Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

Зато што су извођачки пројекти изузетно скупи.
 
Pa i nisu skupi. To je 3e/m2 za sve struke sto je nista. Da su negde van, cifra bi bila nekoliko miliona.
Inace evo jedne slike sa linkedin-a
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381869#p381869:j3e2v5p1 je napisao(la):
milos.tro » 18 Apr 2016 07:19 am[/url]":j3e2v5p1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381865#p381865:j3e2v5p1 je napisao(la):
vradovic » Mon Apr 18, 2016 6:36 am[/url]":j3e2v5p1]Mene interesuje ko je radio projekat za BW Residences?
Da li je ista firma radila projekat? Skidmore, Owings & Merrill LLP?

Koja je sansa da se dodje do samog projekta za objekat?

Projekat je radio Energoprojekt,a doći do samog projekta? Pa to bi svi forumaši na BB voleli :wink:,nezvanično preko nekog insajdera iz same firme,to bi bilo teško a bogami i jako rizično,ako bi ga "provalili"(mogao bi da izgubi posao,bude kažnjen npr.)
Možemo samo čekati da se projekat zvanično objavi,ako se objavi.


Vise sam mislio iz recimo opstine? Ja koliko znam oni su duzni da predaju projekat da bi dobili gradjevinsku dozvolu. Siguran sam da ako neko ode u arhivu i preda zahtev da izvadi gradjevinsku dozvolu mozda moze da dodje i do projekta? Obicno oni iz arhive hoce da daju da se iskopira ili na uvid :)
 
Neverovatno kako ovaj levi render neodoljivo podseca na skracenu verziju Rudo zgrada (istocna kapija) na Konjarniku. To ce sve toliko predimenzionirano da izgleda dokle god se ne popune okolni blokovi.

Projekat je jako nemastovit i vrlo prosecan za takvu lokaciju. Ajde videcemo kad se postave stakla...ali vrlo sam skeptican.

Nadam se da ce arhitektura projekta W hotela da malo izvuce stvar.
 
+1 ^^ Mene je levi render na slici odmah asocirao na socijalisticki brutalizam iz 70ih.
 
NPI;132209359 je napisao(la):
Tabla od druge kule. Nisam nasao onu od prve. Mislio sam da cu lepse da uslikam.
Datum pocetka gradnje: 26.02.2016
Rok: 26 meseci
gecfuyb.jpg
NPI sa SSC
 
Koliko sam ih skapirao ovo "giljotiniranje" bi predstavljalo dinamičko ispitivanje tla. :)
 
Ма какав поглед из станова, поглед са дрона. :D

BasePic.com was launched in November 2012, from the heart of the Silicon Valley in California, U.S.
 
Juče je u emisiji BNV zena iz Energoprojekta je govorila o BW residences:nivo -1 -garaže,nivo 0-lokali,nivo +1-garaže ,a zatim stambene jedinice.
 
Ух, то, ниво +1 - гараже! Каква лепота...


ЕДИТ: Иако нисам за екстремне казне, на цара који дозволи градњу зграде са надземном гаражом на обали Саве, упутио бих оне батинаше из Савамале од пре неку ноћ.
 
Надземне гараже у географском центру Београда на 30м од Саве... Какво понижење!
 
Момци а јел може неко да објасни у чему је проблем са једном надземном етажом која ће се користити као гаража? Нерационално коришћење ексклузивног простора? Естетика ? (ту иде вероватно затамњено стакло и небитно је који је садржај иза) Видим да сте младе перспективне архитекте па објасните мени лаику у чему је замерка? :)
 
Vrh