Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

Naravno @spatiotecte samo lakse je kliktati na bezbrojne banere sajtova sa senzacionalistickim naslovima :D
 
Od kemtrejlsa se brže suše ploče i kvalitetnije se gradi BW Residences. Takođe utiče i na snižavanje podzemnih voda. Naravno, i na povećanje cena kvadrata u prodaji.
 
Lako, u Photoshopu. Vide se tragovi prave boje duž obale.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=416485#p416485:j6e6ll7k je napisao(la):
Bukira » Sun Nov 13, 2016 9:20 pm[/url]":j6e6ll7k]Evo kako je ovo gradilište izgledalo danas:

file.php

e kad bi ovde stali!!
 
Jok postavice sliku sa blatnjavom rekom, ipak druze moraju stanove da prodaju :D , ne znam ali ti kad prodajes auto jel ga slikas blatnjavog ili u cistom stanju? s tim da bi ciscenje save mnogo vise kostalo da bi se slikalo pa je logicno da dobije onu boju slicnu koju ima vecinu godine da se iskoristi fotosop :D
 
Вожде, фотка је из таквог угла да ми делује као да си одмах после кренуо у десант на београд на води. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=417305#p417305:1cd8kf7t je napisao(la):
KartmenBG » Čet Nov 17, 2016 11:23 pm[/url]":1cd8kf7t]Jok postavice sliku sa blatnjavom rekom, ipak druze moraju stanove da prodaju :D , ne znam ali ti kad prodajes auto jel ga slikas blatnjavog ili u cistom stanju? s tim da bi ciscenje save mnogo vise kostalo da bi se slikalo pa je logicno da dobije onu boju slicnu koju ima vecinu godine da se iskoristi fotosop :D
Ma ja druže kad budem prodavao svoj auto napraviću ferari od njega u fotošopu. Samo ne znam šta ću kad dođe kupac da ga vidi.
 
Хе, хе, чух да се Руси десантирали са оне стране Саве, па реко' да се нађем ако затреба да се формира мостобран.. :lol:
 
Kada se taj rečni mulj spusti na dno reke, reka Sava bude zelene boje kada se gleda sa mostova. To su meseci od jun/jula do oktobra/novembra. S obzirom da smo uzvodno prošle nedelje imali neki oblik proleća sada je stigao taj mulj.
 
Кад сам видео слике помислих да град Београд гради ове зграде на обали Саве за трајно збрињавање миграната и избеглица из ..... :wink:
 
Polako, polako, veliki je Savski amfiteatar, krenulo se sa dve luksuzne a nigde ne piše da je zabranjeno i dići zgradu za socijalno stanovanje... Kvadrat u drugom bloku biće jeftiniji od kvadrata u prvom bloku i tako sve dok se stvari ne spuste u neku realnost...
 
Najavljena je gradnja zgrade(solitera) od preko 220 stanova, prodaja ce poceti u decembru.

Ako nastave ovim tempom gradnje 1 zgrada godisnje, a gledajacu sadasnju maketu tj mapu, koliko godina ce trebati da se izgrade sve zgrade tj celo naselje? Cini mi se da je broj zgrada jako puno veci od 30... ( nesto mi stoji da je zadnje receno 30godina da ce trajati projekat)
 
Osnovni problem Savskog amfiteatra je upravo to što monopol na prodaju ima BNV d.o.o. To zapravo i usporava njegovu izgradnju i razvoj. Oni ne mogu istovremeno u ponudi imati više od jednog objekta u kategoriji, jer inače bi sami sebi pravili konkurenciju.
Tako imamo BW Residences u kategoriji od 2500-2600 evra pa naviše, BW Vista za koji se procenjuje oko 2100 evra kvadrat mada je i to vrlo problematično ako se pogleda trenutno tužno stanje te lokacije.

U nekoj budućnosti oni će moći da krenu u masovnu stanogradnju, gde će se paralelno dizati celi blokovi, ali to će biti onda kada i cene kvadrata opadnu na nivo masovne stanogradnje. Iluziju ekskluziviteta celog kraja održavaće dok god budu mogli, a kada to više ne bude moguće, kada prestane bilo kakav propagandni efekat priče o "novoj slici Beograda", onda uvek mogu da pređu na plan B i okrenu se masovnoj stanogradnji.
 
Na sajtu belgradwatherfront objavljen je timelapse za period od 07.10 - 23.11.2016. Slikano je na svaka 4 sata, i sve se mogu dotvoriti u punom formatu preko inpsect element. Ja sam izabrao slike koje su slikane tacno u 12.00 pa od toga napravio ovaj gif.
 
Ne znam, na renderu se na zgradi može izbrojati 20 ploča, a na slikama na ovoj stranici ja brojim 8 ploča. Sve i da do kraja godine krenu da liju još dve, pitanje je kako je ovaj milestone definisan ugovorom - da li je za naplatu sledeće rate dovoljno da krene postavljanje desetog sprata, ili da se cela zgrada digne do tog nivoa (uključujući i krilo koje zaostaje tri sprata)?
 
Ide sve ovo predvidjenom dinamikom. Napali su 9ti sprat. Dize se po jedan sprat na svakih 15 dana tako da do svetog Nikole ce zaista stici do 10og sprata.
 
Ako se poštuju rokovi gde je kula beograd

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Vrh