:2k1o32a3 je napisao(la):
lepi » 24 Feb 2017 12:58 pm[/url]":2k1o32a3]
Sta je vredno na ovoj slici? to sto nema nicega ili brdo u daljini?

Kalemegdan = Brdo u daljini
Beograd na vodi = "novo lice Beograda, koje će preporoditi celu Srbiju"

Bravo za autošovinistički novogovor.
 
Rec ruzan je pogresna definitvno ali da je siv, raspao, zapusten, prljav to stoji. Kada gledam Horusove slike na temi central garden i one zgrade sto se vide u pozadini pitam se dal gledam Beograd ili Karaci. Potrebno je jedno dobro krecenje celog grada, smrt gafitima i kolektivna promena svesti :D sto se tice higijene i eto to je to.
 
@Pantograf
Citat sam postavio samo kao poredjenje posto je deo stracara opstao i dan danas. Svakako ne mislim da je Beograd najruzniji grad niti sam to napisao to si ti iskonstruisao. Ako se nekome ne svidja Beograd ili smatra da je ruzan necemo ga banovati to je sustina.
 
Ajd što im je Beograd ružan, ali što su im sive alu-piramide i sive demitare svetla tačka u bezvrednom gradu!
Ja bih to po kazni naselio u fensi šmensi garsonjere od 23 kvadrata u Beogradu na vodi (niste znali da nam je Investitor Spasilac upravo pripremio takvu novu dimenziju stanovanja?). Mada kazna i ne bi bila tako okrutna, jer upravo gledano iz BW Residences i BW Vista se BNV najmanje vidi... Bolje se vidi svo ono "ruglo bezvrednog Beograda" po kojem pljuju...
 
Ali ovo mi je super, njegovi preci su gradili Beograd.
Tzorane jbg, razumemo da si beogradjanin, nema veze sto je tvoj cale dosao sluzbom u isti. :sesir:

[url=http://.rs//viewtopic.php?p=435523#p435523:1r7ayz4s je napisao(la):
stanislaw » Pet Feb 24, 2017 2:38 pm[/url]":1r7ayz4s]
[url=http://.rs//viewtopic.php?p=435505#p435505:1r7ayz4s je napisao(la):
lepi » 24 Feb 2017 12:58 pm[/url]":1r7ayz4s]
Sta je vredno na ovoj slici? to sto nema nicega ili brdo u daljini?

Kalemegdan = Brdo u daljini
Beograd na vodi = "novo lice Beograda, koje će preporoditi celu Srbiju"

Bravo za autošovinistički novogovor.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=j2keb2Jd0xg[/youtube]
 
Pluščina lepi, Dačić objasnio za sve pare...
U pravu si, džabe ja ovde prosipam pasuse, BNV Novo Lice Beograda je tačno odraz naše elite i tačno je po njihovoj meri...
 
postby lepi » Fri Feb 24, 2017 1:53 pm
Ali ovo mi je super, njegovi preci su gradili Beograd.


Ne mora neko da nosi cigle, dzak cementa i gura kolica sa peskom da bi gradio nesto... Ako slucajno zivis u Beogradu i ti ga indirektno gradis, valjda ti je poznato kako funkcionise finansiranje objekata od opsteg i javnog interesa kao i objekata javne namene u bilo kom gradu. Jos ako si slucajno ovde kupio stan, kucu i taj objekat je deo Beograda pa si i ti jedan konkretni delic izgradio... Mislim da ti je komentar u najmanju ruku cudan.

.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435518#p435518:3rp1pr7z je napisao(la):
tzoran1 » Pet Feb 24, 2017 2:32 pm[/url]":3rp1pr7z]

A zasto i da ne daje tezinu, ako vec sto godina njegovi preci direktno ili indirektno grade ovaj grad i normalno je da zeli da je lep. Onima kojima je Beograd ruzan pa ga zato treba opasati i ispresecati zidovima od osadeset metara je najbolje da se vrate tamo odakle su dosli ili neka potraze neko drugo mesto u svetu koje im je lepo, jer nije bas zdravo da zive u ruznom okruzenju.


Neverovatna je zamena teza, ne mislim na tvoj post koji sam citirao, već na taj lov na veštice, više
ni ne znam ko je izjavio da je Beograd ružan. Ko god da je verovatno je mislio na određene vizure.

Pobogu, dovoljno je malo zagledati dublje u sve pore našeg grada i videće se jedna musava lepuškasta devojčica,
koja je imala sve potencijale da izraste u prelepu lepoticu.

Problem je nažalost što je ta devojčica imala težak život, i što nije imala prilike kao neke druge evropske devojke da
odraste u stabilnom okruženju.

Lepa je ona takva kakva je, te bore i to musavo lice su eto breme koje nosi na ovoj pravoj vetrometini od gepolitičkih interesa.

E sada vezano za tvoj citirani post Zorane, alergičan sam kada čujem od neke osobe da ističe da je treće, četvrto ili peto koleno.

Za tvoju informaciju, nisu oni ti koji su jedini izgradili ovaj grad. Srbija je uvek bila centralistički ustrojena država u svim
svojim pojavnim oblicima. Onaj Radašin što se rodio tamo neke 1889 nebitno, i koji je uzgajao krave, prodavao mleko i sir i plaćao
kralju, državi kome god namete i taj je gradio ovaj grad, svidelo se tebi to ili ne, ništa više niti manje od njih.

Ta neka patološka potreba ovde na ovim prostorima da se tobože po svaku cenu istakne urbano poreklo i taj antagonizam prema svakoj
naznaci ruralnog je komedija sa naznakama tragedije.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435520#p435520:3rp1pr7z je napisao(la):
stanislaw » Pet Feb 24, 2017 2:35 pm[/url]":3rp1pr7z]Ja razumem kritiku da je Beli grad raspadnut i prljav, ali umesto da umijemo naš Beli grad, mi smo sistematski krenuli da ga trajno pretvaramo u sivilo. Od farbanih sivih alu panela na fasadi BW Residences, pa do sivih demitara zvanih BW Vista ili BW Park (a koje će u budućnosti sa svojim hit fensi studijima od 23 kvadrata verovatno preuzeti toponim Samački hotel od postojećih sivih kula na dunavskoj strani grada...)
Mislite o tome...

Pall Mall Stanislave, Pall Mall :kafa:
 
Нисте у праву ни једни ни други.

Архитектура Београда није нарочито репрезентативна и када на то додамо фавелске интервенције становништва ... нимало леп призор у целини. Међутим, град не чини само архитектура те Беоргад ту своју ману надомешћује више него довољно другим позитивним карактеристикама и зато Београд као град ипак јесте леп и зато га сви волимо.

А визуре, као чисто естетски елемент заиста нису ни мало похвалне ...
 
Ta teza da je Beograd grad ružne arhitekture koju nadomešćuje drugim pozitivnim karakteristikama, nije nimalo utešna. Jer kad ukrstimo Kaluđericu sa "novim licem Beograda koje će pokrenuti celu Srbiju", dobijamo - Boliviju na vodi (čisto da podsetim na fotku koja je već bila).

32448969-Modern-buildings-of-La-Paz-in-Bolivia-South-America-Stock-Photo.jpg
 
026d38ad801c39dca49756b5f3e18602.jpg


Ma ruzan 'bre'...
Treba ga srusiti i napraviti 'stariji i lepsi'

Koliko retarda zemljom tumara... :(

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Stanislawe

Визура града са реке између моста Газела и моста Миладина Зарића данас изгледа као просечна фавела у Рију. Не видим шта ту има непроцењиво. Непроцењив је до визуре са фотографије коју је поставио Лаки. А тај део визуре се никаквом градњом у СА неће заклонити. Чак ни са Газеле (имамо фотографије Букире).

Лаки,

зашто се користиш истим триковима као просечан политичар српске политичке сцене - манипулацијом?

Од 12 000 метара урбанизованог дела староградске обале поставио си фотографију јединих фотогеничних 300 метара визуре .... то је 4% обале који има визуру која вреди, остаје у памћењу и воли се?

Људи, волети свој град не значи правити се да мане које има не постоје. Ко вас је то научио?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435655#p435655:3r6lskx1 je napisao(la):
stf » 24 Feb 2017 08:23 pm[/url]":3r6lskx1]
Визура града са реке између моста Газела и моста Миладина Зарића данас изгледа као просечна фавела у Рију. Не видим шта ту има непроцењиво. Непроцењив је до визуре са фотографије коју је поставио Лаки. А тај део визуре се никаквом градњом у СА неће заклонити. Чак ни са Газеле (имамо фотографије Букире).

Prvo, pogled na tu "favelu" vredi 2600 evra kvadrat po zvaničnom cenovniku BNV. Prema tome, ogrešio si se o Beograd ako nazivaš favelom panoramu u kojoj se nalaze i Ministarstvo železnica, palata apelacionog i upravnog suda, pošta u Savskoj, generalštab, hram i da ne nabrajam opet...

Drugo, ako BNV ne blokira pogled na Kalemegdan sa Gazele, to ne znači da problema nema. Jasno je da ovakav BNV stvara mrtav ugao od kojeg se u dobrom delu Savskog amfiteatra neće videti ni Saborna crkva, ni patrijaršija pa ni Kalemegdan...
Evo još jednom moje slike koja je napravljena u blizini Gazele, ali u visini zemlje a ne sa visine mosta. Posle nekoliko koraka sa ovog mesta, BW Residences je već zaklonio sabornu crkvu. Kada produžim prema železničkoj stanici, nedugo potom u mrtvi ugao upada i kompletan Kalemegdan.
Ova fotka možda nije do kraja reprezentativna jer je samo jedna zgradetina u kadru, ali je odlična ilustracija koliko parče panorame otkida svaka od ovih budućih krmača.

file.php
 
U ponedeljak mozda dodje do strajka u Energoprojektu.
Zaposleni se bune sto ih Bojovici iz Napreda polako kupuju.
 
Pretpostavljam da će odgovarajući broj podizvođača ekspresno biti stvoren na licu mesta, da nam ni najmanje ne trpi Projekat Od Nacionalnog Značaja.
Inače onaj kamion sa teleskopskom cevi za pumpanje betona, koji upravo naliva donji deo Promenadle, čini mi se da uopšte nije Energoprojektov kako je na forumu komentarisano, budući da je samo parkiran u ćošku parcele Energoprojektovog gradilipta, a da na njemu piše Marmil Inženjering a rekao bih da sam ga već i viđao na pojedinačnim zgradicama raznoraznih investitora u starom delu grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435464#p435464:3opwito6 je napisao(la):
stanislaw » Fri Feb 24, 2017 9:46 am[/url]":3opwito6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435446#p435446:3opwito6 je napisao(la):
vradovic » 24 Feb 2017 05:05 am[/url]":3opwito6]
Ne. Zastrasujuc prizor su samo zgrade iza i ti splavovi sa te strane. Nadam se da ce ce taj red zgrada konacno zakloniti ruglo od grada pozadi.

Ne čudim se ja Radoviću koji jedva čeka da BNV zakloni i "ruglo od grada" pozadi u Nemanjinoj ulici, kao što su predratno ministarstvo železnica, palata suda, Generalštab, hram sv. Save... Da i ne govorimo da ova zgradurina zvana BW Residences već sada u dobrom delu Savskog amfiteatra stvara mrtav ugao od koga se ne vide saborna crkva i patrijaršija...
Čudim se normalnom forumašu koji izjavi da taj čovek uglavnom priča argumentima i ne napada druge.
Ako smo i zaboravili njegove napade na druge i pozive na obračun sa BNV neistomišljenicima golootočkim metodama (apel da se robijom reguliše verbalni delikt u vidu nalepnice Belgrade Waterfraud), samo slep ne vidi da kod dotičnog argumenata nema, samo baljezgarije gde se teško može razabrati i da li je u pitanju botovanje ili anti-botovanje (svođenje botovanja na apsurd).

Naravno, nisam za banovanje, jesam za slobodu mišljenja, koja nažalost uključuje i baljezganje.

Kako voditi diskusiju sa likovima kojima OVA silueta ne predstavlja NIŠTA i koji insinuiraju da je to dovoljno bezvredno da bi bilo zamenjeno jednim špalirom bezličnih demitara od 20+ spratova neposredno uz reku? Koji su to argumenti, aman?

beobanka.jpg


Kad si već pomenuo Beobanku... ta zgrada iznad Zelenog Venca je velika greška...ruglo na panorami...
šteta što to niste ispravili pre nego što su je prodali... Takođe bi trebalo skratiti Hotel Slaviju...

Ideja je da se prodaje pogled na stari Beograd... tako da će oni koji kupe stan u BW imati odlične poglede. Živela Srbija... hi hi hi :gobb:
 
Vrh