Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

Најгоре ће бити ако стану негде на половини. А сви су изгледи да ће се то десити ако на пролеће ова власт изгуби председничке изборе. После тога почиње њихов крај, а њихов крај је уједно и крај овог пројекта.
 
Postoji ugovor koji je javno objavljen u vezi gradnje "Beograd na vodi", a ugovori moraju da se poštuju sa obe strane. To je prvo, a drugo je da neće izgubiti presedničke izbore jer onaj koga Vučić u današnje vreme podrži taj pobeđuje na izborima.
 
Manimo politiku, jasno je da izgradnja BNV-a neće stati jer je urađen onaj ključan posao, a to je raščišćavanje 70% Savskog amfiteatra od svega što je postojalo. Time su otvorene ogromne mogućnosti gradnje na praznom državnom zemljištu, koje će jednako biti korišćene i pod svakom budućom vlašću. Jedino što je realna opcija je da ta gradnja u budućnosti poprimi oblik drugačiji od onoga što vidimo na sadašnjoj maketi.
 
Potpuno se slazem sa tobom, u svakoj recenici.
 
20161126_145512.jpg
 
Nisam dugo setala po bnv, ima par meseci, do veceras. Utisak je da se osim BW Residences nista drugo nije uradilo. Obala tj setaliste stoji isto, bas sam ocekivala neki veci pomak...
 
U principu najveća trenutno aktivnost je prostor pored gazele, Bukira je to lepo dokumentovao. Tamo su najveći radovi.

Sada su krenuli nešto intenzivnije da raščišćavaju šut pored BAS stanice.
 
Razbijaju beton i asfalt bukvalno do samog trotoara od tramvajskog mosta. To bi mogao da bude prvi korak ka pripremi saobraćajnice za BNV, samo još treba da osvoje tehnologiju izrade pružnih prelaza...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419672#p419672:24gl6ihq je napisao(la):
CBET » 27 Nov 2016 09:09 pm[/url]":24gl6ihq]Најгоре ће бити ако стану негде на половини. А сви су изгледи да ће се то десити ако на пролеће ова власт изгуби председничке изборе. После тога почиње њихов крај, а њихов крај је уједно и крај овог пројекта.

najgore je ako se st*** ne zauzda dok je jos steta prihvatljiva. kada odgovorni budu sankcionisani svaka sledeca vlast ce naravno nastaviti sa izgradnjom, ali po zakonu. drugim recima, njihov kraj ce biti novi pocetak. u suprotnom, za neko vreme ce nas loviti po ulicama.
 
Bukira sve pohvale na dosadasnjim reportazama :kk: da pitam kolika ti je rezolucija fotoaparata s obzirom na kvalitet fotki
 
Hvala drage kolege, trudiću se da periodično obilazim ovu lokaciju, jer se baš intenzivno radi. Danas je bio sunčan i bistar dan, tako da nisam mogao da odolim. Što se tiče rezolucije slika, ništa specijalno, 18 MP, (Canon 650D). Evo i jedne slike u malo većoj rezuluciji:

 
Mislim da se u prvom planu vidi žuta železničarska Robel mašina koja upravo za vjeki vekov razbucava prugu 6 topola u granicama Beograda na Vodi.

Ono što mi nikako ne ide u glavu je kakav je to biznis plan za ovolike zemljane radove na celokupnom prostoru BNV koji je zoniran za tržni centar i da li je moguće da je to veći prioritet čak i od BW Vista... Šta oni zapravo misle da naprave na prostoru tržnog centra i u kojem roku? I dokle bez ikakve infradtrukture?

P.S. Nego Bukira, jesi li ti ovo fotkao sa vrha Savamalske planine?
 
Hehe, Bukira je u fazonu, šta voziš, ma ništa posebno, samo Audi A6. :mrgreen:

DSLR je dušu dao za takve pozicije, skidam šešir za trud. :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=420157#p420157:2r458tuo je napisao(la):
stanislaw » Uto Nov 29, 2016 7:52 pm[/url]":2r458tuo]Mislim da se u prvom planu vidi žuta železničarska Robel mašina koja upravo za vjeki vekov razbucava prugu 6 topola u granicama Beograda na Vodi.
Jeste stanislawe, odlično si to zapazio, pruga kod 6 topola odlazi u istoriju. Nažalost, ne vidi se dobro od gomile zemlje (slikano sa Gazele):

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=420160#p420160:2uaomcvk je napisao(la):
kkorisnikk » 29 Nov 2016 07:54 pm[/url]":2uaomcvk]Hehe, Bukira je u fazonu, šta voziš, ma ništa posebno, samo Audi A6. :mrgreen:

DSLR je dušu dao za takve pozicije, skidam šešir za trud. :sesir:

Pa Canon 650D je u low entry kategoriji, nije ni srednja klasa a kamoli nesto sto bi moglo da se uporedi sa audijem A6 u svetu automobila.
Naravno ovim ne zelim da obezvredim bukirin fotoaparat, pravi sasvim solidne slike. :kk:
 
Pa s obzirom da većina forumaša koristi mobilni da bi fotkalo, otuda moja komparacija sa audi A6.

Naravno glupo je porediti babe i žabe. A kada smo već o DSLR uređajima, gledao sam skoro cene par modela,
i ovde kod nas su cene kriminalne.
 
Za Srbiju je 650d odlican fotoaparat ali vise od samog fotoaparata bitan je objektiv, mozes imati najnoviji canon 5d koji kosta citavo bogatstvo ako uz njega imas neki krs od objektiva pravices losije slike od 650d sa dobrim objektivom.
 
Zato se ne kupuju aparati u srb vec skoknes do beca jos ti vrate porez
 
Ja sam prodao moj Canon 60D u Srbiji 50 evra skuplje nego sto sam ga platio u francuskoj a koristio sam ga skoro 2 godine.
Cene su visoke jer je ponuda fotoaparata mala.
 
Шта је BW Vista? Толико избегавам ове теме да нисам у току уопште, јел то нека нова зграда, имамо рендер?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Vrh