Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

Papir ima sve što profaktura treba da ima. Da li je lažnjak ili ne, ne znam.

Ali da neko okači profakturu za ratu stana, pravu ili lažnu, na forum - neprocenjivo! :)
 
По Закону о девизном пословању плаћање некретнина може да буде и у страној валути, односно у девизама тј. потраживањима у иностранству која гласе на страну валуту или ефективни страни новац тј. другим речима речено у готовини.

Све је то сагласно члану 34. тачка 5. који каже да се плаћања, наплаћивања и пренос између резидената и између резидената и нерезидената у Републици Србији се врши у динарима, АЛИ изузетно се ове горње радње могу вршити и у девизама, па тачка 5. каже: по основу продаје и давања у закуп непокретности.

Такође плаћање не мора бити само у еврима (не еурима), него може бити и у јенима, доларима, фунтама, швајцарцима, или у динарима из исламских држава :D (Кувајт, Тунис, Судан,...), ..., а не може бити никако у замишљеној (виртуелној) биткоин валути.

http://www.nbs.rs/export/sites/default/ ... ovanje.pdf
 
relja":37mc0jbf je napisao(la):
Papir ima sve što profaktura treba da ima. Da li je lažnjak ili ne, ne znam.

Ali da neko okači profakturu za ratu stana, pravu ili lažnu, na forum - neprocenjivo! :)

Znas kako Reljo kod nas imas mnogo ljudi koji hejtuju sve zivo kod nas i pogotovo ljudi koji hejtuju ovako dobre i kvalitetne projekte koje su od presudnog znacaja za grad.

Pored njih imas i drugu grupu ljudi koja zivi u zabludi sa nekim teorijama zavere. Te niko nije kupio ni jedan stan, te ovo je sve prevara, prevarice nas Arapi, odnece nam nasu zemlju, bice samo njihova zemlja, ulazice se sa pasosem i slicno. Pojedinci nece verovati u sve ovo cak ni kada se uselim u stan i tada ce misliti da je prevara. Zato takvim ljudima treba pokazivati korak po korak istinu i osvescivati ih :) Otuda rezervacioni Ugovor a evo sad i racun javno.

Realnost je sasvim drugacija. Na dan kupovine je bilo kao u Wallmartu za vreme Black Friday u US. :)
Ne znam kako ce biti kada krene Tower B da se prodaje ali vec su mi najavili da imaju 40-tak ljudi koji samo cekaju da se pusti u prodaju.
 
Ovaj predracun je verovatno za placanje spolja i u tom slucaju deluje ok. Spreman sam da poverujem da je vradovic stvarno kupio stan ali pricu o guzvi za kupovinu to vec prevazilazi neko moje pojmanje realnosti. Uostalom zal mislite da bi stvarno i gradili da bar nesto nisu prodali.
 
Igore nemam razloga da te lazem neka zena je htela da udje u obracun zbog stana a i red je trebalo cekati oko 4-5 sati ..bez zezanja bio je poslednji 2/2 ka reci. Srecom po mene bilo je ko brze "klikne" ha ha ha. Tada su im ostali samo neki 'ostaci' tipa 3 sprat pogled ka gradu itd. Mozes da verujes i ne moras kako hoces ali neko ko je bio tamo zna.

Znam jedno 6-7 porodica iz Kalifornije koji su izvisili za kupovinu i sad dolaze naostreni za drugu kulu :) Cak ni oni mi nisu verovali da sam uspeo dok nisu videli :dil:

Moras da uzmes u obzir da mnogo nasih iz US zapravo kupuje (mnogi se predstave kao da su iz Srb jer i jesu) a u stvari su iz US jer dolar euro je skoro 1:1 :) sto daje ogromnu prednost trenutno.

Pogledaj EUR/USD na finance.yahoo.com. Ovo je istorijska prilika za dolarske kupce. Nastavi li se ovaj trend mozes ocekivati jos masovniji dolazak nasih u Srb da kupuju nekretnine. Samo u CA imas oko 130k nasih ljudi.
 
Igor":10au2d3t je napisao(la):
Ovaj predracun je verovatno za placanje spolja i u tom slucaju deluje ok. Spreman sam da poverujem da je vradovic stvarno kupio stan ali pricu o guzvi za kupovinu to vec prevazilazi neko moje pojmanje realnosti. Uostalom zal mislite da bi stvarno i gradili da bar nesto nisu prodali.

Moram reci da sam u svom zivotu u Srbiji i Beogradu video mnogo neverovatnije stvari, koje sada uzimamo zdravo za gotovo. Mislim da Igore patis od glavne bolje srpskog naroda, olakog zaboravljanja.

Clan o kojem se prica je vrlo verovatno deo ekipe koje razlicuje ovu fatamorganu. Ako izuzmemo konstatnu propagandu, najvecim delom potpuno besmislenu, kacio je neke priloge i elemente koji mogu dosptuni samo osobama koje su blisko povezane sa ovim projektom. Npr. fiskleni racun, izdat pre zvanicne prodaje stanova u 11 uvece?
 
Djordje admin moze da utvrdi moju IP adresu a vec sam bio banovan i odbanovan :D

Fiskalni racun je izdat pre pocetka prodaje jer je prvo bio otvoren termin za VIP kupce a u 11uvece jer sam morao da cekam od 5pm do 11pm posto je toliko naroda bilo da poludis.

http://www.vesti.rs/Vesti/I-dijaspora-p ... -vodi.html
Evo tu se pominje VIP.

Evo ti i ovde
http://informer.rs/vesti/srbija/34348/B ... a-Komtrejd

Ovo da je bilo "50" je netacno posto je vest pisana PRE pocetka bilo je barem 300 ljudi.
Ja sam bio medju poslednjima i tada je ostalo recimo 12 stanova i ni jedan sa pogledom na reku.
(zato su i ovi moji sugradjani izvisili jer su isli medju regularne kupce sutradan). A zapucali preko sveta :))
Naravno zelim im puno srece u drugom krugu ali cisto sumnjam jer verujem da ce biti jos daleko vise zainteresovanih pogotovo ako EUR/USD jos nastavi svoj trend. Verujem da ce to imati globalni uticaj na cene nekretnina u Srbiji.

Ti Djordje mozes da nastavis zivis u svom virtuelnom svetu i da verujes da je to sve jedna velika Fata Morgana. :shok:
ili mozes da poslusas moj savet i da kupis nekretninu na bilo koji nacin (ne u ovim zgradama jer su skupe) i bilo gde jer sledi poplava rasta cena nekretnina u vecim gradovima u Srb. Svako ko me poznaje zna da vrlo retko gresim u proceni. Ako mozes zaduzi se i kupi nekretninu neces pogresiti. (naravno ako moras kredit onda u Eurima).
 
Zašto se sa kupovinom stanova mora toliko da ide u krajnost??

S jedne strane imamo priču o 6000 botova,ljudi koji su se iz obične zaj.... prijavili,a sa druge strane priču o tome da su se maltene pobili u redu ko će pre do svoje nekretnine itd. Zar očekujete da će kupac koji će svoju nekretninu platiti stotinama i stotinama hiljada evra da postavi šator ispred zadruge noć pre rezervacije stanova da mu ne promakne red? :roll:

Sasvim je normalno da od tih 6.000 koji su se prijavili imamo 10-15% stvarnih kupaca i ne vidim nikakav problem da se ti stanovi u ponudi, a bilo ih je 150 minus penthausi- na zadnjim srpatovima koji su bili rezervisani, rasprodaju.

Nekoliko desetina ljudi stoji kulturno u redu i čeka da uplati rezervaciju:

 
vradovic":18k9bf0r je napisao(la):
relja":18k9bf0r je napisao(la):
Papir ima sve što profaktura treba da ima. Da li je lažnjak ili ne, ne znam.

Ali da neko okači profakturu za ratu stana, pravu ili lažnu, na forum - neprocenjivo! :)

Znas kako Reljo kod nas imas mnogo ljudi koji hejtuju sve zivo kod nas i pogotovo ljudi koji hejtuju ovako dobre i kvalitetne projekte koje su od presudnog znacaja za grad.

Pored njih imas i drugu grupu ljudi koja zivi u zabludi sa nekim teorijama zavere. Te niko nije kupio ni jedan stan, te ovo je sve prevara, prevarice nas Arapi, odnece nam nasu zemlju, bice samo njihova zemlja, ulazice se sa pasosem i slicno. Pojedinci nece verovati u sve ovo cak ni kada se uselim u stan i tada ce misliti da je prevara. Zato takvim ljudima treba pokazivati korak po korak istinu i osvescivati ih :) Otuda rezervacioni Ugovor a evo sad i racun javno.

Realnost je sasvim drugacija. Na dan kupovine je bilo kao u Wallmartu za vreme Black Friday u US. :)
Ne znam kako ce biti kada krene Tower B da se prodaje ali vec su mi najavili da imaju 40-tak ljudi koji samo cekaju da se pusti u prodaju.


Htedoh da napišem da "nisi shvatio" suštinu komentara, ali - nisi ti zbog toga ovde, zar ne? :D
 
milos.tro":3vpg5wq9 je napisao(la):
stotinama i stotinama hiljada evra da postavi šator ispred zadruge noć pre rezervacije stanova da mu ne promakne red? :roll:
Ne znam za tebe ali ja sam bio spreman i na to :)
Slika je od sutradan (regularnog dana prodaje) i ovo su ljudi koji cekaju da kupe preostalih par stanova koji nemaju pogled na reku a svima je receno da su ostali samo ti i da je sve ostalo prodato pa su se vracali.
 
Vradovicu kad će da rastu cene?

Mene zanima šta će narod da radi sa tom silnim nekretninama kad nema privrede? Ako je nezaposlenost 15-20%, prosečna plata ispod 500 evra, kome će preprodavati te nekretnine tvoji sugrađani? Ili ako žele da sr bave rentiranjem kome će rentirati za cenu od oko 2000 evra +1000 ostali troškovi. Ako u kaliforniji nije retkost da neko zarađuje 100k+ veruj mi ovde je to itekako retko.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
To i ako jeste istina se moze objasniti samo time da kamate na stednju trenutno nema.euro opasno slabi i onda se gotovina ulaze u nekretnine.Koliko sam upoznat,West je prodat 70%,Ablok 100%,a na vracaru se dobre novogradnje prodaju vec u fazi gradnje.
 
vradovic":1rj5o0e2 je napisao(la):
Ma kakav Pariz taj grad u opste nije vise popularan od poslednjih desavanja.
Osim toga mozes ti da kupis stan na zapadu naravno ali ce ti zarada na investiciju biti manja nego sto ces ovde zaraditi. Mislim da je ova prilika za zaradu u Bg fantasticna. Cak je moguce i da se duplira vrednost za 3-4 god.

Glava me boli kakav facepalm sam sada uradio.
 
vradovic":i57xy6cu je napisao(la):
http://www.abc15.com/news/national/paris-tourism-suffers-huge-slump-after-terror-attack

Opet kazem da ces gledajuci na kupovinu stana u bgh2o mnogo vise zaraditi nego bilo gde u razvijenim zemljama.

@vradovic
Ne razumem kako mozes ovde na forumu nagovarati ljude da je dobar potez kupiti stan od 300 000 evra kad niko ovde to sebi ne moze da priusti s'obzirom kakva je prosecna plata u Srbiji.

Izjave poput toga da su ljudi cekali po 5 sati i da je bilo kao black friday da se ljudi guraju ko ce pre da kupi su prosto smesne uzimajuci u obzir realno materijalno stanje prosecnog srbina.

I da si ti jedan od "srecnika" koji moze sebi da priusti ovakav stan opet su ti glupe izjave jer ispada da se podsmevas ovom napacenom narodu sto ne moze to da kupi.

Tako da okrenuo obrnuo, komentari su ti ili botovski ili prepotentni.
 
Ne znam zasto bi to tebe vredjalo sto su se tamo ljudi otimali? 190 stanova(ili kolko vec) predstavlja statisticku gresku a imajuci u vidu ovaj hype i celu pricu oko bgh2o sasvim je realno da je bilo otimanje za prve stanove, zato su i odlucili da prodaju fazno ne bi li takvu atmosferu odrzali. Proda se vise hiljada stanova u stepi, u belvilu se u prvoj godini prodaje proda vise od pola stanova, ablok za godinu dana proda 400, central garden preko 100, west65, savada... Kolka god da smo sirotinja, kad se uzme u obzir 7m stanovnika i ko zna kolko bogatije dijaspore, sasvim je realno da su se ljudi otimali oko dugo najavljivane prodaje 190 stanova koji prodaje pouzdan investitor koji je zemlju dobio dzabe.

Inace na nekretninama se najvise zaradjuje u zemljama u razvoju. I ova teza kako ce neko zaraditi na ovom stanu moze da drzi vodu u slucaju da smo mi zemlja koja se razvija i ide u dobrom smeru. Sad je samo pitanje da li imas veru u to da smo generalno kao drzava i drustvo na dobrom putu.
 
@ftj

Ok, da uzmemo da je to tako kako kazes.
Meni, kao laiku za biznis nije jasna prica kako bi u trenutku kada imas `ogromnu traznju` isao na faznu prodaju?
sve ostalo ima neke osnove,(da ne ulazimo sad u pricu jessmo li ili nismo zemlja u razvoju, perspektivna zemlja.

Ja da sam investitor iskoristio bih veliku traznju i `zgrabio` kupce, jer nikada ne bih bio siguran dal ce neki drugi investitor ponuditi mozda slican ili mozda bolji stambeni (poslovni) prostor. To je neka moja logika. Mozda je pogresna.
 
Nisam rekao da je traznja ogromna vec da je za tu kolicinicu stanova vrlo lako naci kriticnu masu koja ce se gurati u redu ne bi li prigrabila svoj deo bga na vodi. Bas zato sto je teska situacija morali su da prodaju po fazama vrlo mali broj stanova ne bi li dodatno osigurali postojanje atmosfere kako postoji potraznja, da su pustili sve odjednom prodaja bi im isla mnogo teze.
 
Slazem se tako rade i u US. Ocigledno njihova skola :)
To jednostavno kreiraju "hype" ali s obzirom na lokaciju i na kvalitet kako ce to biti izgradjeno mislim da nema potrebe da to rade jer ce kupaca biti pogotovo zbog fundamentalne promene na globalnom trzistu.

Sprema se prava savrsena finansijska oluja na trzistu nekretnina u Srbiji. Zato sto sa nekoliko strana stize pritisak na cene nekretnina.

Evo nekih razloga.
- ECB ubrzava stampanje EURA u Decembru?
https://www.tradingfloor.com/posts/ecbs ... rd-6652243

- FED dize kamatne stope u Decembru?
http://www.marketwatch.com/story/novemb ... 2015-11-29
(Ovo ce znaciti dodatno jacanje dolara u odnosu na Euro).

- EUR/USD 1.05 od jutros
(nasih ima bas dosta u USA i sigurno ce 1% njih kupiti nekretninu u Srbiji). Na milion ljudi i 1% je 10k nekretnina.
Ljudi koji nikada nisu bili u Srbiji a samo su potomci nasih dolaze sada samo da bi kupili nekretninu i takvih primera znam masu.
https://www.facebook.com/profile.php?id ... 38&fref=ts

- ECB dodatno smanjuje kamatne stope?
http://economictimes.indiatimes.com/new ... 966911.cms

Po meni znajuci sve ovo ja da sam na mestu Arapa ne bih prodavao sad nista vec bih cekao da se sve izgradi i za 2-3 godine kad prosecna cena stana bude 4-5k u Bg krenem rasprodaju.
(sad ce ispasti da je sadasnja vlada uspesna ali smatram da je ova vlada samo imala srece jer zapravo zbog fundamentalne promene ECB na trzistu desice se neverovatna potraznja, smanjenje nezaposlenosti i slicno).

ps: Naravno oni koji hejtuju ce i u ovome naci razlog da hejtuju smislice oni vec nesto kao razlog zasto su protiv pa makar to bilo i povecanje poreza na imovinu kad krene masovan rast cena nekretnina.
 
znači da sumiravm.

ti si stan u beogradu na vodi kupio kao investiciju u nadi/proceni da će cena kvadrata rastii da ćeš kasnijom preprodajom taj kapital značajno uvećati.

-rast cena nekretnina se neće desiti zato što privreda u srbiji jača i ljudi imaju veću kupovnu moć

-rast cena nekretnina će se desiti zbog "fundamentalne promene na globalnom trzistu". te "fundamentalne promene na globalnom trzistu" dovešće državljane SAD srpskog porekla, od kojih je gomila videla srbiju samo na mapi, da svoje stečene pare ulupaju na nekretnine u srbiji,




ja nešto ne verujem u ovo.


a ako stvarno veruješ u ovo zašto ne kupuješ poljoprivredno zemljište po srbiji. cene su niske, i ako bude tih "fundamentalnih promena na globalnom tržištu" mora malo da se rast cena prelije i na zemljište.
 
Poljoprivredno zemljiste ni u US nije skocilo vec je cak i pojeftinilo. Zbog stimulansa (QE) najvise se desava rast u vecim gradovima zato sto taj stimulans najvise utice na firme da zaposljavaju. Nemoj pogresno da me shvatis ja volim poljoprivredno zemljiste ali na zalost mnogo je isplativije kupiti nesto u gradu.

Prvi znak koji ce se videti je pad nezaposlenosti. Ako vidis da pada nezaposlenost.
Zaduzuj se i kupi makar garazu u gradu isplatice ti se.
http://www.tradingeconomics.com/serbia/ ... yment-rate

Ove zgrade su dupli win zato sto su na odlicnoj lokaciji i konacno zgrade koje ce biti uradjene po svetskim standardima. Ovaj projekat je stvarno fantazija.
 
Najveci profit su imali ljudi koji su kupili stan u Beogradu 1993 za hiljadu maraka, posle cetvrt veka su napravili profit preko 10000%
 
spatiotecte":380e2d6j je napisao(la):
Najveci profit su imali ljudi koji su kupili stan u Beogradu 1993 za hiljadu maraka, posle cetvrt veka su napravili profit preko 10000%

Koliko imaš godina @spatio?
 
spatiotecte":bu56fw2u je napisao(la):
Najveci profit su imali ljudi koji su kupili stan u Beogradu 1993 za hiljadu maraka, posle cetvrt veka su napravili profit preko 10000%


Da , ali taj profit su platili svi oni koji nisu imali tu `privilegiju` da dodju do stana gotovo dzabe.

(ovo podvuceno mozes komotno da citas kao Kaludjerica, Borca, Batajnica, Sremcica, Mostanica, Lipovica Jajinci....)
 
Vrh